Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Pokud je let z nebo do Vídně, tak jsou povinné respiratory a někdy to vyžadují dost nekompromisně. Už jsme pár lidem respirator dávali, aby je pustili přes boarding.

Mají to na stránkách a přijde ti to i do mailu:

All passengers travelling to Austria must wear a breathing-mask of FFP-2 or higher protection class without an exhalation valve during the flight in the aircraft cabin, in all Austrian airports and public transportation. .. mandatory form to be filled out before departure!

0 Citovat

Díky za info, ještě, že nelítám z Vídně a do US letím se Swiss, v C snad moc prudit nebudou. Mít respirátor na dálkovce, tak mě trefí🙃 Nanoroušky by Rakušáci asi neuznali, co?

0 Citovat

Nanoroušky nevím, ale na palubě už nikdo neprudil, když jsme si respirator zase vyměnili za normální roušku. 

0 Citovat

Ne že bych se odněkud vracel, ale možná někdo plánuje Arménii, kde teď jsem - Azerjbáždán dnes zaútočil na arménskou hranici v Syuniku poblíž města Sisian (i jinde), Rusové zatím "vyjednali" příměří, jestli bude Azerjbájždán nějak pokračovat, se neví. Týká se zajména cesty do Tatevu.

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Díky za info, ještě, že nelítám z Vídně a do US letím se Swiss, v C snad moc prudit nebudou. Mít respirátor na dálkovce, tak mě trefí🙃 Nanoroušky by Rakušáci asi neuznali, co?

 

Také jsme letěli se Swissem do US, roušky  byly v pohodě, ale důsledně je vyžadovali i na tom dlouhém letu. 

0 Citovat

tereza-c napsal(a):

Také jsme letěli se Swissem do US, roušky  byly v pohodě, ale důsledně je vyžadovali i na tom dlouhém letu. 

Díky za info, rouška mně nevadí, buď budu popíjet nebo se natáhnu klidně s rouškou.

0 Citovat

Vídeň lisabon. Další den lisabon ponta delgada..vše s ryanair..Vídeň pondělí dopo dost lidí ale lounge v pohodě..tak plný z poloviny.. stihl jsem snídaní I oběd- mění to v 10.45... při gatu jen letenka. V Lisabonu bez kontroly. 100% se vyplatí jízdenka na 24 hodin- za 6.50. V ceně byla i ta 2-minutova tramvaj z vyhlídky  R. de São Pedro de Alcântara, jinak cena 3.80! A i výtah Santa Justa..cena jinak snad přes 5 euro.!! Z Lisabonu na azory jen letenka a pas. Celkem plné letadlo. Přílet na azory-jen kontrola covid pass. Jinak nic..

0 Citovat

borekj.jan napsal(a):

Ne že bych se odněkud vracel, ale možná někdo plánuje Arménii, kde teď jsem - Azerjbáždán dnes zaútočil na arménskou hranici v Syuniku poblíž města Sisian (i jinde), Rusové zatím "vyjednali" příměří, jestli bude Azerjbájždán nějak pokračovat, se neví. Týká se zajména cesty do Tatevu.

 

Včera sme to práve riešili, je možné že tam pôjdeme znovu začiatkom roka a že by sme skúsili vybaviť vstup do Stepanakertu. No ale tam sa fakt môže zomlieť hocičo. Pred vojnou sa plieskali na hranici karabach-azerbajdzan, ďaleko od všetkého, no teraz je to fakt blízko

0 Citovat

VIE-TFS-VIE tam kontrola jen BP, zpět BP i ID, de facto jako za starých dobrých časů. Žádné COVID dokumenty. Roušek už se asi nezbavíme. Tranzit ve Vídni beze změny.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Tak za zklamání z hnusného počasí a mlhy Brazílie jistě nemůže. Nějaká ta špína se najde přece téměř v každé metropoli. A třeba zrovna bezdomovců jsem viděl více ve Vancouveru nebo v San Franciscu než v takovém centru Ria.

Podle tohoto hodnocení by mě snad i zajímalo, co vše jste projeli a viděli?! Díky.

Mám srovnání už s hodně metropolema a od Ria jsem měla velký očekávání, bohužel nenaplněný. Dole v Riu by se mi asi nelíbilo ani za hezkýho počasí, ale je fakt, že kdyby na vyhlídkách bylo hezky, určitě by to dojem vylepšilo :). Jinak se obávám, že situace s bezdomovcema se během pandemie zhoršila, aspoň to říkali místní. A smradlavější město jsem vážně možná nenavštívila.

Jinak jsme stihli nakouknout do šesti brazilských států, kromě Ria jsme byli v Sao Paulu (to mě naopak mile překvapilo, moderní a čistý město), Fortaleze (radili nám, ať po setmění radši nevylejzáme z hostelu), Jericoacoaře, Ubajaře, Parnaibě, Atins, Barreirinhas, Sao Luis, Salvadoru (super!) a Lencois (moc pěkný, udělali jsme několik výletů po okolí, třeba k 2. nejvyššímu vodopádu světa).

