Hledáme optimálně dva spolucestující na cestu po Saúdské Arábii.Termin 22.12.2022-leden 2023.Vice info na emailu livingston07@seznam.cz  .

Saúdská Arábie

Založil(a) ve fóru Hledám spolucestujícího

19 reakcí

Hledáme optimálně dva spolucestující na cestu po Saúdské Arábii.Termin 22.12.2022-leden 2023.Vice info na emailu livingston07@seznam.cz

0

Bohužel.. už tam jedu začátkem prosince:)

1 Citovat

Přeji šťastnou cestu

0 Citovat

Ahoj, neměl by jsi zájem o poznávačku do Dubaje na březen? 

0 Citovat

Ahoj,

    uprimne nemyslim si zue uspeji, ale...mate nekdo nejake tipy co videt na ceste mezi Jeddah a Jizanem?

jedu zatim wadi Lajab, Dhi Ain, Rijal Alma..celkove je o teto provincii hodne malo informaci, tak budu vdecny:)

diky Jirka

www.jorgus.webnode.cz

0 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

Ahoj,

    uprimne nemyslim si zue uspeji, ale...mate nekdo nejake tipy co videt na ceste mezi Jeddah a Jizanem?

jedu zatim wadi Lajab, Dhi Ain, Rijal Alma..celkove je o teto provincii hodne malo informaci, tak budu vdecny:)

diky Jirka

http://www.jorgus.webnode.cz

 

Zkus se podívat na instagram konkurenčního webu. Týpek to tam projížděl. Případně mu napsat do directu, rád poradí. 

0 Citovat

Týpek z konkurenční webu je taková paní Colombová

1 Citovat

Jel jsem před lety trasu Abha - Taif, ale vzpomínky mám už dost zasuté a určitě se od té doby moc věcí změnilo. Byl to vlastně jen víkendový trip s přespáním na nejvyšší hoře Saúdské Arábie, na jejímž vrcholu část rozsáhlého královského paláce fungovala jako Intercontinental.

Dhi Ain jsem pravděpodobně navštívil, ale tehdy to byla zašlá ruina, podobných bylo cestou několik. Když vidím dnešní fotky, říkám si, že to vlastně celé vystavěli znova.

Kousek od Abhy je na skalní stěně zavěšená vesnice (hanging village) Habala, do které se dá sjet lanovkou.

Cestou pamatuju tlupy drzých opic v horských průsmycích, před kterými je potřeba si hlídat osobní věci.

Před každou nepřehlednou zatáčkou je dobré se ujistit, že je kam uhnout, pokud se někdo vyřítí v protisměru. Jednou se na mě takto vyřítilo i policejní auto.

Abha je zajímavá po setmění, kdy jeden z kopců, jehož vrchol byl zastavěn původně pro vládní/vojenské účely, se rozsvítí zeleným osvětlením a za všeho nejvíc připomíná právě přistáté ufo.

Mně se v téhle části Arábie hodně líbil Nadžrán s krásnými úkázkami jemenské architektury a zejména spektakulární cesta do Šarůry (Sharorah). Určitě nejpohodlnější způsob (kromě firemního letu na ropné pole Šejba), jak se dostat do nitra největší písečné pouště na světě. Pamatuju, jak se na ulici všichni po mě ohlíželi - asi jsem byl zrovna jediný běloch ve městě. 

Mám ještě doma průvodce, které si psali a vydávali expati sami pro sebe, protože žádná jiná slušná travel literatura tehdy neexistovala. Jsou to vesměs tipy na jednodenní nebo spíše víkendové 4WD výlety. Kempování v poušti byla tehdy nejoblíbenější (a vlastně skoro jediná dostupná) kratochvíle pro expaty. Kouknu, jestli tam najdu něco zajímavého v Asiru, co by mohlo být aktuální i teď.

3 Citovat

diky moc za odpovedi:)

Nadzran i ten Sharorah jsem mel v planu, ale pak hodne lidi varovalo na saudskem tripadvisoru ze to fakt neni dobry napad, ze tam unaseji lidi, blizkost soucasneho Jemenu je varujici..:(

Ty 4WD vylety asi bych moc nevyuzil..z Jeddan do Jizanu jedu klasickym osobakem..4WD mam pujcene v Medine kdy jedu na 3 dny na Kheybar volcanos.

trosku me pri kupovani letenek nenapadlo jak malo tam toho v teto Jizni oblasti je k videni:)nebo neni proste jen dost popsana:)

0 Citovat

A jak jedeš do Mediny? Asi pokud letíš tak pohoda, ale teď nám dělali trochu problém busem 😁

0 Citovat

Jedu vlakem, snad to bude v pohode:)

0 Citovat

Tak snad, u nás zjišťovali,  zda jsme muslimové a co tam budeme dělat. Tak se na to zkus když tak připravit.  :) 

0 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

Ty 4WD vylety asi bych moc nevyuzil..z Jeddan do Jizanu jedu klasickym osobakem..4WD mam pujcene v Medine kdy jedu na 3 dny na Kheybar volcanos.

Zvažovals taky návštěvu kráteru Al Wahbah? Vždycky mě to lákalo, ale nikdy jsem se tam nedostal, bylo to trochu z ruky. Takže nemám zkušenost, jestli to stojí za to. Ale vede tam asfaltka.

https://www.visitsaudi.com/en/do...bah-crater

0 Citovat

Jj vím o něm, ale je to hodne km na otočku zajizdka..a jak klasicky v SA máš mileage na půjčené auto tak už i takto trošku presvihnu..mám 1600 km a trasa jedddah - Jizan přes hory je tak akorát bohuzel:(

Tohle mě taky trošku hodilo vidle do plánování,  myslel jsem ze s nadsázkou projedou SA celou:)

0 Citovat

Třeba to někomu pomůže při plánování

https://www.saudiarabiatourismgu...ctive-map/

 

1 Citovat

Ahoj všem

V září se chystám navštívit Saudskou Arábii. Mohu při vstupu do země očekávat přísnější kontrolu nebo nestandardní průběh kontroly na letišti, když teď v dubnu navštívím Izrael? Díky za odpověď

0 Citovat

No, oficiálně asi ne, ale radši bych si udělal druhej pas.

0 Citovat

Wallec napsal(a):

Ahoj všem

V září se chystám navštívit Saudskou Arábii. Mohu při vstupu do země očekávat přísnější kontrolu nebo nestandardní průběh kontroly na letišti, když teď v dubnu navštívím Izrael? Díky za odpověď

 

 

Izrael razítka do pasu už několik let nedává, takže by to mělo být bez problémů.

 

Navíc jak bylo zmíněno výše, problémem nebyl ani Írán. A troufnu si říct, že Írán je teď pro SA větší nepřítel než Izrael.

0 Citovat

vyjádření od konzulky:

Během poslední schůzky se saúdskou stranou jsme byli ujištěni, že izraelské razítko v pase není problém. Nicméně Váš dotaz se týká vstupu do KSA, proto bych Vás ráda odkázala na saúdské autority, které jsou kompetentní podávat informace týkající se vstupu do jejich země.

0 Citovat

Ahojte, přidávám pár fotek z výletu po KSA. V případě dotazů jsem vám k dispozici :) >> https://shorturl.at/pqQSX

1
19 reakcí