Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Zdravím, chystáme se na Krétu, ale nikde nemohu dohledat, kde se dělají při cestě zpět antigenní testy a za kolik. Vrátil jste se teď někdo z Kréty? Děkuji za info

0 Citovat

Vojtěch Horský napsal(a):

Ahoj , 

je při letu z Bulharska do Vídně  třeba test ?

 

Žádný let do Vídně není podmíněný testem. Rakušané mají i při letech z nejrizikovějších míst, povinnost PCR testu do 24hodin a pro tranzit to neplatí vůbec.

0 Citovat

Zhruba 5 vteřin hledání na google... :) https://www.west-crete.com/covid-tests.htm

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

[citace="Vojtěch Horský"]

Ahoj , 

je při letu z Bulharska do Vídně  třeba test ?

 

Žádný let do Vídně není podmíněný testem. Rakušané mají i při letech z nejrizikovějších míst, povinnost PCR testu do 24hodin a pro tranzit to neplatí vůbec.

[/citace]

 

Ok. Díky moc za info!

0 Citovat

Jsem aktualne v Andalusii, tak jen par postrehu...let z Krakowa do Malagy....vsichni povinne na check in kde nam byly zkontrolovany qr kody, obdrzeli jsme karticky, ze to mame ok, ktere chteli videt na bezpecnostni kontrole a pak i na gate, kde je sbirali. Covid test nechtel videt nikdo. V letadle 90% polaku rousky bud pod nosem nebo vubec. Po priletu do Malagy opet nacitaji qr kody, po nekterych nahodne chteli i ukazat pcr testy. Rousky venku i uvnitr nosi skoro vsichni. Nenosi se na plazi a u bazenu. All inclusive v hotelu jak za "starych" casu, piti se na baru vydava normalne, pred restauraci si vsichni dezinfikuji ruce a bufet uz si pak nabira kazdy sam....lidi malo, vsude pohoda a klid, vsude se dodrzuji rozestupy, takze v restauraci stoly daleko od sebe, to stejne lehatka u bazenu, takze si clovek pripada, ze je na dovci skoro sam...takhle bych to brala uz naporad, vrele doporucuju:-)

0 Citovat

Nevíte jak je to momentálně s návštěvou Gibraltaru?

Četl jsem, že hranice Španělsko - Gibraltar jsou otevřené a pro Gibraltar je Španělsko zelené, takže lze i bez testu, ale pokud byl člověk v posledních 14 dnech v oranžové/červené zemi, tak už se na něj pokud jsem to dobře pochopil vztahuje karanténa. Nějaká osobní zkušenost s přechodem a kontrolami do Gibraltaru?

0 Citovat

Ahoj, má někdo už zkušenost s návratem z oranžových a červených zemí poté, co se tu schválilo že 22 dní po 1. dávce si nemusíme dělat antigen/pcr před odletem do ČR? Pokud si neočkovaný musí test udělat a ukázat ho na letišti/při nástupu atd., tak nějak mi není jasný, jak budu např. Vuelingu při nástupu v Barceloně ukazovat lékařskou zprávu v češtině (což je jediný, co mi v Očku dali), že jsem před měsícem měla 1. dávku a tak test mít nemusím.....díky předem :)

0 Citovat

Na ocko.uzis.cz se dá stáhnout potvrzení i po jedný dávce.

0 Citovat

Mně tam nic stáhnout nejde, max třeba udělat printscreen, to řeší tedy část problému, že to je aspoň v angličtině. Tak fajn. Ale pořád si říkám, aby měl Vueling info, že mě s jednou dávkou může pustit :) Vlastně pořád nevím, co má španělskej Vueling společnýho s nařízením naší vlády, že musíme mít antigen, proto nevím, proč na našich stránkách ministerstva píšou, že to má kontrolovat aerolinka před nástupem (očekávala bych spíš, že třeba tady na letišti po příletu).....

0 Citovat

Protože aerolinky odpovídají za to, koho kam přivezou a pokud cestující nemá v pořádku papíry, nebude vpuštěný do země a na vlastní náklady ho odvezou zpět. Tenhle princip platil vždy i před covidem z hlediska víz atd. Jinak by se v cílových tranzitech hromadili nelegální cestující. Že jsou ty covidové nařízení chaotická, nekoordinovaná a z velké části nesmyslná je druhá věc, ale aerolinka tím chrání především sama sebe.

