ahojte, rád by som sa s Vami podelil o moj další citytrip - Paríž. Musím sa priznat že som už absolvoval niekolko tripov, ale až teraz som sa odhodlal poradit - informovat dalších cestujúcich. V Paríži som bol s priatelkou - odlet Praha - sobota 14:00hod, prílet o 15:25 - prileteli sme skor o 35minut sú velmi chutné a každý aj vetší jedlíci sa najedia. Doporučujem tento hotel, cenovo je podla mňa výhodný. Je v pešej dostupnosti ku Notre-Dame a metra. Nás stál na 2noci - 4.000,-kč. Doprava po meste je veľmi jednoduchá. V hoteli, ale aj každom vstupe do metra sú plániky dopravy, je jednoduchý a po niekolkých minútach sa v ňom budete v pohode orientovať. Doporučujem kupovat lístky ako balík tj. 10 lístkov za 13,30 euro inak jednotlivo sú drahšie. Čo sa týka platby za lístky, priamo v metre sú platobné termínály na karty, stačí Vám základná angličtina a vyznáte sa. Čo sa týka pamiatok, je to samozrejme individuálne, ale doporučujem osobne: Notre Dame, Louvre, Sacre Cour, Pantheon, Eifelovu vežu, Luxemburské záhrady, Invalidovna,... tých pamiatok v Paríži je neskutočne vela, preto si naplánujte výlety podla času a chuti. Taktiež je prekrásny Disneyland, ale ten som videl pred niekolkými rokmi. Čo sa týka cien, absolvovali sme 2hodinovú čakačku na Eifellovú vežu - oplatilo sa. Cena na 2.poschodie je 8,50euro na dospelú osobu, na 3. najvyššie poschodie je to 14euro. Bohužial to bolo vtedy zatvorené z velkého počtu návštevníkov s rezerváciou cez internet. Preto doporučujem ak máte pevný termín návštevy zakúpit lístok na eiffelovú vežu cez internet - vyhnete sa čakaniu http://www.tour-eiffel.fr/en.html. Ale zasa možete narazit na škaredé počasie. Taktiež je krásna nočná plavba po Seinne, nastupuje sa na viacerých miestach. My sme išli loďou štartujúcou priamo pri Eiffelovke, cena je 14euro - plavba. Prípadne je možnost si zakúpit lístok s večerou za 20 euro (obed nič moc, ale ak ste hladný po celodennom tripe je to dobrá investícia) a posledná možnost je 22euro - 2eura je príplatok za dezert - obyčajná tyčinka, nedoporučujem. Tú si možete kúpit aj v obchode. Aby som spomenul obchody, velké nákupné centra ako Careffour sú mimo Paríža, preto je ideálne nakúpit drobnosti domov v menších shopoch ako napríklad Monoprix na zastávke metra Ledru-Rollin - blízko nášho hotela Helvetia. Čo sa týka stravovania, Paríž je celkom drahý. My sme to riešili buď McDonaldom 6-10euro, čínou 8-10euro alebo si dáte originál francúzsku kuchyňu za ktorú si ale priplatíte - cca 20euro. Ak sa rozhodnete íst do reštaurácie, nikdy si nesadajte! Počkajte na čašníka, kým Vás usadí, pre nich to je nejaká forma urážky Nás celý 3 dňový výlet (odlet sme mali v pondelok večer) nás stál komplet 12.000,-kč (letenky, ubytko, plavba, eiffel vstup, jízdenky, jedlo, kúpa darčekov, vína, poistenie, ....). Dúfam že aspoň niekomu som troška poradil s výletom do Paríža a prípadne želám taktiež krásne prežitie v romantickom meste na Seine. Lubo .

Paríž za 2,5 dňa

Založil(a) ve fóru Cestopisy

4 reakce

ahojte,
rád by som sa s Vami podelil o moj další citytrip - Paríž. Musím sa priznat že som už absolvoval niekolko tripov, ale až teraz som sa odhodlal poradit - informovat dalších cestujúcich. V Paríži som bol s priatelkou - odlet Praha - sobota 14:00hod, prílet o 15:25 - prileteli sme skor o 35minut smiley) plán bol o 16:00hod. Leteli sme s easyjet.com takže na letisko v Paríži - Charles de Gaule. Cestovanie do centra mesta je viacero možnosťami - taxi (vraj 40-50 euro), vlakom za 9,50euro - jednosmerný lístok alebo autobusom. My sme využili bus č. 351 - Stojí na Termínály č. 3 prípadne na č. 2 - blok D. Lístok na letisku sa dá kúpiť iba u vodiča, nikde sme nenašli automat. Je nutné si kúpiť 3xlístok do centra - tj. cielová stanica Nation. Cena u vodiča je 1,7euro/lístok. Takže si pripravte 5,10euro za osobu. Cesta trva zhruba 1-1,5hodiny podla dopravnej situácie.

