Zdarvim vospolok, cez vikend som navstivil tento Pchjongjang zapadu a spisal som kratky cestopis:  .

Vikend v depresivnej Bukuresti

Založil ve fóru Cestopisy

14 reakcí

Zdarvim vospolok, cez vikend som navstivil tento Pchjongjang zapadu a spisal som kratky cestopis:
smiley smiley smiley http://tonicov.tumblr.com/post/153856304821/bukurest

Naklady:
Letenka Wizz z Buda - 20 euro osoba
Parking Buda holiday - 14 euro
Metro - 10 jazd/cca 4.5 euro
Uber - vacsinou minimlana sadzba 8 RON (1,8 euro) na letisko cca 8 euro z centra
Ubytko - 11 euro osoba trojka izba
Vstup do palaca s prehliadkou a terasou - 10 euro
Jedlo a pitie v centra mam pocit ze asi aj drahsie ako na Slovensku, jedine vino v La Placinte 5 euro flasa co super, v obchodoch rovnako
Aquapark - 12-14 euro na 3,5 hodiny
Plavky v Decathlone - 3 euro smiley

0

smiley Bukurešť se dá, ale fakt jenom na jaře, v létě, kdy je všude aspoň zeleno. Každopádně jsem měl úplně stejné rozporuplné pocity, roztahané město, žádné historické jádro. Kdyby Bukurešť neměla Palác parlamentu, tak tam na turistu asi nenarazíš.

Za mě bylo v Bukurešti nejzajímavější Dimitrie Gusti National Village Museum. Jídlo bylo nejlepší v řetězci La Mama, v Bukurešti mají spoustu restaurací smiley
http://lukashorak.rajce.idnes.cz/Bukure ... enec_2014/

0 Citovat

Díky za cestopis, z Bukurešti mám podobný pocity jako Ty - skoro nic tam není, jen prohlídka parlamentu se mně líbila a určitě to stojí za to. Měl jsem tam ale jen pozitivní zkušenosti s hospodama a kavárnama, na rozdíl od Tebe a to bylo pro mě to nejlepší.

0 Citovat

hej to Village museum sme mali v zalohe smiley ale objavil sa akvpark, tak sme poznavanie vzdali.
Urcite tomu mestu by som dal este sancu, ale iba v lete a hned vlakom do Constanty a okolia smiley

0 Citovat

Mam dotaz. V porovnani se Sofii - je na tom Bukurest z pohledu turisty lepe ci hure? Pac v Sofii byla fakt strasna NUDA (myslim ted citysightseeing - na vic nebyl cas ani pocasi). Mel jsem za to, ze v Bukuresti je toho pomerne dost..

0 Citovat

Constanta je určitě hezčí, ale dovolenou na Mamaii bych rozhodně zažít nechtěl smiley

0 Citovat

Podle mého se to tam od roku 1990 moc nezměnilo,
takže vzpomínky na dětství nebudou zas tolik zkreslené smiley smiley smiley

0 Citovat

je to dost mozne smiley ale zase musim teda pochvalit Bukurest za fakt dobre cesty, pekne metro (najma vozne, stanice dost divoke, ale aspon nie su hlboko, skoda ze len frekvencia cez vikend je tragicka ... najma ak porovnam napr. s Kyjevom) a skoro vsade vedia po anglicky.
Inak naozaj vizualne nic moc, Ceausescu narobil riadne skody a porevolucny osial tomu nepomohol (tolko reklam a bollboardov som davno nevidel). No niekedy ten vylet nevypali tak ako ma a urcite tomu pomohla aj absencia slnecnych lucov smiley Hlavne cestopisy pisem najma pre seba nech si potom viem spomenut v buducnosti. Nebudem za kazdu cenu to nejak skraslovat, ak som to tak necitil (klasicke klise typu vone vibrantnej Indie = hovna roznych kast na ulici smiley)

0 Citovat

My v Bukurešti zapadli do Cara'c cu bere.. celkem hezká a dle všeho nejstarší hospoda široko daleko smiley .. jinak mě také moc nenadchla..

0 Citovat

a nejaka kompenzacia od wizzu ti radost z tohto vyletu nespravi? smiley

0 Citovat

Do kompenzacie chybalo 19 minut smiley

0 Citovat

Nezufaj, este stale mozes na tento vylet spominat vdobrom ... teda ak si si spravil fotku toho ich specialne "pomalovaneho" lietadla smiley

Calling all plane lovers: take a photo of our special Budapest Aircraft with Budapest2024 livery design and win €200 WIZZ Value Vouchers + Budapest 2024 gift package! Details at http://bit.ly/2gxo3DY

0 Citovat

Mé dojmy z Bukurešti byly taky nicmoc, a to se mi líbí skoro všude, hodně udělalo počasí, za celou dobu jsem neviděl modrou oblohu a občas pršelo. Každopádně dojem z Constanty byl naopak dobrý, možná to dělá to moře, nevím...

Zpětně jsem rád, že jsem nezůstal jen v Bukurešti.

Dojmy z Constanty zde:

http://www.mojecesty.com/clanky/postreh ... tanty.html

0 Citovat

ja som tam bol v lete, obloha modra, slnko prazilo ale tiez slabota

jedine co to zachranilo bol narodny stadion a pekne rumunky smiley

0 Citovat

ano, tie Rumunky su velke plus smiley

0
14 reakcí