Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o radu. Rozhodli jsme se pro trochu aktivní dovolenou. Máme v plánu strávit 2 noci v Londýně, 2 noci v Benátkách, 2 noci na Mallorce a 2 noci v Drážďanech. Nečekal jsem ale, že to bude po Evropě takový problém. Je jednoduché dohledat informace, kdyby člověk chtěl navštívit jen jednu ze zemí a vrátit se zpět do ČR, ale problém nastává v kombinaci zemí a ještě v krátkém časovém úseku. Praha-Londýn budeme muset kvůli dvěma nocím bohužel podstoupit né zrovna levný PCR test. Londýn - Benátky  by nám měl stačit certifikát o očkování. Benátky - Mallorca by nám snad měl stačit taky certifikát o očkování. Mám ale trochu obavy na trase Mallorca-Drážďany. Mohl bych vás poprosit o radu? Nejsem moc zcestovalý a s těmi covidovými opatřeními, kdy je každá země jinak barevná mám pocit, že jsem si naložil docela velké sousto a z dovolené na kterou sem se těšil mám akorát stres z vyplňování formulářů. Když se to povede, rád dám report jak to probíhalo. Momentálně mám, ale chuť to vystornovat a za zbytek jet na Mácháč.

0 Citovat

theo2 Pištěk napsal(a):

[citace="mirjur"]

[citace="theo2 Pištěk"]

Nebyl někdo v poslední době v Jordánsku?

Já, v červnu.

[/citace]

Takže to musel být PCR test u nás + registrace + předem zaplacenej PCRtest při příletu, že? Jde mi o to, jestli ten stav, kdy to vyžadují i u očkovaných, pořád trvá. Podle oficiálních sdělení to tak vypadá, že se od té doby nic nezměnilo 

[/citace]

dle mzv u očkovaných není třeba zaplacenej test při příletu, letenky mam na říjen, tak doufám, že to tak bude

0 Citovat

Tolko optimizmu, u nas na svk koluje fama, ze tyzden po papezovi zacina dalsi tvrdy lockdown 

0 Citovat

@ r,semnicky  no mas pravdu ze to je v soucasne dobe ponekud slozitejsi ,ale pokud to nechces  vzdat ,tak zkus popremyslet jestli ty mesta nejdou poprehazet  asi bych odboural Prahu kde kontroluji  prilis aktivne  Dost mozna ,ze by treba Mallorca  sla  z Vidne nebo  z Nemecka ,Kdyz uz by jsi chtel z Prahy  tak letetet treba napred do Italie  Nejvetsi  problem je asi ten Londyn ,mozna by se dalo vyhnout testu kdyz by jsi letel  do Londyna z  Irska  Do Dublinu uz nemusite mit jako ockovani ani test ani karantenu  a da se asi rict ze  uz nic nekontroluji ,aspon to mam, overene z jednohp priletu  z Recka   a jednoho odletu do Prahy Mezi Irskem a Anglii  jsou jine podminky a v Anglii podle vseho nemusis podstupovat  test  Zpatky do CR bych asi zase volil nejspis Viden  nebo Nemeckp nebo Polsko a  reknes tranzit  a v CR uz nic neresis a na ty jejich prtakoviny bych se vykaslal navic kdyz jste ockovani   

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Tolko optimizmu, u nas na svk koluje fama, ze tyzden po papezovi zacina dalsi tvrdy lockdown 

To je tak, když se na něj všichni půjdete podívat a vrátíte se nachrmlaní s lambdou, deltou, kappou a kdovíčím vším.

0 Citovat

Berlin - Fuerteventura - Rim Fiumicino - Rim Ciampino - Praha.

V Berline jako obvykle celkem dukladne bezpecnostni kontroly. Co se tyce covidu, jen dotaz, zda mam spanelsky prijezdovy formular. Stacilo rict, ze ano, videt ho nechteli. Prilet na FUE - jen kontrola prijezdoveho formulare. Odlet z FUE do Rima - dukladna kontrola testu (musel jsem se jako neockovany otestovat, to jsem vedel, tak jsem den pred odletem zasel na testy) a italskeho prijezdoveho formulare. Kontrolovali to precizne, nestacil jim QR kod, chteli to videt i v mailu. Prilet Rim Fiumicino - bez jakekoliv kontroly volny pruchod. Odlet Rim Ciampino do Prahy - kontrola pouze letenky, nechteli ani obcanku. Prilet Praha - bez jakekoliv kontroly, policajtka v kukani vsem rovnou rikala, ze muzou jit.