Po dojazde na Nation sme sa vybrali ulicou Diderot do nášho hotela Helvetia 2* - hotel je blízko asi 100m dopravného uzla Gare De Lyon, kde sa stretávajú 4metra a 2 prímestské vlaky. Hotel je čistý, pekný, raňajky (snídane) smiley sú velmi chutné a každý aj vetší jedlíci sa najedia. Doporučujem tento hotel, cenovo je podla mňa výhodný. Je v pešej dostupnosti ku Notre-Dame a metra. Nás stál na 2noci - 4.000,-kč. Doprava po meste je veľmi jednoduchá. V hoteli, ale aj každom vstupe do metra sú plániky dopravy, je jednoduchý a po niekolkých minútach sa v ňom budete v pohode orientovať. Doporučujem kupovat lístky ako balík tj. 10 lístkov za 13,30 euro inak jednotlivo sú drahšie. Čo sa týka platby za lístky, priamo v metre sú platobné termínály na karty, stačí Vám základná angličtina a vyznáte sa.

Čo sa týka pamiatok, je to samozrejme individuálne, ale doporučujem osobne: Notre Dame, Louvre, Sacre Cour, Pantheon, Eifelovu vežu, Luxemburské záhrady, Invalidovna,... tých pamiatok v Paríži je neskutočne vela, preto si naplánujte výlety podla času a chuti. Taktiež je prekrásny Disneyland, ale ten som videl pred niekolkými rokmi. Čo sa týka cien, absolvovali sme 2hodinovú čakačku na Eifellovú vežu - oplatilo sa. Cena na 2.poschodie je 8,50euro na dospelú osobu, na 3. najvyššie poschodie je to 14euro. Bohužial to bolo vtedy zatvorené z velkého počtu návštevníkov s rezerváciou cez internet. Preto doporučujem ak máte pevný termín návštevy zakúpit lístok na eiffelovú vežu cez internet - vyhnete sa čakaniu http://www.tour-eiffel.fr/en.html. Ale zasa možete narazit na škaredé počasie.

Taktiež je krásna nočná plavba po Seinne, nastupuje sa na viacerých miestach. My sme išli loďou štartujúcou priamo pri Eiffelovke, cena je 14euro - plavba. Prípadne je možnost si zakúpit lístok s večerou za 20 euro (obed nič moc, ale ak ste hladný po celodennom tripe je to dobrá investícia) a posledná možnost je 22euro - 2eura je príplatok za dezert - obyčajná tyčinka, nedoporučujem. Tú si možete kúpit aj v obchode. Aby som spomenul obchody, velké nákupné centra ako Careffour sú mimo Paríža, preto je ideálne nakúpit drobnosti domov v menších shopoch ako napríklad Monoprix na zastávke metra Ledru-Rollin - blízko nášho hotela Helvetia. Čo sa týka stravovania, Paríž je celkom drahý. My sme to riešili buď McDonaldom 6-10euro, čínou 8-10euro alebo si dáte originál francúzsku kuchyňu za ktorú si ale priplatíte - cca 20euro. Ak sa rozhodnete íst do reštaurácie, nikdy si nesadajte! Počkajte na čašníka, kým Vás usadí, pre nich to je nejaká forma urážky smiley Ak máte chuť na vínko, kúpte si ho v obchode, domáci a hlavne mladý to takto riešia. Možete si ju vziat do hotela a pochutnat si - ceny sú skvelé a neminiete kopu peňazí v reštaurácii. Samozrejme ak idete na lowcost trip smiley Nás celý 3 dňový výlet (odlet sme mali v pondelok večer) nás stál komplet 12.000,-kč (letenky, ubytko, plavba, eiffel vstup, jízdenky, jedlo, kúpa darčekov, vína, poistenie, ....). Dúfam že aspoň niekomu som troška poradil s výletom do Paríža a prípadne želám taktiež krásne prežitie v romantickom meste na Seine.
Lubo

0

Pěkný report! Zejména pak pro ty, kteří nevěří, že dva mohou strávit víkend v Paříži se vším všudy za cenu, kterou by dali cestovce za 1 osobu. smiley Dovolil jsem si udělat odstavce - jak to bylo v jednom kuse, tak jsem nemohl udržet oči na správném řádku smiley

Doplním, že lístky na bus lze zakoupit v trafice, která je v té samé budově co člověk vystoupí z vláčku (doprava mezi terminály). Naposledy jsem je sháněl delší dobu, ale byly tam! smiley U Eiffelovky se prý dá vyjít do prvního patra a pak frčet výtahem za nižší? cenu a hlavně bez front. Nemám odzkoušeno.

K té lodi, nemáš fotky večeře? smiley cenově se mi zdá nabídka velmi zajímavá.

0 Citovat

Ahoj, chystám se do Paříže za 14 dní a koupení lístků na Eiffelovku přes internet mi přijde jako dobrý nápad, tak jsem kliknul na níže uvedený link, ale lístky jsou v termínu od 19 do 23.4. vyprodané, otázka tedy zní je to možný? smiley Nevím, jestli jsou vyprodané jenom lístky na netu a můžu vystát frontu nebo se tam nedostanu vůbec? Díky za radu smiley

0 Citovat

ahoj Michal,
lístky na Eiffelovku sú podla mňa vypredané len cez net, kedže ona je otvorená každý deň. Len počítaj s vetším množstvom ludí a tým hlavne s dlhším čakaním.
Dave, čo sa týka večere na lodi - uprimne to nebolo nič extra, ale hlad to zahnalo smiley Mali sme na výber buď sendvič alebo cestoviny v krabičke (zohriate v mikrovlnke). Fotky bohužial nemám, nepripadalo mi to zaujímave fotit smiley
Lubo

0 Citovat

smiley hned mě přešla chuť ...

0
4 reakce