Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Diky za  dobrou informaci ,za takovych okolnosti ani nahodou ,takze 2 PCR  tj  2600 Kc pri nejlevnejsim za 1300 Kc dalsich mozna 50 euro  za  AG pred odletem ( mozna mene ,ale v Irsku jsem zatim levnejsi nez za 49 vcetne potvrzeni nenasel  To tedy znamena pri dvou lidech jen za testy 8000 Kc  dalsi mozna  16000 Kc za 2 letenky Smartwingsu  ( nekoukal jsem ,ale Smartwings ma treba jen Split za vic jak 6000 Kc , no a tyden v apartmanu ci studiu v prumeru  350 euro bez jidla ,tedy cca dalsich 8000 Kc  podpbna castka  treba za jidlo plus nejake trensfary nebo v pripade pujceni auta  Kanary v hadru na hube za 50 litru pro dva  na tyden ?  Miluju Kanary byli jsme tam 11X  ale tohle fakt ne ,,,a to jeste nevim  kolik by byla pokuta  za ten hadr na hube  ,protoze v prirode bych si ho opravdu nenasadil 

Vcera jsem si to uzil na plazi v Irsku  ,sice bez koupani ,pokud nepocitam prebrodeni more pri prilivu ale bez jakekoliv buzerace a nesmyslneho hadru na hube 

 


photo0017-800.jpg

0 Citovat

kjur95 napsal(a):

Všude kromě pláže, bazénu nebo konzumace v restauraci se nosí roušky, všichni poctivě dodržují - několikrát projížděla po promenádě policie a kontrolovala to, dokonce i na jednom místě treku Chamorga-Roque Bermejo v pohoří Anaga, kde bych je teda opravdu nečekal.


Tak za těhle podmínek, to opravdu ani za nic. Nechápu, že zrovna na jihu ty náhubky tak adorují, v tom vedru to musí být opravdu nechutné. Nejvtipnější je Madrid, otevřený bary, restaurace, tam covid není, ale když člověk okolo někoho projde po chodníku, to to najednou řádí...
Nebyl někdo v poslední době na Maltě? Taky se to tam pořád nosí na každym kroku? Letos to zatím vypadá jedině na Chorvatsko, kde mají rozum a venku to nevyžadují.

0 Citovat

Matouš napsal(a):

[citace="kjur95"]

Všude kromě pláže, bazénu nebo konzumace v restauraci se nosí roušky, všichni poctivě dodržují - několikrát projížděla po promenádě policie a kontrolovala to, dokonce i na jednom místě treku Chamorga-Roque Bermejo v pohoří Anaga, kde bych je teda opravdu nečekal.


Tak za těhle podmínek, to opravdu ani za nic. Nechápu, že zrovna na jihu ty náhubky tak adorují, v tom vedru to musí být opravdu nechutné. Nejvtipnější je Madrid, otevřený bary, restaurace, tam covid není, ale když člověk okolo někoho projde po chodníku, to to najednou řádí...
Nebyl někdo v poslední době na Maltě? Taky se to tam pořád nosí na každym kroku? Letos to zatím vypadá jedině na Chorvatsko, kde mají rozum a venku to nevyžadují.

[/citace]

V Irsku taky ne akorat takove pocasi jako na fotce tu je parkrat do roka  a po priletu i s testem  14 dnu karantena  -)) loni ale kontrolovana jen pomoci potvrzovaci sms ,,letos uz jsou i policajti na cestach

0 Citovat

Matouš napsal(a):

[citace="kjur95"]

Všude kromě pláže, bazénu nebo konzumace v restauraci se nosí roušky, všichni poctivě dodržují - několikrát projížděla po promenádě policie a kontrolovala to, dokonce i na jednom místě treku Chamorga-Roque Bermejo v pohoří Anaga, kde bych je teda opravdu nečekal.


Tak za těhle podmínek, to opravdu ani za nic. Nechápu, že zrovna na jihu ty náhubky tak adorují, v tom vedru to musí být opravdu nechutné. Nejvtipnější je Madrid, otevřený bary, restaurace, tam covid není, ale když člověk okolo někoho projde po chodníku, to to najednou řádí...
Nebyl někdo v poslední době na Maltě? Taky se to tam pořád nosí na každym kroku? Letos to zatím vypadá jedině na Chorvatsko, kde mají rozum a venku to nevyžadují.

