Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Leoš Literák napsal(a):

Oni posílají sady do Itálie? I kdyby to nějak šlo, nehodlám riskovat, že to někdo odmítne. Pro mě je to furt jen samotest a mám pochybnosti, zda budou zamítat špatně provedené testy.

Nevím jestli podilsjó sady do ciziny. Můžeš si koupit sadu svou nebo od nich ještě před cestou. Nevím koho mysliíš, že bude něco zamítat. Každopádně to do teďka bez problémů fungovalo, jen jsem teď našel článek ze srpna, že to ministerstvo neuznává. Jde mi o to, jak to teda teď funguje. Jestli tyto společnosti už nejsou schopny ten certifikátu vložit do tečky, nebo co se změnilo tím, že s tím min. zdravotnictví nesouhlasí. Pokud to pořád funguje, tak to klidně využiji

0 Citovat

onlinetestovani.cz jsem využila nedávno, 16.8 na Samosu pro dceru před odletem. Sadu jsem koupila v ČR, vezla jsem s sebou. Stačilo stabilní připojení, do 20ti minut vše vyřízeno, i s drobným čekáním před tím, než na nás přišla řada. Po ukončení videochatu OBRATEM stažen odkaz, vygenerován QR kod, staženo do Čtečky, jednalo se o ten klasický ofiko mezinárodní certifikát, všechno bez problémů, doporučuju.

0 Citovat

Diky H.H. 

0 Citovat

není zač .. a staženo do Tečky jsem chtěla napsat :-) .. ještě doplním, jedinou obavu jsem měla ze síly signálu, přece jen na hotelu wifi drobně kolísala, nicméně před připojením samotným se na stránkách webu automaticky spustí test, který vás bez dostatečně stabilního připojení dál nepustí. Testovala jsem přes malý ntb, ale v záloze byl klasicky telefon, kdyžtak bychom se na jistotu připojili přes data přes něj ..

0 Citovat

Praha - Kišiněv (pak Podněsteří) - Praha 

Praha -> Kišiněv (Wizz)
V Praze nikdo nic nekontroloval, na gate pouze boarding pass. Na palubě normální personál, žádná buzerace za volné dýchání bez hadru na hubě. V Kišiněvě po příletu kontrola dokladů, dotaz proč tam jedem a jestli máme QR kód testu/očkování. Stačilo ukázat jakýkoliv QR kód, nikdo nic neověřoval.

V Kišiněvě i v Tiraspolu stačí hadr pod nosem do obchodu (ale taky ne všude), mimo nic, ani taxi, prostě další normální země.

Kišiněv -> Praha
Při vyčekání fronty na pasovou kontrolu nás slečna poslala s boardning pasem v telefonu do pryč na přepážku Wizzu pro boardnig pass. Týpek tam chtěl vidět QR kód na test/očkování + příletový formulář do ČR. Zase stačilo ukázat jakýkoliv QR kód, neověřoval to. V letadle nikdo za nehadr na hubě nebuzeruje. :)

Praha přílet
Na pasové kontrole je potřeba vybrat frontu, která jde nejrychleji. Tam kouknou jen na doklady a jestli máte slavný QR kód a je to. V pomalý frontě jsou snaživci co QR opravdu skenujou a poctivě hrotěj. ;)

0 Citovat

Vcera let Dublin -Praha .letadlo celkem plne  rekl bych tak na 75 % Na gate kontrola testu ,v Praze na T1 chteli videt jak test ,tak prijezdovy formular  objednavku testu uz videt nechteli sms mi ale uz prisla 

0 Citovat

Aktuálně ze Sicílie: 

Praha - Trapani: v Praze jen kontrola BP, v Trapani namátkově měření teploty nějakým vehementem.Vstupní formulář do Itálie nikoho nezajímal.

Památky: všude důsledná kontrola Tečky, jinak smolík. Totéž restaurace, dokonce i v jídelním koutku u supermarketu.

Roušky: uvnitř všude, velmi důsledně.

