Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Corfu - Budapest ... na gate si nas odchytila, ze co budeme robit v Madarsku. Len slovo tranzit nestacilo, chcela vidiet parkovne alebo listky na nejaky spoj. V Budapesti len "vizualna kontrola" cestujucich, cize bez zastavenia. Hranica HU-SK, jedna policajna hliadka, ale kedze silna burka, tak bez kontroly. 

V Grecku este ficia na ruskach (v obchodoch). Turistov bolo spociatku poskromne (Agios Gordios), ale tento weekend ich uz tam bolo pozehnane, ledva sa nam podarilo poziciat si auto, slnecniky o 10 uz komplet obsadene ... zacina to byt ako za starych cias (a mne sa to prestava pacit)

0 Citovat

Cesta na Sicilii cca 3 tydny zpet:

PRG-BGY - u gatu v PRG kontrola dPLF + testu

BGY-PMO - nic

PMO-BGY - nic

BGY-PRG - pouze kontrola testu

Jinak klasika aktualni doby - turistu malo, rousky na nadrazich, vlacich a obchodech (alespon na pul zerdi :) ). Na testu na letisti v Palermu 2 lidi, celkova casova ztrata, maximalne 20 minut :). Nocni zivot no problem, tehdejsimu zakazu vychazeni po pulnoci navzdory :)

0 Citovat

VIE - MLA a zpet, minuly tyden:

Ve Vidni u check-inu kontrola testu + formularu, ktere nam v ruznych variacich nabizeli pak jeste asi 3x. Na letisti ve Vallette nepripravenost na pristani 2 letadel = hodinove cekani ve fronte na kontrolu formularu a testu. Rousky opet znamy "trojboj" tzn. MHD, obchody, letiste.

Pri ceste zpet, kontrola certifikatu hned u check-inu a jinak nic. Ve Vidni stacilo kouzelne sluvko "tranzit" a bylo.Nikdo nic videt nechtel. Pri prejezdu hranic, no problem :)

0 Citovat

TIA - BER v sobotu. Jak tu bylo řečeno výše, v Albánii sice na nějaká opatření dlabou, ale Covid a riziko nákazy tam samozřejmě jsou, mluvil jsem s chlapíkem, kterému umřela manželka... Dcery musely mít testy, tedy přímo na letišti PCR za 35 EUR, výsledek do 2 hodin, dá se kartou a vše funguje, jako na drátkách. Jinak oproti poslední cestě před 10 měsíci pár změn, všechny bankomaty, i ten venku za rohem San Paolo Bank chtějí fee, Wizz jako obvykle straší s nutností vytištěného BP, blbost. Naposled se handrkovali o 2 kg nadváhy, teď 3 kg v pohodě. Jinak Albánie pořád paráda, i dcery v hovězím věku byly nadšené. Výborná zkušenost i s půjčovnou Green Motion a autem přes Argus.

edit: Jinak tedy důkladná kontrola očkování a testů, při odletu i příletu do BER, tam policajt na prstech počítal, zda to u ženy je opravdu 15. dnů po očkování:-)

0 Citovat

ZRH-VIE-ATH s Austrianem: web check-in v pohodě včetně mobilního BP. Na gatu před nástupem přestupujícím ve Vídni kontrolovali dokumentaci do cílové destinace (u mě očkovací certifikát a řecký plf). Zbytek výpravy nastupoval až ve Vídni, těm nekontrolovali vůbec nic (ani totožnost). Stačilo přijít s mobilním BP na gate a nastoupit. V Athénách letmá kontrola QR z plf.

ATH-ZRH se Swissem: mobilní BP z Athén nejde. Na checkinu kontrolovali dokumentaci (očkování + swiss plf). Zbytek výpravy letěl ATH-VIE s Austrianem. Po troše přemlouvání na checkinu stačilo ústní prohlášení, že si test udělají po příjezdu do ČR.

Na Peloponésu klídek a pohoda. Roušky jen v obchodech. Na pláži trochu lidí jen o víkendu, kdy přijedou Řekové z Athén a vnitrozemí. Měli jsme pronajatý beach house z jehož terasy se po pár schůdcích sešlo přímo do moře. Oběd pro 4 včetně pití v plážové restauraci do 30€, velká večeře pro 8 včetně vína, kávy, atd do 100€. Když clověk přijdede z Curychu, přijdou mu tyhle ceny neuvěřitelně srandovní.

Platit za slunečník/lehátka na pláži jsem na Peloponésu nikde neviděl.

0 Citovat

Vídeň - Santorini:

Cesta tam - kontrola antigenního testu před nástupem do letadla.

Cesta zpět - při odbavování zavazadla po nás chtěli test nebo očkování + 14 dní. Měli jsme 2. očkování + 7 dní. Nakonec nás po přemlouvání pustili. Přiznám se, že ale nevím, z jakého důvodu požadovali ukončené 2. očkování, když jsme tranzitovali do ČR a do Rakouska stačí 1. očkování + 22 dní. A ti co neodbavovali kufr, asi nebyli kontrolováni vůbec. Ve Vídni jsme ukázali český pas a prošli s tím, že okamžitě autem opouštím Rakousko.

