Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Ještě nejsem zpět v ČR, ale už jsem vrátil auto od Cicar na Fuerteventuře. Můžu jedině doporučit. Při vyzvednutí byla na letiště u přepážky fronta přes celou halu - za 10 minut jsem i tak byl na řadě, jak to odsejpalo. Přestože jsem v podmínkách měl spoluúčast 1100 eur, nic si na kartě neblokovali, žádné extra pojištění ani nevyžadovali, ani nenabízeli. Dostal jsem klíče a auto je na č. 74. Našel jsem, odjel jsem. Žádná kontrola škrábanců, žádné podepisování protokolů. Auto jako nové. Při vrácení opět žádná kontrola, odevzdal jsem klíče, slečna řekla moc děkujeme, to je vše, a tím to skončilo... 

Jinak na Fuertě pohoda, akorát s rouškama to tady přehání - v obchodech, ve veřejné dopravě, na benzinkách... všude aby si to člověk nasazoval. Místní jsou nějací připosraní a myslí si, že je rouška zachrání před koncem světa nebo nevím. Ale respirátor nutný není, stačí si nasadit třeba hadr na nádobí...

6 Citovat

Mikir - asi jsme mimo vlákno, ALE: Koupání na Rhodu v květnu spíš na JV ostrova, na SZ  stabilně fouká vítr a moře je chladnější. Kolem 10. 5. jsme se v pohodě koupali na sev. Kréty, v půlce dubna jsme vlezli do moře (17 st) i v Andalusii.

0 Citovat

Proletěl jsem prosincovou akci PRG-FRA-NYC a zpět se Singapore. Tedy musím otevřeně vyjádřit zklamání z aerolinek, topovou společnost jsem si představoval jinak. A380 byla hodně v pohodě, ale servis a čistota dost bídná. Na sedačkách jsme našli drobky po předchozích pasažérech, jídlo fakt ubohý a když jsem si řekl o zázvorovej tonic, letucha otevřela 0,33l plechovku a odlila mi do miniaturního plastovýho kelímku. Zbytek si nechala pro někoho jiného. Za 4min jsem si řekl o přídavek, tak mi dolila zbytek z té samé plechovky. Proboha proč? To i ten Condor mi dal onehdá celou plechovku rovnou a to nemluvím o filipínských PAL. Jediný pozitivum byl snad jen vzhled letušek - všechny do jedný byly mladý a hezký  :-)

6 Citovat

@miromat ,diky vsechny ty destinace zname na Rhodu jsme byli 3x ,jen jsem se ptal na konkretni  pocasi ted 

@mirjur  a co tech 35 jak ted varovali  pred vedrem ? To byl ten teply fen ze Sahary jak nekdy byva ? Hledam neco  financne nenarocneho na zacatek kvetna  Kanary jsem nezavrhnul i kdyz resit nejake QR kody,  mit test a jeste rousky se mi nechce Navic se potrebuju vejit do urciteho casoveho prostoru 

0 Citovat

Soud a poté TSA a US aerolinie zrušily ode dneška povinné roušky na všech domácích letištích i letech a u mezinárodních letů všude tam, kde nejsou povinné😎👍🟢🇺🇸

Paráda, za 3 týdny nebudu muset v AA při cestě do LAX&LIH nic předstírat a obětovat játra neustálým popíjením G&T🙃 

3 Citovat

@mikir: přes velikonoční svátky tu opravdu bylo přes 30, maximum na teploměru v autě (venkovním) jsem viděl 37, ale dnes (úterý) už se zase ochladilo, mračí se a fouká... takže návrat zpět k 20+. Jako něco finančně nenáročného bych ti momentálně doporučil Agadir, ale to asi pro tebe moc nepřipadá v úvahu (očkování, test, let z Vídně).

0 Citovat

@mirjur diky  v Agadiru jsem kdysi davno pri  3 tydenni ceste po Maroku  byl  Viden by nevadila, ani antigen test, ale ockovani urcite ano a navic mozna PCR  Urcite jen zeme kde staci max antigen a ockovani byt nemusi 

0 Citovat

Tenerife - naprosto nás dostalo, dali jsme asi 10 treků včetně výstupu na Teide během 4 dnů, dvě rychlé koupačky a pár památek a jsme naprosto nadšení. Jedno z nejkrásnějších míst, kde jsem kdy byl. Cicar je fakt skvělý, Fiat 500 v super stavu za zlomek ceny, než se pronajímají teď auta jinde.

