Blíži sa ti čas, kedy potrebuješ vybavovať novú prácu? Ja tiež, aj som sa o to snažila, nevyšlo to. Bolo by zaujímavé otočiť svoj doterajší zámer o 180 stupňov, ukázať neslušné gesto súčasnému spolunažívaniu švédskej trojky, liberalizmu, kapitalizmu s demokraciou, a vybrať sa do sveta. Cieľom je samotná cesta a život na tejto ceste, zase nie som Salvator (v preklade spasiteľ) ani sv. František, ktorého púť mala predsa len šľachetné úmysly. Cieľom je pokúsiť sa vnímať prítomnosť, ako by povedal premotivovaný pozitivista. Taký typ spoločnosti ale nehľadám, alternatívni ľudia ma desia, pripadajú mi extrémne egoistickí, alternatívna situácia, do ktorej sa človek dostane, je zase niečo celkom iné. Hľadám spoločnosť racionálneho a triezveho človeka, ktorý sa vie o seba postarať, nenavštevuje kadejaké spolky, komunity, a ak aj áno, neprežíva tak tieto kontakty s nadpozemskými „Foucaultovými slovami a vecami“, je rozhodný, nestojí na mieste, nepolemizuje. Má čisté motívy spojené s cestovaním a poznávaním, nehľadá partnera, ale spoločnosť na cesty. Nerobí mu problém stopovať, ak si to situácia vyžiada. Oslovovať ľudí. Prijímať zmeny. Nezištne pomôcť ľuďom počas ciest. Rozumie slovu „poznanie“ a je prirodzene zvedavým, lebo tieto vlastnosti šľachtia motívy skutočného cestovateľa. Hľadám človeka, ktorý potrebuje radikálnu zmenu na obdobie štyroch mesiacov, september-december 2023. Oddýchnuť si od tejto krajiny. Skúseného s cestovaním podobného žánru, doteraz som síce sama precestovala čo-to, ale s vyšším komfortom. Bola som za to obdivovaná, lenže ten obdiv spočíval v tom, že som cestovala sama do väčších diaľok. Pokračujeme... Hľadám človeka, ktorý nepotrebuje zdieľať svoje cesty so svetom, zarábať na tom stoj čo stoj (vyrábať videá, točiť filmy ako George Lucas), ale stráviť ten čas so sebou samým a ľuďmi v jeho bezprostrednej blízkosti. Prečo? Za odmenu. Po tých náročných rokoch kolobehu života. Je dobré mať zmysel pre humor, úctu k človeku a ľuďom, nielen k zveri a horám, neseparovať spoločnosť na mužov a ženy, vedieť sa porozprávať i zanadávať si. Vôbec nie je na škodu byť sčítaným ako ja, lebo je to o jeden problém viac v živote, aby bol život zaujímavejším. Nebaví ma odsúvať svoju inteligenciu, tak či tak vyjde po čase na povrch a potom odoženie všetkých naokolo. Aspoň to nemám v živote jednoduché a povrchné. Ale pozor, nezamieňajte si ma so samoľúbym jedincom, som odchovaná na mimoriadne vzdelanom Umbertovi Ecovi, ktorého pokora je väčšia než Jupiter. Mám rada pokojných ľudí, ktorým občas drbne ako mne zo zábavy, ale väčšinou sú pokojní a nekonfliktní. Existuje ešte niekto podobný? Podľa mňa áno. Cieľom je ázijský, africký alebo americký kontinent. Madagaskar, Irán, Rwenzori, India, Srí Lanka, Medelin, Amazonka, fantázie sa medze nekladú. Hory, mestá. Dva mesiace na Srí Lanke, mesiac na Mesiaci, ak budeš mať dobré kontakty v NASA. Aby som nebola veľmi zlá na Európu, mojím snom je prečesať aj nemecké vlny. Niečo mám našetrené a viem si na mesiac podarovať 1000 eur, teda dokopy by tento plán mohol vychádzať na 4 000 eur a pár stoviek navyše. Na Nemecko to asi nestačí, ale na pobyt so slonmi a stretnutie s rumunským Drakulom áno. Nebránim sa výpomoci cudzím ľuďom za jedlo, ubytovanie, spoločnosť. Za čas, ktorí mi venujú. Za ľudskosť, ktorú málo nachádzam na Slovensku medzi komfortne žijúcimi ľuďmi, skúsený cestovateľ vie, o čom píšem. Sú krajiny, kde to ide aj s nižším rozpočtom. Čoho je ale priveľa a škodí zdraviu, sú cigarety a komáre, úhlavní nepriatelia, nie tí ľudskí, ktorých si treba bližšie držať pri sebe, komáre sú omnoho horšie a keby len tušili o moci svojho roja, už by sme tu na Zemi mali vládu iných cuciakov, ktorí by nám už nevykrádali bankové kontá, ale zásoby ciev. Nech sa mi ozve skutočný záujemca/záujemkyňa s podobnými predstavami a vôľou na 4 mesiace vypadnúť, nech mu prostriedky a čas vyhovujú. Prvý krát si dávam aj hranicu veku vzhľadom na dobu trávenia spoločného času, nech je to človek, ktorý si niečo odžil, je preplieskaný životom, ale ešte nie je zavretý na oddelení a ako tak sa drží pri vedomí a bez liekov na psychiku. Medzi rokmi 30-40 je ten správny čas na krízu a odchod zo Slovenska, je to ideálny vek na štvormesačné debaty. Ak je to muž, nech nemá postranné motívy, lebo to opäť dopadne tak, že sa po prvom stretnutí už nestretneme a väčšinou je to preto, lebo jednoducho sme už raz takí: stále iba hľadáme čosi mimo nesmrteľnej nudy a sme v očakávaní. Našťastie už podľa výmeny správ viem, či má zmysel pokračovať v konverzácii. Vždy sa nájdu takí, čo by radi podceňovali a skúšali moju trpezlivosť, takže prezradím, že mám za sebou dva odbory z biológie, jeden lepší než druhý, a za sebou stovky beletrizovaných a odborných kníh – čo je hlavný dôvod atmosféry tohto príspevku a celej mojej existencie (takže nie univerzita, ale čítanie mi udrelo na mozog), mám teda za sebou aj viac než tritisíc strán napísaných príbehov a niekoľkoročnú prácu s deťmi a seniormi, ktorá mi pomohla pestovať empatiu, o ktorú som prišla nástupom na univerzitu, čo mi je úprimne ľúto. Dokázala som kedysi organizovať veľké stretnutia cez internet. Získala som viackrát ocenenie ako príliš chytrá na vzťah, takže zoznamkychtiví čítate zlý príspevok. Ak budem chcieť vzťah, uzavriem manželský obchod s nejakým profesorom ako Merkelová. Zvyšok sveta, píšte, som tá pravá na cestovanie a máme čas spoznať sa, prebrať veci a organizovať megaworldtrip 😊 😉  .

