1. Fórum
  2. Cestopisy
  3. Taiwan a Thajsko cez Vianoce

Taiwan a Thajsko cez Vianoce

Napsal Nathan7 2020-01-14T07:06:44+01:00 ve fóru Cestopisy
6 odpovědí

Ahojte, aj tento rok ako obvykle sme sa v obdobi Vianoc vybrali smer Azia. Hlavnou destinaciou bol Taiwan, kde sme planovali nechat nohy, a nasledny presun do Thajska na nejaky ostrov za oddychom. 

Obaja s priatelkou mame radi mestsku turistiku, a tak vyzeral i nas itinerar. Navstivili sme mesta Taipei, Jiufen, Kaohsiung a Taichung.  Kazdy den sme nachodili 28 000 - 35 000 krokov, takze to bola dost sranda.

V Thajsku to bolo vacsinou o oddychu. Par dni sme stravili na ostrove Koh Phangan, Stedru veceru sme zjedli na Koh Samui a dovolenku sme ukoncili v Bangkoku, kde sme navstivili trosku ine pamiatky ako obvykle.

Z vyletu planujem urobit 3 clanky. A kedze to tu nechcem zahlcovat, tak ich nahadzem do tejto jednej temy.

V prvom z nich som rozbil naklady na nasich 17 dni, pre predstavu, kolko moze stat takyto "all inclusive" vylet. Samozrejme vacsina z vas to urcite vie urobit omnoho lacnejsie a ja sa ani nepasujem do roly, ze sme to urobili najlepsie ako sa dalo. 

Kedze sme pracujuci a mame len 20 dni dovolenky, tak si v poslednej dobe radsej trosku priplatime, aby sme usetrili cas (byvame v centre, radsej pouzijeme rychlovlak namiesto pomaleho, ked je nieco daleko tak tam nejdeme busom ale letime a podobne.)

Tento rozpocet mozno pomoze takemu beznemu pracujucemu, co hlada ten stred a chce to spravit za rozumnu sumu s ohladom na cas a komfort.

1. Koľko nás stálo 17 dňové putovanie po Thajsku a Taiwane?

https://cestujzamenej.sk/2020/01...a-taiwane/

Super. 

dobre spracovane

Top zpracovane naklady, diky moc

Moja oblubena krajina, cez vikend si to precitam, dufam, ze budu uz vsetky casti

Fuha. Plan je to sfuknut do nedele. Len sme velmi vela fotili. Hlavne Taiwan. Tak uvidime, ako rychlo spracujeme fotky. :)

Ahojte. Tak článok je online. Takmer 300 fotiek z miest ako Taipei, Jiufen, Kaohsiung a Taichung. Taiwan nás naozaj očaril a určite sa tam ešte niekedy vrátime. :)

Dúfam, že aspoň trochu inšpiruje a zvážite cestu i do tejto menej navštevovanej krajiny v regióne.

https://cestujzamenej.sk/2020/01...prekvapil/

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!