Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Dobrý den, včera jsme přiletěli z Vídně na Zanzibar přes Etiopii s Ethiopian airlines. Vse funguje bez testu a bez problemu. Půjčili jsme si auto a zdárně jsme z letiště dojeli na naše první místo, které máme zarezervovane jen na par dni, abychom se vzpamatovala a deti si vyzkoušeli online vyuku odsud. Zrovna jsme trefili hotel, který je plne obsazen - hodne Rusu a Francouzi. 🙂

0 Citovat

Teraz sme sa vrátili zo Serede vlakom. Príjemné popoludnie s Dadom Bača:))a bolo aj čapované pivo!

 


img-20201129-143804.jpg

0 Citovat

Předpokládám dado Bača má ten tuplák, ty tu dvoudecku ;-)

0 Citovat

pivo bolo ale vyhlaseny bili seredsky prasek nebol :)

bohuzial to male babo je moje, bol som sofer ale na vanocne trhy do maleho rima dojdem na vlaku a smerom nazad bude zo mna rusnovodic :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

Teraz sme sa vrátili zo Serede vlakom. Príjemné popoludnie s Dadom Bača:))a bolo aj čapované pivo!

 

Šariš? Kdysi jsem se z něho pěkně pos...

0 Citovat

Bernard ... medzinarodny podnik :)

0 Citovat

Tak to je jiná,ale posrat se dá i mezinárodně  :)

0 Citovat

Nevracel se nekdo ted  pres Bratislavu do CR ?  Irsko  je pro Slovaky taky oranzove a nemusi byt test  ani vyplnovani  formulare  nebo to maji Slovaci jinak  ?  

Vubec je v tom stejne porad chaos kdyz si kazda zeme tvori ty oranzove zeme a cervene  kazda podle sveho  

0 Citovat

Včera jsme se vrátili z Ekvádoru. Při příletu nám na letišti změřili teplotu a museli jsme předložit negativní test. Byli jsme na pobřeží, v horách i v Amazonii, městům jsme se snažili vyhýbat. Občas nám změřili teplotu při vstupu do hotelu, obchodu či národního parku nebo nám ostříkali ruce dezinfekcí. Téměř všude jsme byli sami a nepotkali jsme skoro žádný jiný zahraniční turisty. Jestli někdo zvažuje cestu do Ekvádoru, tak můžu jen doporučit. :)

0 Citovat

@Simca

Mna by zaujimalo ako sa spravaju miestnaci voci turistom. Stale dufam ze na jar to v Peru bude ok a odletim tam na 3 mes. Ale bola by som velmi nerada, keby sa na mna pozerali ako na bieleho turistu co im to tam zasa dovlecie. Planujem hlavne hory, zname aj menej zname trasy.

0 Citovat

No myslim Andreo, že člověk co byl fajn před Covidem, zůstane fajn i po něm. Hovado zůstane hovadem. No a taky záleží, jestli dotyčný profituje z turistů či nikoliv. Osobně bych se toho vůbec nebál. Poreferuji z cesty po Kolumbii v březnu, pokud vyjde. Taky budu v horách.Ale do jara se můžeš nechat naočkovat a každému ukázat osvědčení, pokud se na tebe bude zle dívat, jen je třeba ve Španělštině :-). Ano vím, že jsi to prodělala. 

0 Citovat

Ahoj Andreo, taky jsem se trošku obávala, jak na nás místní budou reagovat, ale všichni byli moc milý a rádi, že se turismus pomalu vrací. Žádné agresivní chovaní vůči nám jsme za celou cestu nezaznamenali. Na ulici si nás lidé samozřejmě všimli, ale nijak na nás nereagovali. V restauracích a ubytováních nás často žádali, zda si nás mohou vyfotit a dát na své internetové stránky, aby nalákali další turisty. :) Situace v Ekvádoru je velmi dobrá a klidná, samozřejmostí je nošení roušek a respektování měření teploty a ostříkávání dezinfekcí. 

0 Citovat

Super, diky moc obom za odpovede. Niemandos, drzim palce nech Kolumbia vyjde a som zvedava na zazitky :) 

0 Citovat

Ahoj , 

nemá náhodou někdo aktuální info o Portugalsku, konkrétně Faro?

Letenky z Berlína za 20 éček na příští týden jsou lákavý 🤔.

Díky!

