Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Tak si ctu tu Viden  ,vesmes jste ale vsichni ockovani  , zajimalo by me zda nekdo neockovany  risknul Viden  (prilet ) bez testu  Cim dal vic mam pocit ,ze Dublin uz nekontroluje ani na odletu ani na priletu nic  O vyplneni  priletoveho formulare mi nejde ,ten muzu mit jen nachystany a neodeslany ,ale s testem je to uz  horsi ,,,,podstrcit stary je dost risk a  priznat ze nemam ? Da se udelat antigen na letisti ve Vidni  ? Nebo koupit v CR samotest  a udelat pomoci videa  ? Porad to asi vyjde lip nez 35 euro coz stoji antigen v Dublinu na letisti  Ale Viden nejak uznava jen 24 hodin ? 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Tak si ctu tu Viden  ,vesmes jste ale vsichni ockovani  , zajimalo by me zda nekdo neockovany  risknul Viden  (prilet ) bez testu  Cim dal vic mam pocit ,ze Dublin uz nekontroluje ani na odletu ani na priletu nic  O vyplneni  priletoveho formulare mi nejde ,ten muzu mit jen nachystany a neodeslany ,ale s testem je to uz  horsi ,,,,podstrcit stary je dost risk a  priznat ze nemam ? Da se udelat antigen na letisti ve Vidni  ? Nebo koupit v CR samotest  a udelat pomoci videa  ? Porad to asi vyjde lip nez 35 euro coz stoji antigen v Dublinu na letisti  Ale Viden nejak uznava jen 24 hodin ? 

Takový pitomci se snad nevyskytují ani tady. :-)))

 

0 Citovat

Také by mě zajímalo, zda při letu z Řecka do Vídně je třeba test pro nenaočkované....

0 Citovat

Před týdnem přílet do Vídně ze Soluně, nikdo nic nekontroloval ve Vídni, stačilo říct tranzit do ČR. Naopak teď v neděli přílet z  Bulharské Varny, tak kontrolovali poctivě kovid pasy (co by se stalo, kdybych neměl, netuším) a ani slovo "tranzit" nepomohlo. 

0 Citovat

Snad to byl jen výjimečně horlivý nebo neznalý človíček... myslím, že už další mezitím referovali, že to tam funguje stále jako dřív.

0 Citovat

Každopádně nás od letadla dovezli až na terminál T1 B, což se mi taky ještě nestalo. Uvidíme při dalším nonshengen letu.

0 Citovat

Praha - Berlin- Hamburg, cestou tam busem na hranicích kontrola dokladů a covid pasů. V Německu to berou pořád strašně vážně, bez covid pasů se nedostanete v podstatě nikam, kontrolují na hotelech, v muzeích, kostely, krypty, věže, veškerý památky, kontrolovali i každej den u snídaně. Ve vnitřních prostorech, na zastávkách, nádražích, v MHD striktně respirátory/roušky, i na lodích na otevřených palubách.

Pro milovníky letadel, doporučuju 2,5hod. prohlídku výrobního závodu airbusu v Hamburku, to byla paráda.

Cesta zpátky, na hranicích bez zastavení, bez kontroly.

0 Citovat

Tak možná v Německu několik set tisíc nezaměstnaných šťastně našlo uplatnění na pozici kontrolor covid pasů... to musí strašně zdržovat.

0 Citovat

Byl to strašnej opruz, i když máte někam rezervaci přes net a zaplaceno, tak těm kontrolám a frontám se nevyhnete. Nevím, jestli bych tam za stávající situace ještě chtěla jet :-(. Lustrujou to opravdu poctivě, koukají na přesný datum vakcinace/testů, důkladná kontrola s dokladem totožnosti, žádnej letmej pohled, jak to bejvá občas na letišti. Čtečky na QR kody z covid pasů měli jen u technickýho muzea v Berlině.

0 Citovat

Včera autem Praha-Energylandia (PL) a zpátky.

Na hranicích nulová kontrola a ani tam nebyl nikdo přítomen.

V parku nikoho nezajímal covidpas ani slovně.

Před vstupem na atrakce informační cedule o povinnosti mít roušky a dodržovat rozestupy. Avšak nikdo je neměl ani nedodržoval rozestupy. To platí i o vnitřních prostorech - obchody a restaurace. Jen zaměstnanci měli chirurgické roušky.

0 Citovat

Praha - Istanbul - Diyarbakir - Istanbul - Praha s Pegasusem

Pozemní cesta Diyarbkair - Erbíl a zpět

Pokud by někdo potřeboval nějaké info tak dejte vědět, případně PM.