0 Citovat

Vueling nerespektuje ani své vlastní nařízení, někdo tu nedávno psal, že po něm chtěli PCR test při vnitrostátním letu ve Španělsku. Přitom sám Vueling na svých stránkách nutnost testu na vnitrostátní lince nepožaduje (kromě letů na baleáry a Kanáry), respektive přímo uvádí, že nejsou potřeba.

0 Citovat

Milan V napsal(a):

Protože aerolinky odpovídají za to, koho kam přivezou a pokud cestující nemá v pořádku papíry, nebude vpuštěný do země a na vlastní náklady ho odvezou zpět. Tenhle princip platil vždy i před covidem z hlediska víz atd. Jinak by se v cílových tranzitech hromadili nelegální cestující. Že jsou ty covidové nařízení chaotická, nekoordinovaná a z velké části nesmyslná je druhá věc, ale aerolinka tím chrání především sama sebe.

 

Díky za vysvětlení....je mi to jasnějsí. Tak teď doufat, že Vueling bude mít aktuální info a pojede podle toho :D

0 Citovat

Já, zrovna včera. Bylo to naprosto dokonalé.

0 Citovat

Dobry den, 

nevite jestli do Spanelska uznavaji PCR testy ze slin? Na strankach mzv pisou "osvědčení o negativním výsledku PCR testu na covid-19 (RT-PCR, uznává se též test TMA, nejedná se ale o antigenní test, který se při příjezdu neuznává)."

Nejaka zkusenost?

0 Citovat

Potřeboval bych prosím poradit.V červnu se budu vracet z Gruzie.Podle ceny letenek počítám že přiletím do Wroclaw nebo Vídně nebo Budapešti. Jde mi o to které letiště je nejlepší vzhledem k testování hlavně pro děti protože já s manželkou jsme již očkováni.Co jsem slyšel rakušáci nechtějí vubec nic i když přijedu s tmavě červené země.Poláci snad prý vyžadují ze zemé mimo EU test až na polském letišti ještě před pasovou kontrolou.A o Budapešti nemám žádné info.Podotýkám že rovnou z letiště tranzituji autem přímo do ČR.Pokud někdo bude mít nějaké zkušenosti tak prosím napište.Děkuji

0 Citovat

Tak se taky přidám s dotazem, v neděli letím VIE-CIA a ryanair mi vyhrožuje že musím do aplikace nahrát potřebné domumenty.. Je to opravdu potřeba nahrávat, nebo to stačí mít pro případ nouze u sebe na papíře a případně jim to ukázat? 

0 Citovat

petr.lorenc.ml napsal(a):

Dobry den, 

nevite jestli do Spanelska uznavaji PCR testy ze slin? Na strankach mzv pisou "osvědčení o negativním výsledku PCR testu na covid-19 (RT-PCR, uznává se též test TMA, nejedná se ale o antigenní test, který se při příjezdu neuznává)."

Nejaka zkusenost?

 

Zdravím, já měla test ze slin, dokonce v certifikátu bylo napsáno jen PCR, nikoli RT-PCR a úplně v pohodě. Je ale teda pravda, že ten test nikdo nijak dopodrobna nezkoumal.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak se taky přidám s dotazem, v neděli letím VIE-CIA a ryanair mi vyhrožuje že musím do aplikace nahrát potřebné domumenty.. Je to opravdu potřeba nahrávat, nebo to stačí mít pro případ nouze u sebe na papíře a případně jim to ukázat? 

Pokud si pamatuju, už tu někdo psal, že stačí Ryanairu u odbavení test ukázat. Imho FR nemá žádnou pravomoc nutit někoho něco nahrávat do své aplikace, oni mají povinnost zkontrolovat, že cestující má negativní test, pokud ho cílová destinace vyžaduje. Týká se mě to taky, poletím VIE-CHQ v červnu. 

0 Citovat

Krátké info týkající se Gibraltaru (sám jsem hledal a nic nenašel) z dnešního jednodenního výletu.

