Cesta kolem Světa

Napsal leos 2014-08-08T08:26:33+02:00 ve fóru Cestopisy
6 odpovědí

Zdravím všechny cestovatele. Využil jsem akce RTW a zařídil jsem pro mojí budoucí manželku svatební cestu. Jak se vrátíme tak napíšu report jak to všechno probíhalo. Zatím je plán Praha-Řím(1)-Milán-Tokyo(3)-Manila(1)-Boracay(6)-San Franciso(Půjčit si auto) do Los Angeles-Las Vegas-Los Angeles(6)-Paříž-Wroclav.
Letenky :25 000 Kč
Hotely: Okolo 25 000
Řím-Sunshine Rooms
Tokyo-Grand Arc Hanzomon
Manila-Hotel H2O
Boracay-Boracay Regency Beach Resort & Spa

Měl bych pár otázek na zkušené cestovatele:

1-Tokyo-Popravdě zde se trochu ztrácím a pokud by mi mohl někdo říct co vidět za 3dny v Tokyu budu moc rád
2-Manila-Je tam bezpečno? Hodně lidí mě od toho odrazuje, čili pokud má někdo osobní zkušenost budu rád
3-USA Chci i pujčit Auto v San Franciscu a Vrátit v Los angeles( Chtěl bych dodge charger a v nejhroším Mustanga smiley Jakou zvolit půjčovnu? Chci mít komplet pojištění v ceně, ale nedaří se mi najít Dodge když to chci vráti v jiném městě. Nad 26 let
4-Případně jestli má někdo zkušenost co vidět na západním pobřeží v takovém čase. S ubytováním si hlavu nelámu v USA bud auto nebo nějaky motel po cestě.Čili pokud někdo jel něco podobného tak super.

Děkuji za rady!

Ahoj.
Manilu určitě néééé.Nic moc tam není k vidění a kriminalita dost velká.Spíše zkus přes cebupacificair přelet na Bohol ( opičky nartouni,Čokoládové kopce+ ostrov Malapascua)

1-Tokyo - obrovské město. Určitě doporučuju výhledy z mrakodrapů v Shinjuku, procházku po zahradách u imperiálního paláce, spoustu chrámů (Asakusa, Sensoji), svatyni Meiji a přilehlý park. Pokud chcete trochu poznat okolí a máte štěstí na počasí, doporučuju vyjet si na (trochu turistický, ale co už) okruh do Hakone - je to jednodenní výlet, popsaný dobře tady http://www.japan-guide.com/e/e2358_008.html - při štěstí uvidíte horu Mt. Fuji, projedete se lodí, vlakem, lanovkou a na závěr se vykoupete v termálních pramenech v Hakone-Yumoto.

2-Manila - no, upřímně, nevím. Je to velký zážitek a dobrodružství, to místo má něco do sebe. Ale na svatební cestu bych to asi nedoporučil. Je tam pěkná architektura se španělským vlivem s katedrálou, ale jinak v zásadě nic extra. Asi se dá vybrat lepší místo, kde svatební cestu trávit. Možná i na Luzonu (ostrov kde je Manila) najdete, nám se třeba výstup k vulkánu Taal celkem líbil (není to daleko z Manily), zajímavé mohou být rýžové plantáže v Banaue a další místa, nevím.

V manile budeme jenom jeden den. Budeme tam čekat na přestup Boracay. Takže nevím jestli být zalezlí na pokoji nebo se jít aspon trochu mrknout po městě.

v manile kuknite cast Intramuros.
Dost paradox ak opustite toto miesto, okolo golfove ihrisko a za plotom spia ludia na ulici smiley
zaujimavy bol aj cinsky cintorin,hrobky vyzeraju ako domy,dalsi paradox,mimo areal ludia byvaju v uplnych chatrciach
cez den je v manile bezpecno, v noci sa neodporuca chodit do cinskej stvrti a este do dvoch ale bohuzial tie som uz zabudol

Zdarec, teda na 17 dní to máte pěkně nacpané smiley
Ad 2 - Manila. Nevím jak poslední dobou ale v 2010 jsem tam strávil 3 měsíce a krom asi 2 taxikářů, kteří mě natáhli žádný problém. Pokud to máte na den, tak toho moc nestihnete. Dívám se, že ten hotel je hned u Rizal parku, takže Intramuros v docházkové vzdálenosti. Hned u hotelu Manila Ocean Park, taky stojí za návštěvu. Pokud byste chtěli za nákupy, tak kousek je Mall Of Asia, tuším že 3. největší obchodňák na světě. Můžeš si tam dokonce i zabruslit, ale bacha, mají jen krasobruslařské brusle se zoubkama! smiley Taky můžeš manželku vyvézt v kočáře, které jsou v Rizal parku, ale bacha na to, když se zeptáš na cenu, tak ti kočí řeknou číslo, ale pak se s tebou budou hádat, že mysleli cenu v dolarech a ne pesos. No a u taxíků rovnou řekni ať zapne taxametr, když se k tomu nemá, tak vystup. Jezdí jich tam plno a do půl minuty máš další. Někdy se snaží takhle lidi natahovat.

Ahoj, túto akciu sme kúpili aj my. Idem ja a m§j priateľ. Mám krásne vypracovaný plán cesty (každú destináciu som podrobne prebrala s osobami, ktoré v daných oblastiach žijú alebo tam neraz boli) a náhodou na vlas rovnako rozložené dni pobytu smiley) Ak by si mal záujem pozrieť ako to máme pripravené my, rada ti poradím alebo pošlem celú zložku smiley) Môžem vedieť aký máte termín? Prípadne napíš na email janusovajana1@gmail.com rada si vymením prípadné skúsenosti ak by ste poleteli prví smiley My letíme v novembri

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!