Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

mam pocit ze znovu sa dostaneme do cias, ked som v polovici 90. rokov navstivil San Marino a tam vsade napisy: "CESI, SLOVACI, NEKRADNITE"

0 Citovat

Vídeň - Palma de Mallorca - Vídeň... ve Vídní kontrola pouze boarding listu, po přistání v Palmě kontrola jen jejich QR codu, při odletu kontrola boarding listu a pasu, ve Vídni klasika... slovo tranzit a za 10 min z letiště venku. V Palmě živo, hodně něměckých a anglických turistů, roušky venku skoro nikdo, ani místní, vevnitř důsledně všichni. Kontrola očkování či covid pasu NIKDE

0 Citovat

Vikend v Malaze. Nejprv cesta ze severu Cech na letiste Viden, pres Bratislavu. Ve vlaku na Slovensko bez kontrol. Pak nocnim busem Slovak Express z Bratislavy na letiste do Vidne. Kupodivu po prekroceni hranic do Rakouska sjel bus na nejake dalnicni kontrolni stanoviste a do autobusu nastoupili rakousti policajti a kontrolovali lidem covid pasy. To me prekvapilo - vsichni jeli na letiste a logicky odletali z Rakouska pryc a tranzit je povolen i bez testu, tak proc ta kontrola... Provedli to ale rychle a ani ne u vsech cestujicich.

Ve Vidni (let s Wizzair) jen kontrola BP na gatu, nic vic, ani OP.

V Malaze mereni teploty, kontrola prijezdoveho formulare a covid pasu. Rousky v ulicich tak 20 procent lidi, v ulickach v centru o neco vice. Pocasi nadherne, 22 ve stinu a zcela jasno, kratasy, tricko - luxus!

Odlet z Malagy s Ryanair do Prahy - pouze kontrola obcanky a BP na gatu. Vytahl jsem z penezenky omylem obcanku male dcery (cestoval jsem sam), kde je focena, kdyz ji bylo 5 let. Pani koukla, nevsimla si toho a uctive podekovala. Az pak jsem to zjistil, kdyz jsem OP daval zpet do penezenky.

Na priletu v Praze kontrola vubec zadna.

 

0 Citovat

Viedeň-Tenerife - cesta autom na letisko, na Rakúskych hraniciach kontrolovali poctivo očkovanie. Vo Viedni na letisku už nič len BP. Lietadlo úplne plne, po vystúpení na Tenerife kontrolovali španielsky QR kód... na Tenerife úplne plno, som tu tretí krát ale toľko ľudí som tu ešte nezažil. Týždeň pred odletom sa nám nepodarilo nájsť jedine volne auto... Rúška nosia vo vnútri, vonka minimum ľudí.

Lod z Tenerife na El Hierro - kontrolovali iba ID a lístok na lod, inak nič iné...

0 Citovat

A co kdybych nemel ani ockovani (nemam) a ani test? Na letiste by me meli jakozto tranzit pustit i bez techto dokumentu. Pochopili by to, ze takove je stale jeste platne pravidlo? A proc primo kontrolovali covid pasy v nocnim autobusu Bratislava - Viden letiste (viz muj prispevek vyse), to uz nechapu vubec, kdyz se cesta na letiste povazuje za tranzit a nic neni potreba...

0 Citovat

Před týdnem jsme se vrátili z Brazílie, letěli jsme z Prahy přes Frankfurt. V Praze nám kontrolovali test, v Německu test a vyplněný brazilský formulář, v Brazílii nic 😅. Akorát teda v Riu po nás na dvou místech chtěli očkovací certifikát (nevím, co by bylo, kdybychom ho neměli). Roušky celkem nosí, protože se čerstvě vyhrabali z nejhoršího, ale po ostatních to úplně nevyžadují - my nosili roušky ve vnitřních prostorech a MHD.

Jinak ale samotný zážitek, ač jsme toho projeli a viděli strašně moc, byl trochu zklamání (hlavně Rio - hnusný počasí, z vyhlídek jsme viděli tak maximálně mlhu, všude v ulicích smrad, špína a bezdomovci :(), nebude to holt moje oblíbená jihoamerická destinace 💁‍♀️.