Problém s Brazílií jsem měla, protože nikdo nemluví anglicky, všude se vyžaduje CPF (brazilský ID, často se bez něj nedá koupit ani lístek na bus online) a vůbec to není moc tourist friendly : ). Ale jsem samozřejmě ráda, že jsem tam byla, a pár měst a zážitků bylo super.

0 Citovat

[citace="Nuny "]

Díky za info, ještě, že nelítám z Vídně a do US letím se Swiss, v C snad moc prudit nebudou. Mít respirátor na dálkovce, tak mě trefí🙃 Nanoroušky by Rakušáci asi neuznali, co?

Nano nám ve Vídni uznat nechtěli, sice jsme to nakonec nějak ukecali, ale za ty potíže to nestojí, za mě příště respirátor.  

0 Citovat

[citace="Eda Novak"]

Istanbul… tam ockovaci certifikat + vyplneni turecky prijezdovy formular, po priletu do Istambulu nic. Na HES kod jsme se vysrali a jezdili tagama. Na pamatkach vsude fronty a cekacka cca 30minut… jak jsem si zvykl za covidu na vstupy bez front, tak jsme se na vsechno vykaslali a vzdy dosli jen k pamatce, udelali par fotek a zase sli. Bazary fajn, kvalita u textilu vesmes shit, ale muzete zkusit sve umeni smlouvani. Caje a koreni super… hlavne teda safran je pecka. Obed/Vecere pro dva v bistru vcetne piti do 200kc. Benzin cca 18kc/l kdyby nekdo pujcoval auto. Cena taxi cca 8kc/km. Let zpatky pouze prijezdovy formular po pristani. Have fun

 

Formulář v letadle jsme vyplnili zbytečně, v Rakousku je potřebný pouze tehdy nejedná li se o tranzit. HES kód je jednoduchý a je to hned hotovo, po městě je nejlépe jezdit tramvají nebo metrem.  

0 Citovat

Petr Mach napsal(a):

Nano nám ve Vídni uznat nechtěli, sice jsme to nakonec nějak ukecali, ale za ty potíže to nestojí, za mě příště respirátor.  

Dík za info, já teď z Vídně neletím a v ZRH a na palubě Swiss normální rouška stačí, v Praze bude nano asi v pohodě, nicméně do kapsy si raději respirátor vezmu.

0 Citovat

Ahoj, dnes jsem dojela Vídeň-Barcelona-Vídeň. 

V sobotu v noci jsem jela SK-AT hranice, vojákovi jsem ukázala boarding pass že jedu na letiště, v pohodě mě pustil, pak jsem si všimla že tam nešel vidět ani datum..

Ve Vídni v 5 ráno mrtě lidí, kdybych neměla fast track, tak to asi za půl hodiny nedám. 

Nikdo žádné dokumenty nekontroloval, jen Boarding pass. V Barceloně akorát chtěli QR kód jejich formuláře. Za celou dovolenku jsem ani jednou nemusela vytáhnout Covid pass.

Cesta zpět taky pohoda, ve Vídni tranzit, na SK-AT v Bergu nikdo, takže pohoda lahoda.

 

Jen by mě zajímala jedna věc.. měla jsem v Ryanair checkinu i španělském formuláři nahraný certifikát o prodělání covidu. To jim nějaký systém automaticky zčekne při tom nahrávání, že ten formulář je vůbec platný? Nebo tam člověk může nahrát i fotky z dovolené..? :D Když se pak pípne BP při nástupu do letadla, personál to nějak upozorní že tam nemáte nahraný certifikát a bude to chtít ukázat ručně zvlášť? Nejak mi není jasné jak tohle funguje. Že prostě po mně nikdo nic nikde nechtěl..

 

0 Citovat

Do aplikace Ryanairu můžete nahrát cokoliv... Je to pouze uložiště, které slouží pouze cestujícímu.

0 Citovat

Minulý týden Vídeň-Malága zpět Malága-Palma de Mallorca-Vídeň. Za celou trasu nikde po mně nikdo nechtěl vidět covid pass, všude jsem si vystačil jen s BP a pasem. Navštívili jsme i Gibraltar a tam stačil taky pouze pas. Jinak všude v uzavřenejch prostorech roušky. Celkově pohodovej trip bez zbytečný buzerace :-)

0 Citovat

tonic napsal(a):

Včera sme to práve riešili, je možné že tam pôjdeme znovu začiatkom roka a že by sme skúsili vybaviť vstup do Stepanakertu. No ale tam sa fakt môže zomlieť hocičo. Pred vojnou sa plieskali na hranici karabach-azerbajdzan, ďaleko od všetkého, no teraz je to fakt blízko

Máš nějaké bližší info, jak se tam dá dostat? Moje jediné info je, že člověk žádá přes Artsakhsškou (spíš se to asi píše jinak :D) ambasádu/konzulát v Jerevanu, která to musí projednat s Ruskem, a víza téměř neudělují.