0 Citovat

Ahmade neni to o pitomosti ,ale o principu a mire rizika, jestli nekdo chce neco ,tak to ma kontrolovat ,nebo pak je to jen o prachach  a pak povazuju za zbytecne vyhazovat  35 euro za priblbly test ,ktery nikdo nebude chtit ani videt 

Chapu ze tady na foru je uz vetsina ockovanych a ti co nejsou to bud nerisknou tak jak jsem to zatim nerisknul ani ja,  nebo  nebudou mit duvod to priznavat , ciste teoreicky me zajima co by se stalo pri chyceni nekoho bez ockovani a bez testu na priletu  ve Vidni , na odletu je to jasne nemusi te pustit do letadla, ale na priletu co ? Pokuta ,narizeni  testu ,karantena v hotelu ? Porad jsem ale v te chvili tranzitni cestujici ,takze je otazka zda Viden ma vubec pravo neco kontrolovat ,kdyz vesmes se vseobecne na tranzitnim prestupu nic nekontoluje ,az na vyjmky coz Viden asi neni  a Rakousko za par hodin opustim

0 Citovat

Lítat po světě neočkovaný je za stávající situace stejná pitomost jako třeba píchat kurwu bez gumy. 

 

 

0 Citovat

Vojtěch Horský napsal(a):

Také by mě zajímalo, zda při letu z Řecka do Vídně je třeba test pro nenaočkované....

Tak z Recka staci antigen ,takze 20 euro bych asi neresil pohopitelne jako rodina uz je to zbytecny vydaj navic  no a pak vlastne pri vyplneni PLF  dalsi PCR test po 5 dnech karanteny ,tohle jsem prave resil o prazdninach  a radeji jsem z Rhodosu volil primy let do Irska  byt za cenu PCR  testu ale bez karanteny a bez nutnosti  dalsiho testu (meli jsme puvodne let do Prahy )

S tou Vidini to budu za 2 t ydny resit ,ale z Irska tezko rict jestli to risknu bez testu nebo ne  jako takovy kompromis me napadl ten videotest

0 Citovat

mikir napsal(a):

 ciste teoreicky me zajima co by se stalo pri chyceni nekoho bez ockovani a bez testu na priletu  ve Vidni , na odletu je to jasne nemusi te pustit do letadla, ale na priletu co ? Pokuta ,narizeni  testu ,karantena v hotelu ? Porad jsem ale v te chvili tranzitni cestujici ,takze je otazka zda Viden ma vubec pravo neco kontrolovat ,kdyz vesmes se vseobecne na tranzitnim prestupu nic nekontoluje ,az na vyjmky coz Viden asi neni  a Rakousko za par hodin opustim

Nebylo by jednodušší se místo tolika vypisování a spekulací podívat do aktuálně platného rakouského opatření, kde se vysloveně píše, že na tranzitní pasažéry se tyto povinnosti nevztahují? ;-)

 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Lítat po světě neočkovaný je za stávající situace stejná pitomost jako třeba píchat kurwu bez gumy. 

Vec nazoru na covid ,ale porovnavat AIDS s Covidem je fakt pitomost ,jinak litam takhle druhy rok od zacatku vyhlaseni buzerace,  rousku nenosim , nebo jen abych nechytnul pokutu v dobe, kdy se po tom slo dost tvrde a porad nic  Ta pravdepodobnost nakazy  neni  uplne zavisla jak kdo cestuje ale jak se kdo chova ,ale neplenme tady vlakno  o Covidu ,,,ptal jsem se ciste na nazor o Vidni  

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

Lítat po světě neočkovaný je za stávající situace stejná pitomost jako třeba píchat kurwu bez gumy. 

Vec nazoru na covid ,ale porovnavat AIDS s Covidem je fakt pitomost ,jinak litam takhle druhy rok od zacatku vyhlaseni buzerace,  rousku nenosim , nebo jen abych nechytnul pokutu v dobe, kdy se po tom slo dost tvrde a porad nic  Ta pravdepodobnost nakazy  neni  uplne zavisla jak kdo cestuje ale jak se kdo chova ,ale neplenme tady vlakno  o Covidu ,,,ptal jsem se ciste na nazor o Vidni  

[/citace]

To nebylo srovnání, ale přirovnání. 

0 Citovat

@Ahmade Ahmade, tvoje citace citace diskusi velmi zpřehledňují...

