Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

To by mě taky zajímalo jako Brňáka :-) Grand je v pohodě, tam jdu kolem klidně sama i v noci, kolem Hamburskýho hauptbahnhofu bych si to rozhodně netroufla ...

0 Citovat

Michal napsal(a):

To klidně přiznám. Přestup u Grandu je asi tak lákavý jako v Praze v Sherwoodu... Krom toho tam v noci stejně na Prahu moc použitelných variant nejede ...

Co je na Sherwoodu špatnýho?

0 Citovat

Lidem se tam obvykle nezpodává ta zvýšená míra pochybných a ztracených existencí v podroušeném stavu (bezdomovci, feťáci, prostituti atp.). Přes den to jde, po setmění to graduje.

0 Citovat

@Michal: Bydlel jsem přes rok na koleji v Opletalce, chodil jsem pravidelně po půlnoci Sherwoodem a díky tomu, že tam bylo vždycky více policajtů, než normálních lidí, tak jsem se nikdy nikde necítil v Praze bezpečněji :D 

0 Citovat

U Grandu pohoda, to spíš kolem hlaváku jsou různá individua, ale taky policejní služebna. Na košická nádraží to rozhodně nemá.

0 Citovat

@Jarda: Souhlasím, že Sherwood v noci je úplná pohoda. Těch různých invididuí je tam míň nez přes den. :D To mám po setmění horší pocit v jiných částech Prahy, často spíš mimo centrum.


@DimikUK: No vidíš, já mám zrovna špatnou zkušenost od nočního hamburskýho nádraží s - řečeno tvojí terminologií -  "bílým Staroněmcem". :)

0 Citovat

Vieden - malta

Pred gatom zbieral wizzair vstupny formular c.1 (ci clovek nebol v nebezpecnej krajine), rozdavali ich

Na malte mensi chaos

Formulat c.2 nemal skoro nik (ja som mal), kazdemu ho tam rozdavali, potom vyplnovacka, no sranda je,ze ten formular uz nik nezbieral (vyhodil som ho do kosa na bus zastavke)

Pri opusteny zony, chceli vidiet este pas (obcanku) ale to tiez chaoticky kontrolovali, niekomu vobec.



0 Citovat

Brzo se už nedostanem nikam

https://www.novinky.cz/cestovani....seznam.cz

0 Citovat

Mám koupeno 19,9,-26,9, VIE-TFS. Dnes ruším ubytování. Naštěstí letenka stála jen 1 400kč. Letos zrušena Madeira, Kefalonia. A to nás čeká ještě Martinik+Dominica. Že se poletí, tomu už nevěřím ani když lopnu 15 piv...

0 Citovat

Vídeň - Nice

Let tam úplně plný, ani na jednom letišti kromě roušek nic speciálního. Ve Francii se ve většině měst, kde jsme byli, alespoň někde venku roušky musí nosit a velká většina lidí je nosí (i jsme viděli policii to vymáhat), vevnitř se nosí všude, na plážích ne. Turistů hodně, ale skoro samí Francouzi (nemám srovnání, kolik bývá obvykle). Otevřený skoro všechno, jen občas nějaká omezení (v muzeu zavřený záchody/omezený počty lidí vevnitř). Do Monaca jet bez karantény nešlo.

Let zpátky taky slušně zaplněný, ve Vídni nikdo nic nechtěl (ale tranzitní formulář nám poslal Wizz, že musíme mít vyplněný).

0 Citovat

To Monako zaujímavé. Ktovie ako oligarchovia a karanténa:)

0 Citovat

El Hierro je posledni s Kanarskych  co mi jeste chybi , obyvatele  co tam bydli  a jsou  zavisli na  turistice   by takovym starostum meli vecer  dat  poradnou nakladacku  ...a samozrejme pokud  uzavre vlada hranice ,tak demonstrace na vsech ostrovech 

0 Citovat

Mikire kdyby sis vytáhl hlavu ze zadku, místo toho mudrování bez znalosti aktuálního stavu věcí, tak bys možná zjistil, že Španělé, včetně těch na Kanárech mají často až nesmyslný panický strach z Covidu, roušky tam tahají úplně všude, desinfikují kam se podíváš, omezují a zavírají pláže, sociální zařízení atd. atd. a je tedy dost dobře možný, že ta rozhodnutí můžou mít i většinou podporu.

Vždycky můžeš jim tam ty demonstrace vyrazit organizovat, místo toho sypání těchto svých hovadin do každého vlákna kam vlezeš. Máš pořád plnou hubu keců kdo co dělá blbě, jak se má proti všemu protestovat, tak místo toho neustálého kritizování všeho a všech z pohodlí domova začni něco dělat. Ale to asi ne, co? Ono jen pindat a kritizovat je mnohem snadnější a pohodlnější, že?

