Pro tuto cestu jsem se rozhodl spontánně díky akci na jízdenky společnosti Polskibus. V čase otevření prodeje lístků na další období byla v každém spoji 1 sedačka za 6 Kč, tedy 1 zlotý. Povedlo se mi ukořistit takto zpáteční lístky na pátek – neděli za konečnou cenu 12 Kč na trase Praha – Vratislav. Asi po 3 dnech mi došlo, že s jednou zpátečkou toho moc nebude a rozhodl jsem se dokoupit ještě 1 lístek, tentokrát byla cena 180 Kč za zpáteční jízdenku – taky pěkná cena! S ubytováním byl trochu problém, neboť jakékoliv akce na 50% za noc byly vždy mimo můj termín a asi 14 dní do odjezdu jsem pořád neměl postel na 2 noci. Začal jsem koukat po hostelech, neboť hotely nebyly v adekvátní cenové úrovni. Hostel s perfektním hodnocením a lehčí snídaní vycházel na cca 200 Kč / noc. Naštěstí jsem se rozhodl ještě chvíli s rezervací počkat a vyplatilo se, objevil jsem nabídku na ubytování v 3* hotelu Campanile za 510 Kč na noc pro 2. Recenze byly kladné a i přes absenci snídaní jsem se rozhodl tuto nabídku okusit. Poloha hotelu vypadala výhodně a plusem pro mě byl největší aquapark v západním Polsku, který byl hned za rohem hotelu. Den odjezdu, pátek v 8:40 na Florenci nasedáme a odjíždíme na minutu přesně. Spoj není kompletně zaplněn a tak má spoustu lidí dvou-sedačku pro sebe. Jelikož jsem již absolvoval cestu Varšava – Praha, věděl jsem do čeho jdu a nějakých 5 hodin na cestě mě nemohlo odradit. Sedačky jsou kožené a velmi pohodlné, prostoru je tak akorát, a to jak do šířky,tak i pro nohy. Pod sedačkami najdeme 2 zásuvky a na území Polska je dostupná i Wifi – no, bylo to dost utrpení, jelikož nefunguje kontinuálně, ale co bych si ztěžoval za 12 Kč  .

Vratislav + aquapark

Založil ve fóru Cestopisy

3 reakce

Pro tuto cestu jsem se rozhodl spontánně díky akci na jízdenky společnosti Polskibus. V čase otevření prodeje lístků na další období byla v každém spoji 1 sedačka za 6 Kč, tedy 1 zlotý. Povedlo se mi ukořistit takto zpáteční lístky na pátek – neděli za konečnou cenu 12 Kč na trase Praha – Vratislav. Asi po 3 dnech mi došlo, že s jednou zpátečkou toho moc nebude a rozhodl jsem se dokoupit ještě 1 lístek, tentokrát byla cena 180 Kč za zpáteční jízdenku – taky pěkná cena!
S ubytováním byl trochu problém, neboť jakékoliv akce na 50% za noc byly vždy mimo můj termín a asi 14 dní do odjezdu jsem pořád neměl postel na 2 noci. Začal jsem koukat po hostelech, neboť hotely nebyly v adekvátní cenové úrovni. Hostel s perfektním hodnocením a lehčí snídaní vycházel na cca 200 Kč / noc. Naštěstí jsem se rozhodl ještě chvíli s rezervací počkat a vyplatilo se, objevil jsem nabídku na ubytování v 3* hotelu Campanile za 510 Kč na noc pro 2. Recenze byly kladné a i přes absenci snídaní jsem se rozhodl tuto nabídku okusit. Poloha hotelu vypadala výhodně a plusem pro mě byl největší aquapark v západním Polsku, který byl hned za rohem hotelu.
Den odjezdu, pátek v 8:40 na Florenci nasedáme a odjíždíme na minutu přesně. Spoj není kompletně zaplněn a tak má spoustu lidí dvou-sedačku pro sebe. Jelikož jsem již absolvoval cestu Varšava – Praha, věděl jsem do čeho jdu a nějakých 5 hodin na cestě mě nemohlo odradit. Sedačky jsou kožené a velmi pohodlné, prostoru je tak akorát, a to jak do šířky,tak i pro nohy. Pod sedačkami najdeme 2 zásuvky a na území Polska je dostupná i Wifi – no, bylo to dost utrpení, jelikož nefunguje kontinuálně, ale co bych si ztěžoval za 12 Kč smiley Cestou je jedna menší přestávka na benzínce na hranicích a do Vratislavi dorážíme na čas.