0 Citovat

Zajimave s  tou Prahou, uz jsem psal ze zena letela  v pondeli z Dublinu do Prahy  a kontrola nejen testu a prijezdoveho formulare  ,ale i jestli ma  rezervaci testu po tech 5 dnech  a jeste ji dorazilo s hygieny upozorneni ,  pritom tady ctu  dost casto ze v Praze klid 

0 Citovat

Tak tohle je T2. Na T1 (přílety z Dublinu) to možná funguje jinak ;)

0 Citovat

V pondělí Mallorca - Dráždany s Eurowings, online check in nefungoval, vystáli jsme si frontu, kde kontrolovali testy nebo očkování. Při příletu čekali němečtí policajti, kontrolovali Němcům jejich příjezdový formulář. My jsme ho vyplňovat nemuseli, policajtům stačilo říci “Tschechien” a mohli jsme hned jít, bez toho aniž by něco nám kontrolovali. Ve vlaku do Prahy se klasicky nic nekontroluje, od Děčína se počet lidí bez roušky hodně zvýšil a vlak byl extra přeplněný.

0 Citovat

Tak do Recka jsme leteli taky s T2 a kontrola na gate vsech tech blbosti  byla  poctiva ,  mozna na priletu je to pak uz jinak (ani letos ani loni jsem na T2 neprilital )  ale prave Recko je podle CR stejne  zbarvene  jako Irsko,  jasne Italie  je neco jineho ,ale to by pak muselii mit hlasku a mezi prilety dost prostoru  a pak by treba stacilo pockat na prilet letadla ze zelene zeme  zamotat se mezi lidi a projit  bez kontroly :-) Samozrejme  musel by vyjit i nastup  na odletu  bez kontroly  ,coz treba z Recka  nebylo a kontrolovali vse  i kdyz pak v Dublinu nic   

0 Citovat

od 14.8. Krakov a Zakopane.

V hotelu a v restauracích  není žádná kontrola tečky. V Krakově spousta místních. Kazimerz k večeru byla plná lidí. Neviděl jsem zavřené restaurace, které by nepřežily Covid např. oproti Barceloně.

Cesta autem do Zakopaného  byla utrpení. Jeli jsme to tři hodiny. Na horách spousta místních. Je potřeba si udělat rezervaci pro parkování u Mořského oka. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

V v Praze  vsechno  ,tedy  test ( antigen ) PLF i objednavku na  PCR  nejdrive po 5 dnech nejpozdeji 14 den  

 

My přílet z Dublinu bez kontroly, asi to píšu i jinde. Ale byl to let přes AMS s KLM takže to asi neřešili. Já jim osobně na karantény a podobný hovadiny seru ale musí člověk hodně přemýšlet a plánovat pokud nechce být účastníkem té očkovací/testovací komedie. Proto teď s cestováním letadlem končím dokud se něco nezmění nebo se mi nepodaří to vymyslet jinak.

Asi je fakt cesta se zamíchat do příletu jiného letadla. Je zajímavé, že jsme letěli ze Schenghenu ale šli jsme na pasovku. Jen to bylo v 10 večer a celník to měl evidentně u prdele.. Možná je to přes den horší. 

0 Citovat

@bugr  ,tak to uz je pak jedno jestli dam za letenku  nebo za test  KLM pres Amstr to  urcite nebylo  za  360 Kc  jinak soouhlas ,ale kdyz litat chces a potrebujes  tak je to bida ,ale at to tu neplenim  ,jen jsem se podivil nad tou Prahou ,dalo by se to asi eliminovat Vidni nebo Polskem ,mozna i Nemeckem ale tam je pak je zase  naklad  za vlak  a casova ztrata 

0 Citovat

r.semnicky napsal(a):

Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o radu. Rozhodli jsme se pro trochu aktivní dovolenou. Máme v plánu strávit 2 noci v Londýně, 2 noci v Benátkách, 2 noci na Mallorce a 2 noci v Drážďanech. Nečekal jsem ale, že to bude po Evropě takový problém. Je jednoduché dohledat informace, kdyby člověk chtěl navštívit jen jednu ze zemí a vrátit se zpět do ČR, ale problém nastává v kombinaci zemí a ještě v krátkém časovém úseku. Praha-Londýn budeme muset kvůli dvěma nocím bohužel podstoupit né zrovna levný PCR test. Londýn - Benátky  by nám měl stačit certifikát o očkování. Benátky - Mallorca by nám snad měl stačit taky certifikát o očkování. Mám ale trochu obavy na trase Mallorca-Drážďany. Mohl bych vás poprosit o radu? Nejsem moc zcestovalý a s těmi covidovými opatřeními, kdy je každá země jinak barevná mám pocit, že jsem si naložil docela velké sousto a z dovolené na kterou sem se těšil mám akorát stres z vyplňování formulářů. Když se to povede, rád dám report jak to probíhalo. Momentálně mám, ale chuť to vystornovat a za zbytek jet na Mácháč.

Nojo no. Tohle je přesně ten ten typ dovolené, kde je potřeba dopředu plánovat pořadí jednotlivých destinací. I když s rychlostí, s jakou se mění barvy na semaforu jednotlivých zemí, bych asi fakt upřednostnil ten Mácháč....

0 Citovat

Prosím, stačil vám do zemí, které požadují očkování, Covid pas (certifikát z ocko.uzis.cz)? Nebo jste předkládali něco jiného? Díky moc.

