Tak jako vždy, celý výlet započal zde, na fóru akčních letenkářů. První akci od AirOne jsem propásl, ale druhou která následovala o pár dní později jsem chopil za pačesy a koupil 2 letenky, mne a přítelkyni na 6.-8. října 2012, cena jedné vyšla na 750czk. Ubytování jsme zařídili v hostelu Walking Street Pisa, cena za noc byla 12€, ovšem před odletem jsem si všiml, že „přibyl“ (nebo jsem ho v čase bookování nezpozoroval) poplatek za povlečení lůžka 3€/noc. Hostel byl avizován se snídaní, nakonec jsem byl ale zklamán, byly k dostání jen obyčejné sušenky, nějaká marmeláda a nutela. Voda na čaj/kafe byla k dispozici, ovšem po hrnečkách se slehla zem. Toť na úvod. Kolem 12-té hodiny dorážíme na letiště, stavím se ještě v práci odnést nějaké doklady a pak jdeme na check-in. Odbavení probíhá standardně, jen slečna na dotaz, zda je seating odpověděla negativně, ovšem po obdržení boarding passu jsem měl seating zadaný. Boarding začíná na čas, na poslední chvíli je změněn gate. Odlet asi 15 minut po, ovšem přílet byl na minutu přesně. Let probíhal bezproblémově, obsazenost cca 35%, na chvíli jsem si zdříml a pak už mě vítala italská pevnina. Bylo krásné počasí, z původního plánu jet rovnou z letiště do Luccy se sešlo a změnil se na válení u moře, jelikož dle předpovědi mělo být následující den sychravo. Po opuštění letiště jděte přímo za nosem, projděte pod mostem a pokračujte hlavní až k mostu přes železniční stanici. Zahnete doleva, dojdete k budově Pisa Centrale (žel. Stanice) a pak se dáte ulicí Corso Italia, která vede až do úplného centra. Cesta trvá 20-30 minut, dle toho jak jste zdatní. Hostel se nachází právě v této ulici v části u centra. Jdeme se ohlásit a pak máme v plánu z autobusového nádraží odjet na pláž v Marina di Pisa. Ovšem při check-inu dochází k nemilému překvapení. Má občanka je pryč. Přemýšlím kde jsem o ni mohl přijít, jako nejpravděpodobnější varianta je v prstu při nástupu do letadla, či v letadle. Opravdu nevím a bohužel se už ani nedozvím. A tak se z koupacího plánu stává plán jak se dostat zpět do ČR. Přítelkyně boduje, v této situaci mě překvapila. A tak první věc,která je třeba – zajít na policii oznámit ztrátu/odcizení daného dokladu. Určitě to chce hned, v případě zneužití máte doklad s datem a časem ohlášení. Další část je zjistit nejbližší honorární úřad. Ten se nacházel ve Florencii, kam jsme ovšem namířeno neměli. Místní policista nás posílá ještě na letiště, jelikož sám si nevěděl rady. Tak tedy s protokolem o nahlášení ztráty pádíme na letiště, zde mi místní policista oznamuje, že jeho doklady vůbec nezajímají a záleží jen a jen na společnosti s kterou letím, zda mi vydá boarding pass. U supervisora se ujištuji, že vydání není problém – předkládám report a řidičský průkaz. Ovšem mezitím, slečna s kterou jsme se seznámili a hovořili o problému na hostelu zkontaktovala HÚ. A po dohodě s místní pracovnicí si domluvíme rande na pátek ve 3 odpoledne. Je večer a jdeme se alespoň podívat na noční Šikmou věž a centrum, v hostelu jsme obdrželi „queens“ bed. Docela mě to překvapilo, očekával jsem palandy. Asi jsme měli štěstí. Druhý den je přesně dle předpovědi pod mrakem, nasedáme tedy na vlak směr Lucca, vlaky jezdí každých 30 minut a trasa zabere cca 20minut. Cena 2.5€. Vlak je velmi čistý a jízda ubíhá bez menších problémů. V Lucce se snažíme najít infocentrum a vyzvednout mapku, žádné nenacházíme a tak se vydáváme za opevnění do centra Luccy, městečko je malé a malebné. Procházka nám zabere asi 2 hodky, začíná poprchávat a schováváme se do místního tržiště. Pár obchodů s masem, rybí zvlášť. Nějaký snackbar a ovoce-zelenina. Kupujeme 2 banány za celkem drahých 1,5€ a vydáváme se směr nádraží. Zde je menší fronta, ovšem která vůbec neubíhá, jelikož nějaký děda má problémy a zdržuje, nakonec je přivolaná další pracovnice a fronta se začíná zmenšovat. Náš další směr je Florencie ( Firenze ). Na tabuli svítí 2 vlaky, 13.32 a 13.39. První nestíháme, zřejmě jede přes Pisu. Druhý dobíháme a jedeme horní trasou, celá cesta trvá cca 1h40min a vlak stojí 5,30€. Ve Florencii vystupujeme na posledním nádraží v centru, bereme taxi, jelikož je 14.50 a já mám za 10 minut rande, taxikářka se ptá zda jsme si jisti, že je to kousek. Ovšem po hledání mapy a budky na fotografie ( jsou nutné 2 pro vydání nového průkazu ) si nejsme jisti uspořádaností místních ulic, a hlavně bez mapy bychom neměli šanci. Po 2 minutách vystupujeme, cca 7 minut chůze od nádraží je HÚ. Zde za 16€ dostávám nový průkaz, přítelkyně podepisuje svědectví o mé totožnosti , jinak je problém s ověřením a celý proces trvá o něco déle, já byl hotov asi za 10minut. Poté jdeme na pizzu, ovšem z místního menu si vybíráme těstoviny. Jídlo chutné, ale na můj vkus malé porce. Zbytek dne trávíme procházkou po Florencii, moc památek, moc jmen  .