0 Citovat

Liborku, to nikdo nepopírá, že při letu do Rakouska papírově jako tranzitní cestující nic nepotřebuješ, ale vysvětluj to na gatu rekyni, která si stojí za svým že prostě vakcinaci chce vidět a z jejiho pohledu přes to vlak nejede (a tak to fakt včera bylo) a letadlo za 20 minut odlétá, to už tam není prostor na nějaké licitace, a jestli tě nepustí do letadla tak bude hodně těžké si na místě pak stěžovat a zadat náhradu, to je analogie jako kdysi s těmi, co letěli do Švédska z Prahy a nepustili je. 

0 Citovat

Prodlouzeny vikend v polske casti Vysokych Tater, ubytovani v Zakopane a vylety do hor. Vse paradni, krasne pocasi, cestou tam a zpet v autobesech Flixbus rousky nikdo, ve vlacich take nikdo, v obchodech v Polsku rovnez bez rousek, vetsinou i personal, proste vse pripominalo stare dobre predcovidove casy, takze spokojenost. Jediny kaz byl, ze i takhle mimo prazdniny byly hory uplne narvane a vsude i na vzdalenejsi mista chodila uplna procesi, jak na vanocnim Staromaku. Cekal jsem to takhle koncem zari uz o neco volnejsi, ale nebylo. Vycurat se nekde za kleci, abych mel aspon 15 vterin klidu pro sebe a nikdo kolem mne neprosel, se mi povedlo 2x za den :-) .

0 Citovat

Prodloužený víkend v Jižním Tyrolsku, po cestě přespání v Mnichově, v hotelu chtěli vidět covid pas jenom letmo, v hospodě nic. V Itálii při ubytování pass chtěli taky, paní se omlouvala, že mají jinak vysoké pokuty, v hospodách nic. V obou zemích většina lidí nosí roušky v hospodě, když nesedí u stolu, je to sice pitomost, ale mají to tak. Jinak pohoda, na hranicích nikdo nikde, kromě Němců na A/D hranici v Kufsteinu na dálnici, ale jenom koukali do aut, asi hledali inženýry.

Nevím, jestli je potřeba nějaký formulář do Itálie, ale nic jsme nevyplňovali, po cestě zpět už vůbec ne;-)

0 Citovat

Mikirovi bych doporučil Island, na respirátory a roušky se tu absolutně kašle. Ale bez očkování 5 dní karanténa no :) Poprvé v životě snad souhlasím s Ahmadem, cestovat bez očkování je v současné situaci opravdu hloupost. Ale je to na každém :)

0 Citovat

@Jarda_10: Jsi na Islandu? Prý tam teď proběhla nějaká sněhová bouře, mizerné počasí...?

0 Citovat

včera návrat z černé hory - podgorica vídeň s wizz.. šel udělat on line check in, ale letenky k dispozici až u přepážky, letadlo skoro plné, do letadla chtěli respirátor. Sutomore - otevřeno tak 20-30% všeho, v neděli po obědě pláž celkem narvaná, jinak pohoda, moře v pohodě ke koupání, ceny skvělé, půjčení auta na letišti - přes rentalcars u Surprice - vyzvednutí mimo terminál, kde nás zavezli, dostali jsme Fabii, celkem poškrábanou ze všech stran - prý ale není problém... raději vše nafoceno, ale při vrácení fakt nebyl problém - ani se nedívali, jen dotaz zda jsme měli havárii, a ani nekontroloval palivo.., takže ok

0 Citovat

Letěla jsem takhle v pondělí z Řecka, očkovaná nejsem, a test jsem měla jen na cestu do Řecka, který beztak nekontrolovali. Na cestu zpět jsem si ho nedělala a nikdo ho nekontroloval v Řecku pri nástupu, a ve Vídni po příletu ho nechtěli po mě za doby corony nikdy. 

 

mikir napsal(a):

Tak si ctu tu Viden  ,vesmes jste ale vsichni ockovani  , zajimalo by me zda nekdo neockovany  risknul Viden  (prilet ) bez testu  Cim dal vic mam pocit ,ze Dublin uz nekontroluje ani na odletu ani na priletu nic  O vyplneni  priletoveho formulare mi nejde ,ten muzu mit jen nachystany a neodeslany ,ale s testem je to uz  horsi ,,,,podstrcit stary je dost risk a  priznat ze nemam ? Da se udelat antigen na letisti ve Vidni  ? Nebo koupit v CR samotest  a udelat pomoci videa  ? Porad to asi vyjde lip nez 35 euro coz stoji antigen v Dublinu na letisti  Ale Viden nejak uznava jen 24 hodin ? 

0