Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Práve čakáme na odlet Alghero-Vienna... vo Viedni pred týždňom kontrola dokladov, boarding pass, testy alebo očkovanie, plus talian.formulár. Teraz Alghero len doklady a boarding pass....ziadne testy, ockovanie, nič. Inak v Alghere je krásne.

0 Citovat

[citace="Markéta"]

Ahoj, někdo kdo letěl v poslední době do Itálie? Na italském mzv píšou, že všichni musí mít covid green pass. My budeme mít testy, klasické tištěné z laborky (bez QR), covid pass ne. Řeší to tam někdo?

Díky!

Pred týždňom vo Viedni stačili aj testy do Alghera.

0 Citovat

Ahoj, nekdo nejakou zkusenost z posledni doby pri ceste do Lotysska? Mam v planu letet do Rigy a nasledne se presunout busem do Estonska. Neabsolvoval ted nekdo? Pripadne co vse je k tomu potreba :-) Jak to tam realne vypada s omezenim? Diky

0 Citovat

Myslím, že by to mělo jít, ale tím, že Ryanair obnovil aspoň srpnové lety do Rigy, už ty přesuny nepotřebuju zkoušet. 🙂

0 Citovat

Včerejší let Ryanair CFU-PRG. V Řecku pouze kontrola cestovního dokladu, nic jiného vidět nechtěli. Stejně tak při příletu do Prahy - nějaký příletový formulář nikoho nezajímal :-) Letadlo obsazené z cca 90 %, co mě však překvapilo je to, kolik lidí kašlalo na povinné zakrytí dýchacích cest a nikomu (vč. personálu) to očividně nevadilo.

0 Citovat

Takze test pri zpatecnim letu nekontrolovali ? Jsme na Rhodosu a moc se mi zpatky test delat nechce  Jinak uz jsem psal  test i QR kod kontrolovali jak v Praze tak na Rhodosu  Na Rhodosu pak uz bez kontroly pasu nebo letenky Jinak rousky v letadle me nezajimaji koupim si piti nebo jidlo a rousku nemam cely let  Tady v restauraci nosi rousky jen obsluha jinak nikdo v obchode taky nikdo Naprosto v pohode bez vsech nesmyslu  Pocasi vzduch 34 ma byt 38 more  ma 27 oproti Irsku je to fakt kafe -)) 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Jinak rousky v letadle me nezajimaji koupim si piti nebo jidlo a rousku nemam cely let

Dobrej nesmysl chovani... nenosit rousku kvuli jidlu nebo piti. Tak bud ji nenosim nikdy ze to je blbost, nebo mi to prijde dobry a nosim ji. Ale je pravda, ze nekomu jde spis byt dulezitej ocuravanim, nez ze by se zamyslel.

 

0 Citovat

@Danny, tohle nemá cenu komentovat už. Mikir je v tomhle prostě totální ubožák, kterej nechápe, že je rozdíl venku a v letadle. Ony to nechápou ani jiný kapacity (třeba ortopedi, kteří cestujou s našimi olympioniky), takže nemá cenu plevelit tohle vlákno ...

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

@Danny, tohle nemá cenu komentovat už. Mikir je v tomhle prostě totální ubožák, kterej nechápe, že je rozdíl venku a v letadle. Ony to nechápou ani jiný kapacity (třeba ortopedi, kteří cestujou s našimi olympioniky), takže nemá cenu plevelit tohle vlákno ...

Jj tohle vlakno je docela dulezity, koukam do nej pravidelne (a diky vsem za vecny informace), na ty s****y kolem Covidu ma Mikir nekolik jinejch vlaken, kde s nim muzete vest svatou valku na tema Covid, rousky, ockovani a dalsi expertni debaty ;)

0 Citovat

@Danny, navíc v případě Mikira je fakt lepší, když tu roušku nemá. Od začátku Covidu nosí totiž furt tu samou. Neskutečnej humáč...

0 Citovat

Nekontrolovali, i když těsně před boardingem oznamovali, že ho cestující mají mít připravený pro kontrolu. Zřejmě tedy záleží na konkrétních zaměstnancích letiště. Osobně bych to neriskoval, za odepření nástupu na palubu to nestojí...