Auto zaparkované ve Španělsku - La Línea (parkoviště přímo u hranice - parking Santa Bárbara). Poté pěšky přes hranici, při průchodu hraničního přechodu jsme jen letmo ukazovali pas, nikdo nic neřešil a rovnou směr Gibraltar (bez testu, bez jakéhokoliv vyplňování formuláře atd.), po celodenním výletu to samé směr zpět, opět nikdo nic neřešil. 

0 Citovat

Zeptam se nekoho ze Slovaku ,od zitrka maji byt nejake nove podminky priletu na Slovensko znami Slovaci leti v patek z Dublinu do Bratislavy ,potrebuji  test pred odletem ?  A ten lokatror co je treba vyplnit neni nekde v PDF , ze by sel vytisknout jen prazdny formular a oni by si to vyplnili rucne ? Diky 

0 Citovat

V sobotu navrat AYT-KTW. V KTW cca 30min, nez jsme se dostali na radu k pasove kontrole (jely tri budky).  Po predlozeni pasu a tvrzeni, ze odjizdime do CR, nas hned pustili dale. Hranice PL/CR nic. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Zeptam se nekoho ze Slovaku ,od zitrka maji byt nejake nove podminky priletu na Slovensko znami Slovaci leti v patek z Dublinu do Bratislavy ,potrebuji  test pred odletem ?  A ten lokatror co je treba vyplnit neni nekde v PDF , ze by sel vytisknout jen prazdny formular a oni by si to vyplnili rucne ? Diky 




Test nepotrebuju, antigen staci po prichode.
A mali by vyplnit toto
https://www.mindop.sk/covid/ 

a samozrejme 
https://korona.gov.sk/ehranica/

0 Citovat

Ještě jsem se nevrátil ale dnes Vídeň ciampino,  Vídeň Sky lounge minimum lidí, už otevřeno pro sezení.. chtěli vidět očkování nebo test..zběžně prohlédli..pak vyplnit kontaktní údaje...do letadla Ryanair chtěli vidět registraci online do Itálie,  ciampino chtěli vidět test, ale byl tam i stůl na testování..ale nemám tušení jestli se to platí a jak to probíhá...asi nejlepší volba dopravy- koupit si na informacích před výstupem z haly (jestli vyjdete ven tak už se těžko dostáváte zpět) lístek za 1,50 ( u řidiče to nejde..) na autobus 520 ( stanoviště 7) ..jedete na Cinecitta a tam přestup na metro...lístek platí jak na autobus tak na metro 100 minut (METRO ale jen jednu cestu..po vystoupení už neplatí..), takže za 1,50 až na termini..v Římě minimum turistů..zahrádky celkem plné, většina nosí roušky pořád..měl jsem ji napůl zerdi a v pohodě..Dost ji tak nosí...ale do uzavřených prostor jsem ji měl poctivě...

0 Citovat

Daniel napsal(a):

Ještě jsem se nevrátil ale dnes Vídeň ciampino,  Vídeň Sky lounge minimum lidí, už otevřeno pro sezení.. chtěli vidět očkování nebo test..zběžně prohlédli..pak vyplnit kontaktní údaje...do letadla Ryanair chtěli vidět registraci online do Itálie,  ciampino chtěli vidět test, ale byl tam i stůl na testování..ale nemám tušení jestli se to platí a jak to probíhá...asi nejlepší volba dopravy- koupit si na informacích před výstupem z haly (jestli vyjdete ven tak už se těžko dostáváte zpět) lístek za 1,50 ( u řidiče to nejde..) na autobus 520 ( stanoviště 7) ..jedete na Cinecitta a tam přestup na metro...lístek platí jak na autobus tak na metro 100 minut (METRO ale jen jednu cestu..po vystoupení už neplatí..), takže za 1,50 až na termini..v Římě minimum turistů..zahrádky celkem plné, většina nosí roušky pořád..měl jsem ji napůl zerdi a v pohodě..Dost ji tak nosí...ale do uzavřených prostor jsem ji měl poctivě...

 

Díky za report, to zní dobře. Testem je myšlen antigen? Chtějí ho vidět i v ubytování nebo je jim to jedno? Díky a užij si Řím. 

0 Citovat

Nějaké aktuální zkušenosti s podstoupením antigenního testu pro návrat do ČR v Portugalsku? Ideálně v Portu? Chystám se příští týden a vygooglit nějakou informaci se mi nepodařilo.

0