Mapy s vyznačenou trasou cesty

Napsal PetaS 2017-02-06T08:28:05+01:00 ve fóru Cestopisy
5 odpovědí

Ahoj cestovatelé,
chtěl bych ty znalejší poprosit o radu, jak si udělat mapku z vlastní cesty, kde si můžu zadat jednotlivé body cesty. Myslím, že to tu už někdy bylo zmiňováno, ale nepodařilo se mi dohledat. Předem díky za rady.

Ahoj,

jestli máš účet od Googlu, tak to je easy. Udělej se Google disk a tam můžeš tvořit krom dokumentů typu Microsoft Word, Excel, PowePoint a pak také mapy. Dají se do nich zaznamenávat trasy, vkládat vlastní místa (k nim vlastní ikony), ke každému místu můžeš nahrát fotku nebo vyhledat přímo na Googlu a připíchnout ji tam.

Další možností je jít na obyčejné Google mapy a ve vyjíždějícím menu nalevo nahoře (takový ten hamburger) si najdi vaše místa. Tam to nějak proklikej a můžeš tvořit.

Mapy pak můžeš mít neustále v telefonu, můžeš je posílat anebo rovnou sdílet na své stránce. Mrkni třeba sem, tady jsem sdílel mapu mojí cesty po Íránu: http://vocasontheway.cz/iran-rijen-2015/

Chce to trochu cviku, ale když se rozkoukáš, tak to funguje fakt suprově.

Honza

Google mapy jsou fajn, jen by mě zajímala jedna věc - jak udělat po přihlášení se na Google Disk a vytvoření zde trasy na mapě to, aby mi ta trasa (např. z bodu A do bodu B) spočítala i km?
Když při plánování v klasických mapách Google po kliknutí na volbu trasy, volba např. automobilu zadám trasu, udělá mi to itinerář cesty (ten mě až tak nyní nezajímá) s celkovou délkou trasy v km/mílích a na disku ne. Jak na to?

Díky za rady,
vyzkouším.

@Honza9:
Díky moc za info smiley Nevím, proč tam někde jednoduše tu volbu nemají, je to jako drbat se levou rukou za pravým uchem...ale, alespoň takto smiley

Ahoj, a to je to samý jako Google MyMaps? Protože tam se dají zadat body a pomocí vrstev vytvořit cesty. V minulosti jsem to používala, ale už si nevzpomenu na všechny "fíčury".
http://www.google.com/mymaps --> Create a new map --> a pak už metoda pokus-omyl smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!