Milí cestovatelé, lidé často myslí, že dovolená v Norsku musí být velice drahá. Já se tam vypravil v létě na tři týdny a zvládl jsem to se vším všudy za 12 000 Kč. Se skupinou kamarádů byl naším cílem především národní park Jotunheimen a ve dvou jsme se pak vydali až za polární kruh na Lofoty. Deník s fotkami krásné norské přírody najdete na Johnny na cestách - Norsko Zajímá vás něco? Určitě napište  .

Norsko není jen pro bohaté

Založil(a) ve fóru Cestopisy

15 reakcí

Milí cestovatelé,
lidé často myslí, že dovolená v Norsku musí být velice drahá. Já se tam vypravil v létě na tři týdny a zvládl jsem to se vším všudy za 12 000 Kč. Se skupinou kamarádů byl naším cílem především národní park Jotunheimen a ve dvou jsme se pak vydali až za polární kruh na Lofoty.

Deník s fotkami krásné norské přírody najdete na Johnny na cestách - Norsko



Zajímá vás něco? Určitě napište smiley

0

Zdravím, díky za tip.
už o norsku uvažujeme více než dva roky, ale jak zmiňuješ, všude jsme se dočetli, že je tam draho.
tak teď to přeci jenom ještě jednou zvážíme a možná příští rok v létě se tam nakonec vydáme...
díky

0 Citovat

3 týdny za 12.000 Kč ? smiley jak jste to sakra dokázali, to je už levnější jak Asie smiley

0 Citovat

Ahoj Petře,
draho tam je, ale pokud člověk obětuje komfort, tak to není překážkou. Norsko je krásná země s kouzelnou přírodou a byla by škoda se tam nepodívat.

Davide,
ušetřili jsme hodně na dopravě - do Osla jsme letěli, pak stopovali. Jednou jsme jeli busem a za 10 minut jízdy jsme zaplatili asi 200 Kč. Takže tudy cesta nevedla smiley Nejedli jsme v restauracích, ale sami jsme si vařili na bombě a spali jsme v přírodě mimo kempy. V Oslu jsem pak spal u Couchsurfera Stiana. Kdybych tam s kámošem Punkem nepil tolik piv, tak bych to dal ještě o 1500 Kč levněji. Zážitky byly super, fotky vcelku taky dobrý, takže pro mě cesta do Norska byla jednoznačně povedená.

0 Citovat

já počítám s tím, že bych vařil taky na bombě, ale nejsem typ na stopování, takže tím mi náklady vzrostou.
se spaním pod stanem taky nemám problém...

0 Citovat

Pěknej report a hlavně moc pěkný fotky!
K té ceně: ono záleží jak se to pojme... mě vyšlo 16 dní v Norsku (převážně Lofoty, ale i třeba Trolí stěna, NP Abisko ve Švédsku aj.) na ca 8500,- Veškerý náklady padly na dopravu (benzín + trajekty), trochu pečiva a jednu marmeládu, co jsem si dovezla domů. Jinak spaní pod stanem, vaření na vařiči a jídlo z domu...
Pro Petra: pokud budete 4, a máte k dispozici auto (ideálně kombík + rakev), doporučuju v rámci šetření jet po zemi + trajektem. Výhodou je hlavně to, že si sebou můžete vzít velký zásoby jídla, což je při cestování letadlem často problém.

0 Citovat

Hlavně se toho nebát, 24 dnů v Norsku? Výsledek cca 4000 tis na osobu smiley Levný letenky z Polska, všechno na zádech, k jídlu rýže a vepřovky.. Cestování do Jotunheimenu jen stopem, vaření oheň kde to šlo, jinak benzinovej vařič a pohoda.. Dá se tam i nakupovat, 2 velký tuňáky.. 21 kč. k tomu špagety 1 kg za stejnou cenu smiley na půlce pobytu vedete celodenní debaty o tom co si uvaříte až ve vrátíte ale jinak doporučuju smiley smiley

0 Citovat

Chogori: Díky moc za pochvalu, jsem rád, že se líbilo!

Zflek: Tak to teda klobouk dolů, 4000,- na 24 dní je fakt luxusní rozpočet. Ty debaty o jídle jako kdybych slyšel... hlavně když je člověk mokrej a je mu zima smiley Ale když se na to díváš potom s odstupem času, tak právě na tyhle "horší" chvíle člověk nejradši vzpomíná. Jak se říká - zážitek nemusí být pozitivní, ale silný. Něco na tom je smiley

0 Citovat

Mé zkušenosti s Norskem jsou takové že se to dá klidně do těch 12.000kč zvládnout! smiley Jak už je víše zmíněno hlavnou jsou náklady na dopravu(pohonné hmoty+trajekty). Jídlo jsme si vezli svoje, vařili jsme si na dvoupotýnkovém vařiči akorát jsme si kupovali pečivo. Spali jsme ve stanech( kam se člověk rozhlédne je vhodné místo a nikomu to nevadí- jenom se musí nacházet 150 metru od nejblížší budovy). Jinak úžasné je navštívít skalní kazatelnu Preikestolen,Trolltunga neboli Trolí jazyk a hlavně na úžasné fotky Kjeragbolten. A Asi nejúžasnejší čast norska jsou určitě Lofoty! smiley Zatím jsme na Lofotech strávil 4 dny! Ale už tedka plánují další cestu, minimálně na 14 dni jenom tam. Snad s cestujlevne.com seženu nějaké levné letenky...

