Právě jsem zažil mojí nejlepší cestu na motorce. 300 km neskutečnou krajinou http://www.vietnamista.cz/cestopisy/nej ... a-motorce/ A při návratu tyto fotografie http://www.vietnamista.cz/fotogalerie/#a34-minority-jpg .

Vietnam

Založil(a) ve fóru Cestopisy

10 reakcí

Právě jsem zažil mojí nejlepší cestu na motorce. 300 km neskutečnou krajinou http://www.vietnamista.cz/cestopisy/nej ... a-motorce/ A při návratu tyto fotografie http://www.vietnamista.cz/fotogalerie/#a34-minority-jpg

0

Hodně pěkné fotky smiley Zajímalo by mě, jak jsi to řešil s motorkou v půjčovně - mám na mysli zálohu při půjčení.

0 Citovat

Záloha - to je popsáno zde. http://www.vietnamista.cz/vietnam-na-motorce/
Při půjčení na jeden den obvykle nic, ani nechtějí vidět pas. Závisí, kde to je. Při delším půjčení někdy chtějí pas, ale dají se ukecat, opíšou si z něj data. Spíše vyjímečně peníze jako záloha. Obvykle vozím pasy proto dva, i z důvodu bezpečnosti.

0 Citovat

Právě, často chtějí pas a ten se mi nechce dávat, nehledě na to, že když chci jet se skůtrem dále na více dní, pas je absolutně nezbytný. Jak velká byla ta záloha? Jinak druhý pas už na další trip zřejmě budu mít, jen by mě zde zajímalo, jak se na to budou koukat, když v něm nebudu mít vstupní razítko (případně vízum) a útržek imigračního lístku - toto zejména v případě, že o jeden pas (se štemplem) příjdu a budu mít k dispozici druhý bez štemplu => logicky musí být následně problém na jakékoliv hranici smiley
Jinak s tou kubaturou to není jak píšeš bez omezení, ale na magistrátech do mezinárodního řidičáku dopisují poznámku "pouze do 50 ccm" (pro ty, kteří nemají ŘP na velkou motorku - nepochopil jsem doposud proč, když je u nás schváleno do 125 ccm - viz tady toto téma: viewtopic.php?f=28&t=3814&p=25395#p24449 ).

0 Citovat

Nic mne do mezinárodního řidičáku, žádný obsah, nedopsali. Ve Vietnamu ani nikdo neví, co to je obsah. A slabé mopedy tam ani dnes neexistují. Navíc řidičáky cizincům nekontrolují, snad tam ani není jediný policajt, který by uměl alespoň tři slova anglicky. Maximálně kontrolují techničák, hledají kradené motorky. Tomu rozumí. Do zástavy dávám druhý pas bez víza. Kdyby byl problém a chtěli třeba něco nesmyslně doplatit, ať si ho klidně nechá. .. Filipíny, zcela jiné, tam každý umí anglicky.

0 Citovat

Tak všem co vím, u nás momentálně standardně dopisují poznámku "do 50 ccm"...asi by mělo být správně ten "automat" do 125 ccm, ale je mi jasné, že v Asii je to naštěstí asi každému fuk smiley Jinak naposledy jsem měl skůtr v Malajsii, po techničáku jsem se nepídil, ale při tankování jsem si všimnul, že papíry od motorky byly připevněny pod sedadlem. Ale díky za info, do Vietnamu se v budoucnu chystám a asi bych se jako obvykle po techničáku standardně vážně nepídil.

0 Citovat

Měl by někdo aktuální (tajnej) tip ( konec 2017, začátek 2018) na nějakou pěknou zapomenutou pláž ve středním Vietnamu?  Pláže popsaný v průvodcích vedu v patrnosti...

A ještě bych se rád podělil o náš vietnamskej plán, zda je ok...přílet do Saigonu, přelet Hanoj a následně nočním busem na sever k Čínē, tam 5 až 10 dní, následně přes Cat Ba, My Son a Dalat zpět do SGN, máme na to cca 18 dní, vše busama...chcem vidět tu neturistickou zátoku u Cat Ba, dále Hue, MySon, cestou ňáký vodopády, Dalat, deltu Mekongu, plus kdyby někdo poradil, co stojí za to vidět, zatím čerpám z LP a z netu, máme rádi hory, vodu, jídlo a místní lidi..výše uvedenej plán neni dogma...

Ď :)

0 Citovat

My byli v Nha Trangu, tam jsou městské pláže, ale koupili jsme šnorchlovací výlet a pak nás loďka zavezla na malý ostrov, kde bylo moc pěkné koupání.

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Měl by někdo aktuální (tajnej) tip ( konec 2017, začátek 2018) na nějakou pěknou zapomenutou pláž ve středním Vietnamu?  Pláže popsaný v průvodcích vedu v patrnosti...

A ještě bych se rád podělil o náš vietnamskej plán, zda je ok...přílet do Saigonu, přelet Hanoj a následně nočním busem na sever k Čínē, tam 5 až 10 dní, následně přes Cat Ba, My Son a Dalat zpět do SGN, máme na to cca 18 dní, vše busama...chcem vidět tu neturistickou zátoku u Cat Ba, dále Hue, MySon, cestou ňáký vodopády, Dalat, deltu Mekongu, plus kdyby někdo poradil, co stojí za to vidět, zatím čerpám z LP a z netu, máme rádi hory, vodu, jídlo a místní lidi..výše uvedenej plán neni dogma...

Ď :)


Pokud budete mít motorku/y, tak bych nějaké doporučení měl. Musel bych hodně hledat souřadnice. :) 

0 Citovat

Budem mít motorku :), dík

0 Citovat

Ahoj. Předpokládám, že když píšeš “na sever k Číně” myslíš Lao Cai a následně Sa Pa. Tam je fakt krasně (z Hanoje tam jede noční vlak a pak do hor bus nebo dodávka). Cat Ba a jeho okolí je nádherné, skvělé moře a pláže. A v zátokách bacha na medúzy 😀

A na jihu můžu rozhodně doporučit ostrovy Con Dao (ten jsem bohužel nestihl, ale je vyhlášený, jen si nejsem jistý, jak je to teď s dopravou, resp. s leteckým spojením) nebo Phu Quoc a jeho nádherné pláže, večerní rybí trhy a perlové farmy.

Jinak závidím, hned bych se tam vrátil. 😕

0
10 reakcí