Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Ahoj, prosím mám otázku ohledně pobytu v Lisabonu. Máme koupené letenky na přístí týden, bohužel v době nákupu jsme netušili, že přijde lockdown i v Portugalsku. Jáké platí omezení pro turismus. Musí být test na covid? Dosud nebyl třeba. Jsou otevřené hotely a je omezené vycházení? Kdybych věděl že se takhle zhorší takhle situace, tak bych ani letenky nekupoval,ale teď bych musel platit drahý storno poplatek. Tak zjišťuji. Děkuji moc za info

0 Citovat

Ten storno poplatek má být za letenky? Stačí je nechat propadnout, žádné poplatky za nenastoupení cesty nejsou.

0 Citovat

A co zkusit udělat nějakou změnu? Nevím s kým teda letíte, ale zkusil bych je změnit, nebo jak píše mirjur propadnout

0 Citovat

Test na covid v pevninskem Portugalsku byt nemusi. Vychazeni je omezene - plati vseobecna povinnost byt doma s vyjimkou nezbytnych cest typu skola, prace, lekar, nakup. Obchody uzavrene s vyjimkou potravin, lekaren... Jestli funguji hotely nevim, kdyz jsem tam byl pres Vanoce, vse fungovalo normalne. Ale jak to je ted s ubytovanim ode dneska pri lockdownu, to jsem nikde nevycetl.

0 Citovat

Test není potřeba.  Přes den budou normálně lidi ve městě, školy jsou otevřené, do práce se chodit bude. Restaurace pojedou jen přes výdejní okno... Po zkušenostech ze dvou portugalských lockdownů, bych asi i teď jel, kdo ví, za jak dlouho to zase pujde. Jen bych si ověřil ubytko.

0 Citovat

Super, díky. Na ubytko už jsem psal. Ryanair, má změnu letu zdarma, ale musí se provést 7 dní před, takže mam smůlu. Poplatek za změnu 70e. Letíme z Vídně, kde je tranzit, taky bez testu, jen zjistit které hr. přechody nechali otevřené. 

 

0 Citovat

https://vietnamzjihunasever.wordpress.com/ prosím o zobrazení, pomůžete mi tím k zápočtu. Děkuji

0 Citovat

Si tak říkám, co to může být za školu...

0 Citovat

Ahoj,

aby tu nebyly jen šťastné příběhy, přiblížím trochu reality :)

Rozhodli jsme se naplánovat Kanáry, protože mi to znělo nejjednodušeji a vzhledem k ceně jsme vzali superlast minule od cestovky (4* all-in na 14 nocí pro 2 i s přímou letenkou z Prahy od Smartwings, testy a pojištění lehce přes 50k). 

Den před odletem PCR test - nově už se dělají jen ze slin, žádné šťourání, odběr na 3 vteřiny.

No a já samozřejmě pozitivní z toho, jak sem posledních 10 dní seděl doma na home office, 2x šel do mini-tesca a 2x jel béčkem z Palmovky na Václavák. 0 kontaktů, ani sem neměl hygieně co říct. Žádné příznaky.

Zájezd stornován se spoluúčastí cca 12 tisíc. Radost cestovat. Hodně štěstí při plánování vaší dovolené! 

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Ahoj,

aby tu nebyly jen šťastné příběhy, přiblížím trochu reality :)

Rozhodli jsme se naplánovat Kanáry, protože mi to znělo nejjednodušeji a vzhledem k ceně jsme vzali superlast minule od cestovky (4* all-in na 14 nocí pro 2 i s přímou letenkou z Prahy od Smartwings, testy a pojištění lehce přes 50k). 

Den před odletem PCR test - nově už se dělají jen ze slin, žádné šťourání, odběr na 3 vteřiny.

No a já samozřejmě pozitivní z toho, jak sem posledních 10 dní seděl doma na home office, 2x šel do mini-tesca a 2x jel béčkem z Palmovky na Václavák. 0 kontaktů, ani sem neměl hygieně co říct. Žádné příznaky.