0 Citovat

@suomi.finland - pravdepodobne kontrolujú a kto nemá, tak sa opýtajú prečo.. lebo veď ten autobus pokračuje ďalej do Viedne, nemusí každý ísť na letisko.

0 Citovat

Dnes Praha - Bergamo s Ryanairem bez kontroly čehokoliv kromě BP. Pak do Marrakeshe ve frontě chtěli vidět očkování (nebo test) včetně kontroly jména na něm a po příletu nejdřív vybrali formulář (lépe vyplnit předem) a později u schodů letmo zkoukli ockovani. Byla dlouhá fronta na pasovce přes množství otevrenych prepazek (necelá půlhodina), kde se mě ptal i na adresu ubytování. To jsem vyplnil do dříve odevzdaného papíru a nepamatoval si celé, ale nakonec stačil název obce a popsat směr a příště to prý mám znát přesně. Rezervované jsem neměl nic a bez internetu (karta za 10 eur koupena až následně) bych název nenašel. Letadla téměř nebo úplně plná, ale místo na batůžek nahoře bylo. Jsem zvědavý, jak dlouho vydržíme na seznamu A, ale s tímto pohodovým přístupem bych se nebál jet ani po přeřazení na B. Jen aby nezrušili i lety z Vídně podobně jako z Německa těm, co je chtějí využít.

0 Citovat

vignette napsal(a):

Před týdnem jsme se vrátili z Brazílie, letěli jsme z Prahy přes Frankfurt. ...

Jinak ale samotný zážitek, ač jsme toho projeli a viděli strašně moc, byl trochu zklamání (hlavně Rio - hnusný počasí, z vyhlídek jsme viděli tak maximálně mlhu, všude v ulicích smrad, špína a bezdomovci :(), nebude to holt moje oblíbená jihoamerická destinace 💁‍♀️.

Tak za zklamání z hnusného počasí a mlhy Brazílie jistě nemůže. Nějaká ta špína se najde přece téměř v každé metropoli. A třeba zrovna bezdomovců jsem viděl více ve Vancouveru nebo v San Franciscu než v takovém centru Ria.

Podle tohoto hodnocení by mě snad i zajímalo, co vše jste projeli a viděli?! Díky.

0 Citovat

tonic napsal(a):

@suomi.finland - pravdepodobne kontrolujú a kto nemá, tak sa opýtajú prečo.. lebo veď ten autobus pokračuje ďalej do Viedne, nemusí každý ísť na letisko.

Diky za nazor, obecne to asi tak nejak bude. Ale zrovna tento spoj ve 3:00 rano z Bratislavy jel pouze na letiste, kde koncil. 

0 Citovat

K tym kontrolam je to jednoduche.

Rozkaz znel jasne. Nesmi projet za zadnou cenou.

Takze vojaci su v tom nevinne :)

0 Citovat

@suomi.finland - tak oni to beru rad za radom. A keby si to chcel brat uplne do extremu, na letisku mozes prestupit na S-bahn a hned si vo viedni >D

0 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

...všem, kdo by chtěli kopírovat moji trasu, doporučuji vzít to z Marakéše přes Carrefour v Agadiru. Lepší "cukrárnu" tady těžko najdete 🍸🙏😁


Z Katčina popisu i z cestopisu ze Západní Sahary by se mohlo zdát, že je to jediné místo v Agadiru, kde se dá koupit alkohol, naštěstí to tak není. V Carrefouru jsem nebyl, tak nemůžu zhodnotit místní nabídku, ale v Uniprix mají dost velké oddělení s alkoholem a pár marockých vín pod 100 Kč tu taky sehnat jde (mají i vývrtky!!) a mají dokonce i masné výrobky z vepřového, tavené sýry, oblečení, kosmetiku, suvenýry a podobné zbytečnosti. https://goo.gl/maps/hGt88kN34P3tdeqD7 Další slušný obchod s chlastem je zde https://goo.gl/maps/1rewR8kRB39pme4Y6 ale věřím tomu, že by se jich našlo víc (nehledal jsem).