 

mikir napsal(a):

Takze test pri zpatecnim letu nekontrolovali ? Jsme na Rhodosu a moc se mi zpatky test delat nechce  Jinak uz jsem psal  test i QR kod kontrolovali jak v Praze tak na Rhodosu  Na Rhodosu pak uz bez kontroly pasu nebo letenky Jinak rousky v letadle me nezajimaji koupim si piti nebo jidlo a rousku nemam cely let  Tady v restauraci nosi rousky jen obsluha jinak nikdo v obchode taky nikdo Naprosto v pohode bez vsech nesmyslu  Pocasi vzduch 34 ma byt 38 more  ma 27 oproti Irsku je to fakt kafe -)) 

0 Citovat

[

mikir napsal(a):

Takze test pri zpatecnim letu nekontrolovali ? Jsme na Rhodosu a moc se mi zpatky test delat nechce  Jinak uz jsem psal  test i QR kod kontrolovali jak v Praze tak na Rhodosu  Na Rhodosu pak uz bez kontroly pasu nebo letenky Jinak rousky v letadle me nezajimaji koupim si piti nebo jidlo a rousku nemam cely let  Tady v restauraci nosi rousky jen obsluha jinak nikdo v obchode taky nikdo Naprosto v pohode bez vsech nesmyslu  Pocasi vzduch 34 ma byt 38 more  ma 27 oproti Irsku je to fakt kafe -)) 

Minulý týden nám kontrolovali očkování nebo test před gate na zpáteční cestě RHO-VIE s Laudou, ale asi záleží na konkrétním agentu.

0 Citovat

Markéta napsal(a):

Ahoj, někdo kdo letěl v poslední době do Itálie? Na italském mzv píšou, že všichni musí mít covid green pass. My budeme mít testy, klasické tištěné z laborky (bez QR), covid pass ne. Řeší to tam někdo?

Díky!

 

Ahoj, my se vrátili před 2 dny z Říma s Wizzairem kam jsme letěli z Prahy. Po přistání v Římě  jsme vyzvedli kufr a s ním rovnou opustili letiště (Fiumincino) bez jakékoliv kontroly, čili pokud Vás nebudou kontrolovat namátkově, asi Vám to projde. Ale radši bych si být Vámi stáhnul certifikát s QR kódem z ocko.uzis.cz nebo z aplikace Tečka. Dle italských norem je povinnost mít na testu QR kód a mít ho v angličtině a při nesplnění Vám hrozí 5 denní karanténa, to se podle mě riskovat nevyplatí. Pokud jste se testovali v laboratoři a uvedli jste telefonní číslo a email, tak si ten EU certifikát stáhnete zadarmo z ocko.uzis.cz, případně z aplikace Tečka (tam je ale pouze QR kód, ale svítí to zeleně a je tam vlajka EU). Jediné místo v Itálii kdy po nás chtěli vidět nějaký certifikát byla paní na letišti při odbavení v Říme před zpátečním letem, přičemž dle našeho názoru na to neměla nárok, pro vstup do ČR ze zelené země žádný test potřeba není, stačí si ho udělat do 5 dnů tady. My na letišti ukazovali certifikát právě z Tečky, paní QR kód žádnou čtečkou nenačítala, pouze si to projížděla prstem, češtině nemohla rozumnět a tak chtěla vidět ještě něco dalšího, tak jsme ukazáli vytisknutý QR kód příjezdového italského dotazníku co jsme vyplňovali před příjezdem a i když to určitě nebylo to po nás původně chtěla, tak nakonec přestala buzerovat a nechala nás být. Může se ale stát, že natrefíte na agilnějšího blbce.

0 Citovat

19.7. Praha-Treviso, u přepážky pouze dotaz na vyplněný příjezdový formulář, vidět ho nikdo nechtěl. Test vidět nikdo nechtěl. U přepážky i security bez fronty. V Trevisu to samé, nikdo nic nechtěl.

21.7. Treviso-Praha, všichni povinně k přepážce i bez zavazadel a kontrola příjezdového formuláře. Test, apod. nevyžadováno. U přepážky fronta, jela jenom jedna a na security taky fronta, takže spousta lidí nervozních. Já to věděl, tak jsem si vzal pro jistotu fast track, na letiště jsem dorazil hodinu před odletem a byl jsem v klidu. Všichni to ale stihli, odlet o 20min. pozdeji. V Praze bez kontroly.

