Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Očkování i PCR test jsou nutné jen v případě příletu do Španělska z jihoafrických zemí. V případě příletu do Španělska ze zemí EU stačí jen očkování a samozřejmě i španělský QR kód.

0 Citovat

https://www.spth.gob.es/

All those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, in the case of the EU, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country. Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.

If you come from a HIGH RISK country/territory, in order to pass the health controls, on arrival in Spain, regardless of whether you have a certificate of vaccination or recovery certificate, you will have to present your SpTH QR code together with a certificate of diagnostic test for active SARS-CoV-2 infection (PDIA), with a negative result. The list of risk countries/areas can be seen on this link RISK COUNTRIES/AREAS.

ČR na tom seznamu je. Platí to od 6. 12. Jestli se mýlím, budu jedině ráda! A prosím pak o zdroj, brzy letíme, dík

0 Citovat

Taky se chystám před Vánoci,

na HIGH RISK COUNTRIES jsou jen Africké země.

ČR je zatím "jen" na RISK COUNTRIES. Chápu, že se tyto dva seznamy pletou. 

https://www.schengenvisainfo.com...countries/

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Jáchym: kde jsi všude byl a jaké tam bylo počasí v tuto dobu? Dík.

 

V Gruzii jsem strávil skoro měsíc, od začátku listopadu do začátku prosince. Počasí v tu dobu bylo fajn a pokud vím, tak pořád je (alespoň v Tbilisi) – okolo 10 °C, jasno a bez deště.

Nebudu asi vypisovat všechna místa, ale zkusím aspoň nějaký highlights:

Svaneti - horský region, kde určitě stojí za návštěvu Mestie a Ušguli (jedno z nejodlehlejších sídel v „Evropě“). A určitě stojí za to absolvovat alespoň jednu cestu letecky – léta tam Turbolet a teď dokonce i českou posádkou a českou registrací. Pokud budete mít štěstí na počasí, tak ty výhledy jsou perfektní.

Kakheti - vinařský region, kde jsem měl možnost navštívit jenom město Sighnaghi, ale okouzlilo mě.

Tbilisi - pro mě asi nejlepší navštívené město co se týče poměru cena/kvalita.

Vardzia - komplex kláštera ve skále, asi top památka navštívená památka v Gruzii. Čekal jsem pár místností, ale je jich tam spousta a navíc propojených různými tunely.

Čiatura - staré lanovky sice už pár let nejezdí, ale letos v září zprovoznily nové. Jsou odsud pěkné výhledy a navíc je tam i několik opuštěných budov k prozkoumání a řada pozůstatků SSSR.

Čchaltubo - lázeňské město kousek od Kutaisi, kde je několik opuštěných sanatorií a poměrně snadno přístupných.

Naopak zklamáním bylo Stalinovo muzeum v Gori. Pokud chceš do hor a nemáš tolik času, tak doporučuji radši Mestii než Kazbegi.

0 Citovat

Petr _75 napsal(a):

Taky se chystám před Vánoci,

na HIGH RISK COUNTRIES jsou jen Africké země.

ČR je zatím "jen" na RISK COUNTRIES. Chápu, že se tyto dva seznamy pletou. 

https://www.schengenvisainfo.com...countries/

 

Kdyz nemam kompletni ockovani, staci stale test? Nebo bez ockovani nemohu na Kanary? Uz se v tom ztracim..

0 Citovat

Petr _75 napsal(a):

Taky se chystám před Vánoci,

na HIGH RISK COUNTRIES jsou jen Africké země.

ČR je zatím "jen" na RISK COUNTRIES. Chápu, že se tyto dva seznamy pletou. 

https://www.schengenvisainfo.com...countries/

Díky, máš pravdu. Ono právě když to zaváděli, tak se psalo, že celá EU bude high risk, tak jsem se toho nějak chytla, a nakonec to není tak horký. Dobrá zpráva

0 Citovat

Mate zkušenost s lastminute zájezdy přes Silvestra? Lze je očekávat nebo je to no chance 🙁dik 

0 Citovat

Včera jsme se vrátili z Maroka. Odletěli jsme 28.11., den potom zavřeli hranice. Takže jsme ihned řešili co bude dál. Konzulát řekl, ať jsme v klidu, že se domů dostaneme. Ryanair samozřejmě všechno zrušil, tak jsme koupili letenky přes Tuifly, letenky za docela dobrý peníz do Bruselu. Vše vypadalo dobře a najednou po dvou dnech, že jim nepřišli peníze a letenky ruší. Tak jsme tam volali, nikdo to nezvedal, jeli jsme teda do nejbližšího města, kde měli pobočku a tam neřekli, že se někde stala chyba, že se omlouvají ale letenky jsou fuč, pošlou peníze. Tak jsme nakonec museli vzít zavděk AirArabia, za docela velký peníze do Barcelony a tam už s Ryanair do Prahy. Takže docela dobrodružství, které stálo pěkný prachy ale jsme rádi, že jsme zpět. Dneska potvrdili uzavření hranic do konce roku :(

0 Citovat

Čerstvá zkušenost se zpátečním letem do Bruselu (CRL) + následným přejezdem busem do Francie.

Let PRG-CRL - u gatu kontrola dokladů, očkovacího certifikátu (testu) + belgického PLF. Po příletu do Belgie nechtěl nikdo nic - situace jak před covidem, tzn. volný průchod ven.

Přejezd do Francie - nikdo nechtěl vidět vůbec nic. Oficiálně by u sebe měl mít člověk čestné prohlášení o bezinfekčnosti + samozřejmě očkovací certifikát (test).

Přejezd do Belgie - řidič busu kontroloval očkovací certifikát, belgické PLF nikoliv.

