Uplynulý víkend sme sa s priateľkou vybrali ku susedom do Poľska. Cieľom bol zábavný park Energylandia, kde nedávno otvorili údajne najväčšiu a najrýchlejšiu drevenú horskú dráhu na svete Zadra. Jedná sa o hybrid postavený z dreva a kovu. Vyzerá naozaj parádne. Náklady: Benzín: 20€ Vstupné - 30€ (129 zlotych) Parkovné - 1,2€ (5 zlotych) Jedlo - zmrzlina cca 1,2, hranolky 1,6€, hlavné jedlo 4,5 - 5€ Link na článok ( je tam fakt dosť fotiek) https://cestujzamenej.sk/2019/10...j-velkych/Ak máte radi tento typ atrakcií, tak sa tam určite oplatí ísť. A nasledujúcu sobotu je akcia. Vstupné je za 16€ a otvorené bude až do 22:00. Bude sa tam konať Halloween Night. .

Energylandia v poľskom meste Zator

Založil ve fóru Cestopisy

10 reakcí

Uplynulý víkend sme sa s priateľkou vybrali ku susedom do Poľska. Cieľom bol zábavný park Energylandia, kde nedávno otvorili údajne najväčšiu a najrýchlejšiu drevenú horskú dráhu na svete Zadra. Jedná sa o hybrid postavený z dreva a kovu. Vyzerá naozaj parádne. 


Náklady:

Benzín: 20€

Vstupné - 30€ (129 zlotych)

Parkovné - 1,2€ (5 zlotych)

Jedlo - zmrzlina cca 1,2, hranolky 1,6€, hlavné jedlo 4,5 - 5€

Link na článok ( je tam fakt dosť fotiek)

https://cestujzamenej.sk/2019/10...j-velkych/


Ak máte radi tento typ atrakcií, tak sa tam určite oplatí ísť. A nasledujúcu sobotu je akcia. Vstupné je za 16€ a otvorené bude až do 22:00. Bude sa tam konať Halloween Night.

0

Díky za připomenutí. 
Jezdíme do Krakova na výlety, příští rok chceme poprvé vzít s sebou i děti, takže super nápad, jak si Krakov o den prodloužit a odskočit si za zábavou.
Každopádně z fotek jde vidět, že počasí v kombinaci s tou Halloween výzdobou je perfektní.

0 Citovat

Super díky za tip na příští léto ! :) Podle tvého článku a fotek to vypadá parádně (i v kombinaci s cenami mi to přijde jako super vyžití). 


Já pro změnu můžu doporučit zábavní park Belantis (poblíž Lipska) který mi přišel oproti tvé návštěvě Enegylandie o něco menší (jestli si dobře pamatuju tak 2 horské dráhy  - Hurican a Cobra + vodní splash). Ale cenově mi přijde taktéž super - cca 25 EUR = neomezený vstup na všechny atrakce.

A pak je tu samozřejmě ještě Europapark (spíš na 2 dny, abys všechno stihnul) na německo-francouzských hranicích, který je ale jak vzdáleností tak cenově trošku někde jinde. 


Každopádně ještě jednou díky :)

0 Citovat

Presne, ked je dobre pocasie, tak to je uplne iny zazitok. A deti sa tam isto zabavia. Hlavne ak maju viac ako 120cm - vacsina atrakcii je obmedena vyskou, ale najde sa mnoho i pre mensie deti.


Ten Belantis vyzera tiez vyborne. A ten Europapark odporuca vela ludi. Budeme musiet nad tym porozmyslat. Plus dost ludi mi odporucalo i Gardaland. Tak mam zas zoznam dlhsi. Skoda, ze tej dovolenky nie je viac. :)

0 Citovat

Jinak pro lidi z Čech určitě mimo již zmíněného Belantisu doporučuji Freizetpark Plohn (25 km od českých hranic v Sasku) a Freizeitland Geiselwind (v Bavorsku kousek od Norimberku). Nejsou tak obří jako Europapark, ale zase vstupné mají poloviční (v obou případech pod 30 eur pro dospělého) a jsou blíže k Česku.

0 Citovat

solidna ta Energylandia... no Poliaci vedia

0 Citovat

Veru. Mne sa to zdalo fajn uz minule. Ale teraz s tymi novymi kolotocmi, a za nezmenenu cenu. Palec hore. A stale tam buduju. Tie luky okolo si pytaju dalsie fajnoty. :-D

0 Citovat

Nathan7 chci ti moc poděkovat za tip, protože Energylandii jsem neznal a v sobotu nám Wizz zrušil let v Krakově po skoro 2 hodinovým sezení v letadle a já si vzpomněl na tvůj cestopis. Povedlo se nám zapomenout na zrušenej let a strašně jsme si to užili :) bylo to v tu Halloween sobotu s otevřením do 22:00. Už sháním partu na další návštěvu parku :) ty horský dráhy jsou naprosto nepopsatelná pecka a vyvolávají závislost na adrenalinu :D

0 Citovat

Tak super. A buduci rok maju vraj otvarat dalsiu mega drahu. Tak sa tam mozno stretneme. Inak v lete je otvoreny aj akvapark. A stale za tu istu cenu. 

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Nathan7 chci ti moc poděkovat za tip, protože Energylandii jsem neznal a v sobotu nám Wizz zrušil let v Krakově po skoro 2 hodinovým sezení v letadle a já si vzpomněl na tvůj cestopis. Povedlo se nám zapomenout na zrušenej let a strašně jsme si to užili :) bylo to v tu Halloween sobotu s otevřením do 22:00. Už sháním partu na další návštěvu parku :) ty horský dráhy jsou naprosto nepopsatelná pecka a vyvolávají závislost na adrenalinu :D


Co se v tom Krakově zase dělo? V pátek žena od kolegy neodletěla do Říma. To byla ale stávka v IT.

My jsme teda asi měli štěstí, protože nám v pátek nezrušili Pisu.

0 Citovat

@jakob Důvod bude skoro určitě hustá mlha. Ostatní společnosti posunuly lety o 3-4 hodiny, ale Wizz nám let zrušil. 

0
10 reakcí