Čiang Mai – Bangkok v byznysu Thai Airways (trip report)

Založil David Eiselt před 3 měs ve fóru Trip reporty z letu
5 odpovědí

Úvod

Dva dny před odletem do Bangkoku jsem si při rychlonomádění v Čiang Mai uvědomil, že bych si měl také koupit nějakou tu letenku.

Po poměrně zdlouhavé cenové analýze přes Nokair, Kanair, Air Asia, Bangkok Air či Thai Lion a Thai Airways jsem nabyl skutečnosti, že je prakticky jedno s kým poletím. Všichni dopravci nabízeli letenky za 3.300–4.000 bahtů.

Mezi Bangkokem a Čiang Mai letí minimálně každou půl hodinu nějaký spoj, ale jediná aerolinka, která na této trase vypravuje wide–body letoun je Thai Airways. Volba byla jasná, poletím s Thai za 3.990 bahtů v Boeingu 777. V tom jsem si uvědomil, o kolik by asi tak byla dražší byznys třída. Cenový rozdíl 700 Kč mi tak něžně naznačuje další C zářez.

Letiště Chiang Mai (+ Royal Silk Lounge)

Na letiště přijíždím krátce po půl deváté ráno lokálním červeným busem, rychlá security se koná ještě před vchodem do terminálu a poté pokračuji na check–in. Fronta je tu dlouhá, ale jen pro ekonomickou třídu. Byznys přepážka je prázdná.

Obdržím letenky a vyjíždím po eskalátorech do druhého patra, kde znovu procházím security.

Vnitrostátní terminál letiště Čiang Mai je malý, ale dostačující. Cestující se tu totiž nestihnou ani ochladit a už jsou nahnáni do letadel. Mám necelou hodinku do odletu, proto zamířím do salónku Royal Silk Lounge od Thai Airways.

K dispozici je klasika v podobě internetu, pár křesel a samoobslužného baru. Žádný zázrak, ale šťavnaté ovoce a dim sum knedle vše zachraňuje.

Salónek kapacitně odpovídá asi tak jedné byznys kabině, což v mém případě je opravdu poznat. Letím v 10:05 a hned na to v 10:40 letí další B777, proto je tu dost narváno.

Let TG130 z Chiang Mai do Bangkoku

Odlet se blíží. Přesouvám se na druhou stranu terminálu, což zabere asi tak 38 vteřin a během pár minut je ohlášen nástup. Byznys jako první, samozřejmě bez fronty.

Usazen jsem byl na požádání k okénku, konkrétně pak 21A. Sedačky jsou trochu užší a vizuálně hodně miniaturní, ale nejsem nijak utlačován. Tedy až na průchod z uličky k sedačce, tam se opravdu musím protáhnout.

Samotný boarding probíhá celkem svižně a ani ne do 10 minut jsme připraveni k odletu. O’Leary může závidět. V mezičase obdržím horký ručník a džus.

Ihned po vzletu a zhasnutí bezpečnostní výstrahy pro připoutání se, vyjíždí catering s vozíkem. Není času nazbyt, let trvá pouze 60 minut.

Na stoleček mi přistává prostírání a jídlo v podobě nudlí se smaženým vepřovým. Chuťově ok.

Jako desert krém s mandarinkou, piškotem a macha čokoládkou.

Pokud by catering v této kvalitě byl podáván i na long–haul letech, byl bych zklamaný. Na hodinovém letu hodnotím za dva. Pikantní studený salát s rýžovými nudlemi by se sem hodil víc.

Let utíká skutečně rychle, však stačí necelá hodinka a dosedáme na letišti Bangkok Suvarnabhumi.

Závěr

Nebýt promarněné příležitosti a nákupu letenek na poslední chvíli, asi bych tomuto pokušení odolal a rozhodně bych nelitoval. Produkt rozhodně patří k těm lepším, ale na hodinové vyblbnutí mi přišel až příliš zbytečný.

p2061069.jpg
p2041063.jpg
p2061073.jpg
p2061075.jpg
p2061074.jpg
p2061076.jpg
p2061080.jpg
p2061085.jpg
p2061090.jpg
p2061091.jpg
p2061092.jpg
p2061098.jpg
p2061102.jpg
p2061104.jpg
p2061108.jpg
p2041059.jpg

Pokud najdeš vnitrostátní let operovaný Thai 747, kup letenku do byznysu a požádej o usazení do first - udělají to a to zdarma, na vnitrostátní lety letenky ve first neprodávají ;)

Já zdravím z akce BRU-HND za 600€

Díky za tip, už jsem to od někoho také slyšel. Zatím se mi nepodařilo letět v uppper decku B747, takže by tohle mohla být relativně fajnová příležitost :)

Katarce užívej, teď si trhám zbytek vlasů, že jsem je nezval.

Přihlášení a registrace