Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Coinneach napsal(a):

Úplně jsi mě navnadila na další cestování!

 

Super😁 To byl záměr ✈🍸💪

0 Citovat

Pro doplnění, my jsme vzali trochu jinačí konec, takže:

Mallorca-Málaga-Krakow

Počasí obdobné, pouze tak o 3-4 teplejší než na Mallorce.

Let Mallorca - Málaga 210Kč, let Málaga-Krakow 470Kč.

Ubytování v 3* (bez snídaně) v centru Málagy s přímým výhledem na katedrálu, 250kč/osoba.

V Málaze všechny obchody, restaurace otevřeny minimálně do 22:00 hodiny (teda restaurace).

S rouškama už je to přísnější než na Mallorce a BEZ se na vás dívají škaredě, ale na pláží a přilehlých parcích, ji nikdo fakt nenosí.

Vnitrostátní lety na pevninu jsou ve Španělsku bez testů i bez QR kodů.

Zpáteční let do Krakowa bez testů, na příletu Poláci kontrolují jestli máte test (není povinný, pouze vás hned zbavuje karantény, stačí i antigenní), nebo jdete do karantény, která ale pro tranzitující do ČR neplatí.

Vlak Krakow - Ostrava Svinov bez kontrol na hranicích, po zastavení jsme z celého vlaku vystoupili jenom dva... 

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

Vídeň - MALLORCA - Vídeň (Ryanair): 

➡️ 8 dní auto domluvené až po příletu bez předchozí rezervace s plnou pojistkou 5300,- (Europcar), Sixt chce dvojnasobek😁 (a bacha - funglovka Fabie 🇨🇿💪).

ty jo, tak to auto teda není za kačku... pamatuji, že na Mallorce bývalo snad nejlevnější v Evropě, v řádu stokorun na týden, ale tak možná je to tím, že to nebylo rezervováno dopředu

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="Kateřina Ostrá"]

Vídeň - MALLORCA - Vídeň (Ryanair): 

➡️ 8 dní auto domluvené až po příletu bez předchozí rezervace s plnou pojistkou 5300,- (Europcar), Sixt chce dvojnasobek😁 (a bacha - funglovka Fabie 🇨🇿💪).

ty jo, tak to auto teda není za kačku... pamatuji, že na Mallorce bývalo snad nejlevnější v Evropě, v řádu stokorun na týden, ale tak možná je to tím, že to nebylo rezervováno dopředu

[/citace]

 

Šla jsem prvně do SIXT, tam s plnou pojistkou na tejden 474 EUR :). Europcar jsem měla i minule, tam chtěli za to samé 205 EUR. A protože vím, že depozit 100 EUR vrátili do druhého dne (což hlásím, že i nyní vrátili), vzala jsem to bez dalšcíh obchůzek dalších půjčoven. Jo, možná má na cenu vliv ten výběr na místě (no dnes už ale kromě letenky nic dopředu nerezervuji), možná pojistka, kterou si řada lidí veze vlastní... Ale pro dvě je to ok, na dva dny nám s náklady na auto pomohli přátelé Martin a Andrejka, kteří za náma dorazili, taky jsem najela 1004 km a občas to byl fakt punk (serpentiny, hory, úzké silnice malých vesniček, polňačky úzké tak na kolo a v protisměru traktor, centrum Palmy....prostě bez pojistky ani ránu) no a když vezmu v potaz i fakt, že nám auto srazilo i 2 noci nákladů na ubytování a nabídlo boží kemping s pohledem na mořskou hladinu - myslím, že dobrý :)

 

0 Citovat

"no a když vezmu v potaz i fakt, že nám auto srazilo i 2 noci nákladů na ubytování a nabídlo boží kemping s pohledem na mořskou hladinu - myslím, že dobrý :)" 

Ten jeden kempink byl víc než luxusní, co jsem viděl :-) , fakt supr místo...

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

"no a když vezmu v potaz i fakt, že nám auto srazilo i 2 noci nákladů na ubytování a nabídlo boží kemping s pohledem na mořskou hladinu - myslím, že dobrý :)" 

Ten jeden kempink byl víc než luxusní, co jsem viděl :-) , fakt supr místo...

 

....a ten cos neviděl, uvidíš! Ten byl ještě lepší. Protože sjet si škodovkou 3 metry od mořské hladiny, tam dát večerní "sprchu", noční porci Cavy a ranní probuzení - to je nad všechny pětihvězdy :) 
Cestopis ve výrobě ;)

0 Citovat

No mě jako Pražačce se pět hodin cesty tam a pět zpátky do Vídně rozhodně kvůli Mallorce nevyplatí. Leda na nějakou destinaci mimo Evropu nebo Kanáry.

