Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

VIE-SDR-VIE (Ryan). Ve Vidni kontrola BP, po priletu vsichni detailni nacitani spanelskeho QR, ocko/test nikdo videt nechtel. Zpatky jen BP, po pristani "transit".  Jinak Kantabrie/Asturias rousky venku ve meste snad 50-75% lidi. Horske chaty (Pico de Europa) nas bez predchozi rezervace ani nepustili dovnitr (bez ohledu na ockovsni/test). Hory krasne, celkovy dojem spise negativni.

0 Citovat

Potvrzuji, že v Řecku při odletu vyžadují covid pas, respektive v Soluni jej na odletu Řekyně chtěla vidět od dospělých, poté nám dala nějaký lísteček jako od šatny v divadle s číslem, které následně pochopitelně nikdo nechtěl. Taky by mne zajímalo, co by se dělo, kdybych neměl očkování. Byrokracie hadr. Ve Vidni po příletu jako obvykle zběžně kontrola id a tranzit. Jinak v Řecku roušky nikdo moc neřeší, na lodi ji nikdo neměl ani nechtěl, v restauraci taky ne, ani covid pas.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Jarda_10: Jsi na Islandu? Prý tam teď proběhla nějaká sněhová bouře, mizerné počasí...?

Počasí je opravdu nic moc i v rámci Islandu. Potkali jsme na ubytku Čechy pracující zde na stavbách a říkali, že to není normální. V autopůjčovně vyloženě varovali před blizzardem. Vítr opravdu velký, sněžilo i v Reykjavíku, kroupy se sluníčkem, pocitová teplota i -6 stupňů, vlézt v tomhle do hot springs je nadlidský výkon :D

Každopádně respirátory jen v letadle a na letišti, jinak zatím nikde. 

0 Citovat

Dík za info, letím v sobotu... na víkend je zatím relativně slušná předpověď - bez srážek, ale teploty okolo 5st. Tak snad se to bude dát.

0 Citovat

Prodloužený víkend v Maďarsku - cesta tam i zpět vlakem, kontroly nikde. V Maďarsku se roušky ani respirátory nikde povinně nenosí, testy ani covid passy nikde nepožadují. Tady svět v tuhle chvíli funguje normálně. 

0 Citovat

Vieden - Kisinev ... Nikoho nikde nic nezaujimalo ohladom covidu, pani na pasovke v Kisineve zaujimalo kde budem byvat (chcela vidiet rezervaciu z bookingu) a co som nepochopil, tak 3 minuty mi skumala pas s lupou (cisto novy vydany pred rokom, bez jedinej peciatky), este si aj kolegu nan zavolala 😁 

0 Citovat

Dnes Praha -Dublin kontrola dokladu o testu, prijezdoveho formulare atd. nulova jak v Praze tak v Dublinu zato pri vsupu u pasovky me nepustila dal dokud jsem si nenasadil respirator... Samozrejme jen co jsem prosel jsem ten hadr okamzite sundal a vzal si tu obycejnou rousku  stylem pod nos ,coz proslo az do letadla , kde me pak prochazejici zjevne novacek upozornil na nasazeni pres nos Udelal jsem mu na chvili radost , nez jsme vzletli ,pak uz klasika piti ,jidlo a do konce letu uz nejen pod nosem ,ale vubec ,stejne jako ted v buse do Corku Budu muset popremyslet ,zda vyhazovat penize za testy a otravovat se z nejakym PLF kdyz to nikdo pak nechce videt Samozrejme karantena byt nemusi

 

0 Citovat

Jsi borec Mikire. Tiše závidím...

0 Citovat

Viden ->Alicante (Lauda)

cestovali jsme tri (dva ocko, jeden test). Pri odletu vse potrebne nachystano, ale videt chteli jenom BP.  V letadle tri hodiny šikany ve stylu "mejte na sobě cokoliv, ale budete to mit až pod obočí". 

V Alicante venku nikdo nic nechtěl, ale prekvapivě pro mě, to nosí hodně lidí, vevnitř tak nějak na půl žerdi v pohotovostní poloze a občas někdo zařval "fejs máááásk", tak se to nasadilo a jedeme dál.

