Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

tonic@ - tam jsme jeli přes SK, klasika dálnice od Trenčína - Užhorod, máme tam kamaráda, tak jsme přespali první noc v Danilovo. Sk / Ukr hranice tam úplně v pohodě za 20 min...z Danilova do Bukovelu to bylo už vzhledem k cestám náročnější, přesně dle Tvé poznámky, 150 km jsme jeli 3 hod a cesty nic moc - proto jsme se rozhodli jet zpět přes Polsko, je to o 100 km delší, ale naprostá pohoda a ve výsledku rychlejší...tedy nebýt té hranice, kde si "užívají" totalitní pakárny a nic s tím neuděláš...

0 Citovat

Aha jasne, vy ste sli najprv juhom cez Chust, no tam som siel par rokov dozadu cez Irsavu do Solotvina a teda smutne (a to bolo leto). Ale tak dobre vediet ze z Bukovelu na Ivano Frankivsk je to ok. 

0 Citovat

přesně, je vidět, že to znáš :-) když nám přestala fungovat navigace kvůli datovému roamingu, byl jsem trošku překvapený na jih od Chustu, že mobil nahlásil "vítejte v Rumunsku, což je EU, ale chodící hlídky kolem řeky ( hranice ) jsem moc nechápal...na druhou stranu už rozumím tomu, když mi v létě známí z ukr z Chustu řekli, že není problém přijet do Česka přes Rumunsko - bral jsem to jako nesmysl, teď už chápu :-)

Mimochodem je poučné, jak na benzinkách a obecně veřejných místech funguje rychle a bez problémů internet - naše mladá si už bez toho nedokáže představit "normální" život a myslel jsem si, že na týden bude úplně mimo komunikaci, opak byl pravdou - funguje to u nich lépe, než na mnoha místech v EU

0 Citovat

Tak tam sa pašuje a migruje vo veľkom, preto tie hliadky. No tak dúfam, že sa tam tento rok už znovu objavim. Ukrajina je pomaly môj druhý domov:)

0 Citovat

Petr: diky za fotky a podrobnější popis jak cesty, tak pobytu!

0 Citovat

Ahoj všem,

najde se někdo, kdo má aktuální informace z jižních států Evropy (Řecko, Bulharsko, Itálie atd, prostě tam kde je trochu teplo a dá se tam ještě dojet autem)? :) 

Nejde mi o podmínky vstupu a návratu zpět do ČR, to si dokážu dohledat sám, jde mi o reálné zkušenosti z regionů, možnost pohybu mezi regiony, fungující služby atd.

Předem všem díky za info!

0 Citovat

Už někdo vstupoval do Polska s potvrzením o antigenu či PCR? Oficiálně to musí být v polštině či angličtině, zprávy novinářů ze včerejška však naznačují, že někde pouštěli i jen s českým potvrzením.

 

 

0 Citovat

Ahoj, včera jsem se vrátila po dvou týdnech z Gran Canaria. Počasí krásné, bary i obchody fungují normálně. Letadlo Smart Wings plné z 95%. Let pohodový, možná dám ještě Tenerife za dva týdny :) 

0 Citovat

Vrátil jsem se z Přelouče. Bylo krásně slunečno a mrtvo.

Od zítra nedostupnější jak Papete před rokem.


img-20210228-163553.jpg
img-20210228-162613.jpg
img-20210228-162529.jpg

0 Citovat

pekne to kino

0 Citovat

Kdyby nebylo covidu, tak to kino porad funguje.

0 Citovat

Ahoj všem, rychlý report po návratu z Kostariky:

- testy: let přes Amsterdam, takže před odletem PCR (Žluté lázně za 1300 + antigen zdarma na letišti (250 Kč potvrzení). Návrat: zůstávali jsme dole, takže test v Hospital Metropolitano v Quepos, cena 120 USD (v San Jose se dají kolem 80-90 USD). Je tam celkem dost Američanů, takže dobrý se objednat aspoň týden předem. Výsledky slibují do 48 hodin, my jsme je dostali asi za 12 hodin. Antigen: Clinica Biblica v Santa Ana, cena 50 USD, objednání on-line, autotest (slečna se umí pěkně pošťourat, takhle poctivý jsem nezažil :-). Výsledky do 2 hodin. Ze Santa Any je to normálně 20 minut autem na letiště, my jsme jeli hoďku a čtvrt, tak bacha na to.

- povinný pojištění: využili jsme Trawick, cena na dva týdny pro 4 asi 70 dolarů oproti 500 dolarům u státní pojišťovny. Akceptují bez problémů.

- život na Kostarice: vše, co turista potřebuje, funguje bez omezení (půjčovny aut, hotely, hospody). Omezená kapacita národních parků, pokud budete chtít o víkendu, tak to chce rezervaci dopředu. My jsme takhle v neděli vyrazili na Poás a měli jsme smůlu, jinak vše ok. 

- boj proti moribundu: ve vnitřních prostorách roušky, u vchodu do restaurace/obchodu/hotelu vždy dezinfekce a mytí rukou, často měření teploty. Všichni obsluhující mají pořád roušky včetně průvodců v parcích nebo třeba řidičů lodí. Náš průvodce po Corcovadu měl po celý třídenní trek v džungli roušku na hubě...