Už při příjezdu na autobusové nádraží jsem si všiml našeho hotelu. Dle informací na booking.com měl být hotel o poznání dál, v reálu se však nachází přes ulici od nádraží a tím se stává polohou bezkonkurenční. Věci na hotel a jde se do centra. Město je malé a tak je absolutně zbytečné využívat MHD. Cestou se stavíme v nákupním centru na kebab (12,5 zlotých), které se nachází asi 2 minutky chůze od hotelu. Odtud směřujeme na náměstí Rynek a děláme pár fotek. Následně k břehu řeky a dle ní na pár menších ostrůvků s parky. Město je velmi malebné a hlavně levné, kávu na náměstí zakoupíte do 40 Kč. Cestou mezi ostrovy přecházíme po mostě, který je znám díky zamilovaným, kteří zde zamykají zámky na ocelové zábrany – obdoba mostu v Paříži. Z břehů se naskýtá pěkný pohled a tak neodolám focení. Cestou zpět se stavíme ještě v Careffouru neboť na hotelu stojí snídaně 35 zlotých. Na večeři jdeme do restaurace Kuchnia Marche! Absolutní špička. Restaurace je dělaná formou bufetů , kdy za každou porci dostanete razítko a platíte až při odchodu. Za mě to byl losos se špenátem, krevety s fazolkami a rýží (asi 15kusů krevet!!), ovocný salát a pivo k tomu. Celkem jsem zaplatil 27zlotých (180 Kč), neboť zde mají po 20:00 akci, kdy je jídlo za polovic.

Noc na hotelu, hotel voní novotou a i tak vypadá. Pokoje jsou velmi kvalitní, kdy na nás čekala také velmi luxusní koupelna. Osobně bych spíš zařadil hotel do 4* kategorie. Jediné co mi zde chybělo, byl mini bar pro uskladnění zásob na snídani. Naopak denně doplňovaný kávový set s vodou velmi potěšil.

Druhý den je pod mrakem, což mi osobně nevadí, neboť jsem měl stejně v plánu celodenní návštěvu aquaparku. Vstupné mě se studentskou kartou vyšlo na 33 zlotých – směšná cena. Abych pravdu řekl, moc jsem neočekával a díky tomu jsem byl nadmíru spokojen! 5 tobogánů, několik bazénů, vířivek, řek! Sauny byly za příplatek. Co soutěživí jedinci ocení je fakt, že po příjezdu z tobogánu je měřen cílový čas, případně maximální rychlost! No nedalo mi to a snažil se překonat denní rekord 65 km/h ! Po několika urputných jízdách jsem ho překonal a posunul na 66,25 km/h – extrémní záležitost  Další zajímavou atrakcí byl samozřejmě všudypřítomný „trychtýř“ a tou největší vychytávkou – skokanský tobogán. Po krátkém a rychlém sjezdu letíte vzduchem několik metrů – za mě to bylo 4 – 7m. Celý den v aqvaparku, to vyhládne. Ovšem k mému potěšení se zde nachází taktéž bufet Marche! Tedy žádné hranolky, párky v rohlíku atd. Kvalitní maso, zelenina, ovoce, přílohy, dorty atd. Platí se zde 32,90 zlotých za 1 kg surovin. Po 20:00 je 40% sleva. Tedy znovu za hubičku. Celý den mě tak vyšel na 70 zlotých, to v pražských aquáčích dáte jen za vstup.
V neděli se vydáváme na průzkum východním směrem města, jdeme kolem Národního muzea se zastávkou v botanické zahradě a pokračujeme směr Rynek, kde na místních trzích kupuji dobroty na doma a následně kupujeme oběd s sebou. V 14:20 odjíždíme směr Praha a i přes krátkou dobu zde, jsme stačili město poznat k dosytnosti. Je pravdou, že nebýt návštěvy aqvaparku tak bych se zde asi už nudil – možná ne, neboť jsem nestihl navštívit žádné muzeum. Každopádně mě však tato cesta velmi překvapila – město je velmi krásné a na těch pár dní k odpočinku ideální. Za mě jen doporučuji! smiley

0

a jakpak se dá najít taková super cena? smiley proklikáním různých datumů a tras?

0 Citovat

Tyto ceny jsou vždy při začátku prodeje na další období, neboť během několika minut jsou hned vyprodány smiley

Na hlavní stránce vždy upozorňuji, že se takto děje smiley každopádně i teď se dá jet za 15 zlotých, což je pořád libová cena smiley

0 Citovat

Dave, ještě by ti mohly fungovat fotky smiley

0
3 reakce