[/citace]

Mam cerstve info z Malty. Ano rousky vsude, policie kontroluje, i na plazi. Davaji pokuty 50€.
Byli jsme v listopadu a to uz bylo, ale policie jen upozornila. 

0 Citovat

Nevím, s čím máte problém. Vzhledem k situaci bych klidně vydržel celý týden jen u toho bazénu, na plaži a v restauraci. Takže kromě nějakých krátkých přesunů celý den bez roušky. Kdybych měl čas, letím si tam odpočinout hned :-) Myslím na Kanáry.

0 Citovat

andreko napsal(a):

Mam cerstve info z Malty. Ano rousky vsude, policie kontroluje, i na plazi. Davaji pokuty 50€.
Byli jsme v listopadu a to uz bylo, ale policie jen upozornila. 

Moc děkuju, s takovouhle to můžou tyhle státy opravdu zabalit. Nejvíc mě štve, že to je prostě absolutní nesmysl, šance chytit to venku je naprosto nulová: https://www.bbc.com/news/amp/exp...s-55680305? Hlavně, že Malta vymýšlí nějaké kapesné pro turisty nebo co. Za sebe plánuju v dohledné době Dubrovník, nejspíš s přejezdem do Černé Hory i Bosny a Hercegoviny, tam se chovají dlouhodobě rozumně. A Dubrovník, Mostar a Kotor ještě docela bez turistů budou stát za to.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Nevím, s čím máte problém. Vzhledem k situaci bych klidně vydržel celý týden jen u toho bazénu, na plaži a v restauraci. Takže kromě nějakých krátkých přesunů celý den bez roušky. Kdybych měl čas, letím si tam odpočinout hned :-) Myslím na Kanáry.

niemandosi ty me nectes protoze me mas v ignoru ,ale jake kratke pesuny ? Budiz budeme mit aparman primo u plaze ,ale porad  se na plazi a v hospode nebo u bazenu nevalis ..I kdyz treba my jezdime hodne hlavne na koupani  (Lanzarote , Fuerteventura ) Ale Tenerife je hlavne  o trecich a i kdyz by ne, tak vecer korzo ,nemusime jen sedet v hospode  a tam  uz pak chodis s hadrem na hube i kdyz ti nic nehrozi...Tak jak pise Matous ,ale myslim ze to jizni staty brzo prehodnoti ..vetsina turistu nebude  v lete naockovana  a testy pokud nebudou zadarmo ,nebo za nejakou symbolickou cenu ,pripadne aby stacil jeden na celou dovcu  lidi odradi a aby nekde courali v rousce a hlidali se kdyz ji nemaji aby nedostali pokutu to uz je fakt na palici

0 Citovat

Matouš napsal(a):

 Nejvtipnější je Madrid, otevřený bary, restaurace, tam covid není, ale když člověk okolo někoho projde po chodníku, to to najednou řádí...

Jo Španělé jsou na ty roušky venku úplně vysazený. Když jsem byl v létě v Madridu, těsně předtím než se zavedla povinnost nosit roušky i venku (jakožto v posledním regionu celého Španělska), tak roušky nosilo 99% lidí dobrovolně a kdo ji neměl tak byl doslova za vyvrhel a ostatní mu to dávali sežrat, včetně policie. Přitom bary fungovaly absolutně bez omezení, vevnitř byla doslova hlava na hlavě, nedalo se mluvit ani o rozestupu 20 cm natož 2 metry. Nicméně lidi, co z baru vyšli, si poctivě roušku nasadili, přešli 100 metrů do dalšího baru a tam ji opět sundali. Holt ve Španělsku se covid šíří venku, v uzavřených prostorech nikoliv.

0 Citovat

@Matouš, niemandos - souhlasím s druhým jmenovaným. Kamarádka tam strávila šest týdnů a nemůže si to vynachválit, roušku na trecích, kde nikdo není, rozhodně nenosila. Hotely poloprázdné za poloviční ceny. Na plážích pohoda. Letím tam natěšený, se skřípěním zubů holt investuju do všech těch testů...za odpočinek od zdejšího vládního blázince to stojí.

