V duchu podobnej negatívnej témy by som si rád prečítal vaše postrehy o miestach, ktoré ste navštívili a tak veľmi sa vám páčili, že by ste sa tam bez váhania vrátili. Za mňa: Gruzínsko/Kaukaz - Krásne hory, história, výborné jedlo, skvelé víno a koňak a v neposlednom rade je tu lacno Havaj - Narozdiel od dovolenkových ostrovov, na ktorých sú len pláže a dá sa max. šnorchlovať, Havajské ostrovy sú ohromne rôznorodé, a človek by tu mal čo objavovať aj keby tu strávil dlhší čas. Krásne miesta sú tu ohromne nahusto - dá sa ísť po okružnej ostrovnej ceste a každých 15 min človek musí zastaviť, kochať sa a fotiť. Treky, vodopády, útesy, pláže, kopce, pozorovanie hviezd, šnorchlovanie ale aj Pearl Harbour či Honolulu. Dave-ovi veľká vďaka za info o letenkách ) Bol som v Zime (aurora borealis - check), najbližšie by som sa tam rád vybral v lete. Komu sa páčia vodopády a ľadovce, na Island by mal rozhodne ísť.  .

5 miest na ktoré by som sa rád vrátil

Založil ve fóru Cestopisy

Všimnul jsem si že je relativně málo lidí kteři by se chtěli vrátit do Jižní Ameriky....

1. Itálie - hlavně od Toskánska dolů. Kvalitní jídlo, víno, životní styl, tradice, příroda a to vše za dostupné peníze.


2. Kanada západ - Vancouver a BC, krásná příroda a překrásné vícedení treky


3. Kolumbie - krásná země s neskutečně pozitivní náladou. Neplatí pro Bogotu kterou bych společně s Kubou a Sihanoukville dal na negativní seznam


4. Meklenburská jezera - kola, uzené ryby a pohoda.


5. Maroko, Atlas - krásné hory a bez lidí.

0 Citovat

Proti zdejším cestovatelům jsem zatím viděla jen zlomek světa, takže seznam je krátkej:

1. Určitě vede Švédsko,  hlavně jih Švédska s krásnýma plážema, z měst Stockholm - nevím, proč, ale pořád mě to tam nějake táhne, letos jsem byla už 2x a už přemýšlím, že bych na vánoce zase nějakou cestu do Švédska podnikla.


2. Řecké ostrovy, nejmilovanější Kefalonie, ještě loni se dali se skůtrem najít pláže, kde budete sami  nebo maximálně s pár lidičkama.  Výborná kuchyně, řecký kafe...


3. Izrael - hlavně místní přírodní parky, pouště... to je nádhera, ale vrátila bych se i do Jerusaléma, Tel. Avivu atd. Bohužel mě dost štvali lidi, přijdou mi nevychovaný, neohleduplný :-(


4. Český Krumlov - má svoje kouzlo :-)





0 Citovat

Londýn, tam jsem doma

Budapešť, neskutečně pozitivně mě překvapila

Kanada, z té jsem viděla jen zlomek a musím vidět víc.

Itálie - Lago di Garda a pak Kalábrie

Benecko, tam někde si na důchod koupím roubenku
0 Citovat

z tech 58 zemi   urcite znovu Novy Zeland  a velmi  se nam  libil Mauritius . pak  kdyz zustanu blize , tak Madeira

Island ,Skotsko   a srdcovkou zustavaji Kanary

0 Citovat

@mikir, Kanárske? To by som o tebe nepovedal:)))

0 Citovat

Island, Jižní Afrika, Divoký západ, Andalusie, Švýcarsko...

0 Citovat

1. USA - od Denveru na zapad, narodne parky, plus idealne prejst PCT

2. Iran - uzasni ludia, pust Kalut, chcela by som este preskumat sever or Teheranu a ten uplny juh

3. Guatemala - dobre a lacne jedlo, prijemni ludia, najlepsi cestovatelsky zazitok pozorovanie vybuchujuceho Fuega

4. Gruzinsko - bola som tam len na tyzden cez jeden Erasmus projekt a hory som videla len z auta, velmi ochotni ludia

0 Citovat

Určitě Portugalsko, Skotsko, Itálie a taky se tam vrátím :)

0 Citovat

@ tonic  no ja zase znam jednoho  co jeho srdcovka je Kyjev a  a vozi 4 flasky vodky -)

0 Citovat

Indie - byla jsem tam třikrát a stejně viděla jen zlomek, Írán - skvělí lidé a turismem netknuté hory, Gruzie - skvělé treky, Japonsko - skvělé všechno, Řecko - tam jsem jako doma


0