Výlet v Taliansku - Pisa, Bologna, Florencia

Napsal Nathan7 2019-09-08T09:28:02+02:00 ve fóru Cestopisy
6 odpovědí

Cez leto nás zlákali lacné letenky do Bologne. A to by sme neboli my, aby sme k nej neprihodili i iné destinácie. Konečný Itinerár bol: Bologna - Cinque Terre - Pisa a Florencia.

Cinque Terre som tu dával nedávno. Dnes sa prostredníctvom fotiek môžete pozrieť do mesta Pisa. Napriek tomu, že nám ako obyčajne pršalo, tak sme si to užili. 
https://cestujzamenej.sk/2019/09...ezi-sveta/

Dobre ranko, nebudem zakladat dalsiu temu. Len sem pridam link na dalsi clanok. Okrem Pisy sme navstivili i mesto Bologna. Je to naozaj vyborna detinacia na jednodnovy vylet. Letenky tam viete zohnat uz za 20€. Jedlo je vsade vyborne a ceny ako u nas. A bonusom je, ze je tam podstatne menej turistov ako v mestach navokol.

https://cestujzamenej.sk/2019/09...jeden-den/

dal by som si povedat :))

Jo Boloňa je pěkný město bez návalu turistů, helloumajfrendů a Číňanů. Jídlo levné a skvělé, ale to je všude v Itálii. Jen ceny za ubytování jsou trošku vyšší, vzhledem k tomu, že možností není tolik, jako třeba ve Florencii. A ta vysoká věž je za 5 eur fakt pecka, tolik nekonečných schodů jsem snad nikdy nešel a ten výhled super.

Mne sa najviac pacila pizza za 4-5€. A hlavne to, ze tam fakt takmer nik nebol. Take prijemne mestecko. Ak je niekto z Bratislavy a okolia, tak aj super miesto na rande. Ked sme isli my, tak jeden chalanisko bral evidentne miestnu pipenu z auparku , lebo nemali zo sebou uplne nic :-D

Trochu se divím, že Bolognu dáváš až za Pisu v popularitě. Co jsem tak poslední dobou četl, je Pisa naopak považována v cestopisech za méně zajímavou, bo "jen věž". Samozřejmě před oběma městy je Florencie, o tom žádná.

Pro mě to každopádně není na škodu, myslím, že Bologna je co do italské historické atmosféry super, navíc pokud tam je méně lidí, jen dobře. Úplně nemusím města, kde tě po neopatrném vykročení špatným směrem strhne dav turistů jedním proudem a nemáš pomalu šanci jít v protisměru zpátky.

Hmm, co ja viem. Mne to tak subjektivne pride, ze Pisa je popularnejsia. Ale asi to bude len vdaka vezi. A samozrejme Florencia je topka. Len odtial mame tak vela fotiek, ze ju spisem ako poslednu. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!