0 Citovat

Azul napsal(a):

Dnes návrat z Říma - Ciampino. Chtěli vidět jen boarding pass, nic jiného, na občanku pouze letmý pohled z dálky, mohla jsem projít s jakoukoliv průkazkou s fotkou. Očkování, testy - nezájem, projít mohl kdokoliv. V Praze na Ruzyni nechtěl nikdo nic.

Řím skvělý, turistů málo. Roušky v MHD, obchodech a památkách, u některých vstupů měření teploty.

 

Ahoj, díky za info, my se do Říma chystáme v pátek. Můžu se zeptat jestli kontrolovali covid testy např. i v restauracích a jak moc podrobně to kontrolovali při příletu do Říma a v místě ubytování? V Rakousku všude při vstupu. My jdeme dneska na PCR ale pro Italy platí jen 48 hodin co jsme vyčetli. V době předpokládaného příletu v pátek to bude cca 45 hodin od odebrání vzorků, tak zvažujeme jestli ještě neudělat v pátek antigen, kvůli čemuž by jsme si ale nemohli udělat antigen na pojišťovnu po příletu...  

0 Citovat

Ahoj, muze prosim nekdo potvrdit jestli staci Ryanairu pro Praha - Italie certifikat o dokoncenem ockovani ?

0 Citovat

Minulých 14 dní jsem cestovala po Itálii, v restauracích ani na ubytování žádné testy nevyžadují. Při odletu do Itálie je nutný PCR nebo ATG test max. 48h starý, v době mého posledního odletu - 29.6. to platilo i pro cestující, kteří měli certifikát o dokončeném očkování. 

0 Citovat

David Klíma napsal(a):

Ahoj, muze prosim nekdo potvrdit jestli staci Ryanairu pro Praha - Italie certifikat o dokoncenem ockovani ?

Podle MZV ano.

Podle normy, na kterou Ryanair odkazuje ve Find Out More, ano (https://www.esteri.it/mae/resour....2021.pdf) - str. 3, Art. 1 a)

Ale na těch jejich lobotomických travel updates ne:

For passengers arriving from List C countries (Excluding UK) : you must present a negative C-19 test (PCR/ antigen) performed up to 48 prior to entry. Failure to present a negative test will result in requirement for self-isolation for a period of 10 days & mandatory molecular or antigenic test, carried out by means of a swab, at the end of the 10-day self-isolation. For full info click here. 

0 Citovat

Necestoval niekto v posledných dňoch do Nórska? Podmienky vstupu poznám, len by ma zaujímalo ci nejako neriešili, že tam idete ako turista? Uvažujeme nad cestou a turistické cesty ako som pochopil by mali byť možné, no stále majú uvedene: The Ministry of Foreign Affairs (UD) advises against all international travel that is not strictly necessary.

0 Citovat

Víťan napsal(a):

Ahoj, díky za info, my se do Říma chystáme v pátek. Můžu se zeptat jestli kontrolovali covid testy např. i v restauracích a jak moc podrobně to kontrolovali při příletu do Říma a v místě ubytování? V Rakousku všude při vstupu. My jdeme dneska na PCR ale pro Italy platí jen 48 hodin co jsme vyčetli. V době předpokládaného příletu v pátek to bude cca 45 hodin od odebrání vzorků, tak zvažujeme jestli ještě neudělat v pátek antigen, kvůli čemuž by jsme si ale nemohli udělat antigen na pojišťovnu po příletu...  

Nikdo nikde nic nechtěl, ani po příletu, ani na ubytování, ani v barech, památkách, nikde. 

Byla jsem ale cca před 3 týdny v Benátkách (Treviso), kde při příletu opět nechtěl nikdo nic, ani ve městě, ale při odletu neskutečný opruz na check-inu, kam museli všichni, a kontrolovali podrobně všechno, někdo tam strávil i pět minut, čekala jsem tam 90+ minut. Spíš než kontrol ve městě bych se tedy bála nějakého agilního blbce na letišti při cestě zpět (nebo i tam).

0 Citovat

janicek napsal(a):

Necestoval niekto v posledných dňoch do Nórska? Podmienky vstupu poznám, len by ma zaujímalo ci nejako neriešili, že tam idete ako turista? Uvažujeme nad cestou a turistické cesty ako som pochopil by mali byť možné, no stále majú uvedene: The Ministry of Foreign Affairs (UD) advises against all international travel that is not strictly necessary.

Letíme v neděli z Katowic, tak uvidíme. Upřímně z toho mám trochu hrůzu, snad nás pustí do letadla. Pro zelené země by měl být vstup volný, test prý provádí až po příletu zdarma. Pokud bychom se přesunuli ze zelené, tak jedině s dokončeným očkováním, jinak karanténa.

0 Citovat

@SDAN tak dej potom vědět, jak jsi dopadl. Mám stejnou cestu v plánu příští týden. Dik

0 Citovat

David Klíma napsal(a):

Ahoj, muze prosim nekdo potvrdit jestli staci Ryanairu pro Praha - Italie certifikat o dokoncenem ockovani ?