September-December 2023

Založila ve fóru Hledám spolucestujícího

Blíži sa ti čas, kedy potrebuješ vybavovať novú prácu? Ja tiež, aj som sa o to snažila, nevyšlo to. Bolo by zaujímavé otočiť svoj doterajší zámer o 180 stupňov, ukázať neslušné gesto súčasnému spolunažívaniu švédskej trojky, liberalizmu, kapitalizmu s demokraciou, a vybrať sa do sveta. Cieľom je samotná cesta a život na tejto ceste, zase nie som Salvator (v preklade spasiteľ) ani sv. František, ktorého púť mala predsa len šľachetné úmysly. Cieľom je pokúsiť sa vnímať prítomnosť, ako by povedal premotivovaný pozitivista. Taký typ spoločnosti ale nehľadám, alternatívni ľudia ma desia, pripadajú mi extrémne egoistickí, alternatívna situácia, do ktorej sa človek dostane, je zase niečo celkom iné.

Hľadám spoločnosť racionálneho a triezveho človeka, ktorý sa vie o seba postarať, nenavštevuje kadejaké spolky, komunity, a ak aj áno, neprežíva tak tieto kontakty s nadpozemskými „Foucaultovými slovami a vecami“, je rozhodný, nestojí na mieste, nepolemizuje. Má čisté motívy spojené s cestovaním a poznávaním, nehľadá partnera, ale spoločnosť na cesty. Nerobí mu problém stopovať, ak si to situácia vyžiada. Oslovovať ľudí. Prijímať zmeny. Nezištne pomôcť ľuďom počas ciest. Rozumie slovu „poznanie“ a je prirodzene zvedavým, lebo tieto vlastnosti šľachtia motívy skutočného cestovateľa. Hľadám človeka, ktorý potrebuje radikálnu zmenu na obdobie štyroch mesiacov, september-december 2023. Oddýchnuť si od tejto krajiny. Skúseného s cestovaním podobného žánru, doteraz som síce sama precestovala čo-to, ale s vyšším komfortom. Bola som za to obdivovaná, lenže ten obdiv spočíval v tom, že som cestovala sama do väčších diaľok.

