Skandinávie - na kole až na Nordkapp

Založil před 4 lety Tomáš _5 ve fóru Cestopisy

7 reakcí

Skandinávie - na kole až na Nordkapp

Poměrně nedávno se mi podařilo na kole projet celý americký kontinent od severu k jihu, čímž jsem si splnil jeden ze svých snů a nyní pomalu nastává čas, kdy je zapotřebí se postavit další zajímavé výzvě. Už 1. června 2019 vyrazím na kole do Skandinávie a mým nejzazším bodem expedice bude nejsevernější výběžek evropského kontinentu Nordkapp, který leží daleko za polárním kruhem, kde slunce v létě nikdy nezapadá.

Během mého putování navštívím obrovské množství velmi zajímavých míst, mezi která patří například: středověké městečko Tallinn, dechberoucí muzeum Arktikum v Rovaniemi, vesnička Santa Clause ležící na polárním kruhu, chovnou stanici psů Husky, chovnou stanici sobů, nejsevernější mys Evropy Nordkapp, překrásné souostroví Lofoty, trek Kungsleden vedoucí 440km nespoutanou divočinou, norské fjordy v čele s Trolltungou a Preikestolenem a jedno z nejhezčích skandinávských měst jménem Stockholm a mnohá další.

Pokud byste rádi sledovali mé dobrodružství, pak můžete skrze mou cestovatelskou stránku na Facebooku:
https://www.facebook.com/roadtoadventure/


fbcoverpageska.png

0

Tak určitě... a budeme držet palce! Jako sám, jo? Hm... zřejmě slušnej oddíl... 

0 Citovat

Diky za tip na budouci sledovani. Zaujalo me, ze tam pojedes placatejsim Finskem a nazpet hornatejsim Norskem. Nemelo by to byt naopak? Jinak Estoncum radeji nerikej, ze Tallinn je jen mestecko :-) No a tu vesnicku Santa Clause v Rovaniemi bych take s oblibou vynechal, prijde mi to etch turistisch … Jinak samozrejme cykloexpedice mimoradna. Na jak dlouho tento okruh planujes?

0 Citovat

Přibližně 3-4 měsíce by měla cesta trvat. On ten výpis zajímavostí je především hlavně spíše pro veřejnost, protože většinu těchto velmi známých míst znají a mohou si mou cestu s nimi spojit. No já už moc po americkým kontinentu nadmořskou výšku neřeším. V Ekvádoru jsem se dostal do výšky 5000 m.n.m. takže mi to Norsko nepřijde moc hornaté. Je pravda, že sil bude mít potom člověk méně, ale to se zvládne.  V Rovaniemi ve vesničce jsem už byl a je pravda, že je to vyloženě turistický, ale zase si myslím, že když už pojedu kolem, tak se tam stavím a fotky odtud se určitě lidem, kteří mě sledují budou líbit. Díky za sledování.  PS: S tím městečkem to máte pravdu.

0 Citovat

Ak mas par dni casu nazvys, porozmyslaj aj nad ostrovom Gotland, je to jedno z najkrajsich miest vo Svedsku :) 

0 Citovat

Norsko je sice hornaté, ale hlavní silnice má jen malé převýšení v nízké nadmořské výšce a jinudy se jet většinou nedá. Přes hory bude třeba přejet až někde před Trolltungou. Jinak snad jen přejezd přes polární kruh je asi 700 m n.m.

Jak to budeš řešit s batohem na trek Kungsleden? To bude prázdný přikurtovaný na kole k brašnám? Pro kolo se pak vrátíš do Abiska stopem?
0 Citovat

Na Kungsleden se vydám i s kolem. Už jsem podobně náročné trasy absolvoval. Podle informací na netu nebudu první ani poslední. Vím, že to nebude snadný a víc se s tím kolem natahám než najedu.

0 Citovat

Inak asi jedina vec co sa vo Svedsku kradne vo velkom su bicykle. Hlavne vo vecsich mestach je dobre si dat pozor :) 

0
7 reakcí