Chtěl jsem na přelomu února/března na Kubu. Bohužel mi utekla ta chyba Aeroflotu co byla před časem a přeplácet to zase nechci. Dnes, když jsem od rána čuměl na ty fajne ceny z BUD, tak jsem nakonec neodolal a koupil zpáteční letenky s Turkish z BUD do KUL Tak jen když by náhodou letěl taky někdo v termínu od 14.2. - 3.3., napište co máte v plánu, že bychom se inspirovali a případně se třeba na skok přidali  .

Malajsie a...?

Založil ve fóru Hledám spolucestujícího

5 reakcí

Chtěl jsem na přelomu února/března na Kubu. Bohužel mi utekla ta chyba Aeroflotu co byla před časem a přeplácet to zase nechci. Dnes, když jsem od rána čuměl na ty fajne ceny z BUD, tak jsem nakonec neodolal a koupil zpáteční letenky s Turkish z BUD do KUL smiley Sice jsem už v Malajsii byl, ale samozřejmě ne všude a tak vzhledem k možnostem levných přeletů z KUL začínám plánovat, kde vlastně s přítelkyní vůbec pojedeme smiley Tak jen když by náhodou letěl taky někdo v termínu od 14.2. - 3.3., napište co máte v plánu, že bychom se inspirovali a případně se třeba na skok přidali smiley
Zatím se mi honí v hlavě Borneo, Singapur, možná Langkawi (kvůli přítelkyni, už jsem tam byl), no prostě zatím tápu smiley

0

Ahoj, budeme tam 24.2. - 8.3. přičemž ze začátku budeme v KL, potom jsme na 1.3. - 4.3. jsme vymysleli Kambodžu (Siem Reap) a zbytek na Langkawi. Takže na otázku Malajsie a.... já říkám Kambodža smiley

Poradíš nějaké zajímavosti v okolí KL? Máme na KL 5 dní a kousek a podle prozatimního plánu KL vč. Batu Caves zvládneme tak za 3. Ve zbývajících 2 dnech jsem uvažoval o půjčení auta (nebo nějakém organizovaném výletu) řekěmě směr Cameron Highlands nebo Melaka...

0 Citovat

Já stihnul v KL akorát Batu Caves, Twin Towers (lístek jsme museli koupit den předem, na den, kdy jsme tam přišli byly lístky již pouze na večerní hodiny), TV věž Menara stojí taky za to a je odtud zezhora pěkný pohled na věže...no a jinak klasika, rychloprohlídka města - China Town, market u Jalan Petaling, pochůzky kolem a tak, více jsme tenkrát nestíhali, protože jsme se přesouvali směr N.P. Taman Negara. Cameron Highlands jsou taky super (pěkné treky), takže jeďte (ale ne vlakem jako my s kámošem, ale to je jiný příběh smiley )
Auto zvažte, doprava tam funguje docela dobře, zejména dálkové busy jsou na naše poměry neskutečně pohodlné a je v nich určitě lépe, než v autě smiley
ad Kambodža: V Siem Reap jsem už byl 2x, tam už asi tentokráte ne smiley Ale jinak bych se do Kambodže rád ještě podíval. Když jsem tam byl podruhé, přesouvali jsme se ze Siem Reap přes jezero Tonle do Batambangu a odtud následně na thajskou hranici, na to rád vzpomínám, tam byla vidět ta pravá Kambodža.
ad Langkawi: Tak to je samozřejmě kvůli přítelkyni ve hře smiley

0 Citovat

zdravim. ja budem 1.3. v KL a 2.3. rano odchadzam na Cameron Highlands do 3.3. (cca na obed naspat do KL na letisko). Vedeli by ste mi poradit, či sa oplatí si tam objednat dopredu prehliadku fariem a okolia s nejakou miestnou agenturou, alebo to staci riesit na mieste, alebo sa na agenturu vykaslat a pochodit si to vsetko sam? ...ste tu spomínali, že je tam pekný treking, hlavne mi ide o to:) alebo pripadne radu, co sa naozaj oplatí vidiet tam. Díky.

0 Citovat

Pokud to nebudeš řešit už z KL přes agenturu a dopravíš se tam sám, stačí vše pořešit až na místě. Jinak se dá samozřejmě chodit i podle map -viz např. tady:
http://www.backpackingmalaysia.com/imag ... s-hill.jpg
The Bishop Trail (1500m)
The Pine Tree Trail (1500m)
The Kinderley Trail (750m)
The Maxwell Trail (750m)
The Abu SuradiTrail (500m)
The Mager Trail (1500m)
The Rompin Trail (1500m)
The Hemmant Trail (1000m)
nebo:
http://www.cameronhighlandsinfo.com/jungle_trekking
https://scgreenslade.files.wordpress.co ... 302254.jpg

Já mám v tabletu nahrány mapy Osmand, využívám GPS, takže se snažím chodit vždy sám. Ale je pravda, že tímto způsobem se klidně stane, že neuvidíš ty nejpěknější věci (pokud o nich třeba předem nevíš).

0 Citovat

Díky za tipy! smiley

0
5 reakcí