Petra - Perla Jordánska??

Založil classic před 4 měs ve fóru Cestopisy
10 odpovědí

Čaues lidíci,

končně jsem se po letech snění dostal do Jordánska a navštívil Petru. Teda, řeknu vám, jiný, než jsem čekal.

Díky letenkám za hubičku do Eilatu a Jordanpass cenově OK, za návštěvu to stojí, ale vracet se tam teda už nebudu.

Každopádně Jordánsko jako celek mile překvapilo a mít víc času, tak toho projedu víc, když už je to pak v rámci jordanpass zdarma. Třeba příště.

Kdyby dotazy, tak jsem tu,

classic

Tripreport k počtení:
http://bit.ly/2puJSbi

Za mě z Petry taky žádný podlomení kolen nenastalo, ale Jordánsko jako takové je super. Pro mě top je Jarash - tam jsem teda koukal s otevřenou pusou a Mrtvé moře.

Ahoj, nezlob se, že píšu zrovna tobě a sem (mimo toto téma). Akorát jsem se chtěl zeptat, jak založím nové téma, ve kterém bych se chtěl na něco zeptat ? Dík za odpověď.

Ahoj,
za me teda Petra ano, ta hlavni cesta je dost komecni, ale treba ten druhy Sik nebo stezky nad Petrou jsou super. Jinak z Jordanska za me Wadi Rum a hodne me zklamal Karak.
http://jorgus.webnode.cz/fotogal...nsko-2012/

Ahoj,
k Petře také rád něco přihodím. Byl jsem tam před rokem a návštěvy rozhodně nelituji. Tolik nádherných výhledů se jen tak nevidí a u celého Jordánska to platí také. Vlastně jsme těch 9 dnů proseděli koukáním do dáli.

Zpátky k Petře: Petra je top turistická destinace Jordánska a vlastně celého Blízkého východu, nikdo tam ale teď nejezdí. Normálně tu bývalo 5000 turistů za den a když jsme tam byli my, tak nás tam bylo sotva 150. Válka v Sýrii má pro turismus v Jordánsku negativní dopad. Na druhou stranu pro turisty to tak špatné není, Jordánsko mají celé pro sebe.

Ještě bych doporučil návštěvu pouště Wadi Rum (je kousek od Petry), jedná se o jednu z nejhezčích pouští na světě. V Jordánsku toho je mnohem víc. O dalších tipech co navštívit a co si dát k jídlu, se mrkněte na můj cestopis. Mimo jiné se dočtete o královské sbírce aut, kde jsou k vidění opravdové skvosty. https://www.cestolet.cz/cestopis...h-vyhledu/

Kdyby měl někdo otázky na Jordánsko, rád mu odpovím. Je to moje srdcovka.
Honza

petra-1.JPG
petra-2.JPG
wadi-rum-3.JPG
wadi-rum.JPG
wadi-rum-2.JPG

l.kalhous: půjdeš do rubriky, kde se chceš něco zeptat a vpravo nahoře máš 'založit nové téma' toť vše

@ Jiří šindelář: hele jmenuješ se jako můj bratranec:). Wadi Rum bylo teoreticky na pořadu dne, ale dávat 40 JOD za taxíka z Aqaby a pak ještě to samý za tour po Wadi Rum a mít na to jen odpoledne se mi nechtělo. Za mě jedu příště do Jordánska všude, krom do Petry.
Ty stezky, to nevím, kdy jsi tam byl, ale za mě to bylo to samý. Výhledy fajn, ale co chvíli 'nechceš čaj?' 'nepotřebuješ vodu?' 'nechceš si koupit tohle?' 'Co tamto?'
Už jsem z toho byl totálně nasranej. Proti Islandu, kde jsem byl jen chvíli předtím se to nedá srovnat.

Wadi Rum je pěkný, ale když si půjčíš auto a vyrazíš s ním někam mimo města, tak je poušť všude a Wadi Rum je z hlediska tahání peněz to samý co Petra, jen tam je to sofistikovanější a bez ofiko "tour" se nedostaneš nikam z návštěvnického centra.
K té Petře, jediné co tam bylo fakt pěkný byl Temple a to jen kvůli tomu, že tam nikdo nebyl, když jsem tam vyběhl.

Vtipny cestopis. Pripomenulo mi to nasu dovolenku na Kube. Priatel to uz ku koncu nedaval a vsetkych posielal po slovensky s usmevom do prdele :D

classic napsal(a):

l.kalhous: půjdeš do rubriky, kde se chceš něco zeptat a vpravo nahoře máš 'založit nové téma' toť vše
@ Jiří šindelář: hele jmenuješ se jako můj bratranec:). Wadi Rum bylo teoreticky na pořadu dne, ale dávat 40 JOD za taxíka z Aqaby a pak ještě to samý za tour po Wadi Rum a mít na to jen odpoledne se mi nechtělo. Za mě jedu příště do Jordánska všude, krom do Petry.
Ty stezky, to nevím, kdy jsi tam byl, ale za mě to bylo to samý. Výhledy fajn, ale co chvíli 'nechceš čaj?' 'nepotřebuješ vodu?' 'nechceš si koupit tohle?' 'Co tamto?'
Už jsem z toho byl totálně nasranej. Proti Islandu, kde jsem byl jen chvíli předtím se to nedá srovnat.

My jsme měli půjčené auto a do Wadi Rumu jsme si dojeli samy. Tam jsme sehnali tour za 45 JOD na celé odpoledne s přespáním a druhý den s návratem domů. Určitě bych neřekl, že to byly vyhozené peníze. K takovým výhledům by se člověk nedostal na vlastní pěst.

Jinak je pravda, že na jihu je pouští dostatek. Třeba taková cesta od Mrtvého moře podél Izraelských hranic nádherná. Zhruba tak hodinu dvě před Aqabou jsou duny takřka na dosah ruky a na dosah druhé ruky, je Izraelská hranice.

Jordánsko bych asi z Islandem nesrovnával. Určitě nepatří mezi země, kde jsou "nejotravnější" prodavači. S Marokem a s Indií se to nedá srovnat. Rozdíl je podle mě podobný jako mezi Jordánskem a Islandem.

však jsem tam psal, že Jordánci velmi mile překvapili a ti otravové jsou Beduíni v Petře. Pokud to z článku nebylo zřejmé, tak ať je to aspoň tady.

Přihlášení a registrace