Covid opatření jsou asi jedinou výtkou. Nazval bych to až covid hysterií, jak kdybychom se vrátili o 2 roky zpátky, nebylo očkování, neznali jsme léčbu  atd. Respirátory nebo roušky naprosto všude v uzavřených prostorech, obsluha nebo prodavači opravdu vyhazovali lidi bez. Sami jsme byli několikrát vyhozeni, když jsme přišli po treku, unavení a chtěli jsme si koupit rychle pití nebo zmrzlinu. Vyhazovali i stánkaři se zmrzlinou na otevřeném prostoru. V Cicaru si převzali klíčky od auta na vrstvu asi padesáti ubrousků, postřikali je dezinfekcí, zabalili do kuličky a odložili. Předpokládám, že auto asi spálí, nebo nevím, jak to jako chtějí řesit 😄 Na letišti vyndaná polovina sedaček, takže není kde sedět, v letadle sice na sobě budem namačkaní, ale tak co. Místní nosí respirátory dost i venku, na pláži, v autě, všude. Totální hysterie.

Letiště taky hrozný, poprvý jsem zažil, že mě seřvali, že jsem nevyndal powerbanku, foťák a náhradní baterku od foťáku, že vše musí ven. Velice nepříjemní a ještě mluví zásadně španělsky. Na tekutiny do 100ml (měl jsem dohromady asi 500ml v několika lahvičkách) mi rozdali další 3 sáčky, že to musím rozdělit natřikrát do batohu. Buzerace jak prase.

3 Citovat

https://www.thelocal.es/20220419...pril-20th/
Takže od zítřka roušky končí (kromě public transport, hospitals). Někde jsem četla, že do konce měsíce, potom to prý vyhodnotí. Vzhledem k jejich rouškománii bych ale čekala, že dobrovolnost zvítězí a Španělé už v nich i zemřou.

0 Citovat

JardaM napsal(a):

Tenerife - naprosto nás dostalo, dali jsme asi 10 treků včetně výstupu na Teide během 4 dnů, dvě rychlé koupačky a pár památek a jsme naprosto nadšení. Jedno z nejkrásnějších míst, kde jsem kdy byl. Cicar je fakt skvělý, Fiat 500 v super stavu za zlomek ceny, než se pronajímají teď auta jinde.

Covid opatření jsou asi jedinou výtkou. Nazval bych to až covid hysterií, jak kdybychom se vrátili o 2 roky zpátky, nebylo očkování, neznali jsme léčbu  atd. Respirátory nebo roušky naprosto všude v uzavřených prostorech, obsluha nebo prodavači opravdu vyhazovali lidi bez. Sami jsme byli několikrát vyhozeni, když jsme přišli po treku, unavení a chtěli jsme si koupit rychle pití nebo zmrzlinu. Vyhazovali i stánkaři se zmrzlinou na otevřeném prostoru. V Cicaru si převzali klíčky od auta na vrstvu asi padesáti ubrousků, postřikali je dezinfekcí, zabalili do kuličky a odložili. Předpokládám, že auto asi spálí, nebo nevím, jak to jako chtějí řesit 😄 Na letišti vyndaná polovina sedaček, takže není kde sedět, v letadle sice na sobě budem namačkaní, ale tak co. Místní nosí respirátory dost i venku, na pláži, v autě, všude. Totální hysterie.

Letiště taky hrozný, poprvý jsem zažil, že mě seřvali, že jsem nevyndal powerbanku, foťák a náhradní baterku od foťáku, že vše musí ven. Velice nepříjemní a ještě mluví zásadně španělsky. Na tekutiny do 100ml (měl jsem dohromady asi 500ml v několika lahvičkách) mi rozdali další 3 sáčky, že to musím rozdělit natřikrát do batohu. Buzerace jak prase.

Mám dost podobnou zkušenost z minulého týdne z Madridu, taky pořád hodně velká posedlost náhubkem. Nedovedu si představit, jak se budou ty lidi chovat od zítřka, až jim tam ta povinnost to nosit skončí :D Na druhou stranu v letadle (Ryanair) už to nikoho moc nezajímalo.

1 Citovat

Bratislava - Dalaman - Bratislava (Ryanair)

První nocleh na letišti v Blavě nic moc, ale oko jsem zamhouřil.

