Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Tak vlak zahreb-budapest klasicka pred covidova kontrola. Ziadne buzeracie na madarskej strane.

0 Citovat

ct 5.8 - Praha - Catania, nechteli videt ani v Praze na gatu, ani po priletu do Catanie vubec nic, jen mereni teploty v Catanii.

Dnes navrat z Catanie do Katowic, jen kontrola testu/ocka po priletu do Katowic, rychlost, v ramci minut jsme byli venku.

Italie od 6.8 zavedla kontrolu testu/ocka pro restaurace atd. Nechteli nikde videt (ani vnitrni prostory), az dnes McDonalds na lesti Catanie.

 

Btw, pro test v zahranici muzu doporucit www.onlinetestovani.cz (neni reklama jen dobra zkusenost :)

- je to vtipne ze uz to nejakou dobu existuje, vzhledem k tomuto dnesnimu clanku: https://www.seznamzpravy.cz/clan...ani-171716

0 Citovat

Ahoj, nevracel se teď někod z Kanárských ostrovů s příletem do Polska? (Konkrétně WizzAir do Katovic). Chtějí vidět nějaké formuláře, QR kody či testy před nástupem do letadla? Diky za odpovědi.

0 Citovat

Několik dní jsem protahoval 911 skrz průsmyky v Alpách(ubytování ve Švýcarsku), na všech hranicích nikdo, očkování neřešil v hotelu a restauracích taky nikdo(kromě jednoho hotelu po cestě v Mnichově, ale mohl jsem jim ukázat cokoliv, blíže to nezkoumali). Ve Švýcarsku a Itálii(tam víc) se roušky vevnitř tak nějak nosí, většina je má hodně jeté;-), Němci většinově disciplinovaně respirátory. Nebýt slintáků, tak pohoda, Asiati nikde, na lanovkách i horských vlacích relativně málo lidí.

0 Citovat

VIE-FAO-VIE   Ve Vídni kontrola Kovid pasu a ID, portugalský PLF nikdo vidět nechtěl, po příletu do Fara "kontrola" pouze Kovid pasu (asi z 1m pohledem 1s) ID ani PLF nikdo nekontroloval.

V Portugalsku v MHD všichni 100% nasazenou roušku, nikdo jí neměl pod nosem. Venku, i když se nemusí, tak jí nosí tak 80% lidí a to i na trecích, kdy jdou široko daleko sami. Naopak v restauracích, kde jsou velké skupiny, jí nemá nikdo.

V ubytování na jihu (Faro, Olhão, Lagos) poctivá kontrola Kovid pasu a ID, skenovali si to nějakou jejich verzí čTečky. Kdo neměl kovid pas s QR kodem, ale jen potvrzení, musel si jít do místní lékarny pro antigenní test, stejně tak trvali na obnovení testu, když jim po 48h skončila platnost.

Na západním pobřeží + Lisabon naopak nekontrolovali ani ID, natož nějaký kovid pas. 

Při odletu z Fara pouze kontrola ID a BP (polovina lidí měla BD v mobilu, polovina vytištěný na Check innu). Ve Vídni volný průchod to tranzitního prostoru, tak jsme ještě dali oběd v salonku, pak už jen slovo "tranzit" na kontrole co dělají vojáci a volný průchod na S7. 

0 Citovat

Vlak budapest-praha

Madarska kontrola v style schengenu t.j. Nikto nikde.

V sturove naskakali policajti do vlaku a asi kontrolovali posledne dva vozne kde mali ludia miestenky. Ale fakt len asi, ja som pouzil travelhack a vyhol sa kontrole.

Cez ostatne vozne len prechadzali.

Travelhack je dostupny za 0.05bitcoinu, pekne tvarovanym dievockam za naturalie :)

0 Citovat

Ja sem vcera prijel z tripu Bratislava - Bukfurdo - Viden, v Bratislave jeste frci rousky, v Madarsku jsem nevidel prakticky az na 1 nebo 2 vyjimky za nekolik dnu s rouskou nikoho, v Rakousku nosi tak 30% navstevniku, kontrola testu v AT v restauraci (plus zapis do nejakeho formulare, do ktereho kazdy stejne pise picoviny, protoze to nikdo necte), ale kontrola jen na oko.

