Zdravim vospolok. Koncom minuleho mesiaca sme stravili 2600 kilometrov na ceste juznym Marokom aj kuskom Zapadnej Sahary.  Trosku sme to asi prepiskli, lebo v aute sme fakt boli kazdy den 4-6 hodin a hamada zacne byt naozaj po chvili nudna :DAle tak pri 65 centovej nafte na juhu sa to dalo prezit :)Tak tu je cestopis z roadtripu https://tonicove.sk/marhaba-maroko/NakladyLetenky : 50 euro osoba BUD-AGA WizzAuto: 190 na 7 dni + 30 euro druhy vodic na mieste, blokacia na karte sympatickych 2100 euro Nafta: okolo 100 euroUbytko: priemerne 10 euro na osobu noc aj s ranajkamiStrava: okolo 5-7 euro porcia osoba, ale teda velmi zalezi od prevadzky. Marocky salat sme mali za 30 centov aj 2 eura.Dokopy to vyslo okolo 380 euro na osobu .

Marhaba Maroko

Založil ve fóru Cestopisy

4 reakce

Zdravim vospolok. Koncom minuleho mesiaca sme stravili 2600 kilometrov na ceste juznym Marokom aj kuskom Zapadnej Sahary.  Trosku sme to asi prepiskli, lebo v aute sme fakt boli kazdy den 4-6 hodin a hamada zacne byt naozaj po chvili nudna :D

Ale tak pri 65 centovej nafte na juhu sa to dalo prezit :)


Tak tu je cestopis z roadtripu 

https://tonicove.sk/marhaba-maroko/


Naklady

Letenky : 50 euro osoba BUD-AGA Wizz

Auto: 190 na 7 dni + 30 euro druhy vodic na mieste, blokacia na karte sympatickych 2100 euro 

Nafta: okolo 100 euro

Ubytko: priemerne 10 euro na osobu noc aj s ranajkami

Strava: okolo 5-7 euro porcia osoba, ale teda velmi zalezi od prevadzky. Marocky salat sme mali za 30 centov aj 2 eura.

Dokopy to vyslo okolo 380 euro na osobu

0

update: dnes odblokovala pozicovna rezervaciu, takze hned sa mi lepsie dycha. Bookovane cez Billieger, Thrifty, ale auto bolo Hertz.

Dalsi dovod preco mat kreditku :) Ked som si v sobotu rano, den pred odletom, uvedomil, ze na karte mam limit len 3000 a celkom vypraskany, cez appku som si v mBank poziadal o zvysenie limitu...nastastie to bolo do par minut vybavene, inak by som musel nahanat ludi s mBank uctom aby ma "zalozili" :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

update: dnes odblokovala pozicovna rezervaciu, takze hned sa mi lepsie dycha. Bookovane cez Billieger, Thrifty, ale auto bolo Hertz.

Dalsi dovod preco mat kreditku :) Ked som si v sobotu rano, den pred odletom, uvedomil, ze na karte mam limit len 3000 a celkom vypraskany, cez appku som si v mBank poziadal o zvysenie limitu...nastastie to bolo do par minut vybavene, inak by som musel nahanat ludi s mBank uctom aby ma "zalozili" :)


Prinejhorsi vetsinou jde kreditky "prednabit".


2100e je vazne hodne. Nejdriv sem si rikal, zda ses neprepsal,..

0 Citovat

ano, da sa "prednabit" lenze uz som nestihal preliat cez vikend peniaze z ineho "hlavneho" uctu, kde mi chodi vyplata

0 Citovat

Ahoj hezke cteni  byl jsem tam pred  20 lety az dole v Dakhle  a vylezl jsem, i na ten jejich Toubkal  asi to tam podle psani a fotek vypada uz  jinak  ,lepsi tam je jet tam na dele   a mit dost casu   ,ja tam byl jako ridic busu na  3 tydny

0
4 reakce