Občas něco zavřeno, ale vše potřebné funguje.

Alicante -> Viden (Lauda)

Na zpáteční cestu jsme chystali jenom BP a naprosto to stačilo, nikdo nic jineho videt nechtel. V letadle posadka par lidi upozornila na "fejs mááásk", ale po par pokusech to vzdali. Ve Vidni "tranzit" a domu.

0 Citovat

Mikir, ved ty na palube prejes a prepijes viac ako za business class :D

0 Citovat

Coby tolko prepil a prejedol. Ako spravny cesky turista ma so sebou pastetu za kacku z domu a vodu zo zachodu :)

0 Citovat

kym ta pasteta nie je zo zachoda tak pohoda

0 Citovat

no mě už v tom letadle unavují ty buráky, kdo to má pořád žrát kvůli tomu debilnímu hadru :D

0 Citovat

26.9 VIE- ATH  Ve VIE nikdo nic nechtěl vidět kromě BP, v ATH kontrola od vojáku, zda máme jejich PLf, běžný pohled a šlo se dál. V ATH roušku/respirátor skoro nikdo neměl, nosila pouze obsluha...

VIE- JTR nikdo nic nekontroloval, ani na ceste zpět. JTR roušku/respirátor měla taky pouze obsluha...

30.09 ATH - VIE v ATH nikdo nic nechtěl vidět, kromě OP a BP( je pravda, že já měl od FR v boarding passu nahraný omylem řecký příletový formulář :D nevím, co by dělali kdybych neměl nic... ) ve VIE ukázka pouze OP a lístku na vlak s kouzelným slůvkem "Czechia" :D 

0 Citovat

tonic ,neboj  jedny lasagne nez vychladnou a jedno capucino  me nezrujnuje a sebou jsem mel jeste pepsi ,navic byli to zjevne novacci vcetne pilota  podle celkem tvrdeho pristani .to upozorneni ze si mam  nasadit rousku poradne to bylo jem pred vzletem  jinak uz pak klidek -)

0 Citovat

@mikir - tvrdé přistání automaticky neprozrazuje nováčky v kokpitu, může k němu mít důvod i zkušený pilot.

0 Citovat

Ahojte, nevite nekdo jak je to s turistikou na Novem Zelandu? Nebo s jakym papirem, vymluvou se tam dostat pres (nasu) zimu? :) Dik 

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

@mikir - tvrdé přistání automaticky neprozrazuje nováčky v kokpitu, může k němu mít důvod i zkušený pilot.

Ano ,ale myslim ze vzhledem  k mnozstvi naletanych letu trosku uz poznam i jako pasazer, kdyz sedi za kokpitem nekdo zkuseny ,nebo je to novacek ,netvrdim ,ze to tak bylo ale obsluhujici steward byl novacek zcela jiste ,nejde o tu rousku co jsem zkritizoval ,ale jak kontroloval zapnute pasy i zavazadla pod sedadly ,je fakt ,ze jsme pristavali za dost mizerneho pocasi   Celkove ale i behem letu nepusobili jako zkusena obsluha v kabine vsichni ,tak jsem to mozna trosku podvedome vztahnul i na piloty 

0 Citovat

@Indilqa: Na Nový Zéland tuto zimu raději zapomeň. Více jsem napsal sem:

https://www.cestujlevne.com/disk...strana-103

0 Citovat

Minulý týden návrat z Turecka. Na cestě tam na odbavení kontrola certifikátů (všichni jsme byli očkovaní). 

V Turecku v hotelu roušky jen personál (a poměrně poctivě to dodržovali), hosté vůbec. Jídlo vydával personál, nebylo možné si sám naložit na talíř, vše bylo za skleněnými vitrínami. Ale to nebyl moc problém, naložili na talíř podle přání. 

V obchodech roušky jak kdo, nebyly personálem nějak vyžadovány.