0 Citovat

@eremi: mikir je klasický klávesnicový hrdina, je jich na tu fóru více, ale mikir vyčnívá nejvíc. To samé teď lidi v diskuzích na novinkách, idnes, atd.  - naprostá většina z nich píše, že už si roušku nikdy nevezme a já ještě nikde nepotkal nikoho, kdo by roušku neměl, tam, kde ji má mít. To jsou prostě jen kecy. 

0 Citovat

O víkendu jsme se vrátili ze Švýcarska. 4 noci jsme strávili v Zermattu, kde bylo lidí pomálu. Roušky jsme museli mít jen do vlaku a lanovek. Za pobyt jsme obdrželi voucher na 100 franků, což bylo fajn... https://www.valais.ch/en/informa...nc-voucher

0 Citovat

eremi napsal(a):

Mikire kdyby sis vytáhl hlavu ze zadku, místo toho mudrování bez znalosti aktuálního stavu věcí, tak bys možná zjistil, že Španělé, včetně těch na Kanárech mají často až nesmyslný panický strach z Covidu, roušky tam tahají úplně všude, desinfikují kam se podíváš, omezují a zavírají pláže, sociální zařízení atd. atd. a je tedy dost dobře možný, že ta rozhodnutí můžou mít i většinou podporu. 

Přesně tak to z vlastní zkušenosti mohu potvrdit. 

0 Citovat

danny napsal(a):

Přesně tak to z vlastní zkušenosti mohu potvrdit. 

už tady v tomto vláknu chybí pouze doporučení na Catch Hotels a dokonáno jest :)

omg

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@eremi: mikir je klasický klávesnicový hrdina, je jich na tu fóru více, ale mikir vyčnívá nejvíc. To samé teď lidi v diskuzích na novinkách, idnes, atd.  - naprostá většina z nich píše, že už si roušku nikdy nevezme a já ještě nikde nepotkal nikoho, kdo by roušku neměl, tam, kde ji má mít. To jsou prostě jen kecy. 


mikir toť zdejší Irský rétor - by se ani Cicero nemusel stydět


btw. ovšem ten obsah za ním trochu "pokulhává" ....

0 Citovat

Tak ,kdyz bych byl  v CR tak do Berlina na tu demonstraci klidne zajedu , to same do Ostravy   2x  jsem behem  prazdnin v CR byl  ted se chystam potreti  a neni pravda  ,ze  vsichni  meli rousky  tam ,kde byl predpis  

Je pravda ,ze treba v metru v Praze se to dalo  spocitat na jedince  ,co  rousku nemeli ,. dalsi  meli  nahrazku v  podobe saly  ,ksiltovky  ci   trika  a podobne   

V Ostrave me zastihl nesmysl v podobe  vyhlaseni  rousek  ve vlaku  z hodiny  na hodinu , takze  do Olomouce   lidi nasazovali  rousky . z Olomouce si je vetsina sundavala a  novi  uz  v nich nenastoupili  

Jestli nekomu pripada tento  priklad  normalni  me tedy ne  A dalsi nasleduji 

Je to pochopitelne .kdyz  je  hrozba pokuty  a je to samozrejme uplne na nic ,  kdyz dav lidi vyleze  z  tramvaje , vlaku, autobusu a  v metru jak ovce nasazuji  rousky  a po vyjiti z metra je zase sundavaji a lezou  do  tramvaje bez nich 

V letadle  se to vetsina snazi osidit jidlem .,pitim . pripadne si nenapadne stahnou rousku pod nos  

Do 31.8. mel asi  COVID  dovelenou  a 1.9. sel do prace ze ?  -))

Nikomu jeho nazor neberu .proste jsou  tri skupiny  extremisti  s rouskama vsude , extremisti  s rouskama nikde  a treti  skupina ,ktera se podle  vlastniho  uvazeni   ( ovlivnena i  hrozbou  pokuty )  rousky  nekde vezme nekde ne  

Zacala skola a  dalasi  nesmysly vyskakuji jak houby po desti  

Uznavam  to co pise eremi  ,ze pokud  mistni obyvatele  podporuji  takove rozhodnuti ,tak samozrejme  nebudou  protestovat , mam ale pocit , ze  vsude  je  to dost ovlivnene  prave  temi  pokutami  

Patrim  spise do skupiny  rousky nikde .( snad v nemocnici  ).ale pokud  mi nekdo  bude vyhrozovat  pokutou   2500 euro nebo 6 mesici vezeni ,tak  samotrejme bude moje snaha to alespon osidit  zpusobem , ktery  me ochrani  proti tehle   buzeraci 

A ze nejsem v tech smerech aktivni  ?  Jako jak ?  To mam vstoupit do politiky ?  V mych letech ? Navic jako vlastne  castecny   cizinec ?   To jsou  stejne kecy  jako ty me 


0 Citovat

Dnešní let Malta-Videň  skoro "prazdne". Jinak na Malte turistu bylo tak akorát, pláže o víkendu namackany, ale převážně místní. Na hotelu jsme měli dost Rusu, Němců, Anglanu a taky jeden pár z Indie. Kvůli covid se staly dlouhé fronty na jídlo, které nandaval kuchař, takže vlastně lidi byly pak namačkány ve frontě...

