Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

@ Katerina Ostra , jen me tak napadlo a byla jsi na Ibize nebo na Menorce ? Na oba ty ostrovy jsou vseobecne drazsi letenky a i jsou hodnoceny  jako peknejsi ,,nevim jestli je to pravda nebo ne ,ja byl jen na Mallorce 

Profaral jsem tehdy cele pobrezi od Port d Andratx az po Port de Pollenca  To pobrezi od Cala Pi az po Cala Mesquida hodne podrobne ( sluzebni cesta na  vyhledavani vhodnych ubytovani  pro CK ) je to ale mnoho let zpatky uz ,tak jsem  zvedavy co popises za mista v cestopise Za ty leta to tam asi strasne narostlo 

Fischer na tom postavil bussines ,ze vozil seniory  na Mallorcu  tak na tom neco byt musi ,ale z jedne navstevy to tezko ohodnotim navic s tim srovnanim vuci  Ibize nebo Menorce ,kde jsem nebyl,jen mi prijde Mallorca jako prilis masova turistika a ze by byla Mallorca lepsi nez  Tenerife  nebo snad  i jine Kanarske ostrovy ,to se mi nejak nezda ,,,ale to uz je samozrejme subjektivni nazor 

0 Citovat

My byli 14 dni na Menorce, plaze, priroda🔝. Nejsou tam hory, takze to je jine. Chodi se okruh kolem ostrova, more srovnatelne se Sardinii. Letenky 45€/rt/ z Berlina - cerven 2019. Je tam celkem drahe ubytovani. Kupovali jsme nakonec pres nemeckou CK, kde to vyslo nejlepe. Na Mallorce jsem nebyla.

0 Citovat

Tak pokud jsou plaze jak na Sardinii tak to je dost dobre , hor je skoda , kdyz uz pro nic jineho, tak alespon kulisa placka neni nikdy tak hezka  Cena letenek tedy dobra 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Tak pokud jsou plaze jak na Sardinii tak to je dost dobre , hor je skoda , kdyz uz pro nic jineho, tak alespon kulisa placka neni nikdy tak hezka  Cena letenek tedy dobra 

 

Nebyla jsem Menorcu, i když tam byly letenky za 500.. Cena ubytování byla šílená. Ibizu jsem byla a dobrý. Hezčí  mi přišla Formentera, ale taky víc napěchovaná lidma.... I když to teď asi nehrozí 😁

Každopádně Mallorca svou rozmanitostí suverénně vede. Západni pobřeží versus východní, úplně jiné ostrovy! Hlavně hory a serpentiny, historická městečka a vinařské vesnice ala provence, citrony a pomeranče v každé zahrádce, piniové borovice, oslíci, kozy a ovce na pastvinách i na silnici, magická jezera ve vnitrozemí, výběžky, soutěsky a hlavně pláže jak v Karibiku... Palma a skvělej konzulát, když tě okradou... Prostě paráda!

0 Citovat

Jako placka to neni, nejvyssi hora ma asi 350 m, jinak jsou tam dost utesy a plaze mezi nimy a to je krasa, JZ ostrova. Hlavne neni tolik turistu, ze tam nelita tolik linek, spis hlavne cestovky. 

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

[citace="mikir"]

Tak pokud jsou plaze jak na Sardinii tak to je dost dobre , hor je skoda , kdyz uz pro nic jineho, tak alespon kulisa placka neni nikdy tak hezka  Cena letenek tedy dobra 

 

Nebyla jsem Menorcu, i když tam byly letenky za 500.. Cena ubytování byla šílená. Ibizu jsem byla a dobrý. Hezčí  mi přišla Formentera, ale taky víc napěchovaná lidma.... I když to teď asi nehrozí 😁

Každopádně Mallorca svou rozmanitostí suverénně vede. Západni pobřeží versus východní, úplně jiné ostrovy! Hlavně hory a serpentiny, historická městečka a vinařské vesnice ala provence, citrony a pomeranče v každé zahrádce, piniové borovice, oslíci, kozy a ovce na pastvinách i na silnici, magická jezera ve vnitrozemí, výběžky, soutěsky a hlavně pláže jak v Karibiku... Palma a skvělej konzulát, když tě okradou... Prostě paráda!