0 Citovat

Česky arcašskou. Arcach. 

 

0 Citovat

No mám dve verzie, vraj sa dá akože online 

http://www.nkr.am/en/visa

A druhý zdroj že len osobne na konzultáte v Jerevane, no to treba ísť do Arménska na týždeň aspoň

 

 

0 Citovat

Zdravím, můžu se optat na co nejčerstvější postřehy k cestování na Maltu a zpět? Je mi známo, že vstup pouze pro plně očkované (což není problém), že dle zdejších diskutujících důkladně kontrolují formulář hned po příletu a že dokonce na cestu zpět musíme na odbavení, ač cestujeme jen s příručním zavazadlem (WTF?!). Zapomněla jsem na něco? Nezavádí reálně (na MZV nic nového) nějaké další formality v souvislosti s rostoucím počtem pozitivně testovaných v ČR? Před 2 týdny bych se tak "hloupě" neptala, ale mám pocit, že se dostáváme na black list mnohých zemí, tak už úplně nespoléhám na to, že vždy jen vyplním formulář a letím. Díky všem za reakce!

0 Citovat

Minulý pátek jsem letěla z Vídně do Billund. Ve Vídni po nás nechtěli nic, v Dánsku pohoda, testy jsou všude dostupné zdrama jak pro obyvatele Dánska, tak pro cizince (antigen i PCR). Při návratu po nás v Billundu nechtěli nic, v Rakousku po příletu vojáci kontrolovali test (stačil antigen) a zjišťovali, zda zůstáváme v Rakousku. Poté, co jsem řekli pouze tranzit, nás nechali projít.

0 Citovat

KTW-LPA-KTW : na letišti KTW kontrola Tečky a španělského QR, LPA kontrola jejich QR. Zpátky v KTW kontrola Tečky. V letadle Poláci sranec na roušky, ale na GC v uzavřených prostorách VŠICHNI roušky přes ústa i nos! Místní dokonce i venku...

0 Citovat

Na Kanárech se s rouškama zbláznili, nosí je všude a navíc securiťáci na Tenerife je důrazně vymáhají na autobusových zastávkách a to i přesto že to není uzavřený prostor. Chtěl jsem se napít a hned přispěchal, že jestli chci pít, mám jít na ulici. Blbec. 

0 Citovat

No a kolik tam mají nakažených a na kyslíku v nemocnicích?

0 Citovat

Zrovna sedím v Lisabonu a vracíme se z Mexika (Cancún atd).

Nevím tam nikoho nic nezajímalo, ani v Portugalsku, ani v Mexiku (ale nečekaně jsme přistáli v Meride, tak za Cancún nemůžu mluvit).

Na to jak se mluví, že Mexiko na Covid kašle, tak opak je pravdou. Všichni nosí roušky, někteří i v uzavřené helmě na motorce. Mexičani bez vyjímky, ale po nás to nikdo na ulici nevyžadoval. Naopak skoro každý vstup do obchodů a restaurací hlídač u dveří, co změří teplotu a dá gel na ruce.Rousky povinné. Někdy ale absurdní situace, kdy moknu na dešti, protože lovim roušku, pak je pustí dovnitř a jen přejdu za řetěz/provaz si ji sundám a čekám u šlo na jídlo a všichni už jsou v klidu. Ale nijak to neobtezuje.

 

Při odletu nebylo možné získat boarding pass on-line a musel se vyzvednout na přepážce kde zároveň kontrolují covid pass. Jinak testy stojí v Playe okolo 2400 pessos PCR a 800 ant. 

 

Před secure ještě znovu vyplnit Covid formulář do Mexika (?) buď on-line, nebo na papírky. Jednou letmo zkontrolují před secure.

 

Formuláře do Portugalska rozdávali na palubě. Kdo řekl, že ho ma už on-line nemusel nic pak ty papírové zase vybírali před přistáním a opět strávili říct jen, že je online a nikoho nic nezajímalo. Na letišti jen pasovka, žádné omezení. Mělo jsme delší přestup, takže jsme si zašli do města, což by údajně nemělo být možné. Ve městě si jako u nás ( co si pamatuju). Na ulici většina bez, v obchodech ,metru atd. všichni.

Roušky vs respirátor nikdo neřešil. Vidím kolem sebe všechno možné. Já mám chirurgickou roušku a svázanou jen nahoře a v pohodě. Na druhou stranu v letadle na to často upozorňují i např. spící.

0