Zájezd stornován se spoluúčastí cca 12 tisíc. Radost cestovat. Hodně štěstí při plánování vaší dovolené! 

Kde se dělá PCR ze slin? Četl jsem o tom v novinách, ale prý to jsou zatím jen vybraná pracoviště.

0 Citovat

Chjo to naser...absolvovali jsme to před 14dnama podobně, naštěstí negativ., ale jen sehnat kolem Silvestra termín, byl porod, museli jsme kvůli tomu jet na otočku 300km. Ale jinak bych kromě těch 4tis. za testy a asi 1tis.za letenky, neměla, co ztratit, kdybych měla něco kupovat od cestovky, tak bych do toho nešla, právě z toho důvodu, co se stalo vám :-( Ta pojistka to nepokryla, stejně muselo bejt storno 12tis.? Fischer? Asi bych šla znova na test, třeba i antigen, protože je to divný, aby to nebyla jen falešná pozitivita.

0 Citovat

Jinak, CPZP prispiva 600kc na PCR test pro samoplatce, dospelaka. Diteti az 500kc z programu Bonus plus. 1xrocne. Loni jsme vyuzili.

0 Citovat

Jé, tu máme, díky, dobrý vědět.

0 Citovat

Byla to laboratoř (asi) provozovaná Fischerem a Eximem, vedle Go parkingu u letiště. Test je za 900 kč, když je součástí zájezdu, výsledky doslova do 2 hodin, dávají to taky do fronty podle toho kdo kdy má let. Stačí se tam dostavit 4h před odletem. Dokonce se tam dá lehce dovolat a pán mi asi 15 minut vysvětloval, jak je v false positive v podstatě nemožný, že každý pozitivní vzorek testuje 2x a i kdybych šel ještě na jiný test, který by dopadl negativně, tak bych musel jít ještě na třetí, aby se ta negativita potvrdila a hygiena by mě prohlásila za zdravého. Navíc i kdybych se jednou přetestoval, nechtěl jsem riskovat možné (i zdravotní) komplikace.

Jinak měl jsem jejich C19 pojistku, ale ta kryje jen 80% ceny zájezdu (tedy ne to samotné pojištění a testy, proto reálně kryje spíš tak 75%). To jsem ale věděl předem, jen sem nevěřil tomu, že se můžu nakazit na nákupu v tesku nebo 10 minutovou jízdou metrem :(  

Jsem z toho neskutečně naštvanej, celej 2020 jsem chodil po hospodách a kamarádech, a když poprvé 2 týdny sedím doma, tak to dostanu z nákupu. Zkusil jsem je požát třeba o voucher na těch zbývajících 20%, pokud se jim podaří stornovat hotel zdarma (což snad mají zařízené, když jsou tak velká cestovka). Ale to už je spíš na jejich dobrovůli a spíš tomu nevěřím.

 

0 Citovat

Ahoj všichni! 
nechcete nekdo vyrazit v unoru na tyden do Albanie? Z Vidne jsou letenky za fajn cenu.

0 Citovat

Ahoj,vím že se to tu už nějak řešilo, ale chtěla bych se zeptat, zda máte někdo aktuální info o tom jak vypadá teď lockdown v Portugalsku pro turisty? Mám letenky na příští týden do Lisabonu a nevím zda mám jet nebo ne. Na ubytování jsem psala to nás normálně ubytuje, jelikož turistické cesty do Portugalska jsou možné.

Děkuji za každou radu.