0 Citovat

Letěli jsme BER-RHO-BER, EasyJet. Na cestě tam v Berlíně nekontrolovali nic, ani OP. Na Rhodosu jen velmi zběžný pohled na QR kód PLF formuláře. Zpět na bráně v Rhodosu kontrola všeho, očkování/test a chtěli i německý příjezdový formulář, i když oficiálně ho Německo v případě tranzitu nevyžaduje. Asi by si tu výjimku nechali vysvětlit, ale nakonec jsem vytáhl papírovou verzi formuláře, který jsem pro jistotu měl sebou a pak už to neřešili. V Berlíně volný průchod ven. 

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

@Danny, tohle nemá cenu komentovat už. Mikir je v tomhle prostě totální ubožák, kterej nechápe, že je rozdíl venku a v letadle. Ony to nechápou ani jiný kapacity (třeba ortopedi, kteří cestujou s našimi olympioniky), takže nemá cenu plevelit tohle vlákno ...

  

Ja bych se v tom tady nestoural  nepatri to sem ,bylo to jen konstatovani  ale kdyz jsem podle tebe totalni ubozak tak reaguju  jeden test z Irska  , aby byl klid protoze jsem se nechtel dohadovat o 48 hodinach  tak druhy test v CR  a kdyz  blbci chteji jeste rousku  tak se nebudu prece hadat s posadkou nebo s nejakym svedkem kovidovym co bude na me vyskakovat at si nasadim rousku  ..vic nebudu komentovat 

0 Citovat

danny napsal(a):

[citace="mikir"]

Jinak rousky v letadle me nezajimaji koupim si piti nebo jidlo a rousku nemam cely let

Dobrej nesmysl chovani... nenosit rousku kvuli jidlu nebo piti. Tak bud ji nenosim nikdy ze to je blbost, nebo mi to prijde dobry a nosim ji. Ale je pravda, ze nekomu jde spis byt dulezitej ocuravanim, nez ze by se zamyslel.

 

[/citace]

Dokud bude existovat nesmysl kdy za jeho poruseni muze byt vylouceni s prepravy nebo se nejaky uchyl bude se mnou chtit porvat  tak nezbyva nez to proste vyresit takhle  a omluva patri to jinam ale kdyz mi nekdo nadava tak se branim 

0 Citovat

No já myslím ze i když máš jídlo a pití tak můžeš mít rousku sundanou pouze na dobu nezbytne nutnou,  čili to ze ma někdo pred sebou tretinku piva ho neoprávnuje mit sundanou rousku cely tříhodinovy let

0 Citovat

mikir napsal(a):

Takze test pri zpatecnim letu nekontrolovali ? Jsme na Rhodosu a moc se mi zpatky test delat nechce  Jinak uz jsem psal  test i QR kod kontrolovali jak v Praze tak na Rhodosu  Na Rhodosu pak uz bez kontroly pasu nebo letenky Jinak rousky v letadle me nezajimaji koupim si piti nebo jidlo a rousku nemam cely let  Tady v restauraci nosi rousky jen obsluha jinak nikdo v obchode taky nikdo Naprosto v pohode bez vsech nesmyslu  Pocasi vzduch 34 ma byt 38 more  ma 27 oproti Irsku je to fakt kafe -)) 

 

Dobrý den,

Dejte prosim vedet kde budete na Rhodosu absolvovat test...chystame se na Rhodosu na zacatku sprna. My jsme dospeli ockovane ale deti budou potrebovat test. My cestujeme bez CK, a mimo letoviska...zatim jsem nasla tyhle mista: https://www.euromedica-rhodes.gr...d-19-test/

https://doctornearyou.gr/covid-t...st-rhodes/ . Na webu letiste je tohle:

Currently there are no Covid-19 testing facilities within the airport premises. Below you may find an indicative list of diagnostic medical centers/clinics/laboratories.

GENOME ILLUSTRATION
+302241062315
info@genomeil.gr

LIFECHECK ΡΟΔΟΥ
www.lifecheck.gr
+302241023341
lifecheckrodou@lifecheck.gr

MEDICAL LABORATORY Dr. SKONIS MICHAEL
www.MedExams.gr
+302241039005
rodosmedlab@gmail.com

Euromedica General Clinic of Dodecanese
www.euromedica-rhodes.gr
+302241045000
info@euromedica-rhodes.gr

PATSOURIS EVANGELOS
+302241095015
mylabrodos@gmail.com 

NTOUMPANAKI MARIA
+302241024000, +306987761888
maria.ntoumpanaki@outlook.com

Diky za info!

