Operácia Púštna búrka alebo zopár dní v Kuvajte
Zdravím vospolok. Dovolím si sem hodiť link na prieskum menej navštevovaného Kuvajtu, ktorý som absolvoval pred dvomi týždňami. Od júna sem začne lietať z Viedne priamo aj Wizzair, tak to môžno niekomu pomôže pri plánovaní.
https://tonicove.sk/operacia-pus...v-kuvajte/
Náklady:
Letenka s Pegasus - 180e osoba
E-visa - 3,5KWD = 10e osoba
Ubytovanie - 55 eur noc/izba
SIM karta 100GB - 16e
auto + vodicsky KW konverzia - 130 + 40e
benzin 1100km - 20e
Failaka ferry - 30e spiatocny
obed/vecera - 5-10e osoba
diky moc. ono asi sa to zmeni ked Wizzair zacne lietat o par mesiacov. Z Kuvajtu sa stane zaujimavy lowcost hub (v spojeni napr. Jazeera Airways), kedze tie viza su fakt "za hubicku" a netreba stresovat ako so Saudskou :))
Příjemné počtení k obědové pauze, jak už bývá pravidlem stejně jako u Romana H., nechyběly mačacie fotky, za mě spoko :D
Tonic jako vždy vynikající👋 A celkově díky za pravidelné cestopisy z prostoru mezi Košicemi a Soulem, kam sám dobrovolně nejezdím😉
Mám dvě otázky:
1) stačil ženám hidžáb? A mohly se koupat nezahalené?
2) je půjčení auta hodně odvážné? Mám na mysli kulturu cestování.
Díky moc:)
Hidzab len moslimky alebo len šatku. Filipinky a cudzinky tak nič.
Ženy sme nevideli sa kúpať, možno tak jednu Indku v tričku a voda po kolená. Tie skôr asi súkromné rezorty riešia.
Připojuji se, vtipně napsáno, před lety jsem tam byl a užil jsem si to, odpustil bych si auto i trajekt do nikam a na rozdíl od ostatních bych se tam rád podíval znovu.
Ja tam byl před cca 10 lety, projeto autem křížem krážem a už nikdy více.. jedná z mála destinací kam bych nejel už znova:)opravdu tam nic neni;)
Nesnažte se mi znechutit moji cestu za nejvyšším bodem Kuvajtu, kterou mám naplánovanou na celé tři dny (v čase oslav vzniku naší republiky). Že by to bylo větší peklo než Bahrajn ? :-)
Michal, takže ideš do púšte k trojhranici Irak, Kuvajt a Saudská? Keďže tiež som mal taký plán ale stačila aj Mutla:)
Ano, již jsem si prohlédl i prostor ze satelitu, abych minimalizoval riziko zatčení :-) Nejvyšší body placatých zemí a ostrovů jsou centrem zájmu vojsk. Když jsem byl na kopcích Litvy, Lotyšska, Estonska, Dánska, tak jsem netušil, že se podívám na ještě nižší "kopce".
Já na to trojmezi jel, ale zrovna tam byla nějaká hlídka která naznačoval že tam nemáme co delat.ale jak říkám je to 10 let zpátky:)