Na cestě zpět na letišti v Turecku kontrola opět certifikátů. Po příletu v Praze před pasovkou kontrola vyplněnosti příletových formulářů - to ale byla velká komedie. Chtěli jen vizuálně vidět nějaký QR kód bez jakéhokoliv ověření. Kdybyste ukázali QR kód nějaké platby, byly by holky spokojené a dalo se projít. Takže tahle kontrola v Praze byla fakt fraška.

0 Citovat

Madeira s TAP s přestupem v Lisabonu. Jde udělat online checkin na všechny segmenty, nicméně v Praze na přepážce jsme stejně dostali papírovou palubku, která v gatu slouží jako doklad, že dotyčný byl zkontrolován. V Praze jen kontrola očkování, žádné zkoumání finální destinace. TAP sice všude píše že na tranzit v Lisabonu je potřeba vyplnit online přiljezdový formulář pro pevninské Portugalsko - Absolutní ztráta času, nikdo to nechtěl vidět. V letadle Praha Lisabon rozdávali papírovou verzi, kdo chtěl si vzal a vyplnil, vybírali zase zpátky. Na Madeiře na čtení QR kódu na Madeira safe. Roušky ve vnitřních prostorech, venku místních tak 20-30%, nikdo aktivně nevyžaduje. Kontrola očkování při checkinu do hotelu (Včetně vypisování typu vakcíny a data druhé dávky) a na lodi na Porto Santo. Jinak pohoda, turistů dost, poměrně problém s parkováním na exponovaných místech u levád a na konci na poloostrově Sao Lourenco. Zpět – na letišti ve Funchalu kontrola vyplnění příjezdového formuláře do ČR, stačí ukázat QR kód. Na přestup v Lisabonu není nic potřeba, v Praze potvrzuji, že stačí ukázat opět ten samý QR kód vizuálně, žádné načítání, nebo zkoumání detailů.

0 Citovat

Tak já mám z Turecka (Istanbul, Kapadokie) úplně opačnou zkušenost. Návrat 26. 9. Roušky snad jen v letadle. (Anadolujet pořád buzerovali za roušky pod nosem, Pegasus to bylo jedno).

Jinak nikomu nikdy nevadilo že jsem roušku neměl a ani jsem moc lidi s rouskama neviděl s výjimkou metra v IST. Cestou zpet (PRG) checkin online a nikoho nic nezajímalo 

0 Citovat

Milan V napsal(a):

Madeira s TAP s přestupem v Lisabonu. Jde udělat online checkin na všechny segmenty, nicméně v Praze na přepážce jsme stejně dostali papírovou palubku, která v gatu slouží jako doklad, že dotyčný byl zkontrolován. V Praze jen kontrola očkování, žádné zkoumání finální destinace. TAP sice všude píše že na tranzit v Lisabonu je potřeba vyplnit online přiljezdový formulář pro pevninské Portugalsko - Absolutní ztráta času, nikdo to nechtěl vidět. V letadle Praha Lisabon rozdávali papírovou verzi, kdo chtěl si vzal a vyplnil, vybírali zase zpátky. Na Madeiře na čtení QR kódu na Madeira safe. Roušky ve vnitřních prostorech, venku místních tak 20-30%, nikdo aktivně nevyžaduje. Kontrola očkování při checkinu do hotelu (Včetně vypisování typu vakcíny a data druhé dávky) a na lodi na Porto Santo. Jinak pohoda, turistů dost, poměrně problém s parkováním na exponovaných místech u levád a na konci na poloostrově Sao Lourenco. Zpět – na letišti ve Funchalu kontrola vyplnění příjezdového formuláře do ČR, stačí ukázat QR kód. Na přestup v Lisabonu není nic potřeba, v Praze potvrzuji, že stačí ukázat opět ten samý QR kód vizuálně, žádné načítání, nebo zkoumání detailů.

Takže MadeiraSafe QR kód kontrolovali až na Madeiře?

0 Citovat

Přesně tak, v Praze nikoho nezajímal a v LIS pípli u gatu jen BP

0 Citovat

Díky, díky:) Mám s tím jejich MadeiraSafe kódem jen potíže, jelikož stránka na jeho vygenerování příliš nefunguje.

0