Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Pro info,zrovna jsme opet v Polsku a už to médií proběhlo i u nás,ale od včerejší půlnoci povinnost nosit rousky i venku.

Edit:Zrovna jsme vyrazili ven a nosí úplně všichni,při nedodržení pokuta 500 zl,ale jasný je to první den. Konec hlášení.

0 Citovat

Jj, včera jsem byl v Polsku, mám i polskou simku v mobilu a přišlo mi na ní upozornění na venkovní nošení roušek.

0 Citovat

Hlásím, že ve vídeňském salónku opět vaří teplá jídla ✌🤩😁

Prosecco a Martini - klasický dokonalý stav🍸🙏

0 Citovat

Ja se hlasim z Bulharska. Za ty prachy neskutecnej luxus v Wave resort u Burgasu (let Praha-Varna). Tady jakoby skoro zadny covid neexistoval. Jen personal dodrzuje opatreni (stity/rousky/rukavice) a all inclusive je probiha formou, ze vse nandava personal, ale neni to zadny problem. Za me 10/10 a doporucuju! Bohuzel Wizz Varnu take prerusuje, posledni let 23.10. 

0 Citovat

Polsko potvrdzujem.

Avsak v parkoch je par rebelov, vratane malych deti.

A po ulici jazdi jeden bezverec

0 Citovat

Ja projela nova narizeni v Polsku jen narychlo, ale myslim, ze prave v parcich atd maji polaci vyjimku a rousky mit nemusi....

0 Citovat

Ahoj, mam dotaz. Je možné, kdybych jako česky občan cestoval do země, která je pro nás s testem/uzavřena v případě, kdybych letěl např.z Katovic nebo Vídně?

Ma někdo např.zkusenost, jestli vás kontrolují nebo něco podobného? Já totiž poslední dobou zjistil, te po EU jsem poslední dobou nikde ani pas neukazoval, jen boarding pass. Budu rad za každou zkušenost🙌🙂

0 Citovat

Už bych nic na měsíc neplánoval, dle mého subjektivního pohledu bude od pondělí totální uzávěra - lockdown.

0 Citovat

luke7 napsal(a):

Ahoj, mam dotaz. Je možné, kdybych jako česky občan cestoval do země, která je pro nás s testem/uzavřena v případě, kdybych letěl např.z Katovic nebo Vídně?

Mám teda pouze jen opačnou zkušenost. V úterý let z Burgasu do Vídně, Bulharsko je pro Rakousko červený a rakušani musí na test , mě stačilo pouze ukázat jízdenku na bus do ČR a naprosto bez problému.

0 Citovat

Pozor, vo varsave je to samy protest.

Vcera armensko, dnes bielorusko, gay lesbian, corona.

Uvidime co bude zajtra :)

0 Citovat

Audit napsal(a):

Už bych nic na měsíc neplánoval, dle mého subjektivního pohledu bude od pondělí totální uzávěra - lockdown.

Osobně čekám po šesté večer mimořádnou konferenci a lockdown už od neděle, aby lidi poslední den ještě nevlčili. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="Audit"]

Už bych nic na měsíc neplánoval, dle mého subjektivního pohledu bude od pondělí totální uzávěra - lockdown.

Osobně čekám po šesté večer mimořádnou konferenci a lockdown už od neděle, aby lidi poslední den ještě nevlčili. 

[/citace]

Já tomu dávám tak týden. A z toho pro mě plyne, že je důležité do týdne zmizet do bezpečnějších zemí, protože pak se ven hodně dlouho nepodíváme. Izrael se v tom potácí už skoro rok. U nás bych si tipl do jara. 

 

0 Citovat

Opilá visen už i ve Wroclawi na Rynku:)

Jinak mohli by to vyhlásit dokud jsme tady,zůstal bych tu týden na dovolené,protože počítám,že do konce roku se už nikam nemusíme dostat :)

Edit: vřele můžu doporučit restauraci Konspira ve Wroclawi

0 Citovat

eremi napsal(a):

Opilá visen už i ve Wroclawi na Rynku:)

Jinak mohli by to vyhlásit dokud jsme tady,zůstal bych tu týden na dovolené,protože počítám,že do konce roku se už nikam nemusíme dostat :)

Pokud se nějak výrazněji nezmění vlastnosti viru, tak podstatně déle než jen do konce roku. :-(

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Pozor, vo varsave je to samy protest.

Vcera armensko, dnes bielorusko, gay lesbian, corona.

Uvidime co bude zajtra :)

Zítra třeba ještě převrat v Kyrgyzstánu, boj o Náhorní Karabach, protest transvestitů, demonstrace odpůrců nošení roušek v čele s V. Klausem a pak návrat Kateřiny Ostré, která úspěšně roznáší virus už půl roku po celé Evropě...