0 Citovat

otazka je skor, kde sa da kupit chlast za normalne ceny na juh od Agadiru :)

0 Citovat

Víkendová Boloňa z Prahy na otočku. V Praze na odletu postačil pouze BP a občanka. Po příletu žádné kontroly a rovnou na Marconi Express. Na cestě zpět do Prahy dvojitá kontrola green pasu (ale bez skenování), BP a občanka. Na příletu v Praze milá paní se starším pánem se pouze podívali, a když viděli QR na příjezdovém formuláři, tak pouštěli dál. Dobrá polovina lidí prošla bez povšimnutí.

Jinak v Boloni si člověk nikde uvnitř restaurace/bistra nesedl bez kontroly green pasu.

0 Citovat

Istanbul… tam ockovaci certifikat + vyplneni turecky prijezdovy formular, po priletu do Istambulu nic. Na HES kod jsme se vysrali a jezdili tagama. Na pamatkach vsude fronty a cekacka cca 30minut… jak jsem si zvykl za covidu na vstupy bez front, tak jsme se na vsechno vykaslali a vzdy dosli jen k pamatce, udelali par fotek a zase sli. Bazary fajn, kvalita u textilu vesmes shit, ale muzete zkusit sve umeni smlouvani. Caje a koreni super… hlavne teda safran je pecka. Obed/Vecere pro dva v bistru vcetne piti do 200kc. Benzin cca 18kc/l kdyby nekdo pujcoval auto. Cena taxi cca 8kc/km. Let zpatky pouze prijezdovy formular po pristani. Have fun

0 Citovat

b3t0n napsal(a):

Víkendová Boloňa z Prahy na otočku. V Praze na odletu postačil pouze BP a občanka. Po příletu žádné kontroly a rovnou na Marconi Express. Na cestě zpět do Prahy dvojitá kontrola green pasu (ale bez skenování), BP a občanka. Na příletu v Praze milá paní se starším pánem se pouze podívali, a když viděli QR na příjezdovém formuláři, tak pouštěli dál. Dobrá polovina lidí prošla bez povšimnutí.

Jinak v Boloni si člověk nikde uvnitř restaurace/bistra nesedl bez kontroly green pasu.

Divim se, proc na odletu v Bologni kontrolovali covid pas. Z Bologni se mam vracet do Prahy za dva tydny v nedeli 28.11. (vecerni let s Ryanair) a pokud zustane Italie pro ceskou vladu oranzova (jako je tomu uz nekolik tydnu), tak neni pred cestou do Prahy zadny test nebo ockovani nutne.

Ja totiz ockovan nejsem a nerad bych mel na odletu nejake necekane problemy, tak se ptam. Budu mit sice antigenni test udelany pred cestou do Italie, ale ten uz pri nedelnim odletu zrejme ztrati svou casovou platnost. Myslim ale, ze ze zelenych a oranzovych zemi nemaji na odletu do CR zadne covidove dokumenty vyzadovat. Vcera na letu z Malagy do Prahy take nechteli nic. Povinnost mit test uz pred cestou plati pouze z cervenych zemi.

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Divim se, proc na odletu v Bologni kontrolovali covid pas. Z Bologni se mam vracet do Prahy za dva tydny v nedeli 28.11. (vecerni let s Ryanair) a pokud zustane Italie pro ceskou vladu oranzova (jako je tomu uz nekolik tydnu), tak neni pred cestou do Prahy zadny test nebo ockovani nutne.

Ja totiz ockovan nejsem a nerad bych mel na odletu nejake necekane problemy, tak se ptam. Budu mit sice antigenni test udelany pred cestou do Italie, ale ten uz pri nedelnim odletu zrejme ztrati svou casovou platnost. Myslim ale, ze ze zelenych a oranzovych zemi nemaji na odletu do CR zadne covidove dokumenty vyzadovat. Vcera na letu z Malagy do Prahy take nechteli nic. Povinnost mit test uz pred cestou plati pouze z cervenych zemi.