Pokračujeme... Hľadám človeka, ktorý nepotrebuje zdieľať svoje cesty so svetom, zarábať na tom stoj čo stoj (vyrábať videá, točiť filmy ako George Lucas), ale stráviť ten čas so sebou samým a ľuďmi v jeho bezprostrednej blízkosti. Prečo? Za odmenu. Po tých náročných rokoch kolobehu života. Je dobré mať zmysel pre humor, úctu k človeku a ľuďom, nielen k zveri a horám, neseparovať spoločnosť na mužov a ženy, vedieť sa porozprávať i zanadávať si. Vôbec nie je na škodu byť sčítaným ako ja, lebo je to o jeden problém viac v živote, aby bol život zaujímavejším. Nebaví ma odsúvať svoju inteligenciu, tak či tak vyjde po čase na povrch a potom odoženie všetkých naokolo. Aspoň to nemám v živote jednoduché a povrchné. Ale pozor, nezamieňajte si ma so samoľúbym jedincom, som odchovaná na mimoriadne vzdelanom Umbertovi Ecovi, ktorého pokora je väčšia než Jupiter. Mám rada pokojných ľudí, ktorým občas drbne ako mne zo zábavy, ale väčšinou sú pokojní a nekonfliktní. Existuje ešte niekto podobný? Podľa mňa áno.

Cieľom je ázijský, africký alebo americký kontinent. Madagaskar, Irán, Rwenzori, India, Srí Lanka, Medelin, Amazonka, fantázie sa medze nekladú. Hory, mestá. Dva mesiace na Srí Lanke, mesiac na Mesiaci, ak budeš mať dobré kontakty v NASA. Aby som nebola veľmi zlá na Európu, mojím snom je prečesať aj nemecké vlny. Niečo mám našetrené a viem si na mesiac podarovať 1000 eur, teda dokopy by tento plán mohol vychádzať na 4 000 eur a pár stoviek navyše. Na Nemecko to asi nestačí, ale na pobyt so slonmi a stretnutie s rumunským Drakulom áno. Nebránim sa výpomoci cudzím ľuďom za jedlo, ubytovanie, spoločnosť. Za čas, ktorí mi venujú. Za ľudskosť, ktorú málo nachádzam na Slovensku medzi komfortne žijúcimi ľuďmi, skúsený cestovateľ vie, o čom píšem. Sú krajiny, kde to ide aj s nižším rozpočtom. Čoho je ale priveľa a škodí zdraviu, sú cigarety a komáre, úhlavní nepriatelia, nie tí ľudskí, ktorých si treba bližšie držať pri sebe, komáre sú omnoho horšie a keby len tušili o moci svojho roja, už by sme tu na Zemi mali vládu iných cuciakov, ktorí by nám už nevykrádali bankové kontá, ale zásoby ciev. Nech sa mi ozve skutočný záujemca/záujemkyňa s podobnými predstavami a vôľou na 4 mesiace vypadnúť, nech mu prostriedky a čas vyhovujú.

Prvý krát si dávam aj hranicu veku vzhľadom na dobu trávenia spoločného času, nech je to človek, ktorý si niečo odžil, je preplieskaný životom, ale ešte nie je zavretý na oddelení a ako tak sa drží pri vedomí a bez liekov na psychiku. Medzi rokmi 30-40 je ten správny čas na krízu a odchod zo Slovenska, je to ideálny vek na štvormesačné debaty. Ak je to muž, nech nemá postranné motívy, lebo to opäť dopadne tak, že sa po prvom stretnutí už nestretneme a väčšinou je to preto, lebo jednoducho sme už raz takí: stále iba hľadáme čosi mimo nesmrteľnej nudy a sme v očakávaní. Našťastie už podľa výmeny správ viem, či má zmysel pokračovať v konverzácii. Vždy sa nájdu takí, čo by radi podceňovali a skúšali moju trpezlivosť, takže prezradím, že mám za sebou dva odbory z biológie, jeden lepší než druhý, a za sebou stovky beletrizovaných a odborných kníh – čo je hlavný dôvod atmosféry tohto príspevku a celej mojej existencie (takže nie univerzita, ale čítanie mi udrelo na mozog), mám teda za sebou aj viac než tritisíc strán napísaných príbehov a niekoľkoročnú prácu s deťmi a seniormi, ktorá mi pomohla pestovať empatiu, o ktorú som prišla nástupom na univerzitu, čo mi je úprimne ľúto. Dokázala som kedysi organizovať veľké stretnutia cez internet. Získala som viackrát ocenenie ako príliš chytrá na vzťah, takže zoznamkychtiví čítate zlý príspevok. Ak budem chcieť vzťah, uzavriem manželský obchod s nejakým profesorom ako Merkelová. Zvyšok sveta, píšte, som tá pravá na cestovanie a máme čas spoznať sa, prebrať veci a organizovať megaworldtrip 😊 😉