0 Citovat

Matouš napsal(a):

[citace="kjur95"]

Všude kromě pláže, bazénu nebo konzumace v restauraci se nosí roušky, všichni poctivě dodržují - několikrát projížděla po promenádě policie a kontrolovala to, dokonce i na jednom místě treku Chamorga-Roque Bermejo v pohoří Anaga, kde bych je teda opravdu nečekal.


Tak za těhle podmínek, to opravdu ani za nic. Nechápu, že zrovna na jihu ty náhubky tak adorují, v tom vedru to musí být opravdu nechutné. Nejvtipnější je Madrid, otevřený bary, restaurace, tam covid není, ale když člověk okolo někoho projde po chodníku, to to najednou řádí...
Nebyl někdo v poslední době na Maltě? Taky se to tam pořád nosí na každym kroku? Letos to zatím vypadá jedině na Chorvatsko, kde mají rozum a venku to nevyžadují.

[/citace]

A ještě Portugalsko, venku musí být rouška jenom do 2 m vzdálenosti.

0 Citovat

Tak samozřejmě, že na trecích v horách se roušky tak v 95 % případů ignorují i na Kanárech (to s tím "všichni poctivě dodržují" jsem trochu přehnal), ale potkal jsem i takové, kteří v ní šli nahoru na Pico del Teide, to si moc neumím představit 😃 

Ale možná i díky tomuto docela přísnému opatření s rouškama i venku je stále na celých Kanárech +/- 300 případů denně, z toho tak 100 na Tenerife a 100 na GC, a to ještě většinou v těch hlavních městech.. Pak si to srovnejte s čísly v ČR a našim zařazením Kanárů do červené "nebezpečné" zóny, přitom tu hranici pro zařazení právě sem myslím Kanáry nepřekonaly ani jednou během téhle covidové doby. 🤷‍♂️

0 Citovat

Je to každého věc, ale jak píše Mikir, za těchto podmínek (2x PCR test + před odletem zpět antigen) a dát osmičku za posrany Smartwings opravdu ne, a to Kanáry taky miluju. To za ty prachy raději budu sedět v únoru na Havaji v dešti nebo příští jaro na pohodu v Mexiku.

0 Citovat

Proto muze za takove ceny SW litat, protoze jsou blazni, co to stale kupuji. A takhle je to se vsim, vzdycky se nekdo podrobi🙄.

0 Citovat

Vida, tak Portugalsko, píšu si. A co Bulharsko, nevíte někdo, jak to mají s rouškama a spol.? Ale stejně se chystáme nejdřív v červnu, to je asi ještě na plánování čas.

A koukám, že Portugalsko (kromě Madeiry) už není pro Němce riziková oblast, takže do letadla bez testu?

0 Citovat

A nevíte jak to má Řecko? Taky všude venku roušky nebo jen uvnitř?

0 Citovat

kjur95 napsal(a):

Včera večer jsem se vrátil z Tenerife, všech 10 dnů bylo krásně, luxus :) Sice tam teď Smartwings lítá furt, tak to tam byl doslova samý Čech, ale co se dá dělat :) na Kanárech relativně pohoda, i v jejich 3. covid stupni ze 4 jsou otevřené terasy restaurací (do 22h a max. 4 lidi u stolu), platí taky zákaz vycházení 22 - 6h.

Všude kromě pláže, bazénu nebo konzumace v restauraci se nosí roušky, všichni poctivě dodržují - několikrát projížděla po promenádě policie a kontrolovala to, dokonce i na jednom místě treku Chamorga-Roque Bermejo v pohoří Anaga, kde bych je teda opravdu nečekal 😂 Dezinfekce jsou všudypřítomné :)

Česko má Kanáry stále úplně nesmyslně v červené zóně, proto je třeba po příletu zpět do ČR do 5 dnů na PCR test a mít vyplněný příjezdový formulář (v Praze se kontrolovalo). Pokud letíte se Smartwings, tak ti chtějí test i před nástupem do letadla (stačí i antigen). Ve výsledku teda celkem 3 testy (ještě jeden PCR před odletem na Kanáry), ale i tak to rozhodně stálo za to :)

 

Co ta povinna aplikace radar covid, taky někdo kontroluje jestli ji mas?