 

0 Citovat

Ted tu ctu ,dotaz na PCR test ze slin , bylo by nejake info kde se to dela a  kolik to stoji ? A ze slin je to jak? Stouraji v hrdle tak jak v tom nose,  nebo proste ster z jazyka  a jak pokracuje  to ocichani psem ? Kam dospely tyhle testy ?Taky ,mam info ,ze tady v Irsku staci jen odber s kraje nosnich direk a neni treba zajizdet hluboku 

Sice testy odmitam s principu , ale kdyz to jinak nepujde,  tak bych do nejakeho kvuli cestovani sel , pokud by byl nejaky rozumny 

0 Citovat

Z vlastní zkušenosti vím, že v Praze některá testovací místa provádějí na odběrech stěry jen v krku, ne v nose. Jestli už některá testovací místa implementovali "plivací" slinové testy jsem zatím nezachytil. Taky ne všechno, co proběhlo médii ve smyslu "vědci vyvinuli test na covid ze slin" je schváleno k použití a v produkci s dostatečně vysokou kapacitou a hlavně akceptováno jako alternativa ke klasickému výtěrovému testu.

0 Citovat

Liborek napsal(a):

...hlavně akceptováno jako alternativa ke klasickému výtěrovému testu.

Přesně tak, nedávnou jsem koukal na jednu karibskou zemi a přesně tam psali, že PCR test je třeba výhradně "nasal swab". Ale samozřejmě je otázka, jestli se na potvrzení o výsledku píše, jak přesně test probíhal, případně v soukromých laboratořích by se možná mělo dát domluvit, co tam člověku napíšou.

0 Citovat

[citace="Lenka Navrátilová"]

Ahoj,vím že se to tu už nějak řešilo, ale chtěla bych se zeptat, zda máte někdo aktuální info o tom jak vypadá teď lockdown v Portugalsku pro turisty? Mám letenky na příští týden do Lisabonu a nevím zda mám jet nebo ne. Na ubytování jsem psala to nás normálně ubytuje, jelikož turistické cesty do Portugalska jsou možné.

Děkuji za každou radu.

Ahoj, my ted jsme v Lisabonu a úplně  v poho. Venku méně lidi, je omezené vycházení, ale včera jsme byli na vyhlidce asi hodinu jsme tam sedeli, prisel policajt, nic nikomu nerekl, snědl svačinu a šel pryč . Letiště bez testu, letadlo z 80% plné. Leteli jsme z Vídně, vse bez problémů, na hranicích kontrola pneumatik, letenek, pasu a za 5 minut jsme byli pryč . 

0 Citovat

K tomu testu ze slin.. ani jedno z toho, co jste tu zmínili. Prostě mi strčili něco jako uchošťour mezi tvář a dáseň - do toho místa, kam dávají zubaři ty polštářky kvůli slinám. Vteřinu tam zašmátrali - jen jednou a na jedné straně - a hotovo. 

Ale vzhledem k tomu, že jsem vyšel pozitivní a nemám vůbec žádný příznak, naopak se cítím velice dobře, tak kdovíjak je to důvěryhodné. Navíc to ve mně akorát vzbudilo paranoju, když mi test dělá spřátelená laboratoř s cestovkou - která si nechá 100% mé platby a já od pojišťovny dostanu vyplacené storno. Vrtali byste se v tom, nebo to nechali být a přijali svůj osud? :D 

A je to tahle společnost:

https://www.goparking.cz/covid-testy/

 

 

0 Citovat

Problém je, že teď jsi už v karanténě a oficiálně už nemůžeš nikam jít. Jedině jestli ještě Peková dělá testy poštou.

Jinak by sis jako správný paranoik mohl udělat ještě jeden PCR test z nosohltanu na své vlastní náklady. Nicméně PCR testy obecně vycházívají pozitivně i několik týdnů až měsíců po prodělání, protože dokáží zachytit i zbytky už neaktivního viru.

0 Citovat

Já bych viděl reálnější to, co naznačuje Michal. Možná jsi měl dříve asymptomatický průběh. Mikrobioložka Zelená má odlišné návrhy, jak řešit situaci, které asi nejsou reálné, ale to, o čem mluví, je asi tento případ: https://www.idnes.cz/ostrava/zpr...zpravy_woj

0 Citovat

Zdravim, riesite teraz pred cestami okrem klasickeho cestovneho poistenia aj specialne poistenie proti covidu? Mate s tym nejake skusenosti? Diky moc za odpoved.

0 Citovat

Peťa: neřeším.

0