Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Zaujímavé, napríklad na Tenerife som za posledný mesiac a pol letel dva krat(naposledy pred 4 dňami) a pri prílete netestovali nikoho...

0 Citovat

Právě jsem se vrátila z Lanzarote, odlet z BER, oba lety narvaný.

V Berlíně na gatu kontrola všeho, v Arrecife na příletu kontrola příletového formuláře a jednomu mýmu dítěti změřili teplotu, jinak nic.

Na odletu dneska plno, kvůli změně zavazadlové politiky Easyjetu jsme museli odbavit jeden kufr, a samozřejmě jsme si vybrali frontu k bachařce, co se minula povoláním. Nějakou Italku odmítla odbavit s látkovou rouškou (hádka asi na 15 minut), já s ní měla neshodu ohledně německého příletového formuláře, ale nakonec nás pustila, ale chtěla ještě očkování. Na gatu už chtěli akorát pas a boarding pass, takže kdybysme neodbavovali ten kufr, prošli bysme úplně bez buzerace. Berlín úplně volný přílet, stejně jako v létě nechtěl nikdo nic.

Na Lanzarote nádhera počasí, roušky v obchodech, venku nenosil skoro nikdo, když už, tak místní ve městě. Oceán mi letos přišel nějakej teplej :) Lanzarote je zatím v covid zóně 2, takže klid, ale ostrovy, co jsou v trojce, už vyžadují covid pass i do restaurací.

0 Citovat

Návrat z Cancunu -> lety s KLM ze Salzburgu přes AMS a zpátky. Tam kontrola očkování v Rakousku (ještě v době před vydáním aktuálních nařízení) a zpátky nutný test (PCR za 1800MEX). Důkladná kontrola před odletem z CUN a při příletu do SZG rovnou při výlezu z tunelu vojáci a chtěli očkování + PCR. Nevím, zda by prošel tranzit autem.

Na místě roušky uvnitř (busy, obchody, vstupy do restaurací...), spousta místních i venku. Dezinfekce při vstupu kamkoli.

Ale jinak pohoda, super počasí, jídlo.

0 Citovat

petrakrausic napsal(a):

Dobrý večer,prosím prosím. Letíme 28.1. na Tenerife... Ale přišel mi mail,že je Smart wings v insolvenci 🤔🤦🏼‍♀️

Nevíte,s čím létá CK Fischer na Kanáry?

Moc děkuji ❤️

Zkusil bych se zeptat v CK Fischer...

0 Citovat

Přes silvestra cesta Ostrava-Varšava-Ostrava autem, hranice nikde nic, v PL žádné covid passy při vstupech a podobně, roušky spíš jako dobrovolná věc v obchodech apod., nějaké další opatření jsem ani nepocítil :D  Návrat tak samo.

0 Citovat

Klija, o jakých změnách píšeš, on je snad povinný PCR test při odletu z CUN (pro plně očkované třema dávkama, směřujícíma zpět do Evropy)? Nebo jde o nějaké změny, co mi unikají? Do Mexika přece nic nepotřebuješ kromě formuláře. Nebo se něco změnilo v Holandsku, nové podmínky KLM nebo snad je zakopaný pes v Rakousku? Sice letím tamtéž z Berlína přes Madrid a žádné testy na cestu zpět nemám v plánu absolvovat no a samozřejmě ani na cestu tam.

0 Citovat

Zdravím, má někdo zkušenost s návratem do ČR s novými podmínky ? - resp.jak dobře jsou na letištích informováni o výjimce z testu pro občany ČR očkované 2.dávkami… letime pozítří z Dubaje do Prahy (přes Katar, s tím že pouze transit tzv.bez testu, bez vstupu na území) 

0 Citovat

Takže se musím podělit o zážitek. Včera večer jsme se měli vracet z Trevisa. Na kontrole otravovali se vším - BP, pas, očkování, dokonce jsme vedle bachařky vyplňovali příletový formulář a to ještě otravovali, že ho chce v jiném formátu. I boty po nás chtěli sundat. Na odletu už bychom měli každopádně hodinu zpoždění. Letadlo už začíná rolovat a najednou vypne motor. Za půl hodiny hlášení, že dneska už nepoletíme a letiště zavírá. Máme se vrátit na přepážku, posádka nic dalšího neví. No, nakonec nám v tom chaosu z letiště sehnali na účet Ryanairu hotel a odvoz k němu a byli skoro stejně zoufalí jako 120 lidí, co v půl dvanácté uvízli na zavíraném letišti. Před chvílí jsme si to otřesné pomalé buzerační kolečko dali znova. Nějak po tom, co všechny včerejší lety měly zpoždění, nepočítám, že odletíme na čas. Nějak si připadám stará a jako bych se snažila propašovat se z Číny. Příští krok bude, že na letišti budeme muset být tři hodiny předem a poletíme jenom po dezinfekční sprše a ve skafandru.