Cestopis: Pisa, Lucca a Florencie

Založil ve fóru Cestopisy

0 reakcí

Tak jako vždy, celý výlet započal zde, na fóru akčních letenkářů. První akci od AirOne jsem propásl, ale druhou která následovala o pár dní později jsem chopil za pačesy a koupil 2 letenky, mne a přítelkyni na 6.-8. října 2012, cena jedné vyšla na 750czk. Ubytování jsme zařídili v hostelu Walking Street Pisa, cena za noc byla 12€, ovšem před odletem jsem si všiml, že „přibyl“ (nebo jsem ho v čase bookování nezpozoroval) poplatek za povlečení lůžka 3€/noc. Hostel byl avizován se snídaní, nakonec jsem byl ale zklamán, byly k dostání jen obyčejné sušenky, nějaká marmeláda a nutela. Voda na čaj/kafe byla k dispozici, ovšem po hrnečkách se slehla zem. Toť na úvod.

Kolem 12-té hodiny dorážíme na letiště, stavím se ještě v práci odnést nějaké doklady a pak jdeme na check-in. Odbavení probíhá standardně, jen slečna na dotaz, zda je seating odpověděla negativně, ovšem po obdržení boarding passu jsem měl seating zadaný. Boarding začíná na čas, na poslední chvíli je změněn gate. Odlet asi 15 minut po, ovšem přílet byl na minutu přesně. Let probíhal bezproblémově, obsazenost cca 35%, na chvíli jsem si zdříml a pak už mě vítala italská pevnina.

Bylo krásné počasí, z původního plánu jet rovnou z letiště do Luccy se sešlo a změnil se na válení u moře, jelikož dle předpovědi mělo být následující den sychravo. Po opuštění letiště jděte přímo za nosem, projděte pod mostem a pokračujte hlavní až k mostu přes železniční stanici. Zahnete doleva, dojdete k budově Pisa Centrale (žel. Stanice) a pak se dáte ulicí Corso Italia, která vede až do úplného centra. Cesta trvá 20-30 minut, dle toho jak jste zdatní. Hostel se nachází právě v této ulici v části u centra. Jdeme se ohlásit a pak máme v plánu z autobusového nádraží odjet na pláž v Marina di Pisa.