Na hranicich CZ / SK kontrola, ale kdyz si kupujete na care znamku (nebo jdete curat), tak kontrolu objedete, SK / HU bez kontroly, ale celkem to Slovaci kontroluji z druhe strany, zastavovali kazde auto. HU / AT nas staveli Rakusaci, stacilo nasadit rousku a odkyvat defaultni "tranzit ja ja auf wiedersehen", i kdyz to nebyla uplne pravda, ale pan nevypadal, ze by se chtel vybavovat na tema toho co presne jedeme delat, tak sem ho nechtel zbytecne zdrzovat. Cesta zpatky pres Blavu na AT / SK staveli Slovaci, na defaultni otazku "tranzit hej?" jsme odpovedeli defaultni odpovedi "tranzit hej" a jeli sme smer Malacky / Hustopece, na SK / CZ dva veproidni spoceni fizlove pred hranici si hrali na kontrolu, jeden akorat sbiral v aute na sve facebookove farme zrejme jahody, ten tlustsi se potil venku a predstiral ze orlim okem sleduje dopravu - nase nove cerne SUV v cene nekolika jeho rocnich vyplat s Prazskou SPZ se mu zjevne nelibilo (stejne jako plesaty typek v cernych brylich za volantem=ja), ale nez se rozhodl vyuzit silu sveho policejniho organu a rozhoupal se ke kontrole, tak uz jsem si daval studeny sugar free RedBull na Shellce v CR.

Na Slovensko jsme vyplnili dotaznik predem (e-hranica), Madarsko a Rakousko (doufam) nic nepozadovali a po ceste zpatky jsem se ciste z kverulantskych a osobne - politickych duvodu rozhodl nic nevyplnovat, protoze jsem se nechal ockovat tim jedem od Pfizeru abych nemusel resit pri cestovani zadne zbytecne buzerace, po tom co sem 2x vytrpel 10dnu inferno po ockovani (srovnatelne s tim, jak mi bylo behem covidu presne pred rokem), takze proste vzkazuju Hamackovi s Vojtechem: "N****T SOUDRUZI".

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

VIE-FAO-VIE   Ve Vídni kontrola Kovid pasu a ID, portugalský PLF nikdo vidět nechtěl, po příletu do Fara "kontrola" pouze Kovid pasu (asi z 1m pohledem 1s) ID ani PLF nikdo nekontroloval.

V Portugalsku v MHD všichni 100% nasazenou roušku, nikdo jí neměl pod nosem. Venku, i když se nemusí, tak jí nosí tak 80% lidí a to i na trecích, kdy jdou široko daleko sami. Naopak v restauracích, kde jsou velké skupiny, jí nemá nikdo.

V ubytování na jihu (Faro, Olhão, Lagos) poctivá kontrola Kovid pasu a ID, skenovali si to nějakou jejich verzí čTečky. Kdo neměl kovid pas s QR kodem, ale jen potvrzení, musel si jít do místní lékarny pro antigenní test, stejně tak trvali na obnovení testu, když jim po 48h skončila platnost.

Na západním pobřeží + Lisabon naopak nekontrolovali ani ID, natož nějaký kovid pas. 

Při odletu z Fara pouze kontrola ID a BP (polovina lidí měla BD v mobilu, polovina vytištěný na Check innu). Ve Vídni volný průchod to tranzitního prostoru, tak jsme ještě dali oběd v salonku, pak už jen slovo "tranzit" na kontrole co dělají vojáci a volný průchod na S7. 

Aké ID? To sa týka iba odletu z Rakuska? Letim v nedelu z Prahy do Lisabonu a mam PLF a este idem na pcr test. Potrebujem este nieco? Dakujem

0 Citovat

Já byl minulý týden v Rakousku (Salzburg, Dachstein). 3 noci pokaždé v jiném hotelu a všude chtěli vidět potvrzení o očkování/prodělání nemoci. Restaurace taky vyžadovaly potvrzení plus v některých jsme se museli registrovat přes QR kód. Roušky jen v obchodě a v lanovkách. Jinak vůbec.

0 Citovat

ID - občanka nebo pas. 

0 Citovat

Nebyl někdo v poslední době v Jordánsku?