0 Citovat

Twe padrino, ty nikdy nezklameš:-)))

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a): Já tomu dávám tak týden. A z toho pro mě plyne, že je důležité do týdne zmizet do bezpečnějších zemí, protože pak se ven hodně dlouho nepodíváme. Izrael se v tom potácí už skoro rok. U nás bych si tipl do jara. 

Myslíš, že mají koule na opětovné zavření hranic? Vím, že je to Prymulův sen, ale posledně se vzedmula docela vlna nevole...

0 Citovat

Naco by zatvaral hranice? Aby chranil ine staty pred ceskymi obcanmi?

Vsetci okolo zavru hranice s ceskom a vybavene.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Ja se hlasim z Bulharska. Za ty prachy neskutecnej luxus v Wave resort u Burgasu (let Praha-Varna). Tady jakoby skoro zadny covid neexistoval. Jen personal dodrzuje opatreni (stity/rousky/rukavice) a all inclusive je probiha formou, ze vse nandava personal, ale neni to zadny problem. Za me 10/10 a doporucuju! Bohuzel Wizz Varnu take prerusuje, posledni let 23.10. 

To jsme v pátek letěli asi na stejném letu. Zamířili jsme z Varny na Zlaté písky a tady také pohoda a relax. 

Škoda, že to ruší bylo myslim letadlo tak že 70% celkem plné.

 

 

0 Citovat

Letadlo bylo minimalne ze 70% plne mam pocit, od 5. rady dal bylo pri online c-in 3h pred odletem tak 5 volnych mist. A vypadalo to, ze nakonec i temer vsichni dorazili. Je to skoda, ale dalo se to cekat. Kdy letite zpet? A kde jste ubytovani vy? :-)

0 Citovat

Praha - Malta (3.10)

Salónek Erste téměř prázdný, nabídka jídel bídná (polévka, obložené bagetky), ale za 10 USD přes Dragon Pass se to samozřejmě stále vyplatí. Na palubě A320 jen 76 pasažérů, posádka ani nemusí kontrolovat nasazení roušek. Po příletu kontrola Health Declaration Form, Passenger Location Form a samozřejmě dokladů o negativním PCRR testu. Pár střelců a šetřílků letělo bez testu s tím, že se lzhe na letišti v Luqa otestovat zdarma - v případě pozitivního testu však místo dovolené jdete do dvou týdenní karantény.

Na Maltě krásné pozdní léto (vzduch 24°-26° C, večer jen o stupeň dva nižší, voda u pláží 26°-27°C) lokálně lehce znepříjemněné jen silným větrem. Roušky v hromadné dopravě, obchodech, kde je také vyžadováno použití desinfekce. Vládní nařízení o nošení roušek na "public places" si každý vykládá po svém. Večer na promenádách, v barech a restauracích v rouškách jen personál, ostatní se baví bez zábran a neřeší nějaké rozestupy apod. V některých restauracích vyplňování osobních údajů, v jiných to neřeší. Malta má sice spolu s ČR za poslední 2 týdny třetí největší úmrtnost na covid v přepočtu na 100 000 obyvatel (po Rumunsku a Španělsku), ale výskyt nových případů je tam mnohonásobně nižší než u nás (taktéž v přepočtu na 100 000 obyvatel) a atmosféru na ostrově to rozhodně ovlivňuje výrazně méně než je tomu u nás. 

Ceny v restauracích beze změn, hotely výrazně levnější (lepší *** na nábřeží ve Sliemě s výhledem na Vallettu za 40 EUR pro 2 se snídaní s bezplatným upgradem na superior room), nejznámější pláže (Golden Bay, Ghajn Tuffieha zpola zaplněné, kombinace místních a četných Poláků, Němců, Francouzů, občas je slyšet čeština). Na Gozu úplná pohoda, ospalá atmosféra, prázdné pláže...

Malta - Praha (10.10.)

Na téměř prázdném letišti za dopoledne k vidění jen několik málo letadel Ryanair, Air Malta a easyJet. V současné době Air Malta umožňuje odbavení zavazadla zdarma i v tarifu Go Light, takže je možné si do kufru přibalit z Malty nějaký tekutý suvenýr;) Mírnou nadváhu, ani druhé, viditelně nadrozměrné příruční zavazadlo nikdo neřeší, ale to samozřejmě záleží na koho narazíte. Salónek LaVallette s pěknou terasou s výhledem na letištní plochu, při vstupu vám určí stůl, u pultu si vybíráte slovně, následně vás ochotně obslouží u stolu. Nabídka taktéž omezená, ale solidní ve srovnání s Ruzyní. V letadle cca 55 pasažérů, k vyplnění dostáváte Passenger Location, který ovšem nikdo nechce. Na Ruzyni znovuzavedená pasová kontrola, de facto se kontroluje jen národnost. 