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ahoj, nekdo nejakou zkusenost z posledni doby pri ceste do Lotysska? Mam v planu letet do Rigy a nasledne se presunout busem do Estonska. Neabsolvoval ted nekdo? Pripadne co vse je k tomu potreba :-) Jak to tam realne vypada s omezenim? Diky

Ahoj, jsem právě v Rize. Před odletem je potřeba vyplnit lotyšský formulář pro vstup do země a zaslaný QR kód plus Covid pas se ukáže při odletu. Po příletu do Rigy nikdo nic nekontroluje. Roušky (jakékoliv) jsou povinné ve všech vnitřních prostorech. 

0 Citovat

Ahoj, nahodou nekdo ted z cervence zkusenost z Gruzie? Koupil jsem v kvetnu levne letenky v akci s tim, ze v srpnu uz bude cestovani urcite na pohodu. Jenze Gruzie jako zeme mimo Evropu je i ted v lete odsouzena do tmave cervene kategorie, takze trochu komplikovane s navratem. Navic i v samotne Gruzii dle webu (ale neaktualizovaneho) MZV je to trochu slozite - 3. den po priletu do Gruzie povinnost jit na testy (ja tam mam byt 4 dny), zakaz nocniho vychazeni (muj odlet brzo rano), proste tisic komplikaci, mozna to radsi zrusim... 

Jinak zacatkem cervence jsem byl na treku ve svedskem Laponsku, Svedsko super, vsude bez rousek, vcetne dopravy a obchodu. A v divocine za polarnim kruhem clovek na covid zapomene uplne. A ted jsem s detmi v Bulharsku u more, take defacto bez rousek, nikdo to tu neresi, ale po priletu kontrolovali na letisti testy. Polovina vsech aut v ulicich je z blizkeho Rumunska...

0 Citovat

Ahoj, Francie, Montpellier a okoli a Lyon - vetsina lidi uplne kasle na rousky, predevsim lidi kolem 20 ji maji pod pusou i v mhd, nekteri si ji sundaji i uplne, poctive ji nosi prakticky jen turisti a seniori, ale zase na druhou stranu se nedivim, pri 30 stupnich dava ta rouska zabrat i jenom v tech vnitrnich prostorach… venku se chlasta v parcich neustale, a nikdo venku rousku nema

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

No já myslím ze i když máš jídlo a pití tak můžeš mít rousku sundanou pouze na dobu nezbytne nutnou,  čili to ze ma někdo pred sebou tretinku piva ho neoprávnuje mit sundanou rousku cely tříhodinovy let

Hele jedna vec je predpis  a druha je co kdo dodrzuje  v letadle rozhodne nejsem sam kdo rousku nema  a  tenhle nesmysl pri jidle je skutecne pro normalniho cloveka za  ktereho se pochopitelne povazuju naprosto neakceptovatelny a nepochopitelny  Jako behem jidla a piti ma covid dovolenou a  skace na tebe az pak ? Nebo ty neco roznasis prerusovane  ?

Ale uz tu rousku neresim je jiny problem daleko zavaznejsi ,uz jsem to hodil do covid obecne   menii se seznam cervenych zemi  jsou to naprosti idioti a hovada  plno lidi je na dovolenych maji  neco nachystane a ti parchanti umyslne vymysleji  jak dovolenou lidem zneprijemnit a hazeji jim klacky pod nohy !

Od pondeli nove podminky !!!  Vsem choromyslnym  zdar !!!

0 Citovat

@suomi.finland

Jsem v Gruzii, cesta z MXP kontrovali že máme očkování a v KUT potom stačila tečka.

Testy se tady dají udělat všude ve městech a pokud jsem to dobře pochopil, tak na test je možný jít kdykoliv po příletu. Noční zákaz vycházení jsem nezaznamenal, roušky se nosí v obchodech (cca 50 % lidi pod nosem) a v metru a i tam ji každý 10. nemá vubec. V autobusech se na to kašle.

Covid pravidla platí jenom na papíře, skutečnost je přesně taková jakou od sovětský republiky čekat. 

0 Citovat

@Xris, testování na Rhodosu:

Syn taky potřeboval test, byli jsme 22.7. na klinice Euromedica. Objednal jsem termín předem mailem, ale asi nebylo ani potřeba, brali to postupně podle příchodu. 

0