Zdravím vospolok. Dovolím si sem hodiť link na zápisky a fotky z mojej poslednej návštevy Arménska z minulého týždňa. Krátky výlet, no o to výživnejší. https://tonicove.sk/quo-vadis-armensko/   Náklady: Letenky za pretočený kredit -  teda 0 eur (inak 30e osoba) Auto na dva dni - 110 eur (jednoznacne najdrahsia polozka) Benzin na 650 km cca 40 eur (0,9 eur liter) Ubytko - okolo 15eur osoba/noc Taxiky - okolo 1-2 eur po jerevane, z letiska 5 eur Vstupne ziadne okrem jaskyne Areni-1 = cca 2 eura        .

Jesenné melancholické Arménsko

Založil ve fóru Cestopisy

17 reakcí

Zdravím vospolok. Dovolím si sem hodiť link na zápisky a fotky z mojej poslednej návštevy Arménska z minulého týždňa. Krátky výlet, no o to výživnejší.

https://tonicove.sk/quo-vadis-armensko/

 

Náklady:

Letenky za pretočený kredit -  teda 0 eur (inak 30e osoba)

Auto na dva dni - 110 eur (jednoznacne najdrahsia polozka)

Benzin na 650 km cca 40 eur (0,9 eur liter)

Ubytko - okolo 15eur osoba/noc

Taxiky - okolo 1-2 eur po jerevane, z letiska 5 eur

Vstupne ziadne okrem jaskyne Areni-1 = cca 2 eura

 

 

 

0

Paráda jako vždy, skoro jako bych tam byl...

0 Citovat

tiez som mal cely cas ten pocit

0 Citovat

Supr pocteni, ale celkem vyrazny rozdil oproti Gruzii 🤔

0 Citovat

To je, 30 rokov urobilo svoje

0 Citovat

Skvělé, text i spousta vypovídajících fotek, parádní cestopis!

0 Citovat

Jeste by mne zajimalo - uz jsem byl parkrat v Gruzii a ted tam koncem rijna letim zase, ale v Armenii jsem zatim nebyl. Jsou si tyto dve sousedni zeme hodne podobne a nebo tam jsou patrne nejake vetsi rozdily? A pokud ano, tak jake? Samozrejme nemam na mysli prirodni pomery, to je jasne, ze Gruzie ma more, Armenie ne atd. Myslim to spise z hlediska lidi, sluzeb, atmosfery apod. Cestopis z Armenie je skvely, nicmene cele to pusobi takovym lehce depresivnim podtextem. V Gruzii jsem se vzdy citil po vsech strankach perfektne, ani naznak nejake deprese. 

Dekuji vsem zasvecenym za porovnani techto dvou statu.

0 Citovat

Gruzínsko je vyšší level - určite viac pripravené na turistov zo zahraničia. Lepšia medzimestska doprava, oveľa viac možností ubytovania. V Arménsku sú turisti tak dokopy na 5 miestach a aj to sú 4 v okolí Jerevanu. 

Arménsko okrem Jerevanu nemá žiadne iné väčšiu zaujímavú metropolu, kým Gruzínsko má aspoň Batumi a s prižmúrením oka aj Kutaisi. A teda do desiatej hodiny rannej tá krajina jednoducho spi a vlastne po celý deň je nejaká ospala:) 

A kým Gruzínsko bez auta nie je žiadny problém, v Arménsku je to horšie. No na druhú stranu sa tam mimo Jerevanu veľmi dobre jazdí, scenérie ako pomaly západ USA a premávaka žiadna

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Jeste by mne zajimalo - uz jsem byl parkrat v Gruzii a ted tam koncem rijna letim zase, ale v Armenii jsem zatim nebyl. Jsou si tyto dve sousedni zeme hodne podobne a nebo tam jsou patrne nejake vetsi rozdily? A pokud ano, tak jake? Samozrejme nemam na mysli prirodni pomery, to je jasne, ze Gruzie ma more, Armenie ne atd. Myslim to spise z hlediska lidi, sluzeb, atmosfery apod. Cestopis z Armenie je skvely, nicmene cele to pusobi takovym lehce depresivnim podtextem. V Gruzii jsem se vzdy citil po vsech strankach perfektne, ani naznak nejake deprese. 

Dekuji vsem zasvecenym za porovnani techto dvou statu.

Arméni jsou zbídačelý národ s ne moc štastným osudem. Podle toho to tam taky často vypadá. 

0 Citovat

Dik za zaujimavy cestopis :) Mozes mi prosim ta poradit? Zajtra odlietam do Jerevanu, na stranke wizzu sa pise, ze treba vyplnit nejaky formular, ale neviem ho nikde najst. Vy ste nieco vyplnali? Dakujem :)

0 Citovat

Nikto nič nechcel, formulár som mal vytlačený, link bol v tom email, no nič netreba

0 Citovat

@ahmed - presne tak, neviem ktorý národ z nášho regiónu má smutnejší osud a aktuálnu situáciu

0 Citovat

Dakujem za pomoc s formularom, vobec som si nevsimol, ze v tom maili je nejaka priloha :)

0 Citovat

@tonic - díky za pěkný cestopis i komentář ohledně kompaktu ve vedlejším vlákně.

Ty hroby mladých kluků, to je tak děsivý, smutný, zbytečný :-( samozřejmě, že to jako máma relativně malýho kluka prožívám asi přecitlivěle, ale z těch fotek mi dobře nebylo.

Ještě otázka - byli jste někdo v Arménii v zimě? Dá se to? Jerevan a blízké okolí.

0 Citovat

v zime som nebol, aj ked chystame sa zaciatkom roku na rychle kombo Jerevan-Kutaisi. No co som videl cestopisy a videa, tak aj v zime to vyzera super, no zaklad je chytit dobre slnecne pocasie. 

0 Citovat

Od začiatku roku 2020 som na cestujlevne postupne prestal chodiť, teraz som po veľmi dlhej dobe otvoril stránky, pozrel fórum a keď som videl nadpis tohto príspevku tak ma hneď napadlo, že to bude @tonic, a že to bude parádny cestopis.

 

Nemýlil som sa, bol to Tonic a cestopis to bol fakt parádny! Dlho ma nič tak nebavilo čítať (a hlavne pozerať) ako tento cestopis, fakt klobúk dole pred tebou :)

Úprimne ďakujem za spríjemnenie dnešného večera, drž sa :)

0 Citovat

Paráda, my byli v Arménii a Gruzii na motorkách v roce 2019, stihli jsme projet ještě Náhorní Karabach. Těžko srovnávat tyto dva státy, ale za srdce mě více chytla Arménie, možná je to i tím pohnutým osudem. Gruzie má zase luxusní Kavkazské vesnice Omalo a Ušguli... Rád bych se vrátil. Díky za hezké fotky

0 Citovat

@jano, diky moc

@el zorro, no ja som tiez stihol este Karabach v 2018. Ako som skumal, da sa tam ist aj teraz, no treba trochu viac casu na vybavenie povolenia na konzulate v Jerevane. Takze ked sa to trochu utrasie, rad by som dal znovu repete.

0
17 reakcí