Vietnam

Založil Vietnamista před rokem ve fóru Cestopisy
6 odpovědí

Právě jsem zažil mojí nejlepší cestu na motorce. 300 km neskutečnou krajinou http://www.vietnamista.cz/cestopisy/nej ... a-motorce/ A při návratu tyto fotografie http://www.vietnamista.cz/fotogalerie/#a34-minority-jpg

Hodně pěkné fotky smiley Zajímalo by mě, jak jsi to řešil s motorkou v půjčovně - mám na mysli zálohu při půjčení.

Záloha - to je popsáno zde. http://www.vietnamista.cz/vietnam-na-motorce/
Při půjčení na jeden den obvykle nic, ani nechtějí vidět pas. Závisí, kde to je. Při delším půjčení někdy chtějí pas, ale dají se ukecat, opíšou si z něj data. Spíše vyjímečně peníze jako záloha. Obvykle vozím pasy proto dva, i z důvodu bezpečnosti.

Právě, často chtějí pas a ten se mi nechce dávat, nehledě na to, že když chci jet se skůtrem dále na více dní, pas je absolutně nezbytný. Jak velká byla ta záloha? Jinak druhý pas už na další trip zřejmě budu mít, jen by mě zde zajímalo, jak se na to budou koukat, když v něm nebudu mít vstupní razítko (případně vízum) a útržek imigračního lístku - toto zejména v případě, že o jeden pas (se štemplem) příjdu a budu mít k dispozici druhý bez štemplu => logicky musí být následně problém na jakékoliv hranici smiley
Jinak s tou kubaturou to není jak píšeš bez omezení, ale na magistrátech do mezinárodního řidičáku dopisují poznámku "pouze do 50 ccm" (pro ty, kteří nemají ŘP na velkou motorku - nepochopil jsem doposud proč, když je u nás schváleno do 125 ccm - viz tady toto téma: viewtopic.php?f=28&t=3814&p=25395#p24449 ).

Nic mne do mezinárodního řidičáku, žádný obsah, nedopsali. Ve Vietnamu ani nikdo neví, co to je obsah. A slabé mopedy tam ani dnes neexistují. Navíc řidičáky cizincům nekontrolují, snad tam ani není jediný policajt, který by uměl alespoň tři slova anglicky. Maximálně kontrolují techničák, hledají kradené motorky. Tomu rozumí. Do zástavy dávám druhý pas bez víza. Kdyby byl problém a chtěli třeba něco nesmyslně doplatit, ať si ho klidně nechá. .. Filipíny, zcela jiné, tam každý umí anglicky.

Tak všem co vím, u nás momentálně standardně dopisují poznámku "do 50 ccm"...asi by mělo být správně ten "automat" do 125 ccm, ale je mi jasné, že v Asii je to naštěstí asi každému fuk smiley Jinak naposledy jsem měl skůtr v Malajsii, po techničáku jsem se nepídil, ale při tankování jsem si všimnul, že papíry od motorky byly připevněny pod sedadlem. Ale díky za info, do Vietnamu se v budoucnu chystám a asi bych se jako obvykle po techničáku standardně vážně nepídil.

Přihlášení a registrace