0 Citovat

Prave jsem zjistil ze nove stoji  na letisti  v Dublinu pro odlet  antigen 35 euro a PCR 59 euro  ,tedy slevnili 10 euro  opacne  pro prilet  bohuzel porad  nutnost PCR zatim  

0 Citovat

Praha - Samos - Praha

Při odletu v Praze na check in kontrola očkovacího certifkátu /já/ a testu /dcera/, po příletu na Samos řečtí policajti hubu od ucha k uchu, z letadla náhodně a zcela zběžně kontrola certifikátů, po někom nechtěli nic, nás se pouze ptali, zda máme PLF, pár lidí vzali bokem na kontrolní test .. takže kontrola podle xichtu. Zpět na check in kontrola příletového formuláře směr ČR / na test a certifikát jen mrkli / .. naše madam na přepážce do papíru koukala tak dlouho, že vypadalo, že se učí text zpaměti .. v Praze po příletu policajti jen slušně pozdravili a hurá pro kufr a pryč.

Na Samosu roušky v obchodech uvnitř povinné, dodržovalo se, v tavernách a barech pouze personál, hosté bez, jinak žádná viditelná omezení. Projela jsem autem celý ostrov skrz na skrz, všude to bylo stejné.

Pro cestu zpět jsem vyzkoušela a opravdu funguje onlinetestovani.cz , takže za dvě kila doporučuju, jinak se dá antigen na Samosu od 25e v místních medical centrech, všude dostupné, v Pythagorionu měli na náměstí testovací stan.

0 Citovat

To je pekne ,ale bohuzel Recko ti nasi experti zaradili do cervenych a jeste minimalne 5 dnu samoizolace a dalsi PCR test ,jsem moc zvedavy ,jestli opravdu prosadi od zari ze bude placeny  a za kolik  Zatiim vydelavaji jen na tech ,co nemaji v CR zdravotni pojisteni 

0 Citovat

Coinneach: naopak ten z ocko.uzis se doporučuje predkladat, nikde jsem s ním nemel problem

0 Citovat

Vídeň - Řím - Praha (Wizz)

Cesta tam - vyplněný plf + covidpas + spaní na letišti - nikdo nic vidět nechtěl. Let plný cca 90%.

Cesta zpět - vyplněný přijezdový + covidpas - nikdo nic vidět nechtěl. Let plný cca 75%. 

Jak už bylo řečeno - v Praze kontrolují dokumenty jen na pasovce T1, na T2 jen mavají "procházejte, procházejte... - zdržení nula.

Itálie - při vstupu do vnitřních prostor kontrolují covidpas + omezený počet osob. Roušky ve vnitřních prostorách vždy. Venku je nosí jen pár jedinců.

0 Citovat

Nejde tak ani o zdrzeni jako o  ten prijezdovy formular a naslednou samoizolaci a dalsi test  nejdrive 5 den , tedy by se slo mozna  pri prestupu v Italii  vykaslat na vyplnovani prijezdoveho formulare a kdyz by neco tak ho vyplnit az na miste ,nebo ho mit pripraveny kdyz by to Taliani chteli videt, ale neodeslat ho  Asi stejne jak to delaji lidi ,co se vraceji pres Viden , nebo Polsko a pak jedou do CR autem nebo vlakem  vetsina se asi na prijezdovy formular vykasle  a tim nikdo nevi ze maji byt v samoizolaci a jit na dalsi  nesmyslny test

0 Citovat

Včera pozdě večer návrat z Rhodosu do Prahy: rychlá kontrola na gate od Ryanair agent jestli máme příjezdový formulář a T/N/O...ale chtěl jen vidět QRkody , není čas na detailní zkoumání .... Přílet do Prahy , žádná kontrola. Celníci otevřeli bránu a ani se dívali na formulář. 

Dcery dnes šly na PCR test (- než 12 let) : výsledek negativní = konec karantény. 

Cekala jsem mnohem víc opruzení a kontrolu tak v Praze , tak v Řecku, a nic, prostě kromě QR kódy cestování bez obtíž (jo a ještě ty roušky...).

 

 

0 Citovat

Dotaz k Řecku, opravdu stačí jeden PLF na rodinu? Na travel.gov.gr to jasně píšou, ale loni s tím byly docela zásadní problémy, někoho snad ani nepustili do letadla, když neměl každý člen svůj.

0 Citovat

Ahoj. Pravdu ti neřeknu, ale pokaždé když jsem tam letěl, tak jsem i pro děti vygeneroval kód a na tom mém jsem měl je i připsané. Stalo to chvíli času, ale štěstí přeje připraveným. 

0 Citovat

Děkuju, zarazilo mě, jak Řekové letos důrazně žádají, aby byl na rodinu vážně jen jeden formulář. Ale asi to nakonec taky vyplním pro každého zvlášť, letíme navíc z Berlína, tak tam se fakt nechci dohadovat.

0