Let Palermo - Berlín: na letišti v Palermu obcházela žena od Ryana frontu a všem kontrolovala certifikáty. Jelikož neměla čtečku, tak chtěla vidět datum a typ vakcíny. Všem rozdávala německej vstupní formulář, a to přesto, že Itálie podle všeho nespadala do kategorie, odkud je potřeba. Formulář jsem 5x vyplňoval v letadle, což mi zabralo podstatnou část letu. Pak ho vybrala letuška a někam si je všechny odnesla (podle mě do koše poté, co Němci nikoho z letu nezastavili). Kontroly v Berlíně jsem se trochu bál, ale nikdo si nás nevšímal, jen pár znuděných celníků pozorovalo procházející lid a zřejmě by někoho zastavili jen při chrlení krve.

 

0 Citovat

Letem západním světem.

SRN - hotely při check-inu kontrola covid passu, restaurace jsem nezkoušel. 

Belgie - hotely nekontrolovaly nic, restaurace jsem nezkoušel. Jinak Albánie západu čím dál tím horší, Brusel vidět a chcípnout tam...děs běs. 

Francie. Krásná, úžasná země. Hotely bez kontrol, jen ID, nic víc. V bistrech a restauracích sem tam někdo chce covid pas. Do TGV údajně jen očkovaní či s testem, použil jsem dva a nikde nikdo nic nekotroloval, jen jízdenky. 

Zpátky z donucení (stávka železničářů v SRN) letecky dnes Bordeaux - Praha. LF cca 50 %, téměř okamžitě jsem byl vyhodnocen jako dostatečný pro exit row a přesazen (to však bylo celkem k prdu, protože Pyreneje v oblacích a zbytek kontinentu též). Na check-inu jen kontrola ID a BP, papíry s testy a CP jsme drželi složené v ruce, ale kolem mě je nikdo nekontroloval. V PRG volný průchod, asi už standard. Cca 70 % PAX francouzské národnosti, zbytek mluvil česky nebo moravsky. 

Letenka koupená pár dní předem, směšně levná. Francie moc fajn, třeba se vrátit. 

 

 

0 Citovat

V sobotu jsem chodil po horách ve Štýrsku a za celý den jsem neviděl vůbec nikoho v roušce (natož aby někdo něco kotroloval). A to jsem byl ve dvou hospodách. Na přechodu ve Dvořišti nebyly obsazené hraniční posty ani z jedné strany (ráno i večer).

0 Citovat

Ahoj, včera v noci jsem letěla Praha - Keflavík.

V Praze u odbavení kontrolují platnost PCR/antigen testu a zda máte vyplněný příjezdový formulář. Na letišti v Keflavíku pak chtěli za baggage claim jen vidět, že máte připravený bar code toho příjezdového formuláře a poslali vás k poslední kontrole, kde jsem jim hodila všechny tři vytištěný papíry (jo mám ráda lesy, ale takhle je to prostě jednodušší než to furt překlikávat na telefonu) - Bar code příjezdového formuláře, Certifikát testu a Certifikát očkování - obojí ten klasický EU typ, co si stáhnete na ocko.uzis. Pán se mě pak akorát zeptal, jestli tam někoho znám a na důvod cesty a popřál mi hezkou dovolenou.

Co se týče roušek, tak ty se tu uvnitř nosí, určitě veřejné dopravě a v obchodech, ale zatím co jsem byla v jedný restauraci a na jedný lodi, tak tam moc ne. Venku je má minimum lidí. Jiných opatření nebo že by někde chtěli vidět nějaký certifikáty jsem si zatím nevšimla. Přijde mi to podobný jak v Praze v tomhle ohledu.

0 Citovat

rychla otocka do Kyjeva na oslavy Dna nezavislosti.

Bratislava - po roku a pol opat odlet, klasika nikto nikde, maju nove scannery aspon:) kontrola covid veci na ukrajinu pred security (covid pass + poistka). Lounge funguje.

Po prilete na Zuljany covid pass normalne skenovali, zaujimave ze papierove verzie im nesli nacitat, iba v telefone.

Po navrate do Viedne klasika slovensky pas a domov. Na hranici kontrolovali covid passy aj o jedenastej vecer, celej posadke naskenovali kody.

Inak Kyjev klasika covid party, ruska len obchody/MHD.