Teď na to znovu koukám a ví někdo, zda Italové u testů vyžadují formát covid passu (QR kód) nebo stačí formulář?

0 Citovat

JTR-KRK

Na Santorini jen BP a OP, v Krakově hlásím “tranzit” - tečka bez Tečky ;-)

0 Citovat

Minulý týden jsem prošel na ukončené očkování na let PRG-BGY s Ryan.

0 Citovat

Prosím, kdo jste byl teď v Rakousku, tohle platí a vyžaduje se?

" Hotely v Rakousku jsou sice otevřených, ale každých 48 hodin je nutné předkládat nový negativní test v případě antigenního, resp. každých 72 hodin v případě PCR." (https://www.cestujlevne.com/mapa-covid19)

Plánuju AG test den před odjezdem, ale plánujeme se zdržet 2 noci a nechci řešit, že bych měl mít přes 2. nocí v hotelu další test, asi teda místní...

0 Citovat

Ahoj,

my jsme byli v Rakousku min víkend, 2 noci, ale v soukromí. Paní nám psala, že test vyžaduje, ale po příjezdu se na něj jen letmo podívala, takže kdyby tam bylo třeba razítko řezníka, nikdo nic neřekl. Na test se ptali i restauracích, koupalištích, ale jak říkam, vždy jen letmo a nezkoumali to.

 

DaveVe napsal(a):

Prosím, kdo jste byl teď v Rakousku, tohle platí a vyžaduje se?

" Hotely v Rakousku jsou sice otevřených, ale každých 48 hodin je nutné předkládat nový negativní test v případě antigenního, resp. každých 72 hodin v případě PCR." (https://www.cestujlevne.com/mapa-covid19)

Plánuju AG test den před odjezdem, ale plánujeme se zdržet 2 noci a nechci řešit, že bych měl mít přes 2. nocí v hotelu další test, asi teda místní...

0 Citovat

nivnicanka1 napsal(a):

Ahoj,

my jsme byli v Rakousku min víkend, 2 noci, ale v soukromí. Paní nám psala, že test vyžaduje, ale po příjezdu se na něj jen letmo podívala, takže kdyby tam bylo třeba razítko řezníka, nikdo nic neřekl. Na test se ptali i restauracích, koupalištích, ale jak říkam, vždy jen letmo a nezkoumali to.

 

[citace="DaveVe"]

Prosím, kdo jste byl teď v Rakousku, tohle platí a vyžaduje se?

" Hotely v Rakousku jsou sice otevřených, ale každých 48 hodin je nutné předkládat nový negativní test v případě antigenního, resp. každých 72 hodin v případě PCR." (https://www.cestujlevne.com/mapa-covid19)

Plánuju AG test den před odjezdem, ale plánujeme se zdržet 2 noci a nechci řešit, že bych měl mít přes 2. nocí v hotelu další test, asi teda místní...

[/citace]

Asi záleží ako a kde, my sme chceli len na vyhliadku a test skúmali podrobne, či ešte neprešlo viac ako 2 dní...

0 Citovat

Ahoj, 

nevrátil se teď někdo teď někdy z Bulharska? Nechtěli na letišti test i když nemusí být? Prijezdovy formulář jsme vyplnili včera, i když nevíme číslo sedadla, je to problém? Letíme do ČR v sobotu z Burgasu

0 Citovat

Do posledního formuláře jsem vyplnil číslo sedadla: "nevím". A prošlo to.

0 Citovat

Tereza - vrátili jsme se v neděli ze Sofie (bez CK), viz mé info 11.7. zde výše.

0 Citovat

Tereza napsal(a):

Ahoj, 

nevrátil se teď někdo teď někdy z Bulharska? Nechtěli na letišti test i když nemusí být? Prijezdovy formulář jsme vyplnili včera, i když nevíme číslo sedadla, je to problém? Letíme do ČR v sobotu z Burgasu


Vrátili jsme se před 14 dny (let z Burgasu do Vídně), kdy ještě byla některá nařízení "čerstvá" a nechtěli nic. Číslo sedadla si vymysli, tvůrce formuláře zjevně se situací, kdy cestující číslo ještě neví, nepočítal. 😆

0 Citovat

J0x napsal(a):

[citace="Tereza"]

Ahoj, 

nevrátil se teď někdo teď někdy z Bulharska? Nechtěli na letišti test i když nemusí být? Prijezdovy formulář jsme vyplnili včera, i když nevíme číslo sedadla, je to problém? Letíme do ČR v sobotu z Burgasu


Vrátili jsme se před 14 dny (let z Burgasu do Vídně), kdy ještě byla některá nařízení "čerstvá" a nechtěli nic. Číslo sedadla si vymysli, tvůrce formuláře zjevně se situací, kdy cestující číslo ještě neví, nepočítal. 😆

[/citace]

no já jsem právě nechtěla čekat po odbavení az budu vědět číslo sedadla, náhoda je blbec a při mé smůle by mi QR kód přišel kdo ví kdy 🤦🏻‍♀️ Tak jsem si ho vymyslela 😁

0