0 Citovat

@baca12 - nějaké podrobnější info o tom travelhacku?;)

0 Citovat

Schovat se na WC? :-)

0 Citovat

Jednoducho, kupil som dva listky. Budapest-sturovo a potom sturovo-ga (avsak vyslo ma to drahsie ako keby kupim priamo). Takze ak by sa ma opytali odkial idem, tak zo sturova. No a este som zmenil v sturove vozen, bo policajti zacali kontrolovat najskor posledne dva (predpokladam, ze madari predavali listky zvacsa len tam) a az potom isli do dalsich (tu nekontrolovali), kde uz medzicasom nastupili ludia zo sturova.

Mat vakcinu tak toto neriesim, no tu budem mat az od zajtra.

No vaccine, no honey :)

0 Citovat

Takhle ve vlaku bych už jen z principu policajtům předložil jen kartičku dopravce nebo jen nějaký QR kód jako jízdenku, když chtějí vyloženě buzerovat, ale samozřejmě chápu, že to mají nařízeno někde shora. 

0 Citovat

BER-JTR-BER, návrat včera.

Na odletu v Berlíně jsme museli odbavit kabinové zavazdlo, tak tam chtěli vidět PLF do Řecka, testy ani očkování je nazajímaly. Kdybysme ty kufry neodbavovali, asi by nechtěl vidět nikdo nic, protože na gatu už je to nezajímalo.

V Řecku dost lidí testovali, ale podle čeho to brali, to netuším, protože na PLF koukli jen velmi zběžně, my jsme na testy nešli, měli jsme ho označený velkým V jako očkovaní, tak možná proto. Děti byly testované a zapsané u nás, tak se s tím svezly, to už nikdo neřešil.

Včera na odletu chtěli zas u odbavení vidět potvrzení, ale stačilo jim tím zamávat před nosem. Na gatu jen BP.

Přílet do Berlína zcela volný, přišla SMS s upozorněním o testech, ale na letišti průchod bez omezení, ani jsem neviděla možné stanoviště policie. V zimě nás všechny hnali k budkám s policajtama, teď nikde nikdo.

Český formulář jsme nevyplňovali, jak tu někdo psal, N***AT.

Suma sumárum, nemuset odbavit ty kufry, cestovalo by se úplně bez buzerace, jen s vyplněním řeckého PLF.

A pro ty, kdo to berou přes Německo, možná tip. Když si najedete na ten jejich formulář a zadáte, odkud jedete, jsou tam jasné instrukce, co všechno po vás budou chtít. Jako tranzit jsme ho vyplnit nemuseli a Řecko pro ně taky není riziková země.

0 Citovat

Ditous napsal(a):

Barcelona 2(4)5. -30. 7.

Cesta tam úděsná - pak i v Barceloně na letišti načtením QR kódu. Následně přišla sms s informacemi. Další dny už formulář nikdo a nikde nekontroloval. 

Ten QR kod je teda nutnost? Pise se casto ze staci proste test, ockovani, prodelani nemoci ale ne vzdy je psano jak dany papir (pokud nema telefon nebo aplikaci) ma vypadat. Takze jestli papir musi mit QR kod? Dostal jsem od kamarada na ukazku z laborky a zadnej QR kod PCR test nema :(

 

0 Citovat

Tak já doteď myslel, že QR kód je v podstatě to potvrzeni o PCR testu. Tudíž nedává moc smysl aby na samotném potvrzení byl QR kód s tou stejnou informací.

0 Citovat

theo2 Pištěk napsal(a):

Nebyl někdo v poslední době v Jordánsku?

Já, v červnu.

0 Citovat

templetaps napsal(a):

[citace="Ditous"]

Barcelona 2(4)5. -30. 7.

Cesta tam úděsná - pak i v Barceloně na letišti načtením QR kódu. Následně přišla sms s informacemi. Další dny už formulář nikdo a nikde nekontroloval. 

Ten QR kod je teda nutnost? Pise se casto ze staci proste test, ockovani, prodelani nemoci ale ne vzdy je psano jak dany papir (pokud nema telefon nebo aplikaci) ma vypadat. Takze jestli papir musi mit QR kod? Dostal jsem od kamarada na ukazku z laborky a zadnej QR kod PCR test nema :(

[/citace]

To psala o spanelskem formulari a ne o dokladu o testu.