2 Citovat

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jeslti někdo nemáte zkušenost s cestou v USA? Konkrétně s testováním po příletu, viz citace článku z MZV. Rádi bychom v dubnu do Miami, ale zjistit 3. den po příletu, že jsme pozitivní a strávit tam další týden úplně nechceme.. Podstoupil tam někdy někdo testy?

Díky, Zuzana

"Po příletu do USA by i plně očkované osoby měly podstoupit další test, a to mezi 3. a 5. dnem po příletu. Plně očkované osoby se však musí podrobit sedmidenní domácí karanténě jen v případě, že výsledek testu je pozitivní. 

Upozornění

Oficiální webové stránky amerických odborných autorit v některých případech uvádějí, že určitý postup je doporučen. V této souvislosti upozorňujeme, že americká právní kultura klade podstatně větší důraz na osobní odpovědnost každého jednotlivce, než je tomu v evropských zemích. Doporučení odborné autority tedy není možné vykládat v tom smyslu, že je zcela na libovůli cestovatele, zda se doporučenému postupu podřídí.

Velvyslanectví není oprávněno potvrzovat, že doporučení amerických odborných autorit není nutno respektovat a že jejich případné porušení nebude mít žádné právní následky."

0 Citovat

Jasný, samozřejmě, že jsou nějaké nařízení, která pak ve finále nejsou potřeba a nikdo je po nikom nechce, proto jsem ale i přidala to upozornění, aby nám pak na letišti při cestě zpět někdo neřekl, kde máme ten výsledek z 5. dne pobytu a nepustili nás domů.. proto se ptám, zdali má někdo osobní zkušenost..

0 Citovat

Deny napsal(a):

Právě jsem se vrátila z Lanzarote, odlet z BER, oba lety narvaný.

V Berlíně na gatu kontrola všeho, v Arrecife na příletu kontrola příletového formuláře a jednomu mýmu dítěti změřili teplotu, jinak nic.

Na odletu dneska plno, kvůli změně zavazadlové politiky Easyjetu jsme museli odbavit jeden kufr, a samozřejmě jsme si vybrali frontu k bachařce, co se minula povoláním. Nějakou Italku odmítla odbavit s látkovou rouškou (hádka asi na 15 minut), já s ní měla neshodu ohledně německého příletového formuláře, ale nakonec nás pustila, ale chtěla ještě očkování. Na gatu už chtěli akorát pas a boarding pass, takže kdybysme neodbavovali ten kufr, prošli bysme úplně bez buzerace. Berlín úplně volný přílet, stejně jako v létě nechtěl nikdo nic.

Na Lanzarote nádhera počasí, roušky v obchodech, venku nenosil skoro nikdo, když už, tak místní ve městě. Oceán mi letos přišel nějakej teplej :) Lanzarote je zatím v covid zóně 2, takže klid, ale ostrovy, co jsou v trojce, už vyžadují covid pass i do restaurací.

zrovna jsem rikala, ze pokud s Easyjetem, tak jedine 1 velke z. a 4 pidi batuzky, jinak to je navyseni cca 160-200€ na vetsim prirucaku pro nas🙄🤷

0 Citovat

Ted v prosinci Mexiko s transitem v Miami.

Let do Cancunu (14.12.) jsem mel z Helsinek s nocnim stopem v Miami. Dle ocekavani chteli videt ESTA + dokoncene ockovani + negativni test. Behem noci jsem obesel v Miami nejake bary a coronu nikdo neresil, rouska akorat v MHD a to jeste ne vsichni. Na priletu do Cancunu je pak zajimal akorat pas a bezny priletovy formular (rozdavany v letadle), to jejich vuela seguro, ktere by se melo vyplnovat po priletu (jestli jsem to dobre pochopil) nikde vubec nebylo. Lety byly s Finnairem do Miami a American Airlines do Cancunu.

Pak jsem mel vnitrostatni prelet Tuxtla Gutierrez -> Mexico City s Volarisem, tam je zajimal jen pas, jinak nic (vuela seguro by se melo vyplnovat i pro vnitrostatni lety dle jejich vlastniho webu, to ale nebylo).

Zpatecni let Mexico City -> Madrid -> Praha (30.12.) s Iberii. Pas a dokoncene ockovani stacilo vsude, v Madridu na priletu vubec neresili ten jejich priletovy formular a QR kod. Pri odletu do Prahy slecnu prede mnou otocili, ze dve ockovani uz nestaci, ja jsem ale s ceskym pasem na dve ockovani v pohode prosel. Po priletu do Prahy nekontroloval nikdo vubec nic.

Jaka je situace v Mexiku tu uz popsalo vicero lidi. Ja jen dodam, ze rousky uvnitr (+nemala cast lidi i venku) a pravidelne mereni teploty funguje primarne v turistickych oblastech (za me Yucatan + Mexico City), v oblastech s minimem turistu se to ale moc neresi (za me oblasti ve state Chiapas). Co se corona opatreni celkove tyce, tak jedine na co jsem realne narazil, byla zavrena cast muzei (tak 20-30% muzei na Yucatanu, v Mexico City pak vsechno otevrene, pokud jsem neco neminul) a treba Teotihuacan (nedaleko Mexico City) nedovoluje vystup na pyramidy kvuli corone. 