Let CRL - PRG - u gatu kontrola dokladů + očkovacího certifikátu (testu). V ČR pak kontrola dokladů + příjezdového formuláře (jen pohledem).

Ve Francii běží vše relativně normálně (od pátku pouze tuším omezili vnitřní akce typu diskotéky). Roušky povinné v uzavřených prostorech, MHD a též venku na vánočních trzích (při vstupu pečlivě kontrolovali očkovací certifikát) či jiných hromadných akcích - lidé opravdu dodržují.

0 Citovat

  • Negative  Diagnostic Test of Active COVID-19 Infection  taken regardless of vaccination status or prior infection. Antigen tests taken a maximum of 48 hours before arrival in Spain and NAAT tests (PCR, TMA, LAMP) taken a maximum of 72 hours before arrival in Spain will be accepted.
  •  

    Chapu to dobre, ze tedy staci antigen? (At uz je nebo neni clovek priletajici z High risk area ockovany). 

    0 Citovat

    A ty míříš do Španělska z jihoafrických zemí (High risk area) nebo odkud?

    0 Citovat

    Jakub Langer napsal(a):

    A ty míříš do Španělska z jihoafrických zemí (High risk area) nebo odkud?

    Z CR.

    0 Citovat

    Tak potrebujes ich formular. Ockovanie, alebo prekonanie, alebo test. CR nie je v High risk, ale "iba" v Risk countries. Tak ako my.

    0 Citovat

    Přesně, jak píše torpy68. Víceméně země EU jsou Risk area, a jen ty jihoafrické země jsou High Risk area.

    0 Citovat

    torpy68 napsal(a):

    Tak potrebujes ich formular. Ockovanie, alebo prekonanie, alebo test. CR nie je v High risk, ale "iba" v Risk countries. Tak ako my.

    Diky, blbe jsem se kouknul. Takze formular+antigen je dostacujici. 

    0 Citovat

    PRG-ZRH-MIA. Všechny požadované dokumenty(očko, antigen, Swiss PLF a prohlášení o očko a testu pro Amiky) jsem nahrál do rezervace na Swiss, bylo to na několikrát, chybové hlášky, mail, že někdo z rezervace nemá dokumenty v pořádku atd..., ale při odbavení v Praze bylo řečeno, že všechno mají a kromě pasu nic vidět nechtěli. V ZRH na přestupu nikdo nic neřešil a v Miami už vůbec ne, tam akorát nepotěšilo skoro dvě hodiny čekání na imigračním, nejsou lidi a turistů dost🤣 Za Global Entry bych dal snad i vlastní ségru 🙃

    Jinak v C servis standardní pre covid kromě hot towels, roušky nikdo neřešil, ale vcelku to všichni jakž takž nosili. Na rozdíl třeba od United, kde někoho báby klidně vzbudí, když mu při spaní sjede rouška...😂😂

    Na Floridě pohoda, tady se covid teď moc neřeší, roušky nosí obsluha ve službách, jinak 90% lidí ne.

    0 Citovat

    Fast cash offer for you today at just 2% interest rate, both long and short term cash of all amounts and currencies, no collateral required. Apply now for your instant approval and transfer approval process takes just 4 hours. contact us now (Whats App) number: +919394133968 patialalegitimate515@gmail.com Mr Jeffery

    0 Citovat

    Petr _75 napsal(a):

    Taky se chystám před Vánoci,

    na HIGH RISK COUNTRIES jsou jen Africké země.

    ČR je zatím "jen" na RISK COUNTRIES. Chápu, že se tyto dva seznamy pletou. 

    https://www.schengenvisainfo.com...untries/en

    Dva týdny zpět, večer před ranním odletem na Fuerteventuru. Jako plně naočkovaný už jsem si skoro chtěl objednávat super rychlý PCR test za několik litrů ,než mi došel rozdíl mezi High risk a Risk😂

    0 Citovat

    Jáchym napsal(a):

    Svaneti - horský region, kde určitě stojí za návštěvu Mestie a Ušguli (jedno z nejodlehlejších sídel v „Evropě“). A určitě stojí za to absolvovat alespoň jednu cestu letecky – léta tam Turbolet a teď dokonce i českou posádkou a českou registrací. Pokud budete mít štěstí na počasí, tak ty výhledy jsou perfektní.

    Můžu prosím dotaz k těm letenkám do Mestie? Kde jsi kupoval? Přímo na místě v nějaké cestovce nebo na https://ticket.vanillasky.ge/en/tickets? Ten web je příšerný a navíc teď Mestii ani online nenabízejí. Jaká česká registrace to teď lítá (nebo alespoň společnost) prosím? Díky

    0 Citovat

    Tbilisi treba pozerat Natakhtari, male letisko asi pol hodinu z centra

    ano kupuje sa cez ten web, Natakhtari-Mestia alebo Kutaisi-Mestia, lenze ono sa rychle vypredaju. Treba fakt pozerat mesiac dopredu.

     

    0 Citovat

    Ten web je zastaralý, ale koupit se to dá. Ale jen ten měsíc předem. Takže je fakt potřeba nečekat.

    1 Citovat

    OK, díky, jasně, vím že to lítá z letiště Natakhari, ale ještě tak to umět takhle přesně zadat do vyhledávače ;-). Nějaký termíny to hází volný místa, zpáteční 90 GEL. Ale fakt by mě zajímalo, jaký přesný kus L410 z OK registrací tam teď lítá

    1 Citovat

    Edit: 90 GEL one way. Sorry za off-topic

    1 Citovat

    Tuším, že 4L-LSA 

    1 Citovat

    Ahoj,


    Chci letět z Vídně do španělska - platí pro mě podmínky pro vstup do španělska jako pro čecha nebo jako pro Rakušáka? jsem z toho neustále zmaten...

    Díky za radu

    1