Výpravu do nizozemského města Eindhoven, jsem podnikl během 6 hodin dne 23.ledna 2012. Letenky kupuji asi měsíc dopředu s tím, že datum mám těsně před odletem do JV Asie a v právě probíhajícím zkouškovém období. Tudíž jsem počítal i s variantou nechat letenky propadnout a věnovat se škole. Naštěstí toto nebylo potřeba, jelikož zkouškové jsem úspěšně ukončil 2 dny po odstartování  .

Eindhoven za 6 hodin

Založil ve fóru Cestopisy

0 reakcí

Výpravu do nizozemského města Eindhoven, jsem podnikl během 6 hodin dne 23.ledna 2012.

Letenky kupuji asi měsíc dopředu s tím, že datum mám těsně před odletem do JV Asie a v právě probíhajícím zkouškovém období. Tudíž jsem počítal i s variantou nechat letenky propadnout a věnovat se škole. Naštěstí toto nebylo potřeba, jelikož zkouškové jsem úspěšně ukončil 2 dny po odstartování smiley

Ranním letem z Prahy do Eindhovenu, v 6:05 letadlem A320 a téže den v 12:20 zpět do Prahy, letadlo Wizzairu točí z Eindhovenu Brno, tudíž by případné zpoždění znamenalo zpoždění i dalšího spoje a já bych neměl zůstat ochuzen o čas stráveném v centru města. Vstávám ve 4:30 a po krátkém rozkoukání odjíždím na letiště. Auto zaparkuji u zastávky Na Padesátníku a posledním nočním spojem odjíždím na Terminál 1, kde si kupuji bagetu a pokračuji na Terminál 2. Zde se scházím s kamarádem a jeho kámoškou. Z původního záměru letět úplně sám tedy sešlo.
I přes velmi nízké ceny, které by měly značit nedostatek zájmu o linku, je letadlo zaplněné. Ještě ochranný postřik proti námraze a může se vyrazit na dráhu. Po celkem dlouhé době ( 1,5 měsíce ) kdy jsem necestoval jsem si náramně užíval akceleraci při rozjezdu a vzletu. Let byl velice krátký a tak se stíhám akorát seznámit se slečnou a stewardky již vyrazily kontrolovat pásy před přistáním.

Letiště v Eindhovenu je velice malé, začátečníci tuto skutečnost jistě ocení, neboť zde dá veliké úsilí se ztratit a mít problém s nalezením správného gatu. Ještě než vylezete ven z letiště si na informacích vezměte mapu, která má krásné „dřevěné“ provedení. Dále jsem pokračoval autobusem do centra. Lístek jsem pořídil v automatu a stál 3€, jízdenky lze koupit i přímo v autobuse. Automat totiž naleznete jen na letišti a pak už v kterémkoli autobuse – nikoli na zastávce. Jede se linkou č.401 a cesta do centra trvá něco kolem 20minut. Autobusy jezdí v maximálních intervalech 10min. Není tedy třeba spěchat.

Jsme v centru, vystupujeme stanici za Philips Stadion, Philips v tomto městě započal svou kariéru a v době našeho pobytu se připravovalo i muzeu, bohužel nebylo veřejnosti přístupné, snad později. Jelikož máme celkem dost času, 3 hodiny, tak se klidným krokem vydáváme dle mapky doporučenou cestou „must see“. Krom pár pěkných architektonických budov a mostů skrz menší potok zde není nic co bych nazval „must see“. Ovšem tichost a čistota města je krásnou odměnou. Po 2 hodinové procházce usedáme na oběd v místním mekovi. Zabít čas se nám podařilo v „muzeu“ zvaném Mu. No muzeu to nebylo, stálo 3€ a výsledek byl více než smutný. Promítaly se zde „skladby“ The Tosso Variation – hudba vytvořená střihem videa hraní na podivný nástroj… Prvních 5 minut zajímavé, ale pak už z toho šibalo…

Nadešel čas odjezdu a směřujeme na zastávku, autobus přijíždí a my nastupujeme. Lístky kupujeme v automatu v autobuse. Na letišti je menší fronta před security ale jinak vše funguje jak má, až na boarding. Kdy nás nahrnuli do skleníku 15x15m a nechali nás tu stát více než 15 minut. Nic příjemného, ale z hlediska letiště velmi praktické. Jakmile dá agent svolení, otevře se skleník a všichni cestující mohou naběhnout do letadla. Rychlé a účinné, nikoli z pohledu cestujícího.

Je před druhou hodinou polední a já jsem znovu v Praze, tento výlet shrnu jako velmi úspěšný. Přinesl mi další pohled na cestování a já objevil menší poklidné městečko, které každému mohu jen doporučit.



Celkově jsem utratil 474 Kč za letenku a poté 12 € ve městě (6 za autobusy, 3 vstupné, 3 oběd).

0
0 reakcí