0 Citovat

Ja byl v listopadu v Lisabonu, vse bylo ok a v pohode, normalni zivot v ulicich, kontroly zadne. Do Fara letim z Berlina koncem prosince, podle mne to take bude bez problemu. Pokud je tam nekdo prave ted, take uvitam aktualni info.

0 Citovat

Vojtěch Horský napsal(a):

Ahoj , 

nemá náhodou někdo aktuální info o Portugalsku, konkrétně Faro?

Letenky z Berlína za 20 éček na příští týden jsou lákavý 🤔.

Díky!

 

Faro před 10 dny 23 stupňů, oceán koupatelný, obchody, restaurace...vše fungující, ubytování prázdná - ceny smlouvatelné.. Jediná portugalská restrikce je od 23 hodin zákaz vycházení, o vikendu už od 13 hodin. Roušky všude, nicméně celé pobřeží od španělské Tarify po portugalský Sagres - BEZ. Prostě svět surfařů, kajtařů a jednotek turistů - jak před covidem. Počasí už teď asi nebude tak TOP, ale i tak - neváhej a leť 🙃

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No myslim Andreo, že člověk co byl fajn před Covidem, zůstane fajn i po něm. Hovado zůstane hovadem. No a taky záleží, jestli dotyčný profituje z turistů či nikoliv. Osobně bych se toho vůbec nebál. Poreferuji z cesty po Kolumbii v březnu, pokud vyjde. Taky budu v horách.Ale do jara se můžeš nechat naočkovat a každému ukázat osvědčení, pokud se na tebe bude zle dívat, jen je třeba ve Španělštině :-). Ano vím, že jsi to prodělala. 

Ahoj, s tím nazorem na "před Covidem a po" souhlas, resp. doufání 🙏 Nicméně pár jedincům to trošku sedlo na mozek, takže reálný dopad lze hodnotit opravdu až po, tedy s odstupem.. 

Stran Kolumbie - už máš letenku nebo necháváš na poslední chvíli? Pokud máš nějaký konkrétní itinerář a není to TÁJO, prosím pošli (klidně SZ). Každá inspirace/doporučení stran Kolumbie dobrá  🙃

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

[citace="Vojtěch Horský"]

Ahoj , 

nemá náhodou někdo aktuální info o Portugalsku, konkrétně Faro?

Letenky z Berlína za 20 éček na příští týden jsou lákavý 🤔.

Díky!

 

Faro před 10 dny 23 stupňů, oceán koupatelný, obchody, restaurace...vše fungující, ubytování prázdná - ceny smlouvatelné.. Jediná portugalská restrikce je od 23 hodin zákaz vycházení, o vikendu už od 13 hodin. Roušky všude, nicméně celé pobřeží od španělské Tarify po portugalský Sagres - BEZ. Prostě svět surfařů, kajtařů a jednotek turistů - jak před covidem. Počasí už teď asi nebude tak TOP, ale i tak - neváhej a leť 🙃

[/citace]

Díky za info 🙂 Koupeno úterý-sobota.

Máš nějaký tip na  trek v okolí Fara? (20-30+km) 😉 a případně i ubytování ?

0 Citovat

Letenka s iberii z Rima v C za 450eur. 14 dnu. Bogota po priletu prechrapat na letistnim hotelu a rano pokracovat do Pereiry. Presun busem do Salenta. Aklimatizace, treky v zona Cafetera. Presun karibske pobrezi, san andres, providencia, rum, koma, navrat bogota a dom. Dle nalady a casovych moznosti nejake drobnovylety, ale pokud bude spokojenost, dalsi destinace pri dalsi navsteve Kolumbie.

0 Citovat

Vojtěch Horský napsal(a):

[citace="Kateřina Ostrá"]

[citace="Vojtěch Horský"]

Ahoj , 

nemá náhodou někdo aktuální info o Portugalsku, konkrétně Faro?

Letenky z Berlína za 20 éček na příští týden jsou lákavý 🤔.

Díky!

 

Faro před 10 dny 23 stupňů, oceán koupatelný, obchody, restaurace...vše fungující, ubytování prázdná - ceny smlouvatelné.. Jediná portugalská restrikce je od 23 hodin zákaz vycházení, o vikendu už od 13 hodin. Roušky všude, nicméně celé pobřeží od španělské Tarify po portugalský Sagres - BEZ. Prostě svět surfařů, kajtařů a jednotek turistů - jak před covidem. Počasí už teď asi nebude tak TOP, ale i tak - neváhej a leť 🙃

[/citace]

Díky za info 🙂 Koupeno úterý-sobota.