Nicméně i z Rakouska:

Tranzit: možný bez testu, při návratu zpět do ČR ovšem nutné předložit test i při pouhém tranzitu (včetně cesty z letiště), pokud cestujete ze země, odkud je test vyžadován.

Kontroluje ten opruz po návratu do Česka vůbec někdo? I z Mallorcy je podle přehledu pořád nutné sehnat se test na místě před odletem. Co na tom, že soud to označil za protizákonné, že...

0 Citovat

Teda taky jste me docela navnadili na Mallorce jsem sice byl ,ale hoooodne davno a jeste na Mikulase a sluzebne  A v kvetnu me zrusili letenky  z Dublinu do Prahy a zpet a protoze zpet mam i pro zenu a jednu jsem mel i navic  tak mam ted 4 letenky na vymenu zdarma ,ktere predpokladam pujdou vymenit i za jinou trasu  Take se tesim na cestopis -)

@ Matin  Vicha , predpokladam ,ze ten zacatek byl stejny tedy Viden .Mallorca takze  test PCR za 1300 Kc  S tim AG nevim ,pokud bych letel Dublin-Praha tak ho asi musim mit pred odletem i kdyz uz je ted Irsko oranzove  Myslis ze bych se mu  v Polsku vyhnul ?  Prece jen tady stoji  49 euro zatim nejlevnejsi,  Katka pise ze na Mallorce 35  a  Viden ale nic nekontrouje kdyz je tranzit  Malaga nas taky laka 

Uvidim jeste jak to bude vypadat s tou vymenou letenek ,druha vymena mi uz nesla zdarma ,ovsem to ten let  nebyl zruseny 

0 Citovat

 

@Alena Svobodová

Jestli se vyplatí nebo nevyplatí 5 hodin, je otázka osobních priorit. Mi se to třeba s tím, že vypadnu z ČR, vyplatí.

Předložit antigenní test při přejezdu Rakousko-Českých hranic je z Mallorcy nutné pouze v případě, že cestujete hromadnou dopravou. Pokud jedete osobním automobilem, stačí udělat antigenní test (ano, ten který dělají v nemocnici zadarmo) do 5 dnů po příjezdu, pokud nesplňujete některou z vyjímek.

 

0 Citovat

@mikr

Při letech na Mallorcu z Vídně nám PCR test kontrolovali, že ho máme, před nástupem do letadla. Letěli jsme s W6 dva dny po Kačce, která letěla s FR. Na Mallorce PCR testy kontrolují všem.

V Polsku, pokud tranzituješ do jiného členského státu EU, kde máš bydliště, nepotřebuješ mít test, ani nejdeš do karantény. Jinak AG test stojí v Balicích 169zl. 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

 

@Alena Svobodová

Jestli se vyplatí nebo nevyplatí 5 hodin, je otázka osobních priorit. Mi se to třeba s tím, že vypadnu z ČR, vyplatí.

Předložit antigenní test při přejezdu Rakousko-Českých hranic je z Mallorcy nutné pouze v případě, že cestujete hromadnou dopravou. Pokud jedete osobním automobilem, stačí udělat antigenní test (ano, ten který dělají v nemocnici zadarmo) do 5 dnů po příjezdu, pokud nesplňujete některou z vyjímek.

 

No tak to jsem zmatená, protože tady na stránkách je u Španělska výjimka jenom pro Kanáry. Pro kontinentální Španělsko je tam pořád psané, že test se musí udělat ještě před návratem. Prostě bordel. Ale aspoň začínám mít představu, jak zhruba mohlo vypadat cestování za socíku.

 

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

No mě jako Pražačce se pět hodin cesty tam a pět zpátky do Vídně rozhodně kvůli Mallorce nevyplatí. Leda na nějakou destinaci mimo Evropu nebo Kanáry.

Nicméně i z Rakouska:

Tranzit: možný bez testu, při návratu zpět do ČR ovšem nutné předložit test i při pouhém tranzitu (včetně cesty z letiště), pokud cestujete ze země, odkud je test vyžadován.

Kontroluje ten opruz po návratu do Česka vůbec někdo? I z Mallorcy je podle přehledu pořád nutné sehnat se test na místě před odletem. Co na tom, že soud to označil za protizákonné, že...