[/citace]

Platili jsme za 4* bungalov cca 2300,-/noc pro 2+2. Coz oproti letnim cenam bylo dobre. Toto bych rekla, ze je taky srovnatelne se Sardinii. Holt nejlepsi more v Evrope, co vim, vice plazi jak na Mallorce, ktera je o dost vetsi.

0 Citovat

mikir napsal(a):

placka neni nikdy tak hezka  

Já sice preferuju hory (ať už na chození nebo jako kulisu), ale toto bych netvrdil. Jedny z nejkrásnějších ostrovů (zejména co do pláží a někdy se skalami), kde jsem byl, byly placaté. Např. souostroví Ha'apai na Tonga, Kei Kecil na Molukách (v úvodu alba): https://www.zonerama.com/liborst...um/5079708

Nebo Havelock a Neil na Andamanech: https://www.zonerama.com/liborst...um/5069393

0 Citovat

@Libor_S, tak to je exotika  a krajiny mimo  Evropu , myslel jsem nejakou typickou nizinu v Evrope  a pokud tam netece alespon reka tak  to je moc jednotvarne  ale  samozrejme subjektivni nazor ,kazdy ma rad neco jineho 

@Katerina Ostra, rad mrknu na fotky , ja se tehdy  drzel hlavne pobrezi a pokud uz jsem projizdel vnitrozemi tak jsem ho proficel ,mel jsem jen 6 dnu 

@andreko, a  o to prave jde  cim mene lidi tim sice  omezenejsi sluzby ,ale o to vic pohoda ,nakonec i na Kanarech mame nejmene radi Gran Canariu a Tenerife  ,kam lita nejvic lidi a volime ty ostrovy kde neni tak nacpano ,myslim ze Baleary jsou na tom podobne a ze Mallorca je nejvic nacpana ,pochopitelne to tezko posoudim kdyz jsem tam byl tehdy 6.prosince ,ale letos asi nebude nacpano nikde ....i kdyz prave ty zeme co uvolni restrikce  budou mit nejvic zajemcu 

0 Citovat

Moc děkuji Katce za tu motivaci k cestování 😁 Na kveten mám také letenky na Mallorcu z Vídně a váhala jsem zda to proletět nebo nechat propadnout. Opravdu není potřeba při návratu do Vídně ten antigen?

0 Citovat

Kačko, určitě proletět. 👍 A antigen opravdu není potřeba.

0 Citovat

Netuší někdo, jestli ten antigen není potřeba pro transit odkudkoliv nebo má Rakousko nějaký seznam méně rizikových států?

0 Citovat

Ahoj všem. Kdo v poslední době letěl z pražského letiště, zajímalo by mě, jak probíhá kontrola negativního PCR testu na přepážce? Upozorňuji, že to samozřejmě nijak nechci obejít, jen mě zajímá, jestli na to musí kouknout nebo už existuje nějaký centrální systém, kde se to ukáže? Třeba někdo ví :)) Díky

0 Citovat

Narazil jsem na tenhle clanek  ?  Albanie je bez testu ?  

https://faei.cz/prodlouzeny-vike...d=11420179

0 Citovat

Ano, ale dle MZV roušky všude venku. 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Ano, ale dle MZV roušky všude venku. 

Tak zvazoval jsem az cerven  a  treba v Tirane ano ale nekde na plazi  dole  na jihu ? To asi moc nehrozi

0 Citovat

Eduardo napsal(a):

Ahoj všem. Kdo v poslední době letěl z pražského letiště, zajímalo by mě, jak probíhá kontrola negativního PCR testu na přepážce? Upozorňuji, že to samozřejmě nijak nechci obejít, jen mě zajímá, jestli na to musí kouknout nebo už existuje nějaký centrální systém, kde se to ukáže? Třeba někdo ví :)) Díky

V pondělí ti dám vědět. Ale upřímně pochybuju, že existuje nějaká centrální databáze. Dokument, který jsem obdržel z Aeskulab, vypadá jako by jej někdo sestavoval počítačový analfabet na koleně během pětiminutové pauzy na kafe...