1

Ufff. No hodně štěstí. Vypadá to, že middle life crisis přišla nečekaně brzy.

9 Citovat

Floodland: ty jsi to fakt přečetl celé? 😆

8 Citovat

Hodnú chvíľu to vyzeralo na google translate z iného jazyka 😅

1 Citovat

Já myslím, že vyrazit na delší cestu by bylo dobré pro každého mladého (nebo i staršího, pokud se nevydal dřív). Na to není třeba ani čekat, až se dostaví nějaká krize nebo vyhoření. Já vyrazil hned po VŠ na půl roku a pak ještě 6x na déle než půl roku a asi 8x na víc než 1 měsíc až 3 měsíce. Když to tak čtu (a poměrně to chápu, protože mnohé cítím podobně až na sečtělost), tuším, že 4 měsíce stačit nebudou. :-) 

Najít někoho, kdo odpovídá požadavkům, je podle mě velmi nepravděpodobné, takže doporučím, abys jela sama, i když nikoho nenajdeš. Na cestě možná potkáš někoho na pár dní či týdnů společného cestování. Nebo zjistíš, že ti vyhovuje cestovat sama. I tak budeš mít v hostelech (nebo třeba při dobrovolnické činnosti) okolo sebe fajn cestovatele, kteří si rádi popovídají. Vše má své výhody a nevýhody a člověk zjistí až cestou, jak mu to vyhovuje lépe. 

4 Citovat

No, Míšo, nechci malovat čerta na zeď, ale něco mi říká, že nikoho nenajdete. Budete muset úplně vystoupit ze své komfortní zóny a jet sama. Na cestách potkáte spoustu lidí. A když budete bydlet po hostelech, tak o to víc. Zvláštní je ale popsanou cestu plánovat třičtvrtě roku dopředu.

Rumunsko je sice pěkné, ale s životními náklady už proklatě blízko ČR. Nejlevnější je z EU Bulharsko. Dále se doslova za pár desetikorun dá sehnat hostel v Gruzii nebo Arménii. Jihovýchodní Asie začíná být také otevřená, ale takový Bangkok už moc lowcost není.

Nedávno se otevřelo Japonsko. Ceny ubytování byly dost nízko kvůli banu pro zahraniční turisty a výhodou je i tamější velmi nízká inflace. Chce to ale rezervovat dopředu. Ceny s přibývajícími turisty jen porostou.

2 Citovat

I třičtvrtě nebo půlroku dopředu může být dobrý čas na plánování a zejména na nákup levnějších letenek. Již se mi to tak osvědčilo třeba pro RTW v roce 2019 nebo i letos (půlroku dopředu zakoupená letenka do Brazílie za 300€ by byla třeba 1-2 měsíce před odletem k nenalezení).

1 Citovat

Ahojte, vďaka za niektoré reakcie a rady, ktoré boli k veci. Arménsko a Gruzínsko by som privítala, budem si pamätať tieto tipy, Gruzínsko ma očarilo z fotiek ešte v dobe, keď sa o ňom veľmi nechyrovalo, dnes je veľmi často navštevované turistami.

Nájsť niekoho sa dá, lebo nikto nie je natoľko povahovo jedinečný, aby sa nenašla podobná spriaznená duša. Navyše, už sa mi na inej stránke ktosi ozval, bude to chcieť ale viac času poznávať sa a určite uvítam, ak sa niekto ozve aj z tejto stránky. Pocit byť iným a významným solitérom v cestovaní nie je podľa mňa žiadna výhra, keďže si cestujem sama po svete a osobne sa mi veľmi páčilo ísť s českou cestovkou do Macedónska tento august. Mala som výborné parťáčky a aj ako takmer 50členná skupina sme sa mali viac než výborne.

