Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Italům bude muset sundání roušek asi taky někdo nařídit. Slibovali zrušení v dopravě užpřed dvěma dny, pročež si to prodloužili do podzima. A trvali na nich i na letu do Prahy, i když pak už za sundanou roušku za letu nebuzerovali

0 Citovat

Italské povinné roušky v dopravě se už nevztahují na letadlo.

1 Citovat

Určitě? 

Na MZV je toto info:

Povinné používání respirátorů typu FFP2   ve veřejných dopravních prostředcích (letadla, trajekty, vlaky, autobusy, MHD) zůstává v platnosti do září 2022

1 Citovat

Nuny napsal(a):

Italské povinné roušky v dopravě se už nevztahují na letadlo.

Neuhádala jsem to ani v jednom směru. Až v průběhu letu do Prahy se jako nedívali, ale při nástupu do letadla na nich ještě trvali. Na letišti se nosit nemusí

0 Citovat

To je teda kocourkov ta Itálie 

0 Citovat

Čauky, není náhodou někdo v Chicagu, zašly bychom s kamarádkou na pívo🍻😅

0 Citovat

Kena s Ethiopian VIE - ADD - NBO a spat.. cestou tam som asi v zivote nepotreboval tolko papierov ako teraz... potrebne ockovanie, formular, viza... vsetko kontrolovali vo Viedni pri odbaveni... po prilete uz len ockovanie a viza... na cestu spat stacil pas a letenka nic ine nebolo potrebne, i ked pri odaveni v Nairobi sa spytala ci mame ockovanie, vidiet ale nechcela nic ani necakala na odpoved...

V lietadlach pri nastupe ruska povinne, pocas letu ich uz ale mala asi len polovica, v Keni sa ale ruska este celkom nosia, no nikdo ich nevyzaduje ja som ho zlozil po vychode z letiska a nasadil zasa len pri navrate na letisko...

0 Citovat

Let Londýn - Athény - Londýn. V Řecku naprostá pohoda, lidí tak akorát, ceny jako v Čr, počasí super👍🏼 Co překvapilo, že někteří místní stále nosí roušky 👀

0 Citovat

Londyn-Toronto, s BA, rousky cely let vcetne letiste v Kanade, dve hodiny fronta, nez jsme prosli ven. V Londyne pohoda.

1 Citovat

Vídeň-Podgorica-Vídeň, vše jak před covidem. Respirátory jen ve Vídni na nádraží. Byli jsme ubytovaní v Budvě a v Baru a projeli různé destinace na pobřeží a celkem dost lidí. Počasí super letní.

0 Citovat

Praha-Dublin-Praha vše naprosto bez problémů. Jen teda při zpáteční cestě stát 20 minut před letištěm a další hodinu na kontrolu bylo dost otravný. Doporučuji si tedy dát dostatek času před odletem. 

0 Citovat

Vcera Cork - Bergamo,po rouskach nikdo ani nevzdechl V Corku vstupni hala letiste v podstate prazdna ,pres security 2 minuty Ovsem na vsech gate narvano, letadla zpozdeni Nas let skoro 2 hodiny 

Dnes hned rano Bergamo - Praha zatim se povaluju na gate

I kdyz zpozdeni  tak zlaty  Cork oproti Dublinu

0 Citovat

Minuly vikend Helsinky-Kaunas-Varsava a nasledne zpet Varsava-Helsinky. Na letisti v Helsinkach v patek rano celkem narvano (mysleno na obvykle pomery na tom letisti, celkove ale nic hrozneho), na ockovani se behem cele cesty nikdo nezeptal a rouska nebyla treba nikde.

0 Citovat

Dublin - Berlín právě teď, letadlo narvaný a roušky povinný. 

0 Citovat

Tak Bergamo - Praha uz nacas a tak jak se tu psalo ze nenoseni rousek musi Italum nekdo naridit,tak stejne jako let Cork- Bergamo zadny opruz z rouskama tak totez i Bergamo - Praha  Je pravda ze nekteri jak v Corku tak pak v Bergamu si ten nesmysl nasadili ale to je jejich vec Nemci at si trhnou povinnost to proste uz neni

0 Citovat

Němci mají stále povinné respirátory FFP2 ve veřejné dopravě, v nemocnicích a v pečovatelských zařízeních. 