Slevu jsme měli např na loď z Gozo na Blue Lagoon, hotel s polopenzi vyšel na 15k 2os +1dite 7d ve 4*. Na pláži se dalo ukecat lehátko s deštníkem za 5e na den - Mellieha bay, nakonec jsme nevyužili.


Ruský striktně dodržována uvnitř, ale venku a na pláži měl málokdo. MHD jsme nevyužili, měli jsme auto na 7d za 221e s plným krytím.


Letiště lidi tak akorát, žádné dlouhé fronty, ve free shopu opět slevy 2+1 zdarma, 50% slevy atd.


20200901-085854.jpg

0 Citovat

Praha-Paphos letadlo plne tak 1/3 (Ryan). Larnaca - Praha plné tak 2/3 (Wizz). Rousky klasika obchody, MHD, vnitřní prostory. Nicméně když menší obchod neměl klimatizaci, tak chodili lidi i bez rousek. Méně turistů, ale zase ne tak málo. 

0 Citovat

Moje opacne cestovani  , Dublin  letiste  prazde ,kontrola nulova    vetsina letu  obsazena zrejme  malym poctem cestujicich ,  Praha  asi 50 lidi   , v Praze  rovnez  prazdno  a zadna kontola ..takze v podstate  pohodove cestovani  ,rouska se da osidit  bud s pitim v ruce ,nebo jsem se otocil k okenku a tvaril se ze spim  ,rouska na pul zerdi  -)) Stejny system  autobus , pripadne pak  verejna doprava v Praze ,,,

0 Citovat

Dnes k ránu jsem se vrátil z Tenerife. Bylo to z Wizz z Vídně. Místa přiděleny vedle sebe při on-line check in bez příplatku. Zavazadla nikdo nekontroloval, cestou tam 90% obsazenost, jen načetli QR kód a byli jsme venku. Cestou zpět tak 70% obsazenost a ve Vídni formulář pro transit nikdo nechtěl a bez jakékoliv kontroly ve 2 ráno ven a taxi k autu.

Na ostrově všude roušky kromě pláže, u bazénu, stolu v restauraci, v autě atd. Dokonce i při výstupu na Teide lidi nosili roušky. Dalo se to ale přežít. Turistů moc nebylo, hlavně Španělé a dost Poláků. Celkově super dovolená.

Největší kontrast byl: včera na obědě mezi stoly plexi skla, u vstupu povinně desinfekce rukou, na stole jednorázový ubrus, personál roušky, rukavice. Omezená kapacita restaurace. Dnes v CZ přeplněná restaurace, bez roušek, neumytý stůl... :D 

0 Citovat

Minuly piatok po praci ARN - FRA - VIE s LH a OS.

ARN - FRA uplne plne lietadlo, vsetci ruska. Namiesto obcerstvenia flaska mineralky pre kazdeho. Pri vystupovani postupne vyvolavali rady, ktore mohli vystupovat. 

FRA - VIE povodne obsadena asi polovica lietadla, tak nam dali mensie, to bolo takmer plne. Vsetci ruska, letusky napominali tych, co si ich zlozili z nosa a mali prekryte iba usta. Ponukali akurat napoje. Opet vyvolavali rady pri vystupovani. 

Vo Viedni nas nikto nekontroloval. Po prichode na Slovensko 4 dni karantena, piaty den test a nasledne este den a pol karantena kym prisiel vysledok. Test dost neprijemny ale zazila som aj horsie. 

0 Citovat

VIE-MXP a zpět. Nikdy jsem neletěl tak prázdným letadlem, v obou směrech nás letělo +-15 (kapacita 186 osob). V Miláně zavřená spousta atrakcí, ale např. do Technického muzea se dostat dá - několikrát týdně a na objednání předem. 🤣 Jinak jsme měli i svým způsobem smůlu na termín - dost lidí jelo na konec prázdnin pryč z Milána, takže byly zavřené i některé restaurace. Snad kromě metra a pár nejvyhlášenějších míst (Piazza del Duomo, Navigli) bylo všude dost málo lidí. V Comu bylo víc lidí jen na břehu jezera a na lanovce. V metru, obchodech apod. povinné roušky, ale většina lidí je nosila i na ulici.

0