Ovšem při check-inu dochází k nemilému překvapení. Má občanka je pryč. Přemýšlím kde jsem o ni mohl přijít, jako nejpravděpodobnější varianta je v prstu při nástupu do letadla, či v letadle. Opravdu nevím a bohužel se už ani nedozvím. A tak se z koupacího plánu stává plán jak se dostat zpět do ČR. Přítelkyně boduje, v této situaci mě překvapila. A tak první věc,která je třeba – zajít na policii oznámit ztrátu/odcizení daného dokladu. Určitě to chce hned, v případě zneužití máte doklad s datem a časem ohlášení. Další část je zjistit nejbližší honorární úřad. Ten se nacházel ve Florencii, kam jsme ovšem namířeno neměli. Místní policista nás posílá ještě na letiště, jelikož sám si nevěděl rady. Tak tedy s protokolem o nahlášení ztráty pádíme na letiště, zde mi místní policista oznamuje, že jeho doklady vůbec nezajímají a záleží jen a jen na společnosti s kterou letím, zda mi vydá boarding pass. U supervisora se ujištuji, že vydání není problém – předkládám report a řidičský průkaz. Ovšem mezitím, slečna s kterou jsme se seznámili a hovořili o problému na hostelu zkontaktovala HÚ. A po dohodě s místní pracovnicí si domluvíme rande na pátek ve 3 odpoledne. Je večer a jdeme se alespoň podívat na noční Šikmou věž a centrum, v hostelu jsme obdrželi „queens“ bed. Docela mě to překvapilo, očekával jsem palandy. Asi jsme měli štěstí.

Druhý den je přesně dle předpovědi pod mrakem, nasedáme tedy na vlak směr Lucca, vlaky jezdí každých 30 minut a trasa zabere cca 20minut. Cena 2.5€. Vlak je velmi čistý a jízda ubíhá bez menších problémů. V Lucce se snažíme najít infocentrum a vyzvednout mapku, žádné nenacházíme a tak se vydáváme za opevnění do centra Luccy, městečko je malé a malebné. Procházka nám zabere asi 2 hodky, začíná poprchávat a schováváme se do místního tržiště. Pár obchodů s masem, rybí zvlášť. Nějaký snackbar a ovoce-zelenina. Kupujeme 2 banány za celkem drahých 1,5€ a vydáváme se směr nádraží. Zde je menší fronta, ovšem která vůbec neubíhá, jelikož nějaký děda má problémy a zdržuje, nakonec je přivolaná další pracovnice a fronta se začíná zmenšovat. Náš další směr je Florencie ( Firenze ). Na tabuli svítí 2 vlaky, 13.32 a 13.39. První nestíháme, zřejmě jede přes Pisu. Druhý dobíháme a jedeme horní trasou, celá cesta trvá cca 1h40min a vlak stojí 5,30€.





Ve Florencii vystupujeme na posledním nádraží v centru, bereme taxi, jelikož je 14.50 a já mám za 10 minut rande, taxikářka se ptá zda jsme si jisti, že je to kousek. Ovšem po hledání mapy a budky na fotografie ( jsou nutné 2 pro vydání nového průkazu ) si nejsme jisti uspořádaností místních ulic, a hlavně bez mapy bychom neměli šanci. Po 2 minutách vystupujeme, cca 7 minut chůze od nádraží je HÚ. Zde za 16€ dostávám nový průkaz, přítelkyně podepisuje svědectví o mé totožnosti , jinak je problém s ověřením a celý proces trvá o něco déle, já byl hotov asi za 10minut. Poté jdeme na pizzu, ovšem z místního menu si vybíráme těstoviny. Jídlo chutné, ale na můj vkus malé porce. Zbytek dne trávíme procházkou po Florencii, moc památek, moc jmen smiley Nic speciálního mě tu nenadchlo. Kupujeme lístky zpět do Pisy, tentokrát je cena 5,90€, tam dorážíme kolem 8 mé večer. Dáváme pizzu a nějaké alko k pití, na platebním lístku přibyla položka, a to 2x1,30€. Opravdu nevím za co. Poté usínáme a další den razíme ještě na denní Šikmou věž, bereme to dle mapou doporučených tras a vidíme nějaké další památky.



Na letiště jsme se dostali cca 1,5h před odletem, v místní bagetárně dáváme lehčí snack a razíme ke gatu. Odbavení načas, letadlo obsazené z 60%, z toho 90% Italů. V Praze opět dosednutí načas a do příjemného počasí, a to 6°C. Pisu a okolí vřele doporučuji, hlavně začínajícím cestovatelům. Město je díky své velikosti a přilehlému okolí skvělý začátek pro bojácné cestovatele.

0
0 reakcí