Zopar foto:

 

 


img-20210824-172654.jpg
239721118-2853758678223148-9089424634791762320-n.jpg
240628950-2853758231556526-4500467788652519987-n.jpg
1350093.jpg
240714108-2853758378223178-3364515029257027585-n.jpg
240609121-2853758171556532-6660075250953401860-n.jpg
239477164-2853758504889832-4799673059948648970-n.jpg
239540144-2853759768223039-4321033465261606012-n.jpg
240665640-2853759008223115-5063609583172810989-n.jpg
239604543-2853759438223072-1382871552136920608-n.jpg
240712870-2853760698222946-344108330811476541-n.jpg
239561359-2853758798223136-4822812843172999717-n.jpg
240677616-2853759304889752-8712133482587658452-n.jpg
240704261-2853760621556287-7571602498291668331-n.jpg

0 Citovat

Ta letadla ve vzduchu se ti teda povedla, to není úplně jednoduché fotit... a bubenice taky :-)

0 Citovat

Už se tady hodinu hrabu fórem a odpověď nemůžu najít.

Zajímá mě jestli někdo nejel v poslední době vlakem do Polska a co případně kontrolovali?

V pátek jedeme vlakem (Le) do Krakowa a úplně jsem zapomněl pro 6ti měsíční dceru udělat pas. Respektive dnes valíme na pasovku ale nevím jestli se to stihne.

Zajímalo by mě, jestli nedávno někdo jel přes hranice a jestli jej (pas/OP) kontrolovali.

 

Edit:

Ještě dotaz: Vyplňovali jste ten příjezdový formulář? Je to postavené primárně na přílety a vůbec tam nejde označit že jede dítě, které nemá certifikát protože se malí netestují.

 

 

 

0 Citovat

FR Vídeň - Skiathos. 

Ve Vídni na gatu letmá kontrola řeckého QR kódu a očkování, na Skiathosu kontrola očkování a (to se mi zatím v Řecku nikde předtím nestalo) - QR kód z PLF skenovali tabletem. Benzín už přes 1.9 euro za litr.

0 Citovat

Jakob: Nezažil jsem nikdy pasovou kontrolu při pozemním přechodu do Polska. To jejich PLF je pro leteckou přepravu, nikoliv pozemní.

0 Citovat

@Lucie... taky mi to mistnaci říkali, že zdaleka to není tolik co před covidem, loni úplná katastrofa prej 

Včera z Rhodosu návrat, roušky tam v kramech a hotelu vyzadovali fest, jinak nádhera počasí moře žrádlo 1*

Při cestě tam kontrola prijezdaku a nazpět jak na gatu tak v Praze před východem... testy nikoho nezajimaly

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Jakob: Nezažil jsem nikdy pasovou kontrolu při pozemním přechodu do Polska. To jejich PLF je pro leteckou přepravu, nikoliv pozemní.

Díky za upřesnění. Nakonec to nebudeme riskovat a posunuli jsme o týden. Do té doby už malá pas bude mít.

 

0 Citovat

Včera návrat Praha-Lisabon-Lagos-Porto-Praha

V Prahe pri ceste tam kontrolovali test/ockovanie, na PLF formular sa len opytala ci ho mame. Nikto ho uz potom nechcel vidiet, ani v Portugalsku.

V Portugalsku restiky, obchody-dodrzuju obmedzeny pocet zakaznikov, funguju. Vo vnutornych priestoroch sa nosia rusia, vonku nosia ruska podla mna len portugalci.

Ani jeden ubytovatel od nas nechcel vidiet ci mame test/ockovanie. Testy pre tento ucel sa daju urobit v portugalskych lekarnach, objednali sme sa den dopredu, nic sa zato neplati, písomny vysledok sme mali do 15 minut.

Medzi mestami sme sa presuvali vlakmi, nosia sa ruska, ziadne ine opatrenia vo vlakoch neboli.