Long haul Helsinky -> Miami s Finnairem byl pomerne narvany (tak 90% obsazenost), let Mexico City -> Madrid s Iberii byl pomerne prazdny (tak 40-50% obsazenost).

3 Citovat

Zuzana _12 napsal(a):

Jasný, samozřejmě, že jsou nějaké nařízení, která pak ve finále nejsou potřeba a nikdo je po nikom nechce, proto jsem ale i přidala to upozornění, aby nám pak na letišti při cestě zpět někdo neřekl, kde máme ten výsledek z 5. dne pobytu a nepustili nás domů.. proto se ptám, zdali má někdo osobní zkušenost..

Ne, ne a ještě jednou pro jistotu NE, žádné testování po příletu se očkovaných turistů netýká a nikdo ho po vás chtít nebude. Je to tam jasně napsáno. Osobní zkušenost v MIA 14 dní zpět.

0 Citovat

Druid co znamena dokoncene ockovanie? Jedna, dve, tri alebo styri davky ?

0 Citovat

andreko napsal(a):

zrovna jsem rikala, ze pokud s Easyjetem, tak jedine 1 velke z. a 4 pidi batuzky, jinak to je navyseni cca 160-200€ na vetsim prirucaku pro nas🙄🤷

[/citace]

Přesně. Já měla ty letenky koupený už dlouho, tak nakonec nám to nejlíp vyšlo takhle. Jezdíme ve čtyřech

0 Citovat

Včera Barcelona - Praha s Ryanair neproběhla žádná kontrola ohledně covidu ani v Barceloně ani v Praze. 

0 Citovat

petrakrausic napsal(a):

Dobrý večer,prosím prosím. Letíme 28.1. na Tenerife... Ale přišel mi mail,že je Smart wings v insolvenci 🤔🤦🏼‍♀️

Nevíte,s čím létá CK Fischer na Kanáry?

Moc děkuji ❤️

Co to znamená v praxi? Chtěl jsem s nimi letět v květnu z Lanzarote a normalne všechny linky prodávají a nezdá se ze by v poslední době nake lety zrusili

0 Citovat

Nic, budou lítat dál 😃

0 Citovat

Pred chvilou navrat s CIA do BTS. V CIA kontrola BP+ID. V BTS absolutny nezaujem, a volny prechod z letiska. Naozaj ma zaujima na co sa to tu v tej EU hrame. Inak v Rime vsetko funguje. Rusky vnutri vsetci vonku uz ku koncu tak 70/30. Green pass si pytali vo Vatikanskych muzeach, a raz v restike. Ludi vsade tak akurat, ale okolo hlavnych pamiatok, a v centre celkom slusna tlacenica.

0 Citovat

Tá Viedeň môže byť zradná pre prílet

https://www.tvnoviny.sk/koronavi...tale-menia

0 Citovat

Prave absolvovany let Praha - Dublin , v Praze pri pruchodu na cesky pas kontrola PCR testu ,v Dublinu pruchod pres e-gate na irsky pas bez povsimnuti Letadlo celkem plne ale misto bylo,nepritomnost rousky jistilo vino

0 Citovat

Mexico pacificke pobrezi, Puerto Escondido a Mazunte v pohode, pro nudisty a gaye Zipolite jasna volba 

0 Citovat

tonic napsal(a):

Tá Viedeň môže byť zradná pre prílet

Vraj sa jednalo o pochybenie leteckej spolocnosti. Inak, oficialne plati tranzit cez Rakusko bez podmienky ockovania/testu.

https://www.austria.info/en/serv...egulations

0 Citovat

Reni85 napsal(a):

[citace="tonic "]

Tá Viedeň môže byť zradná pre prílet

Vraj sa jednalo o pochybenie leteckej spolocnosti. Inak, oficialne plati tranzit cez Rakusko bez podmienky ockovania/testu.

https://www.austria.info/en/serv...egulations

[/citace]

Neni to tak jednoduchy. Spravne musis prokazat, ze tranzitujes. Takze klicky od auta/parkovaci listek bohate staci vojakum ve Vidni (vetsinou jen cizi pas), ovsem letecke spolecnosti uz ne. 

0 Citovat

no ved to, ze zase sa s niekym hadat na druhom konci sveta ze parkujem v jednom state na letisku a idem do druheho, ked poriadne nevedia ani kde je Vieden, nie to Slovensko/Cesko a koncept schegenu je ako z inej planety :D

Tak nie ze by som bol paranoidny ale pre istotu som zobral PDF starsieho listku Flixacika z Viedne do Bratislavy a cez tento skvely online tool https://www.sejda.com/pdf-editor som jednoducho upravil cas a datum odjazdu busu a mena pasazierov. Nech nestresujem v nedelu v Jerevane, kde este v oktobri museli riesit so supervizorom ci nam treba PLF alebo nie.

0