Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

V zime je nejlepsi litat jen na Lanzarote nebo Fuerteventuru ,,, koukal jsem dneska Lanzarote  23 ,,, takze pohoda i koupacka urcite ... Na Tenerife byvaji pribojove vlny casto proto cervena vlajka .nejlepsi koupani z lode  pri nejakych vyletech  nemyslim ,ze by sever byl lepsi ,, nejlepsi je to podle me u Los Gigantes   Da se i vyuzit  neco v oblasti  Los Cristianos ,hlavne kdyz si chce clovek udelat i vylet na La Gomeru nebo EL Hierro lodi 

0 Citovat

Je pravda, ze v prosinci jsem se na Lanzarote koupal a nebylo zas tak silene studene, a vubec nejlepsi byl vyhrivany hotelovy bazen ;) ale tenkrat to byly super Vanoce a jeste bych to nekdy zopaknul - Playa Blanca na jihu Lanza je podle me tam top na koupacku

0 Citovat

Dilem(m)a neni sever vs. zapad(los gigantes), ale sever vs.jih (adeje, los americas, los crist.). Jinak souhlas, gigantes ok, jedna z nejlepsich piscin, ale trosku mne tam chybi vyziti. Kousek do Mascy na treky. Jinak teplota byla taky do 23c, ale koupali jsme se jen v tom Lago Martianez v Puertu.

0 Citovat

Marek Sourak  jiste myslis  Papagayo tech nekolik plazi v dunach  .to je super ,ale stejne je lepsi bydlet v Puerto del Carmen   Oblibil jsem si i  jih Fuerteventury  Esquinzo  

Bic bozi  souhlasim u Gigantu dole je klid.  ale to nam vyhovuje   na vyziti ale popojdes nebo popojedes do Santiaga Masca uz je otevrena ? Udajne byla zavrena .....

0 Citovat

Jj, pridavam se k dotazu ohledne Mascy??

0 Citovat

Uzavrena.

0 Citovat

Ja tam chci jet, az ji otevrou, jestli to vubec nastane.... diky za aktualni info. Tusim, ze uz je to od 2018.

0 Citovat

Taky jsem všude četla, že na jihu je tepleji a lépe, ale zatím celej tejden je to přesně naopak. Ale celkově je asi nejlíp kolem hlavního města. Dneska jsem dokonce i do vody vlezla na pláži Las Teresitas, voda studená, ale dalo se to přežít, Rudý moře v březnu mělo teplotu asi stejnou. 

Lanovku jsem měla koupenou na úterek a zrušeno a do pátku min, nejezdí, takže se tam asi nedostanu :-(

Pěšky nevím, jestli bych to dala, měl by tam být sníh, na což nemám boty :-).

Jinak mě docela překvapilo, že je tady levno, oproti Řecku, je to úplně super. Je takhle levno i na pevninským Španělsku, či je to vliv covidu? Kafe kolem 1-1,5éček jsem teda nikde v EU neviděla, až tady, celkově ty ceny v obchodech, jsou po přepočtu stejný či i nižší než u nás. Restauračky už o něco horší, ale pořád lepší než to Řecko.

0 Citovat

Ty ceny jsou normální a dají se najít úplně klidně i v pevniském Španělsku, byly takové i před covidem, Řecko je předražené, kafe za 1-1.5 je i v Portugalsku

0 Citovat

Masca Gorge machl uz nejakou dobu, ale stale se daji delat jine treky v okoli. My chodili jen Anagu a neco malo v Teide, zapad byl autoturistika.

0 Citovat

@Aluska Kanary a pevnina jsou levne destinace, radi tam jezdime s detma😉. Jedine, co mi tam rusi, jsou vstupenky do aquarii, aquaparku a Zoo. 😂 Taky nevim, co na tom Recku vsichni vidi...

0 Citovat

Řecko má hezčí a teplejší moře

0 Citovat

Krajina, priroda, hory podle me vede Spanelsko a Kanary, a more ve Spanelsku, co jsme byli, tak moc hezke, a samozrejme pak ocean je ocean, vlny parada. Tak nejak Recko na me az na vyjimky pusobi jako spis plazovka, hlavně ty klasicke cestovkove ostrovy - masovka.  Ty odlehlejsi/mene dostupne ostrovy muzou byt dobre, tam ale pak zase ty ceny jsou⬆️.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Kafe kolem 1-1,5éček jsem teda nikde v EU neviděla, až tady, celkově ty ceny v obchodech, jsou po přepočtu stejný či i nižší než u nás. Restauračky už o něco horší, ale pořád lepší než to Řecko.

