Ahoj, sepsal jsem další cestopis, tentokrát z krásného ostrůvku Barra, který se nachází ve Vnějších Hebridách západně od Skotska. Je jedinečný tím, že se zde nachází jediné letiště na světě, kde přistává pravidelná letecká linka přímo na písčité pláži! A právě proto jsem tam vyrazil. A jsem moc rád, protože jsem si tenhle výlet opravdu užil – krásná skotská příroda, nádherné pláže, milí lidé a hlavně ten klid. Byl jsem tam snad jediný turista. Cestopis najdete na našem blogu: Ostrůvek Barra: Jak jsem si zaletěl na pláž. A to doslova. Kdyby vás něco zajímalo, ptejte se. Určitě rád odpovím, pokud budu vědět. .

Cestopis: Ostrůvek Barra - Unikátní přistání na pláži

Založil ve fóru Cestopisy

6 reakcí

Ahoj,

sepsal jsem další cestopis, tentokrát z krásného ostrůvku Barra, který se nachází ve Vnějších Hebridách západně od Skotska. Je jedinečný tím, že se zde nachází jediné letiště na světě, kde přistává pravidelná letecká linka přímo na písčité pláži! A právě proto jsem tam vyrazil. A jsem moc rád, protože jsem si tenhle výlet opravdu užil – krásná skotská příroda, nádherné pláže, milí lidé a hlavně ten klid. Byl jsem tam snad jediný turista. smiley A zajímavostí jsou třeba i trosky letadla, které na ostrově havarovalo během 2. světové války, a stále je tam můžete najít.

Nejde sice o destinaci, kam by si stovky z vás zaletěly na koupačku k moři, ale přinejmenším pro milovníky létání to určitě stojí minimálně za zvážení. smiley

Cestopis najdete na našem blogu: Ostrůvek Barra: Jak jsem si zaletěl na pláž. A to doslova.
Kdyby vás něco zajímalo, ptejte se. Určitě rád odpovím, pokud budu vědět.

0

Super, přečetl jsem jedním dechem!

0 Citovat

Mám otázku Proky smiley
Opravdu to bylo na tom ostrůvku Barra s tím skotským akcentem tak v pohodě? A jak bys porovnal akcent v Glasgow a v Edinburghu? Dá se něčeho chytit, i když nejsem zrovna super angličtinář (mírně pokročilý) nebo prostě nemám šanci a budu na ně koukat s otevřenou pusou? smiley Dík smiley

0 Citovat

Pokud bys tam žil nějakou dobu, chytíš rozdíl mezi edimburským a glasgovským přízvukem. Ale jinak určitě ne. I pro zkušeného angličtináře je obecně Skotsko dost divočina v angličtině. Časem si zvykneš, ale z počátku budeš rozumět tak každé páté slovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Moc pěkně napsané a inspirativní. Díky

0 Citovat

Oukej...dik za odpoved smiley Tak teda doufam, ze se s tim nejak poperu...a taky doufam, ze by se mohli alespon trochu snazit mluvit srozumitelne, kdyz hned po prvni vete poznaji, ze jsem cizinec smiley

0 Citovat

Paráda! Přidávám si totjle místo na "to-do list" smiley

0
6 reakcí