0 Citovat

Eduardo napsal(a):

Ahoj všem. Kdo v poslední době letěl z pražského letiště, zajímalo by mě, jak probíhá kontrola negativního PCR testu na přepážce? Upozorňuji, že to samozřejmě nijak nechci obejít, jen mě zajímá, jestli na to musí kouknout nebo už existuje nějaký centrální systém, kde se to ukáže? Třeba někdo ví :)) Díky

Letěli jsme letos už dvakrát a vždy chtěli vidět test v papírové podobě přímo na přepážce při check-in.

0 Citovat

Albanie bez omezeni, rousky se nenosi. Jediny realny omezeni v Albanii je zakaz vychazeni od 22:00-05:00 ktery se jako jediny ze vsech covidovych <> dodrzuje. Jinak tam je svet jeste v poradku. 

0 Citovat

JanaV napsal(a):

[citace="Eduardo"]

Ahoj všem. Kdo v poslední době letěl z pražského letiště, zajímalo by mě, jak probíhá kontrola negativního PCR testu na přepážce? Upozorňuji, že to samozřejmě nijak nechci obejít, jen mě zajímá, jestli na to musí kouknout nebo už existuje nějaký centrální systém, kde se to ukáže? Třeba někdo ví :)) Díky

Letěli jsme letos už dvakrát a vždy chtěli vidět test v papírové podobě přímo na přepážce při check-in.

[/citace]

V papírové podobě? My ukazovali v mobilu (ale ne v Praze), papírovou verzi nám ani neposlali. Takže je třeba si to vytisknout z mailu a ukazovat papírovou kopii?

0 Citovat

Ahoj Tenerife z Prahy.

Letadlo narvané k prasknutí, výsledek testu před nástupem do hotelu. Roušky všude, dodržuje se tak nějak na půl. Obsazenost hotelu tak 30 procent,na kopcích a cestách těžká pohoda a klid , stojí to za to. 

0 Citovat

Deny napsal(a):

[citace="JanaV"]

[citace="Eduardo"]

Ahoj všem. Kdo v poslední době letěl z pražského letiště, zajímalo by mě, jak probíhá kontrola negativního PCR testu na přepážce? Upozorňuji, že to samozřejmě nijak nechci obejít, jen mě zajímá, jestli na to musí kouknout nebo už existuje nějaký centrální systém, kde se to ukáže? Třeba někdo ví :)) Díky

Letěli jsme letos už dvakrát a vždy chtěli vidět test v papírové podobě přímo na přepážce při check-in.

[/citace]

V papírové podobě? My ukazovali v mobilu (ale ne v Praze), papírovou verzi nám ani neposlali. Takže je třeba si to vytisknout z mailu a ukazovat papírovou kopii?

[/citace]

My jsme to tak měli a chtěli to i po všech kolem nás. Možná by stačilo vytisknout si to z mailu do pdf a to jen v mobilu ukázat, ale to nevím. A záleží na tom, kam letíte. My jsme měli přímo dané, že to musí být papír, protože se to neukazovalo jen na letišti v Praze, ale i při příletu a potom na hotelu dělali kopii.

0 Citovat

Já si spíš říkala, jestli jim nevadí, že na té papírové podobě není originál razítko a podpis, když to člověk vytiskne z mailu

0 Citovat

Deny napsal(a):

Já si spíš říkala, jestli jim nevadí, že na té papírové podobě není originál razítko a podpis, když to člověk vytiskne z mailu

s tim se pocita, vytiskli jsme barevne. Ja to ani smskou nedostala, pouze do emailu.

0 Citovat

Dík, takže asi stejná logika, jako když teď policajti při přejezdu okresů chtěli ta různá potvrzení vytištěná. Říkala jsem si, jestli mi něco neuniká

0 Citovat

Jsem nevidela, ze by nekdo dostal papir do ruky, kdyz vysledky jsou az vecer nebo druhy den.

0