Chystám sa nie na 4 dni, ale mesiace ísť s niekým niekam, príspevok nemôže byť na 4 riadky, ale pokojne aj na 400 riadkov, pretože aj druhá strana potrebuje poznať mňa. Príspevok má osloviť ľudí s vážnym záujmom vypadnúť niekam a užívať si život, diskomfort, ľudí, jedlo, stretko s medveďom, etc. Takisto: toto nie je jediná možnosť, ktorú si dávam po phd. Až tak zle sa nemám, to už sú ale veci, ktoré budem preberať s dotyčným človekom, ktorý má záujem vybrať sa do sveta. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já myslím, že vyrazit na delší cestu by bylo dobré pro každého mladého (nebo i staršího, pokud se nevydal dřív). Na to není třeba ani čekat, až se dostaví nějaká krize nebo vyhoření. Já vyrazil hned po VŠ na půl roku a pak ještě 6x na déle než půl roku a asi 8x na víc než 1 měsíc až 3 měsíce. Když to tak čtu (a poměrně to chápu, protože mnohé cítím podobně až na sečtělost), tuším, že 4 měsíce stačit nebudou. :-) 

Najít někoho, kdo odpovídá požadavkům, je podle mě velmi nepravděpodobné, takže doporučím, abys jela sama, i když nikoho nenajdeš. Na cestě možná potkáš někoho na pár dní či týdnů společného cestování. Nebo zjistíš, že ti vyhovuje cestovat sama. I tak budeš mít v hostelech (nebo třeba při dobrovolnické činnosti) okolo sebe fajn cestovatele, kteří si rádi popovídají. Vše má své výhody a nevýhody a člověk zjistí až cestou, jak mu to vyhovuje lépe. 

Po VŠ som šla sama žiť a pracovať do "Nizozemska". Neskôr som sa presunula do Londýna. Žiť a pracovať. A naozaj... odniesla som si veľa zážitkov.

0 Citovat

Mikir. Jedině Mikir.

Btw ve svém profilu navštívených zemí Vám vypadlo Nizozemsko, ve kterém jste " žila a pracovala ".

Jinak samozřejmě přeju hodně štěstí.


img-20221208-051228.jpg

4 Citovat

Fakt chýba... zoznam tak neprežívam, možno som ešte zabudla na dáku krajinu:) Práve som rozposlala žiadosti aj na Srí Lanku, uvidíme. Slovo Mikir mi nič nevraví, v google sa píše o nejakej populácii, kultúre niekde v horách či čo, obávam sa, že to nebude pre mňa.

A ďakujem.

0 Citovat

Mikir je ikona tohoto fora, lec uz bohuzel neni mezi nami. Necht je mu zeme lehka.

5 Citovat

To bol dáky cestovateľ, ak tomu dobre rozumiem? To ma mrzí:( 

0 Citovat

Ano.

0 Citovat

Hodně štěstí.
Ještě mi v tom seznamu požadavků chybělo, aby jste stanovila, jak to má mít spolucestovatel s vírou.

0 Citovat

Musí byť kantovec, hugovec a vyvolávač Umberta Eca. Výhodou je prečítané dielo "Emil, alebo o výchove" od J. J. Rousseaua. A mal by určite veriť Jurajovi Slafkovskému.

1 Citovat

Nejlépe si člověk od liberalismu, kapitalismu a demokracie odpočine v KLDR.

5 Citovat

Počas ciest by bolo zaujímavé sa aj tam zastaviť. Určite si chcem oddýchnuť od európskeho systému, na to nepotrebujem ani citáciu. Preto som si dnes poslala žiadosti aj na Srí Lanku a verím, že sa ich povestná ochota osvedčí. Svet je pestrý, môžeme si dnes vyberať spôsoby a cestičky, ako dosiahnuť svoje šťastie. Verím, že aj na tejto stránke to môže skončiť úspechom. 

0 Citovat

Na nedávném cestovatelském festivalu jsem si poslechl mj. přednášku o návštěvě KLDR a byla teda zajímavá, ale absolvovat bych to nechtěl ani zadarmo. Ledaže bych se doma hodně nudil a byla to poslední země do sbírky. Dá se tam jet jen na krátký zájezd, který by ti sebral většinu rozpočtu na 4 měsíce. Žádost na Srí Lanku nechápu. S předposlední větou naprostý souhlas.

Ještě k dřívějším příspěvkům. Sehnat někoho na pár týdnů by nebyl velký problém. Ten ale nastane u mnohaměsíční cesty jednak z důvodu sladění časových možností, obvykle i finančních možností a hlavně, aby spolu ti dva vydrželi celou dobu. Možná počítej i s možností, že s někým vyrazíš, ale po čase se rozdělíte.