V Itálii klidně i pod 1 euro a za 1,5 eura už je považováno za celkem drahý :D

0 Citovat

Potvrzuji, v Římě i 50 centů v baru :-)

0 Citovat

V Atéhánách ale to kafe a čokoláda byla kolem 1-1,5 € taky. Samozřejmě mimo turistická místa.

0 Citovat

Tvl, debata jestli euro za kavu je moc nebo malo... mne ho zandej

0 Citovat

lidi nemůžou jezdit, sedí doma na prdeli a baví se o hovadinách :)) ale možná lepší řešit, kde je o 10 korun levnější kafe než výplody mikira nebo očkování po 158 :D 

0 Citovat

Si zajeďte do Bulharska na levný kafe :D 

0 Citovat

Nektera mista se prece srovnavat nedaji , drive jsem treba jako jednoznacne nejlepsi more v Evrope videl Jadran  i dnes se daji najit mista co jsou skvela, napriklad na druhe stane Hvaru  Zavala  a naproti maly ostruvek Stedro, nebo treba kdysi nedostupnne ostrovy  Vis a Lastovo ,protoze tam smeli jen mistni  (vojenske duvody )   dneska je jak Vis, tak Lastovo otevrene ,ale porad to neni masova turistika 

Jenze Chorvati proste cenove spychli a nasadili ceny ,ktere casto neodpovidaji realite ,takze nasledovalo Recko ostrovy a dovca tam vyjde  levneji celkove  a more je tam taky skvele a klidne i na proflaknutych ostrovech  ,treba  Korfu , asi 4 km od Ermones Mare  je uzasna  plaz Mirtiotissa Beach   Rhodos a treba Stegna je taky bezvadna ,Kreta byva jednoznacne levna Za me Recko ostrovy v lete lepsi nez pevninske Spanelsko

V Recku je lepsi jidlo i je to levnejsi nez v Chorvatsku  Daji se asi vybrat i ty mene proflaknute ostrovy , kdyz clovek akceptuje to, ze se tam dostane sloziteji a tim cena za dopravu stoupne 

Ovsem srovnavat Spanelsko nebo Portugalsko s Reckem nejde , ano Portugalsko a oblast celeho pobrezi Algarve je uzasna  Portugalsko vyjde levne stejne jako Spanelsko ,Costa Brava je taky fajn nebo pak plaze u Malagy ,kde lze v jarnich mesicich zajet dopoledne zalyzovat na Sierra Nevadu a odpoledne se uz valet na plazi  Ciste koupacka ,ale neni ve Spanelsku ,nakonec ani v Portugalksku podle me lepsi nez v Recku  na ostrovech 

Specifikum ma taky Sardinie ,nebo Korsika  a zase to nejde srovnavat 

Kanary jasne ,ale proc v lete,  beru to osobne jako zbytecne tam letet v lete , zato  od listopadu do dubna   nejlepsi alternativa ,kdyz clovek nechce letet nekam  10 hodin a vice a chce mit levnou dovolenou v teple ,pripadnym konkurentem je asi jen Madeira a ostov Porto Santo ,nebo snad Azory ,ale ty maji nevyhodu  celorocniho destiveho pocasi 

0 Citovat

Ježišmarjá, nejde o kafe, to byl jen příklad, protože já piju kafe hodně a všude, tak jsem to brala jako srovnání. Ano obyč kafe by tady bylo i pod euro, já srovnávám capučíno či něco s mlíkem a to je v Řecku od 3eur nahoru, takže su zde mile překvapena :-)

Dneska leje, že by psa nevyhnal :-(ale jinak je tu moc hezky,jak je psáno výše, Řecko a hlavně ostrovy maj určitě lepší koupání, ale celkově su tady nadšená, stejně u vody nevydržím celej den, takže o pláže mi ani tak nejde, jen to počasí, asi příště v lednu jinej ostrov a nebo už v listopadu či duben, květen, ale to zase asi ryan či wizz nelítaj.

0 Citovat

Tak pokud mohu srovnavat more, tak v Evrope nejlepsi Sardinie, Korsika a Menorca👍.

0 Citovat

To možná ano, ale ty jsou cenově zase ještě trošku někde jinde, nemyslíš

0 Citovat

@Aluska my byli na Tenerife leden, na Lanzarote unor a pocasi na koupani bylo, neprselo, slunce.... naopak v listopadu na La Palme a tam skoro kazdy den nejaky slejvak😂. A pak GC v cervnu a to na me moc teplo, parak.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

To možná ano, ale ty jsou cenově zase ještě trošku někde jinde, nemyslíš

To asi jo, ale to Recko na ostrovech, co by me zajimaly, asi taky. Kouknu se na ubytko a rana do hlavy😂.

0