Před security chtěli vidět - turecký formulář, covid certifikát - jen letmo.

Letadlo tam i zpět cca 90% plné.

V Dalamánu už nic. Letiště nové, momentálně se snad ještě nižším vytížením než v Bratislavě.

Roušky se nosí ve veřejné dopravě, jinak jsem si ničeho nevšiml.

Erdoganova inflace má za následek už několikeré zdražení za tento rok a lidem se to prý už přestává líbit - jedna paní povídala.

Fethye - město hodně rozkopané,rekonstrukce, pláž nic moc, trhy dobrý, památky průměr. Oludeniz - naopak moc hezká pláž a moře, ale voda ještě furt pro otužilce - 17C. Nejvíce turistů Britové - bankomaty nabízejí i Libry, ve vesnice Hisaronu mezi Fethyí a Oludenizem snad bydlí jen oni. Aj na mě mluvila i babička co prodávala jahody na ulici. Hodně překvapilo. Nová lankovka Teleferik Babadaq - počasí nám nevyšlo, v provozu jen do 1200 m. Celkově ale i tak povedený výlet. 

Jo a Ramadán se tu neřeší, na ulici se normál jí i pije.

2 Citovat

Mandarinka napsal(a):

https://www.thelocal.es/20220419...pril-20th/
Takže od zítřka roušky končí (kromě public transport, hospitals). Někde jsem četla, že do konce měsíce, potom to prý vyhodnotí. Vzhledem k jejich rouškománii bych ale čekala, že dobrovolnost zvítězí a Španělé už v nich i zemřou.

Doufám, že se to vztahuje i na ostrovy...

0 Citovat

mikir napsal(a):

@mirjur diky  v Agadiru jsem kdysi davno pri  3 tydenni ceste po Maroku  byl  Viden by nevadila, ani antigen test, ale ockovani urcite ano a navic mozna PCR  Urcite jen zeme kde staci max antigen a ockovani byt nemusi 

Madeira je v květnu za 40 éček z Dublinu a žádný vstupní restrikce.

0 Citovat

Petr _75 napsal(a):

Bratislava - Dalaman - Bratislava (Ryanair)

První nocleh na letišti v Blavě nic moc, ale oko jsem zamhouřil.

Před security chtěli vidět - turecký formulář, covid certifikát - jen letmo.

Letadlo tam i zpět cca 90% plné.

V Dalamánu už nic. Letiště nové, momentálně se snad ještě nižším vytížením než v Bratislavě.

Roušky se nosí ve veřejné dopravě, jinak jsem si ničeho nevšiml.

Erdoganova inflace má za následek už několikeré zdražení za tento rok a lidem se to prý už přestává líbit - jedna paní povídala.

Fethye - město hodně rozkopané,rekonstrukce, pláž nic moc, trhy dobrý, památky průměr. Oludeniz - naopak moc hezká pláž a moře, ale voda ještě furt pro otužilce - 17C. Nejvíce turistů Britové - bankomaty nabízejí i Libry, ve vesnice Hisaronu mezi Fethyí a Oludenizem snad bydlí jen oni. Aj na mě mluvila i babička co prodávala jahody na ulici. Hodně překvapilo. Nová lankovka Teleferik Babadaq - počasí nám nevyšlo, v provozu jen do 1200 m. Celkově ale i tak povedený výlet. 

Jo a Ramadán se tu neřeší, na ulici se normál jí i pije.

Fungovali aj klzaky s Babadagu s pristavanim na plazi?  Ta plaz je fakt krasna, aj ked su tam niekedy vacsie vlny. Ale v platenej casti v lagune je more kludne stale.

0 Citovat

Prodloužený Velikonoční víkend ve Slovinsku. Covid tam skončil, neomezovala nás  žádná opatření. Ve Slovinsku jsem byl Xkrát, ale letos poprvé jsme nechali auto celou dobu stát, vždycky popojeli někam busem a odtud podnikli pěší výlet zpět, nebo odněkud popojeli zase busem zpět. Ceny mile překvapily: např. téměř 'okružní a vyhlídková' jízda busem Piran-Portorož-Izola trvá podle jízdního řádu 28 minut a stála jen 0,6 €. Můžete si dát pivo nebo víno, nemusíte řešit parkování a poplatky za něj. Zkrátka samá busová pozitiva :-).