0 Citovat

andreko napsal(a):

Proto muze za takove ceny SW litat, protoze jsou blazni, co to stale kupuji. A takhle je to se vsim, vzdycky se nekdo podrobi🙄.

Pořád jde určitě letět z Vídně (teď už asi i z Německa) za nižší ceny, navíc Wizz myslím nechce test před vstupem na palubu, takže by to mělo být mínus ten jeden antigen a mínus pár tisíc za letenky :)

 

Peetee 247 napsal(a):

Co ta povinna aplikace radar covid, taky někdo kontroluje jestli ji mas?

o té jsem ani nevěděl, že je povinná a nikdo nic podobného vidět nechtěl 😎 na letišti TFS kontrolovali QR kód, co ti to vygeneruje po vyplnění formuláře pro Španěly (stačí vygenerovat přes mobilní appku SpTH), po některých chtěli i ten papír na negativní PCR test (anglicky) a některým měřili teplotu. Po mně chtěli negativní test až na hotelu, kde si ten papír okopírovali.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

To za ty prachy raději budu sedět v únoru na Havaji v dešti

Byls někdy na Havaji? Tam je jižní a západní pobřeží závětrná strana hor a prší tam jen minimálně (tráva je většinou žlutá a někdy rostou kaktusy): https://en.wikipedia.org/wiki/Kailua-Kona,_Hawaii

Únor není podle statistik deštivější ani v těch nejdeštivějších oblastech (je někde uprostřed, ale každý rok je to jiné): https://en.wikipedia.org/wiki/Hilo,_Hawaii#Climate

Podle mé zkušenosti v únoru 2009 z 10 dní na Kauai a 2 týdny na Big Islandu pršelo jen minimálně, a to jsme trávili většinu času na návětrné straně nebo v horách (jen 3 + 3 dny na sušším pobřeží, i tři dny v Honolulu bylo slunečno). Jednou koncem února odpoledne jsme přijeli do historického parku na západním pobřeží Big Islandu, kde se zrovna spustil liják asi na 10 minut. Protože byla všude žlutá tráva, zeptal jsem se prodavačky, jestli tam prší často. Ona řekla, že naposledy pršelo v září nebo v říjnu. Je fakt, že další 2 týdny po našem odjezdu bylo v Hilu deštivo, ale na Havaji se dá vždy přesunout za suchým počasím. V březnu nám na Maui moc nepršelo (kromě občas na Haleakale), ale bylo celkem chladno (některé dny jen kolem 24°C), a často větrno a zataženo (na vrcholu Haleakaly mimořádně i namrzlý déšť na silnici a keřích v poledne). Na Oahu bylo ve 2. půlce března kromě závěru většinou hezky i na návětrné straně.

0 Citovat

@kjur95 litame na Kanary jen z Berlina. Ja vyckavam. 4x3 testy nechci platit. A navic Loro park a Siam park zatim cancelled, o Mazce ani nemluvim.

0 Citovat

@andreko - Masca je otevřená

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

@andreko - Masca je otevřená

Fakt? Od kdy, v zime jsem to hledala a vsude psali zavreno.

0 Citovat

Uz to vidim, diky za upozorneni, je to cerstve. 
https://www.google.com/amp/s/www...-tenerife/

0 Citovat

@Libor_S Na Havaji jsem nebyl, ale mám zkušenost, že mám pech a funguju jako magnet na déšť, takže než někam jedu, procitam statistiky, úhrny srážek a jak je kde sezóna. Už me takto vypekla Srí Lanka, pokaždé Filipíny i Thajsko, takže se snažím cestovat v měsících, kdy pravděpodobnost škaredého počasí je menší.

0 Citovat

andreko napsal(a):

Uz to vidim, diky za upozorneni, je to cerstve. 
https://www.google.com/amp/s/www...-tenerife/

Jen jsou rezervace dlouho dopředu vyblokované (dočasně je vstup 0 €, časem bude zpoplatněno). Bylo mi řečeno, že to mám občas checkovat, protože se nějaké rezervace průběžně uvolní...

0 Citovat

Koukam, tam se ani zadne datumy nenactou😂.

0