Je to nejspíše dáno tím, že v rámci Itálie musíš mít při nástupu do letadla/dálkový vlak green pas, ať letíš/jedeš kamkoliv. Respektive tuhle informaci jsem postřehl někde v médiích mezi bambilionem dalších zpráv. Ale neber mě doslova, jak spíše podnět k ověření :)

0 Citovat

Let Londýn - Dublin - Londýn, v Londýně nekontrolovali kromě BP nic, ani pas. Na zpáteční cestě na letišti v Dublinu byly odpoledne hodinové fronty na security a chtěli opět jen BP, na pas ani nekoukla. Na Gatwicku nic, ani kontrola pasu, zvláštní.

Ve všech hospodách v Galway i Dublinu skenovali důkladně covid pass, dokonce i na vánočních trzích v Galway, při vstupu do akvária a při vstupu do Guinness brewery. Bez toho tam nepouštěli, nepouštěli ani s negativním PCR testem. Bez covid passu se ale dalo sedět venku na zahrádce. Počasí bylo přijemných 14 stupňů a vůbec nám nepršelo. Podařený listopadový výlet.

0 Citovat

@suomi.finland 

Tak ono ti občas v Itálii ani to očkování nepomůže, když trefíš na .... a nemáš test.

https://www.independent.co.uk/tr...57875.html

0 Citovat

Dám sem aktuální fotku výhledu od stolu restaurace Auberge Achahoud severně od Ait ben Haddou. Je to krásné údolí bez turistů s úzkou asfaltkou viz další fotky.


img-20211116-142816.jpg
img-20211116-134350.jpg
img-20211116-132340.jpg

0 Citovat

Budapest - Catania, bez zadrhelov, covidpass ani ITA PLF sa nekontrolovali. Slnecno a luxusnych 24 stupnov, cize pre nas na tricko a domaci uz v paperovych bundach. Paradny ulet z tej nasej SR antivaxer covidmanie, v Catanii sa to moc neriesi, ale ludia tu v tomto vyzeraju byt zodpovedni. 

0 Citovat

Vídeň - Lisabon - Vídeň s Wizzairem

Cesta tam: absolutně žádná kontrola (jen BP) ani ve Vídni ani v Lisaboně, nechtěli ani jejich příjezdový formulář, jen měření teploty (ale týpek u PC nedával ani pozor). Letadlo úplně plné, nutné respirátory - napomínali když někdo neměl. V Lisaboně nebylo přehnaně turistů, příjemné teploty okolo 20 stupňů, roušky ve vnitřních prostorách. Cesta zpět: Kontrola dokladů a BP (přítel ukazoval i očkování, já ne), ve Vídni stačilo ukázat českou občanku a pustili nás.

 

0 Citovat

@suomi.finland , drzim ti palce ,jsi zrejme jako uz jeden z mala ,stejne jako ja neockovany a uzivas  si  cestovani jako pred covidem  V podstate ti jako ceskemu obcanovi  nemaji co branit v navratu do vlasti , mohou te prinutit k testu ,snad i ke karantene ,ale az na ceskem uzemi ,tedy na letisti ,soud jim to testovani pred odletem smetl  ze stolu ,bohuzel letecke spolecnosti si porad mohou vyhradit sva pravidla ,ale vesmes uz odlisna  nez ten ktery stat  ma  nevyzaduji , ale jak pise Martin na blbce co si potrebuje dokazovat svoje ego narazis vsude .

Litam o mnoho mene nez ty  (letos  bophuzel jen 12 jednotlivych letu zatim ) ale pokazde jsem vyhodil penize  za  nesmyslny  test , ktery pak  koikrat uz nikdo nechtel videt Jasne me rozhodnuti ze odmitam ockovani ...

0 Citovat

Michaela _26 napsal(a):

Letadlo úplně plné, nutné respirátory - napomínali když někdo neměl.

Respirátory? Snad stačí roušky, ne?

https://wizzair.com/cs-cz/inform...-cestovani

0