20220416-115511-large.jpg
20220414-194540-large.jpg

0 Citovat

V den kdy jsme byli na "vršku" kluzáky nelétaly, protože byla mlha jak blázen. O den později už jsme jich z pláže pozorovali desítky. 

0 Citovat

Krakov - Korfu - Krakov (Ryanair)

Polsko bez kovidu, ani v letadle nechtěli. V Řecku roušky docela hodně frčí i venku, ve vnitřních prostorech všude cedulky Mandatory,  ale reálně to vyžadovali jednou v buse a jinak se akorát zeptali jestli máš masku.... jo mám.... ok, tak můžeš. Personál po hospodách nosí všude, říkali, že pod hrozbou pokuty prostě musí a když jsme se ptali jestli fakt od 1. 5. budou rušit restrikce, tak říkali, že už jim to vláda slíbila 2x a nic z toho nebylo, tak to nějak nevnímají a až to přijde, tak to přijde. Jednou chtěli v baru vidět Tečku, docela překvapení. Každopádně vtipný je, když celou dobu potkáváš lidi na motorkách v roušce, ale bez helmy...

Cesta zpět - na letišti roušky, vstup do letadla v roušce, při výstupu z letadla už v roušce málokdo.

 

0 Citovat

Krasna ukazka  neschopnosti EU   Kdejakou blbost schvali  a po statech to pak pozaduji ,ale v tomhle jsou fakt nepochopitelni  Co je za problem cele EU naridit jednotne pravidlo a zakazat vladam i leteckym spolecnostem vymyslet svoje priblba pravidla ....Lidi jsou fakt ovce ...

Aby  porad clovek resil jestlli ho nede nejaky chytrolin nepusti do letadla ,jestli nedostane pokutu za  to ze nema rousku  .jestli nekde nebudou chtit videt test atd,,,

3 Citovat

Grr, nahubek si dám do kapsy, to by šlo, certifikát si dam za klobouk ale bohajeho ty zas*ané testy, co umí zkazit dovolenou - to snad neskončí nikdy :-((

1 Citovat

Já pořád nechápu, čeho se těmi komediemi jako dosáhlo, kromě útlumu turistiky. 

6 Citovat

VIE - DBV - VIE (Ryanair). Let tam kontrola ID a BP. Hodne foukalo, dve krouzeni pri priblizeni, jeden neuspesny pokus na pristani a nakonec 'diverted to Zadar'. Na to, ze byla velikonocni nedele, tak se jim pomerne rychle podarilo zorganizovat nahradni bus 1,5h). Pak prijemnych 6h na ceste po sousi. Co jsem se dival, tak ten den byly dalsi 3 lety z DBV odkloneny (Zadar/Zagreb), neco zruseno uplne. 

Pri letu zpet v DBV kontrola COVID documents, pote ID a BP. Jak by reagovala na argument transit do CR, tezko rict. Radsi jsem ukazal stary PCR QR z Tecky - stacilo to - kontrola pohledem.

Takze za mne, kdo chce letet do VIE bez testu, mel by mit porad neco v ruce nebo si to byt schopen pri boardingu obhajit. 

0 Citovat

Přesně o tohle mi jde. Sice budu přes VIE tranzitovat, ale nějaký agilní agent mě do letadla nemusí pustit, když nebudu mít blbý test.. a ne ve všech místech se dají testy snadno sehnat (když už tedy pomíjím jejich evidentní zbytečnost v téhle době). Takže já váhám, jestli letenku za pár šušní nenechat plavat.

1 Citovat

Ja se budu vracet do Vidne za dva tydny z armenskeho Jerevanu. Test mit nebudu, jen muj certifikat o prodelani covidu. Tak snad me v Jerevanu nechaji odletet... Wizzair.

0 Citovat

Tak držím palce! Já mám jen dvě dávky, které už neplatí,čili nula nula nic, a nechci v nějaké zadeli zjistit, že nejbližší testovací centrum je x-set km daleko. Třeba Rakušané dostanou rozum😂 nebo dřív motyka spustí,jak říkávala moje babička.

1 Citovat

ORY - PTP (Corsair) - kontrola bouze BP a ID, pri vystupu na Guadeloupe volny pruchod rovnou ven, nikoho nezajimaly testy ani ockovani, ktere jsou stale povinne

1