 

Aleno nebojte, zatím není Mallorca povinná.  Můžete zůstat i doma v Praze. Ostatně i tam je krásně 🥂😁 a rozhodně se to pražákům vyplatí nejvíc 😉

0 Citovat

Tady na stránkách to nebývá aktuální (což chápu s tím, jak rychle se to mění...) raději na MZV. Naopak, ta vyjímka už pro Kanáry neplatí, ale platí pro Baleáry https://koronavirus.mzcr.cz/wp-c...2021.pdf  Kontintální Španělsko je něco jiného. Pro nás dva s manželkou povinnosti uvedené pro návrat z kontinentálního Španělska neplatí, tak jsme mohli bez problémů do Málagy. Kačka letěla přímo z Baleár.

0 Citovat

@Kačka: Po dlouhé době příspěvek, který mě fakt rozesmál (s tou nepovinnou Mallorcou) :D Skvělá odpověď na ten její věčný negativismus. Já jsem taky Pražák a s Vídní nebo Bratislavou jsem neměl problém ani před covidem. Vždyť z Prahy nic pořádného nelítá :D A Mallorca zní skvěle :)

0 Citovat

Nebyl jste někdo na Mallorce v rijnu? To by se mohlo dat koupat ještě....

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Kačka: Po dlouhé době příspěvek, který mě fakt rozesmál (s tou nepovinnou Mallorcou) :D Skvělá odpověď na ten její věčný negativismus. Já jsem taky Pražák a s Vídní nebo Bratislavou jsem neměl problém ani před covidem. Vždyť z Prahy nic pořádného nelítá :D A Mallorca zní skvěle :)

:) taky se zacina letat z Drazdan a Berlina, tam ale pri zpatecni ceste zatim test pro vstup do Nemecka, jestli mi neco neuniklo.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Kačka: Po dlouhé době příspěvek, který mě fakt rozesmál (s tou nepovinnou Mallorcou) :D Skvělá odpověď na ten její věčný negativismus. Já jsem taky Pražák a s Vídní nebo Bratislavou jsem neměl problém ani před covidem. Vždyť z Prahy nic pořádného nelítá :D A Mallorca zní skvěle :)


:D :D No já osobně bych Mallorcu jako povinnou nařídila všem! Zejména Pražákům (mmch. i já jsem Pražák, takže to není urážka!! :D )

Jinak já neměla problém ani s Berlínem a teď je doba, kdybych si i tam zajela klidně na kole, kdyby to bylo v rámci Covid opatření před odletem povinné :)

Mallorca nejen že zní skvěle - taky voní po soli, po sangrii, po Cavě, po sluníčku...a když si člověk hlídá všechny doklady a peníze, je to fakt trip za kačku ;)

0 Citovat

andreko napsal(a):

Nebyl jste někdo na Mallorce v rijnu? To by se mohlo dat koupat ještě....


V říjnu jsem byla, moře stejné teploty jak teď v dubnu, takže jo - 16 - 19 stupňů se v pohodě dá. Jen se tam v říjnu víc krade :D

Jo a kupovat teď v dubnu letenky na říjen, kdy bude 14. vlna stávající pandemie nebo 1. vlna nové - to mi nyní přijde přehnaně optimistické... Ale třeba to klapne!

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Kačka: Po dlouhé době příspěvek, který mě fakt rozesmál (s tou nepovinnou Mallorcou) :D Skvělá odpověď na ten její věčný negativismus. Já jsem taky Pražák a s Vídní nebo Bratislavou jsem neměl problém ani před covidem. Vždyť z Prahy nic pořádného nelítá :D A Mallorca zní skvěle :)

Ó pardon, tak moje příspěvky nečtěte. Na Mallorcu se samozřejmě z Prahy lítá taky, akorát za třikrát víc. Věřte mi, že jet někam pět hodin kvůli dvouhodinovému letu po Evropě plus platit parkování nebo řešit hromadnou dopravu (nejen v téhle době), to normálně opravdu nepraktikuju - pokud se vyloženě nejedná o destinaci, kde jiná alternativa není. Těch akcí z pražského letiště je jinak dost. I teď. Akorát ty podmínky...

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

[citace="andreko"]

Nebyl jste někdo na Mallorce v rijnu? To by se mohlo dat koupat ještě....


V říjnu jsem byla, moře stejné teploty jak teď v dubnu, takže jo - 16 - 19 stupňů se v pohodě dá. 