Pěkný výlet;)

   

 

 

 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Letadlo bylo minimalne ze 70% plne mam pocit, od 5. rady dal bylo pri online c-in 3h pred odletem tak 5 volnych mist. A vypadalo to, ze nakonec i temer vsichni dorazili. Je to skoda, ale dalo se to cekat. Kdy letite zpet? A kde jste ubytovani vy? :-)

Zlaté písky a bohužel letime už zítra. Píšu od venkovního bazénu při opalovačce. Je to skvělý relax.

 

0 Citovat

 

[/citace]

Zlaté písky a bohužel letime už zítra. Píšu od venkovního bazénu při opalovačce. Je to skvělý relax.

[/citace]

My nastesti az v patek :-)

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Praha - Malta (3.10)

Salónek Erste téměř prázdný, nabídka jídel bídná (polévka, obložené bagetky), ale za 10 USD přes Dragon Pass se to samozřejmě stále vyplatí. Na palubě A320 jen 76 pasažérů, posádka ani nemusí kontrolovat nasazení roušek. Po příletu kontrola Health Declaration Form, Passenger Location Form a samozřejmě dokladů o negativním PCRR testu. Pár střelců a šetřílků letělo bez testu s tím, že se lzhe na letišti v Luqa otestovat zdarma - v případě pozitivního testu však místo dovolené jdete do dvou týdenní karantény.

Na Maltě krásné pozdní léto (vzduch 24°-26° C, večer jen o stupeň dva nižší, voda u pláží 26°-27°C) lokálně lehce znepříjemněné jen silným větrem. Roušky v hromadné dopravě, obchodech, kde je také vyžadováno použití desinfekce. Vládní nařízení o nošení roušek na "public places" si každý vykládá po svém. Večer na promenádách, v barech a restauracích v rouškách jen personál, ostatní se baví bez zábran a neřeší nějaké rozestupy apod. V některých restauracích vyplňování osobních údajů, v jiných to neřeší. Malta má sice spolu s ČR za poslední 2 týdny třetí největší úmrtnost na covid v přepočtu na 100 000 obyvatel (po Rumunsku a Španělsku), ale výskyt nových případů je tam mnohonásobně nižší než u nás (taktéž v přepočtu na 100 000 obyvatel) a atmosféru na ostrově to rozhodně ovlivňuje výrazně méně než je tomu u nás. 

Ceny v restauracích beze změn, hotely výrazně levnější (lepší *** na nábřeží ve Sliemě s výhledem na Vallettu za 40 EUR pro 2 se snídaní s bezplatným upgradem na superior room), nejznámější pláže (Golden Bay, Ghajn Tuffieha zpola zaplněné, kombinace místních a četných Poláků, Němců, Francouzů, občas je slyšet čeština). Na Gozu úplná pohoda, ospalá atmosféra, prázdné pláže...

Malta - Praha (10.10.)

Na téměř prázdném letišti za dopoledne k vidění jen několik málo letadel Ryanair, Air Malta a easyJet. V současné době Air Malta umožňuje odbavení zavazadla zdarma i v tarifu Go Light, takže je možné si do kufru přibalit z Malty nějaký tekutý suvenýr;) Mírnou nadváhu, ani druhé, viditelně nadrozměrné příruční zavazadlo nikdo neřeší, ale to samozřejmě záleží na koho narazíte. Salónek LaVallette s pěknou terasou s výhledem na letištní plochu, při vstupu vám určí stůl, u pultu si vybíráte slovně, následně vás ochotně obslouží u stolu. Nabídka taktéž omezená, ale solidní ve srovnání s Ruzyní. V letadle cca 55 pasažérů, k vyplnění dostáváte Passenger Location, který ovšem nikdo nechce. Na Ruzyni znovuzavedená pasová kontrola, de facto se kontroluje jen národnost. 

Pěkný výlet;)

   

 

 

 

 

A jak dlouho trvá výsledek na test na letišti na Maltě? Chci letět z Vídně ("green") a ohledně povinnosti testu mám z různých míst nejednoznačné odpovědi. Např. že nemusím, pokud jsem 14 dnů předtím nebyl v "amber", což ale nemám kde uvést - Health Declaration Form jako "corridor" směšuje "green" i "amber"), ale i že nemusím, protože Rakousko, ze kterého přiletím, je "green" a je jedno, kde předtím jsem byl, pokud je to v "corridor". Takže bych to zkusil bez testu.

0 Citovat

To Petr:

my mame taky letet na Maltu, ale z Prahy, ale kdo vi, jestli. Test jsem zjistovala, ze by na Malte mel trvat vysledek cca za 1 hodinu. Taky zvazuju az na miste, je to zdarma, jsme 4 lidi, takze se udelat test v CR dost prodrazi.

0