0 Citovat

Ffp2 neni povinne vo verejnej doprave, staci normalne rusko (v zavislosti od regionu)

0 Citovat

On si asi ty narizeni vyklada kazdy po svem a lidi tomu pomahaji i tim ze si berou   rousku nebo dokonce respirator dobrovolne  Ja uz to neresim nejakou dobu (snazil jsem se nic nenosit i v dobe vrcholu covidu) a zatim me nikdo nikde (v te soucasne dobe ) nenaridil si neco nasadit

3 Citovat

Přidám čerstvou zkušenost ze Španělska a Gibraltaru :)

Španělé roušky nehrotí, na letišti ani v letadle nejsou potřeba ale jsou doporučovány. Občas ji někdo má i ve městě. Nicméně do MHD, tramvaje, dálkových busů, vlaků ji mít musíte. Bez roušky na obličeji v MHD mi řidič ani neprodal lístek :-D, v dálkovém autobusu se na jízdenky ani nekoukl dokud jsem ji nenasadil..

Gibraltar = Anglie = neřeší nikdo nic :)

Pro vstup a návrat z GIB není třeba ani žádné testy, očkování, roušky atd. (tedy po zemi, byl jsem zde pěšky ze Španělské strany; autem nedoporučuji - fronty ve špičce i na několik hodin).

Zatím tedy "nejhorší" zkušenost z naší cesty byla věčně trvající sekera u hodně odetů v rozmezí 1-3h včetně toho našeho, a to na obě cesty. Což je v toto období bohužel ale teď standard. Pár lidí mělo i smůlu na zrušené lety úplně. Nejvíc mě asi fascinovalo po návratu z Málagy ve 3 ráno, že byl T2 v tuhle hodinu nahoře narvaný k prasknutí víc než jsem viděl snad kdykoliv v sezoně za posledních 10 let :-))

0 Citovat

Tak jen hlaska z Vidne Sice pomerne hodne lidi,ale to doporuceni 2 a pul hodiny pred odletem je asi v pohode

Rousky nebo dokonce respiratory nikdo nevyzaduje

 

0 Citovat

Let Viden Corfu   Lauda a Airbus 320 a nastup rukavem prilet  o 15 minut drive

0 Citovat

Uvažovala jsem zda napsat poznatky jaké to kde bylo - najednou. Ale asi to bude lepší aktuálně.

Průjezd Flixbusem Rakousko , Německo, náhubky na zastávkách, benzinkach nikde nikdo. V Janově mizivé množství. Nepamatuji kdo kde psal " v MHD povinné"- takže z ulice nahlédnutí do busu - namátkově nějaký kus. Jinak je tu mají sem tam mladi, mají je i někteří bezdomovci v pohotovostní poloze. Řidiči sanitek. Krkaji mně nahubkove příkazy u vstupů, které ovšem nejsou vyžadovány ani dodržovány. Asi to s tou Itálii není jak se píše. Jen asi příprava na podzim. Jsem zvědavá na Francii, Španělsko a Portugalsko. 

0 Citovat

Letisko bremy

Po kontrole na kovboja a steroch na vybusniny z batohu smer salonik (vdaka cali), ten oproti predoslich navstevach uz dobre zaplneny, jedlo sa zlepsilo, bola aj prazenica.

Na letisku sa rusky nenosia (asi 10perc ludi nemalo), i ked to tam bolo vypisane ale nik nebuzeroval

Na gate kontrola aj obcaniek.

V lietadle smer vieden neviem ako, bo ani pocas tretej navstevy sa mi letisko nepodarilo letecky opustit :)

Inak v mhd treba min rusky, 9€ listek sa da kupit v automate, cesta na letisko stoji 2,85€

0 Citovat

Vcera prejezd lodi z Korfu do Sarande a dal minibus do Borsh Sem tam nejaka rouska k videni ale jinak nic  Jinak Albanci kontrola dokladu jak v pristavu na Korfu tak pak v Sarande ,pochopitelne jen pas Na covid si tu uz nikdo nehraje Sice napisy o noseni hadru zustaly ,ale nikoho to uz nezajima

0 Citovat

Zdravím,

chtěla jsem požádat o radu - chystáme se 16. července do Londýna, dívali jsme se, že všechna nařízení kvůli Covid19 jsou momentálně zrušena, jak u nás, tak v Anglii. Ale zarazilo mě, že na stránkách Ryanair, při odbavení letenek, svítilo upozornění, že si máme připravit potvrzení o očkování, nebo o prodělání testu, tak jsem se trochu zalekla. Nemáte náhodou někdo čerstvou zkušenost na trase Praha-Londýn a zpět nejlépe přímo s Ryanair? Jestli na potvrzeních trvají při nástupu do letadla, popřípadě jestli chtějí na palubu respirátory? Předem moc děkuji!

0