0 Citovat

Zdeňku, souhlasím. Na Lofotách jsme byli taky asi 4 nebo 5 dní a určitě se tam chci vrátit. Hlavně kvůli focení. Tamní scenérie jsou opravdu nádherné a mrzí mě, že jsem tenkrát to focení tak flákal smiley

0 Citovat

Do Norska se chystáme letos v létě na 14dní, ale nějak se nám do auta přibalili rodiče a tak sice ušetříme za benzín, ale zase se nám prodraží ubytování, protože oni chtějí alespoň občas přespat v hotelu. Právě pracuju na itineráři a tak pročítám různé cestopisy, tak díky i za ten tvůj.

0 Citovat

Danke, kdyby Tě cokoliv zajímalo z té oblasti, kterou jsem navštívil, tak určitě napiš. Rád pomůžu.

Co se s rodiči domluvit, že oni můžou čas od času přespat v hostelu a vy si ustelete v nějakém kempu poblíž hotelu? To by mi přišlo jako férové řešení, pokud chcete ušetřit smiley

0 Citovat

Ja se tak taky chystám hlavně na nějaké pěkné výstupy na tamní kopečky a užit si úžasné scenérie! smiley A taky fotit! smiley Mam z tama pár pěkných fotek a snad nějaké přidám. smiley Tak ti při tvé cestě přeji pěkné světlo (což tam při půlnočním slunci není problém).

0 Citovat

I Tobě Zdeňku přeju krásnou cestu a dobré světlo… po celou noc smiley

0 Citovat

Dobrý den, využiji s dovolením Vaší laskavosti a zkušeností jak jste nabídl v úvodu Vašeho příspěvku smiley
ráda bych Vás poprosila o Vaše zkušenosti a nápady s cestou do Norska.
Pojedeme 2 - 3 dospělé osoby.
Pojedeme z Jižní Moravy s vozem o výšce 2,1m s max.délkou 5m a přívěsem(ne obytným) o výšce do 2m s max.délkou 5m
Potřebujeme přijet do norského Oslo ideálně v pondělí 6.7. či v úterý 7.7. (PSČ: 0753 Oslo). Musíme zde během dne něco vyřizovat.
Zde v Oslo najít rozumné ubytování (ideálně 2osoby jedna místnost, 1 osoba druhá místnost, není však podmínkou).

Následně se potřebujeme přesunout do města Bergen, zde si kamarád také potřebuje něco vyřídit. Možná se budeme muset vrátit zpět do Oslo pro vyzvednutí zásilky.

Rádi bychom viděli mimo dvou pracovních povinností i co nejvíce z Norska. Uvítám každý typ, kterým bychom mohli vyplnit náš čas a lokalitu naší trasy. Uvítám typy na ubytování v místech trasy (apartmány, soukromí apod.), informace o poplatcích na silnicích, tunelech (ráda bych viděla Laerdal), typy kde se za rozumnou cenu nejen ubytovat, ale i najíst apod..
Potřebuji poradit nejideálnější cestu (asi z Kiel do Oslo trajektem? nebo...?) z ČR do Oslo, a pak zpět (a v druhé variantě se možná do Oslo nebudeme muset vracet, tak odjezd od "kudkoli" smiley) Cestu DO a Z Norska preferujeme rychlejšího typu, ale pochopitelně s důrazem rozumnou cenu. Auto s přívěsem si vezme cca 16l/km. Proto zvažujeme, zda není vhodnější cestovat DO a Z Norska co nejdéle trajektem, než-li delší trasu vozem....

Návrat do ČR by jsme rádi cca 13.7.2015.
Vřelé díky všem.

0 Citovat

Ahoj Dano,
já rád poradím, ale jen o místech, kde jsem sám byl. A bohužel mezi Oslem a Bergen to nebylo.

Co se týká poplatků za silnice, tak doporučuju využít mapu ViaMichelin, která umí spočítat poplatky i odhadne cenu za benzín http://www.viamichelin.com
Ubytování, pokud nechcete stanovat, najdete třeba na AirBNB.com, Booking.com, Hostelworld.com, apod. Jen počítejte, že ceny budou začínat tak na 700 Kč/os. u těch nejlevnějších hostelů. Restaurace jsou na tom obdobně, proto jsme si vždy vařili sami.

Přeju hezkou cestu smiley

0
15 reakcí