Návrat domů: po zaplacení všech testů, vyplnění všech formulářů přílet na Ruzyň - tam žádné kontroly, měření teplot. Celník bez roušky řve na kolegyni, sliny mu lítají dva metry daleko, když vidí český pas, tak se zeptá: všichni negativní? Ano. Tak jděte! A pak to tady má vypadat tak, jak to vypadá...no nic, jdu hledat, kam odjet na Velikonoce.

Shrnutí: pro čtyřčlennou rodinu náklad cca 25 tisíc navíc, ale jde to a stojí to za to :-)

Kdybyste někdo potřeboval větší detail, tak pište.

0 Citovat

Diky za sdileni. A to je prave to, nehodlam tu testovaci mafii podporovat, aby nas dovolena stala +20tis. za testy, + to odporuje myslence cestujlevne🙄.

0 Citovat

@Tomáš: pěkné, díky za info.

@andreko: tak máš to buď cestuj s testem a podporuj mafii nebo necestuj vůbec :) asi většina z nás tady zvolí to cestuj s testem, protože jsme jako feťáci, prostě musíme!

0 Citovat

andreko napsal(a):

Diky za sdileni. A to je prave to, nehodlam tu testovaci mafii podporovat, aby nas dovolena stala +20tis. za testy, + to odporuje myslence cestujlevne🙄.

taky už by to pro nás bylo moc

0 Citovat

Ahoj, poprosil bych zde o pomoc. Snazim se vratit z Kolumbie. Dve zrusene letenky mi to pekne zkomplikovaly. Dostanu se v nedeli pres madrid do vidne, odkud mam rovnez na nedeli koupeny vlak viden-praha.

Co ale ctu a na co se ptam: musim v rakousku do karanteny, i kdyz mam zajisten okamzity transport do cr? 

 

moc diky

 

Filip

0 Citovat

Deny napsal(a):

[citace="andreko"]

Diky za sdileni. A to je prave to, nehodlam tu testovaci mafii podporovat, aby nas dovolena stala +20tis. za testy, + to odporuje myslence cestujlevne🙄.

taky už by to pro nás bylo moc

[/citace]

V listopadu jsme vyplazli +6,2tis. smer Malta. To byly testy jen smerem tam a ted mam jako platit 12x testy. Tam a zpet.  To neudelam proste. Nevyhodim 20 tacu do kanalu.

0 Citovat

Taky ne. Počkám si, ono těch možností cestování je víc a za pár týdnů zas může být vše jinak

0 Citovat

@Tomas Letěli jste tím ranním KLM? Pokud ano, kolik tam je po ránu lidí na antigeny a v kolik doporučujete přijít? A je ten certifikát za 250 nutnost, však i ten obyč výsledek vypadá docela profesionálně a je v angličtině. Díky 

0 Citovat

[citace="Filip"]

Ahoj, poprosil bych zde o pomoc. Snazim se vratit z Kolumbie. Dve zrusene letenky mi to pekne zkomplikovaly. Dostanu se v nedeli pres madrid do vidne, odkud mam rovnez na nedeli koupeny vlak viden-praha.

Co ale ctu a na co se ptam: musim v rakousku do karanteny, i kdyz mam zajisten okamzity transport do cr? 

 

moc diky

 

AHoj, nemusíš, sedneš na vlak a jedeš směr Pha, jedná se o tranzit. M.

0 Citovat

danny napsal(a):

@Tomas Letěli jste tím ranním KLM? Pokud ano, kolik tam je po ránu lidí na antigeny a v kolik doporučujete přijít? A je ten certifikát za 250 nutnost, však i ten obyč výsledek vypadá docela profesionálně a je v angličtině. Díky 

Jo, letěli jsme v těch 6:10. Letadlo bylo narvaný, na letišti jsme byli radši necelý tři hoďky předem. Byl tam trochu chaos, obsluha jenom slovenská, ale v zásadě to běželo celkem rychle. Při odbavení opravdu chtěli ten certifikát, jinak nám přišla jen krátká  SMS, na tu se netvářili.

0 Citovat

Děkuju moc, nějak to zvážím... holt časy, kdy člověk na to KLM v 06:10 dorazil v 05:30 na letiště a pohoda jsou pryč. Byl jsem tam na tom ag nedávno a rovnou mi dali (v rámci zadara bez certifikátu) do ruky vytištěný čb výsledek v angličtině a za 20 minut ještě přišlo mailem s odkazem na stažení barevného originálu.

0 Citovat

Ahoj, 

nebyl jste teď někdo na Baleárech (Mallorca) - jak to tam vypadá se současnými omezeními? Moc díky za info, ráda bych vyrazila tak za týden :) 

0 Citovat

Ahoj lidi, chceme letět do Mexika (Cancúnu) z Vídně, ale možnost přestupu je pouze Frankfurt anebo pak Amsterodam / Mexiko City... 

Nevíte, jak je to s lety přes Frankfurt? Na stránkách MZV píšou, že pro Čechy není možný ani transit, nicméně třeba se to dá nějak ošulit tím odletem z Vídně :-) Díky za info.

0 Citovat

ošulit :D 

ja by som to vyskusal, ved co mozes stratit, maximalne ta nepustia do lietadla

0