Ahoj lidi, jedu v únoru zpátky na Maltu, jen na týden, 10 dní- v termínu největšího Maltského karnevalu (stojí to za to, slavit jim jde). Někdo, kdo by jel se mnou? .

Awesome Malta

Založil(a) ve fóru Hledám spolucestujícího

13 reakcí

Ahoj lidi, jedu v únoru zpátky na Maltu, jen na týden, 10 dní- v termínu největšího Maltského karnevalu (stojí to za to, slavit jim jde). Někdo, kdo by jel se mnou?

0

Ahojky, unor letet nemuzu, ale tedbv lednu jsem.naslabletenky na Maltu z Londyna za 50 liber, tak premyslim nad.tim...nejakej tip na ubytko ci tripy na 5 dni? diky Lexi

0 Citovat

Ahoj. To je škoda, chci vidět ten karneval, je to to jediné, co mi na Maltě uniklo (žila jsem tam několik měsíců). Ubytko? Pokud Ti nevadí, že je to vyloženě na přespání a žádnej luxus, určitě Blue Sea St. Georges Park v Pacevillu. Je to uprostřed centra nočního života v Pacevillu, cen kolem 10 E za noc i se snídaní. Autobudem (MHDú se dostaneš po celým ostrově za 1,50 E na den (super cena! ale jsou dost nespolehlivý. Je to jih, jede někdy za hodinu, někdy dřív o 20 minut, někdy jdedou dva najednou...), akorát se připrav na to, že v lednu bude okolo 12 stupňů, ale jelikož je vlhkost cca 90%, bude Ti zima. Přibal zimní bundu a určitě deku! Nemají topení v barácích, mají je z pískovce nebo tlustých cihlových bloků a je tam obrovská vlhkost, lidi spí oblečení v zimních bundách, teplé ponožky taky.

Určitě navštiv Vallettu- hlavní město. Je to jedno z nejhezčích míst kde jsem kdy byla...
Pak stojí za to Gozo, druhý ostrov, je to v podstatě divočina. Potkáš 3 auta za den, půjč si skútr a projeď ho. má asi 5 km, takže phohoda, taky jezdí i MHD, navštiv na Gozu Azure Window, nejznámější monument- útes.
Marsaxlokk v neděli. Rybářská vesnice na jihu oMalty, každou neděli rybí trhy, ale i oblečení a tak. Koupíš tam všechno smiley
Paceville- asi 150 klubů na 150 metreh čtverečních. Velká paráda.
Golden Bay (Ghan Tuffieha) Beach. Největšá Maltská pláž, akorát se nebudeš moct koupat.. A když vyrazíš na windsurf nebo kite, bacha na jellybitches! (medúzy jsou fakt všude)
Určitě si zaplať třeba potápění. Fakt je to tam krásný smiley))) Kdyby něco, napiš.

0 Citovat

Ten karneval trvá 5 dní? A ubytování lze sehnat v pohodě? To tam bude asi pěkně narváno.

0 Citovat

čus, no, nrváno tam je furt. Tomu se nevyhneš. Rozhodně tam bude asi míň lidí, než v sezoně, ale je třeba počítat, že jakmile je nějaká Festa, bude tam natřískáno i Malťanama (je jich přecejen skoro půl milionu smiley) Pojel bys se mnou?

0 Citovat

a Karneval je od 10-17. unora. vice info http://www.visitmalta.com/en/carnival

resp. karneval je 4 dny, ale od 10 jsou nejake Feasts.Mrkni na tom webu na kalendar.

0 Citovat

Ahoj, no já bych měl fakt zájem. Myslíš, že to ubytování bude přiměřený cenově? Jako jestli to speciálně nenavyšují právě kvůli festu.

0 Citovat

Co se raději rovnou podívat kolik to přímo stojí.
Ceny pro dva za čtyři noci. 10.2 - 14.2.
http://www.hotelscombined.cz/Hotels/Sea ... panded%3D0

0 Citovat

Přesně, je lepší se podívat, já osobně preferuju hotel popř. apartmán i se snídaní, jelikož je na Maltě jídlo poměrně drahé, ale dá se to. (steak 13-19 eur, bageta 6-8 eur, místní jídlo jako je pastizzi - něco jako masovej koláč z listovýho těsta- cca 2eura, jejich pizza - hranatá- od 80centů za kus. Suroviny jsou taky dražší a je potřeb je někde uvařit. smiley

Je potřeba se podívat, kde hotel je. St. Julians, Sliema, Msida jsou super, dostupnost po ostrově nejlepší z Valletty. Mellieha, Bugibba, Qawra a St. Pauls Bay area jsou spíš wannabe letoviska na severu, nic moc doprava teda.

0 Citovat

Hele, a když jsi spala v Paceville, to ses jako vyspala, jo? Já myslím, že tam by to mohli používat místo Guantanáma - jak je tam mučili pouštěním populární hudby smiley

0 Citovat

jo, vyspala. Když jsem bydlela v Sta Veneře, byly u baráku 3 kostely, který zvoní každý den nonstop. Na hluk si zvykneš. A v pace, v hotelu La Vallette jsem neměla nejmenší problém smiley a když jo, dala jsem si láhev vína a spala jsem jak růženka smiley

0 Citovat

Ahoj, plánuji jet na Maltu na měsíční kurz AJ a ubytování bych viděl na nějaký single room v share house/flat. Nemáš prosím nějaký kontakt nebo třeba inzertní webovky, kde by se dalo něco najít. Díky Pepa

0 Citovat

ahoj, mrkni na maltapark.com.mt a nebo na facebooku na skupinu Share Flat in Malta. Nebo občas mrkni na češi a slováci na Maltě, občas se tam něco vyskytne... Počítej, že short rent (míň než 3 měsíce), bude dražší, okolo třeba 350E na měsíc (St. Julians, Sliema, Valletta, Msida) na severu bude levnější, ale je to tam naprd. (mě se tam nelíbilo) a jazykovku máš vybranou?

0 Citovat

Ahoj, můžeš napsat na kolemjdouci@seznam.cz? V práci si musím vybrat loňskou dovolenou a Malta spojená s karnevalem zní velmi dobře. Jak je to s letenkami? Termín se blíží.....

0
13 reakcí