[/citace] Tak ono se dá koupat i v listopadu u Cabo da Roca, že? 😁😁😁 Jen to chce víc vnitřního zahřívání 🍷.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

[citace="Jarda"]

@Kačka: Po dlouhé době příspěvek, který mě fakt rozesmál (s tou nepovinnou Mallorcou) :D Skvělá odpověď na ten její věčný negativismus. Já jsem taky Pražák a s Vídní nebo Bratislavou jsem neměl problém ani před covidem. Vždyť z Prahy nic pořádného nelítá :D A Mallorca zní skvěle :)

Ó pardon, tak moje příspěvky nečtěte. Na Mallorcu se samozřejmě z Prahy lítá taky, akorát za třikrát víc. Věřte mi, že jet někam pět hodin kvůli dvouhodinovému letu po Evropě plus platit parkování nebo řešit hromadnou dopravu (nejen v téhle době), to normálně opravdu nepraktikuju - pokud se vyloženě nejedná o destinaci, kde jiná alternativa není. Těch akcí z pražského letiště je jinak dost. I teď. Akorát ty podmínky...

[/citace]

Aleno, neberte to jako urážku. Já se jen snažím rozehnat váš negativní přístup. Souhlasím, že sedět 5h ve vlaku do Vídně je opruz, ale když si dáte cestovní Prosecco, tak strašné to není. A v této době řešit, zda se vyplatí Kanáry a exotika nebo "blbá" Mallorca mi přijde taky zvláštní. Mně osobně Mallorca potřetí nadchla nejvíc a dokonce jsem říkala, že nebýt mého vydrápání se na Teide, strčila by Tenerife do kapsy! Tak boží byla. Objela jsem celej ostrov, viděla nevídané, zažila miliónové chvíle, a proto říkám - i ta cesta z Prahy za to stojí!

Jinak Praha má nejen dražší lety, ale i horší opatření. Třeba z Mallorcy by jste se musela při cestě zpět prokazovat před vstupem na palubu antigenem za 35 EUR. Jinými slovy - Vídeň je teď nejlevnější a nejméně komplikovaná odletová/příletová destinace a kdo má potřebu vypadnout - vidět moře, sednout si na zahrádku a dát si jídlo místo do přenosného plastu pěkně na talíř u stolu - ten i těch 5 hodin ve vlaku zvládne ;)

Jo a  vaše příspěvkly čtu ráda.

 

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

[citace="Alena Svobodová"]

[citace="Jarda"]

@Kačka: Po dlouhé době příspěvek, který mě fakt rozesmál (s tou nepovinnou Mallorcou) :D Skvělá odpověď na ten její věčný negativismus. Já jsem taky Pražák a s Vídní nebo Bratislavou jsem neměl problém ani před covidem. Vždyť z Prahy nic pořádného nelítá :D A Mallorca zní skvěle :)

Ó pardon, tak moje příspěvky nečtěte. Na Mallorcu se samozřejmě z Prahy lítá taky, akorát za třikrát víc. Věřte mi, že jet někam pět hodin kvůli dvouhodinovému letu po Evropě plus platit parkování nebo řešit hromadnou dopravu (nejen v téhle době), to normálně opravdu nepraktikuju - pokud se vyloženě nejedná o destinaci, kde jiná alternativa není. Těch akcí z pražského letiště je jinak dost. I teď. Akorát ty podmínky...

[/citace]

Aleno, neberte to jako urážku. Já se jen snažím rozehnat váš negativní přístup. Souhlasím, že sedět 5h ve vlaku do Vídně je opruz, ale když si dáte cestovní Prosecco, tak strašné to není. A v této době řešit, zda se vyplatí Kanáry a exotika nebo "blbá" Mallorca mi přijde taky zvláštní. Mně osobně Mallorca potřetí nadchla nejvíc a dokonce jsem říkala, že nebýt mého vydrápání se na Teide, strčila by Tenerife do kapsy! Tak boží byla. Objela jsem celej ostrov, viděla nevídané, zažila miliónové chvíle, a proto říkám - i ta cesta z Prahy za to stojí!

Jinak Praha má nejen dražší lety, ale i horší opatření. Třeba z Mallorcy by jste se musela při cestě zpět prokazovat před vstupem na palubu antigenem za 35 EUR. Jinými slovy - Vídeň je teď nejlevnější a nejméně komplikované odletová/příletová destinace a kdo má potřebu vypadnout - vidět moře - sednout si na zahrádku a dát si jídlo místo do přenosného plastu pěkně na talíř u stolu - ten i těch 5 hodin ve vlaku zvládne ;)

Jo a  vaše příspěvkly čtu ráda.

