Baltic trip

Napsal Dalibor 2013-04-11T22:43:25+02:00 ve fóru Cestopisy
0 odpovědí

Zdravím všechny milovníky low-cost cestování smiley

S kamarádem jsme se rozhodli využít levné letenky z Wroclavi do Osla a koupili je v akci s Ryanairem za 48,-. V Norsku jsme měli pobýt tři dny, ale ceny v Norsku nás nakonec donutily výlet si prodloužit s tím, že necháme propadnout letenku zpět a z Norska poletíme rovnou do Rigy, ze které jsme přejeli do Vilniusu a přes Norsko to vzali zpět do Wroclavi.

Na cestu jsme vyrazili den před odletem, tedy 8.3 abychom si prohlídli večerní Wroclav. Cesta byla úplně bez problémů a k večeru jsme dorazili do Wroclavi, kde jsme se ubytovali v Grampa´s hostelu, který můžu vřele doporučit. Cena do 200,- Kč/noc, všude čisto, pokrytí wi-fi, společenská místnost s PS3 a parkování zdarma hned u hostelu.

Ráno jsme se rozhodli risknout a nechali jsme auto stát vedle hostelu, abychom ušetřili za parkování na letišti. Musím přiznat, že jsem měl trochu obavy, ale po týdnu bylo auto v naprostém pořádku:) Po příletu do Norska jsme se šli projít po okolí a zkusili jsme stopovat auta do Mossu, bohužel neúspěšně. Čekání na večerní let jsme si zkrátili surfováním po internetu a spánkem na příjemném letišti Rygge.

Večer jsme dorazili do Rigy (letenka s Ryanair stála cca 800,-) a poměrně snadno jsme našli Teddy Bear hostel. Tady jsem byl trošku zklamaný, protože se jednalo spíš o dva byty nad sebou, než o klasický hostel. Navíc s námi byl na pokoji asi čtyřicetiletý podivný člověk, který vypadal, že tam přebývá už dost dlouho. Nicméně za cenu 200,-/noc se to dalo překousnout. Riga je nádherné město, které určitě doporučuji všem cestovatelům. V poledne jsme se přidali k bezplatné prohlídce města (chlápek se žlutým kufříkem u kostela Sv. Petra každý den ve 12.00) a po jejím skončení jsme prošli celou Rigu křížem krážem po své trase. Druhý den jsme vyrazili vlakem na pobřeží do Jürmaly, která byla jedním slovem úžasná. Překrásné rekreační stavby, staré i nové a hlavně krásně zamrzlý Balt. Po návratu do Rigy jsme zašli do kina (Bídníci s lotyšskými a ruskými titulky) a pak jsme našli skvělý irský pub, kde točili Guinesse za 1 lats (36,-) a v něm jsme strávili čas zbývající do odjezdu do Vilniusu.

Do Vilniusu jsme se dopravili autobusem (11 Euro) a ráno nás poprvé za naši cestu nepřivítalo slunečno, ale sněhová vánice. Po ubytování ve skvělém hostelu Hostelgate kousek od náměstí jsme vyrazili na obhlídku města. Vilnius je plný krásných sakrálních staveb, kostel tu stojí snad na každém rohu. Odpoledne jsme si ještě udělali výlet na hrad Trakai. Samotná vesnice i hrad jsou opravdu nádherné a stojí za navštívení, i když věřím, že v létě to bude ještě o trochu lepší smiley Po návratu do Vilniusu jsme trošku porušili náš low-cost koncept a zašli do skybaru v Radissonu. Nicméně i tady byly ceny skvělé, za lahev francouzského šampaňského jsme zaplatili pouhých 350,-.

Ráno jsme vyrazili na místní letiště, které vypadalo spíše jako vlakové nádraží. Let do Norska (opět s Ryanairem) nás vyšel asi na 250,-. Po příletu do Norska jsme měli štěstí na výluku na trati do Mossu a Osla, a tak jsme se dostali zadarmo shuttle busem přímo do Mossu. Počasí nám zase přálo, bylo krásně slunečno, a tak jsme celý den chodili po Mossu, prohledli jsme si zamrzlý přístav i písčité pláže. Zpátky bohužel shuttle bus už nejel a museli jsme si koupit jízdenku na vlak (asi 100,- za 10 km). Jelikož nám letadlo do Polska letělo až ráno, museli jsme přespat na letišti. Kromě místní wifi, která mě nepustila na žádné weby se seriály nebo filmy si nemůžu stěžovat a spalo se dobře a ráno už nás čekalo letadlo do Polska (opět Ryanair, asi 150,-).

Ještě ráno jsme se na letišti rozhodli, že si výlet prodloužíme o jeden den ve Wroclavi, tak jsme zarezervovali Corner hostel pár metrů od náměstí za necelých 200,-. Byl to asi nejhezčí hostel, ve kterém jsme za celou cestu byli a mohu vřele doporučit. Měli jsme tak celý den na prohlídku krásné Wroclavi, kde si doporučuji vypůjčit kola a projet si jí celou skrz naskrz. Ráno jsme se ještě stavili v místním aquaparku, který nás stál 180,- za celodenní vstupné (studentské, bez saun a wellnesu).

Celá cesta mě vyšla asi na 7000,- za šest dní se vším všudy, Pobaltí je nádherné a určitě doporučuji se tam vypravit, už v létě plánuju návrat:)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!