0 Citovat

Zdravím,

zrovna jsme se vrátili z Benátek (letiště Treviso s Ryanair)pokud by vás zajímalo info: Na Ruzyni při odletu chtěli vidět certifikát k očkování/testu a QR kód odjezdového formuláře (stačilo ukázat QR, nezkoumali ho). Zpátky jsme čekali, že půjdeme rovnou na Gate s Priority, ale musíte si vystát frontu na kontrolu dokumentů, u nás cca 20 minut, dostanete lístek a s tím vás pustí ke kontrole zavazadel. Chtějí viděl certifikát k očko nebo testu-stačí i bez QR ten okamžitý Italský a QR příjezdového formuláře, ale opět ho nezkoumali. Letiště bylo narvané.

Na Ruzyni pak jen ukážeme OP za chodu.

Největší problém byl s testem v Benátkách. Muž šel na ten antigen zdarma s výsledkem hned u vlakového nádraží St.Lucia, jsou tam od 8 do 14. No čekal 3 hodiny, vezmou pár lidí, ti čekají na výsledek a pak jsou další. Doporučuju jinou, placenou verzi.

Všude se uvnitř i ve vaporettu poctivě nosí respirátory. V 90 % chrámů, muzeí po vás chtějí od 6.8. greenpas. V bazilice sv.Marka pozor na zakrytá nejen ramena ale i kolena u žen- hodně lidí ve frontě s tím nepočítalo..s nezakrytými koleny někdy pustili, někdy ne.

Lenka

0 Citovat

Praha - Madeira - Praha

Cesta tam: celkem důsledná kontrola testu/ockovani, portugalského qr kodu, což nasledne kontrolovali na madeire na letisti, ockovani/test chtěli vidět i v hotelu

Turistů uz bylo na miste poměrně hodně (byť je to ma první návštěva,  nemam srovnání s predcocidovou dobou), restaurace a hotely celkem plne, rousky uvnitř vsude, dodržovaly se, venku nosilo cca 50 procent lidí, místní to hodně dodrzuji. Trochu mě překvapilo počasí, myslel jsem, ze se tam v srpnu spis upeču ale bylo za 12 dnu poměrně hodně oblačno, 1x  horach i vydatnejsi dest, nicméně na výlety bylo počasí ideální, chodit na tury v tricitkach, by nebylo o co stát. 

Cesta zpět- důsledná kontrola ockovani/testu, příjezdového formuláře pred odletem, v ČR uz jen velmi zběžně.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="theo2 Pištěk"]

Nebyl někdo v poslední době v Jordánsku?

Já, v červnu.

[/citace]

Takže to musel být PCR test u nás + registrace + předem zaplacenej PCRtest při příletu, že? Jde mi o to, jestli ten stav, kdy to vyžadují i u očkovaných, pořád trvá. Podle oficiálních sdělení to tak vypadá, že se od té doby nic nezměnilo 

0 Citovat

Ano, tak to bylo, a netuším, jestli se už změnilo. Mi

0 Citovat

Praha - Berlín - Mallorca - Berlín - Praha

Ahoj,

dneska návrat z dovolené v uvedené trase výše. Do Berlína a zpět do Prahy vlakem, letecky na Mallorcu s RyanAir.

Do Španělska tedy vyžadován vstupní formulář, zpět do Německa taky, protože jsme tu nebyli jen na tranzit. Dokládali jsme potvrzení o očkování přímo do appky v RyanAir, moc velký význam to nemělo, prokazovali jsme se při odbavení znovu.

Jinak vše bez komplikací, žádný problém, na Mallorce se nosí jen roušky, v Německu to snad zprisnili ve vlacích na FFP2. V Německu v restauracích po nás chteli vidět potvrzení o očkování.

Mallorca jinak paráda, méně lidí, některé hotely neotevrely, ale mně to asi vyhovovalo více, než roky předtím. Atmosféra tam dobrá a Španělé vše dodržovali.

Pokud byste někdo chtěl vědět víc, pište klidně soukromou zprávu. My byli takto na cestách 16 dní a žádné problémy, vše fajn. Když má člověk tedy vše v cajku a je připraven.

0