 

[/citace]

 

Ale já to neberu jako urážku nebo osobně, to spíš mě přijde, že moje držkování si někteří berou moc osobně :D Dělám to hlavně proto, že odmítám normalizovat tu stávající situaci. Na Mallorcu bych se ráda vrátila, ale na mě je to přece jenom trochu brzo. Jsem holt možná idiot, ale všechnu dovolenou si za současných podmínek schovávám na léto a začátek podzimu s tím, že se to snad zlepší a nebudu si při cestování připadat jako uprchlý trestanec.

0 Citovat

andreko napsal(a):

Nebyl jste někdo na Mallorce v rijnu? To by se mohlo dat koupat ještě....

Ja jsem  se koupal i  na Mikulase -))  a to je dost let zpet  ,takze ted kdyz je to globalni oteplovani.... -)

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

[citace="Kateřina Ostrá"]

[citace="Alena Svobodová"]

[citace="Jarda"]

@Kačka: Po dlouhé době příspěvek, který mě fakt rozesmál (s tou nepovinnou Mallorcou) :D Skvělá odpověď na ten její věčný negativismus. Já jsem taky Pražák a s Vídní nebo Bratislavou jsem neměl problém ani před covidem. Vždyť z Prahy nic pořádného nelítá :D A Mallorca zní skvěle :)

Ó pardon, tak moje příspěvky nečtěte. Na Mallorcu se samozřejmě z Prahy lítá taky, akorát za třikrát víc. Věřte mi, že jet někam pět hodin kvůli dvouhodinovému letu po Evropě plus platit parkování nebo řešit hromadnou dopravu (nejen v téhle době), to normálně opravdu nepraktikuju - pokud se vyloženě nejedná o destinaci, kde jiná alternativa není. Těch akcí z pražského letiště je jinak dost. I teď. Akorát ty podmínky...

[/citace]

Aleno, neberte to jako urážku. Já se jen snažím rozehnat váš negativní přístup. Souhlasím, že sedět 5h ve vlaku do Vídně je opruz, ale když si dáte cestovní Prosecco, tak strašné to není. A v této době řešit, zda se vyplatí Kanáry a exotika nebo "blbá" Mallorca mi přijde taky zvláštní. Mně osobně Mallorca potřetí nadchla nejvíc a dokonce jsem říkala, že nebýt mého vydrápání se na Teide, strčila by Tenerife do kapsy! Tak boží byla. Objela jsem celej ostrov, viděla nevídané, zažila miliónové chvíle, a proto říkám - i ta cesta z Prahy za to stojí!

Jinak Praha má nejen dražší lety, ale i horší opatření. Třeba z Mallorcy by jste se musela při cestě zpět prokazovat před vstupem na palubu antigenem za 35 EUR. Jinými slovy - Vídeň je teď nejlevnější a nejméně komplikované odletová/příletová destinace a kdo má potřebu vypadnout - vidět moře - sednout si na zahrádku a dát si jídlo místo do přenosného plastu pěkně na talíř u stolu - ten i těch 5 hodin ve vlaku zvládne ;)

Jo a  vaše příspěvkly čtu ráda.

 

[/citace]

 

Ale já to neberu jako urážku nebo osobně, to spíš mě přijde, že moje držkování si někteří berou moc osobně :D Dělám to hlavně proto, že odmítám normalizovat tu stávající situaci. Na Mallorcu bych se ráda vrátila, ale na mě je to přece jenom trochu brzo. Jsem holt možná idiot, ale všechnu dovolenou si za současných podmínek schovávám na léto a začátek podzimu s tím, že se to snad zlepší a nebudu si při cestování připadat jako uprchlý trestanec.

[/citace]

Na držkování jsem zvyklá a dokonce jej někdy i já sama praktikuji! :D
Ani já nepřijímám stávající situaci jako normální stav, což je doufám už víc než rok i tady znát a i cesta do Vídně, abych frnkla v podstatě kamkoli to jde, o tom snad svědčí. Nicméně po uplynulém roce a vlně číslo 8 (možná se pletu, už se mi ty vlny pletou) mi přijde čekání na zlepšení na podzim jako rozečtenej román Čekání na Godota... :D

0 Citovat

Na podzim ale konci dovolenka covidu, na ktoru nastupuje zaciatkom juna :)

0