1 Citovat

michaela.romanov napsal(a):

 ...Určite si chcem oddýchnuť od európskeho systému, na to nepotrebujem ani citáciu. Preto som si dnes poslala žiadosti aj na Srí Lanku a verím, že sa ich povestná ochota osvedčí...

Ak si skutočne chceš oddýchnuť od európskeho systému, vykašli sa na bývalé európske kolónie (stále je tam cítiť vplyv Európy) a navštív moslimské krajiny. Tie neprešli európskou kolonizáciou a s európskym systémom naozaj nemajú absolútne nič spoločné.

Mimochodom, kto je to hugovec?

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Na nedávném cestovatelském festivalu jsem si poslechl mj. přednášku o návštěvě KLDR a byla teda zajímavá, ale absolvovat bych to nechtěl ani zadarmo. Ledaže bych se doma hodně nudil a byla to poslední země do sbírky. Dá se tam jet jen na krátký zájezd, který by ti sebral většinu rozpočtu na 4 měsíce. Žádost na Srí Lanku nechápu. S předposlední větou naprostý souhlas.

Ještě k dřívějším příspěvkům. Sehnat někoho na pár týdnů by nebyl velký problém. Ten ale nastane u mnohaměsíční cesty jednak z důvodu sladění časových možností, obvykle i finančních možností a hlavně, aby spolu ti dva vydrželi celou dobu. Možná počítej i s možností, že s někým vyrazíš, ale po čase se rozdělíte.

Srí Lanka znamená, že si vytváram aj ďalšie možnosti. Nemusím preflákať 4 mesiace s niekým, môžem aj brigádovať za ubytko, stravu si zaplatím. Najmä v prípade, ak sa mi nepodarí nikoho nájsť. In addition, na Srí Lanke mám originál SríLančana kamoša. Počítam teda aj s indickou perlou.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

[citace="michaela.romanov"]

 ...Určite si chcem oddýchnuť od európskeho systému, na to nepotrebujem ani citáciu. Preto som si dnes poslala žiadosti aj na Srí Lanku a verím, že sa ich povestná ochota osvedčí...

Ak si skutočne chceš oddýchnuť od európskeho systému, vykašli sa na bývalé európske kolónie (stále je tam cítiť vplyv Európy) a navštív moslimské krajiny. Tie neprešli európskou kolonizáciou a s európskym systémom naozaj nemajú absolútne nič spoločné.

Mimochodom, kto je to hugovec?

[/citace] Hugo Novák je možno jeho bratanec:D Victor Hugo, hugovec je človek, ktorý rád číta dlhé zoznamy mien a názvov a receptov, aké poskytuje Victor Hugo vo svojich dielach... No ver tomu, že by som najradšej šla do Iránu, je to krajina mojich snov pre perzskú kultúru, krajina na prvom mieste, ktorú by som šla hneď zajtra navštíviť, ale tam jedine s cestovkou. Sama by asi bolo celkom nerozumné ísť a vysokorizikové. Určite by som sa pozrela aj do Pakistanu, akí sú tam ľudia. Ich vzťah ku kultúre a umeniu je viac než evidentný už len na bežných fb stránkach o literatúre, mám ich aj medzi priateľmi... sama vediem stránku, kde je drvivá väčšina ľudí z Pakistanu a Indie.

Postačí mi skrátka na chvíľu si oddýchnuť od kolobehu života, v ktorom žijeme, nesúťažiť, nebažiť za výsledkami, bodmi, odmenami, stravnými lístkami. Nebyť svedkom dnešných demokraciou a kapitalizmom vyprodukovaných osobností v pracovnom nasadení. Po phd sa jednoducho nepotrebujem hneď a zaraz toho zúčastňovať, pretože pred phd mám odrobených 6 rokov, a chcem mať po štúdiu pokoj a nový svet pred sebou. 

0 Citovat

Já si myslím, že ty obavy, že by po tobě mohl někdo na tom tripu vyjet, jsou zcela zbytečné.

8 Citovat

Naopak,  jeste nekolik prispevku a verim tomu, ze by spousta spolucestujících vzalo pripadne skorovani jako vyzvu a zajimavy zazitek😁

 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Já si myslím, že ty obavy, že by po tobě mohl někdo na tom tripu vyjet, jsou zcela zbytečné.

No fůůj :-)))

 

1