Pred odletom sme si nechali urobit antigenny test v Porte, pri stanici metra Trindade, stal 25 eur. Objednala nas tam ubytovatelka, vysledok sme potom mali do 4 hodin. Na letisku v Porte kontrolovali testy/ockovanie. Pre istotu sme pred odletom dali urobit test aj 7-rocnej dcere ale kontrolovali len mna a manzela. Pri prestupe v Lisabone uz kontrolovali len klasicky doklady a letenky.

V Prahe pri výstupe su za okienkami pracovnici, ktori sa pytali ci mame vyplneny prijazdovy formular, kto nemal tak ho poslali k pocitacu aby si ho vyplnil. My sme ho vyplneny mali, tak nas pustili dalej, nikto ho vidiet nechcel.

Inak testy v Portugalsku len z nosa a beru to az z mozgu podla mna, fakt hrozne kde nam tie tyčinky až vrazili a z oboch dierok pre istotu ...

0 Citovat

"Ani jeden ubytovatel od nas nechcel vidiet ci mame test/ockovanie. Testy pre tento ucel sa daju urobit v portugalskych lekarnach, objednali sme sa den dopredu, nic sa zato neplati, písomny vysledok sme mali do 15 minut." 

Trochu mi uniká důvod, proč jste si ten test dělali, když to po vás nikdo nechtěl...

0 Citovat

Pretoze sme si ho robili v Lisabone, den predtym ako sme isli do Lagosu a az nasledne v Lagose zistili, ze to ubytovatel neriesi. Pri presune do Porta sme sa uz nato vyprdli.

Martin Vícha napsal(a):

"Ani jeden ubytovatel od nas nechcel vidiet ci mame test/ockovanie. Testy pre tento ucel sa daju urobit v portugalskych lekarnach, objednali sme sa den dopredu, nic sa zato neplati, písomny vysledok sme mali do 15 minut." 

Trochu mi uniká důvod, proč jste si ten test dělali, když to po vás nikdo nechtěl...

0 Citovat

Aha, tak zrovna v Lagosu a pak Faru, nám ten covid pass skenovali a Španěláci, co měli jen test, si je museli po dvou dnech zase obnovovat. Naopak v Lisabonu a v Sintře, tam nechtěli vidět ani ID :-D

0 Citovat

Praha - Varna a zpět (nyní červená destinace). Mám ockovani, cestou tam kontrola certifikátu v Praze i ve Varné. Cestou zpět kontrola ve Varně certifikátu i prijezdoveho formuláře a to stejné i v Praze. 

0 Citovat

ahoj, nekdo nejakou zkusenost z posledni doby s BlueAir do Rumunska?

0 Citovat

Norsko a Špicberky - let z Krakova, na check-inu zběžná kontrola očkování, po příletu do Oslo dostali všichni cestující papírek s potvrzením, že let byl ze zelené země. Ten jsme odevzdali kontrole a nikdo se dál neptal na očkování ani testy. 

V Norsku nenosí roušky téměř nikdo (ani ve vnitřních prostorách a dopravních prostředcích, vyjma letadel teda). 

Při odletu na Špicberky důkladná kontrola očkování. První vizuální byla hned na check-inu a druhá kontrola na pasovce, kdy si platnost certifikátu ověřovala dokonce čtečkou. Na místě už nikdo nic nekontroloval. A na Špicberkách opět rozvolněný přístup k nošení roušek.

Moje reportáž ze Špicberek https://www.pasapusu.cz/spicberky a z bývalé sovětské/ruské těžební osady Pyramiden https://www.pasapusu.cz/pyramiden


0 Citovat

Praha - Helsinki (Finnair)

Ziadna kontrola na gate v Prahe, na porovnanie v decembri kontrolovali dokumenty uz na gate a kto nemal v poriadku dovod cesty a test, toho nepustili do lietadla. Na prijazde kontrolovali kazdeho jedneho cestujuceho, ze ma covid pass a ze je registrovany (finska obdoba prijazdoveho formulara). Pocas letu letusky upozornovali cestujucich, ktori nemali riadne nasadene ruska/respiratory.

Inak vo Finsku uplne iny svet, ludia maju respekt, nosia ruska i kde nie su povinne.

Helsinki - Riga - Praha (Air Baltic)

Ziadna kontrola ani na gate, v lietadle, ani po prijazde.

0