1. Fórum
  2. Hledám spolucestujícího
  3. Červen nebo červenec - parťák/čka na dobrodružství... co takhle vyrazit stopem do Turecka, Gruzie a Ázerbajdžánu?! :)

Červen nebo červenec - parťák/čka na dobrodružství... co takhle vyrazit stopem do Turecka, Gruzie a Ázerbajdžánu?! :)

Napsal Com Truise 2019-04-09T18:19:11+02:00 ve fóru Hledám spolucestujícího
1 odpovědí

Čau ahoj,

dostal jsem nápad na menší výlet.

Start? Ideálně v průběhu června, nebo začátkem července

Na jak dlouho? 3-4 týdny, podle možností

Co konkrétně? Stopem přes Brno, Bratislavu, Budapešť, Bělehrad, Sofii až do Istanbulu. A odtud podstatně pomalejším a vychutnávacím tempem přes celé Turecko (Kapadokya, turecký venkov) do kopcoidní Gruzie. Zde Svanetie a Tushetie. Potom přijde na řadu Ázerbajdžán. Láká mě příroda, kultura, lidi, jídlo… ale to vlastně všude. A nakonec návrat z Baku do Budapešti, letenka 2-3 tisíce. K tomu všemu hamaka, couchsurfing, hostely, booking.com... podle situace. Při stopování a kempování člověk nemusí prakticky nic řešit, může okamžitě aktualizovat své plány, je daleko blíž místním lidem a bohatší o interesantní zážitky. A jako bonus je to tak trochu lowcost. Ale nebráním se ani přesunům komerční dopravou nebo hotelům. Priorita je tedy jasná - užít si to. Je osvěžující vystoupit ze zóny komfortu, ale není nutné jít až za samotnou hranici fyzikálních zákonů.

Jak to vypadá na mapě? Odvážně a zároveň skromně... https://goo.gl/maps/zVzEYRbFn4R2

Plán B? V případě zkrácení času na 1-2 týdny jsou tu i další směry, kam se vydat. Třeba na Rakousko a severní Itálii... Salzburg (Königssee natural pool), Dolomity a jezera v okolí (Lago Di Braies, Lago Del Sorapis). Anebo tvoje představa místa, kam se chceš vydat.

Něco o mně? Je mi 28 a jestli je pár slov, které mě vystihují, tak pozitivita a spontánnost. Trocha zkušeností ze světa se u mě asi taky najde, třeba loni jsem přežil dva měsíce v okouzlující Indii. Nebo jsem přes facebookovou skupinu zorganizoval expedici do Slovinska ve čtyřech lidech... až do startu jsme se neznali a vůbec to nebylo překážkou k tomu, abychom si tu zemi užili.

Ale abych to nezakecal...

Jestli na červen nebo červenec nemáš v plánu žádné dobrodružství a láká tě něco podobného, super. Dáme telefonát, popřípadě posezení na půli cesty a vymyslíme to společně. A potom už jen taková drobnost... celý tenhle legendární trip realizujeme. Anebo taky ne a život půjde dál svým tempem.

Díky za přečtení a hezký den!

Luboš

comtruise@seznam.cz
Mám kamošku z Arménska.. :))

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!