Máš nějaký tip na  trek v okolí Fara? (20-30+km) 😉 a případně i ubytování ?

[/citace]

 

Termín super, restrikce se zákazem vycházení se tě prakticky nedotknou. Budeš si půjčovat auto? Osobně doporučuji. Já tentokrát žádné treky nedělala, ale všechna místa pobřeží, kde jsem byla, musim jednoznačně doporučit..:

Albufeira, Faro, Tavira, Portimão, Lagos, Sagres, Carrapateira - Bordeira, Praia da Arrifana, Odeceixe.

Kdekoliv zastavíš, nebudeš chtít odjet... Nejvíc TOP je Lagos a Sagres.

0 Citovat

Kolega Bič boží to shrnul velmi dobře.  Letenku mam už od března. Přesuny jsem přestal počítat. Jen zapomnel na Cartagenu, která poslouží jako přestupní stanice při cestě na San Andrés z Pereiry a kde den dva zůstanu. Spíš den.  Prý je tam horko a rum na ostrově bude levnější. Určitě to není itinerar pro Katku :-). Málo míst a přesunů :-). Já chci na horách trekovat a zdolat nějakou pětitisícovku a na plážích lenošit a popíjet levný rum s Bičem božím, což bude zcela jistě náročnější část expedice :-).


Nutno se zmínit i o tom, že díky rušení spojů z Vídně je umění se dostat  na FCO za přijatelný peníz. Wizz do konce března přesunul lety z FCO na Ciampino, Ryanair létá jen 3 x týdně, zbytek aerolinek přilétá na FCO pro mě pozdě, takže  jsem nucen zřejmě nakonec posunout odlet o den později, pokud se ještě něco nezmění, jinak bych za zpátečku do Říma z Vídně plus ubytování dal víc jak polovinu ceny Řím - Bogota v C. Je možnost vsadit na let s Wizzem s příletem na Ciampino myslím 8:40 hod s tím, že vzít taxi, které bude stát asi kolem 80 ecek a doufat, ze to stihnu a odletím 11:55 hod. Nevím, jestli je to akceptovatelné riziko, obzvláště, když je letenka v C a pořádná cesta po roku a čtvrt :-(

Na závěr musím zmínit, že Kolumbie rozhodně není země na 14 dnů a již teď jsem rozhodnutý, že ji navštívím víckrát. Pokud by Iberia přišla se svou akcí v C příští rok , klidně po roce. :-)

0 Citovat

A presibovat to na linate nelze? Vlastne prd, my v milane spime pred odletem i po navratu.... Spatny napad... navrzeno a ihned i zavrzeno

0 Citovat

Já to frknu rovnou tady, jinak bych na to zapoměla. Cartagena je ideálně tak na 4 noci. Jeden den výlet lodi na Playa Blanca, jeden den město, jeden celý den kidně Castillo de San Felipe de Barajas, Mud Volcano, convento de la popa.... Pak nejlépe ráno minibusíkem do Santa Marty. Tam už to ale začína být ostré místama. V Tayroně je určitě třeba zůstat přes noc. Minca je tak na dva tři dny. S holkama jsem si užila sposutu zábavy v Palominu :) No a pak 5 dní Ciudad Perdida, to je úplnej životní gamechanger. Ty ostrovy co zmiňuje Niemandos jsou nejslabší část výletu a tam bych se už znova nevracela. Bylo to zbytečně drahé a nestálo to za to. Santa Marta je hlavní pašovací přístav, zboží tam bývá nejčistější

0 Citovat

Vojtěch Horský napsal(a):

Ahoj , 

nemá náhodou někdo aktuální info o Portugalsku, konkrétně Faro?

Letenky z Berlína za 20 éček na příští týden jsou lákavý 🤔.

Díky!

Teoreticky se tam turisticky pohybovat nemůžeš (v denních hodinách zůstává v platnosti zákaz vycházení s výjimkou nezbytných cest, tedy cesty do práce/do školy, za účelem návštěvy lékaře, nákupu, péče o rodinné příslušníky atp.), ale neviděl jsem, že by to policie striktně kontrolovala. 

0 Citovat

To pravidlo o nejnutnejsim vychazeni (prace, skola, lekar, nakup) bylo v platnosti uz pri me listopadove ceste do Lisabonu, ale v realu se tak vubec nedelo a v ulicich probihal normalni zivot a cily ruch, vse otevrene, lide v kavarnach, vsude... 

0